Jiří Kubálek [PŘIJAT]

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Kubalek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 59
Registrován: 17 zář 2019, 18:57
Profese: akademický pracovník
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Jiří Kubálek [PŘIJAT]

Příspěvek od Jiri.Kubalek »

Dobrý den,

sleduji Pirátskou stranu od samého počátku a po několika letech jsem usoudil, že bych se přece jen měl aktivně zapojit do politiky, pokud se naše země nemá stát další firmou v portfoliu A.B. nebo další vytunelovanou akvizicí kmotrů z ODS nebo ČSSD. I když nesouhlasím se všemi kroky a názory poslanců Pirátské strany, nejvíc oceňuji vnitrostranickou PŘÍMOU demokracii (pan Okamura snad promine krádež jeho know-how, ale v jeho straně moc přímé demokracie není).

A kdo tedy jsem? Nejdříve jsem vystudoval 2 VŠ – technické obory za komunistického režimu a angličtinu po revoluci. Pak jsem asi 20 let pracoval jako učitel angličtiny, fyziky a technických předmětů převážně na středních školách na Slovácku, externě jsem pracoval jako lektor jazykových škol, překladatel, tlumočník i jako učitel na soukromých vysokých školách. Poté jsem zkusil pracovat v zahraničním obchodu, v úřednické sféře (mimo jiné jako školní inspektor a jako imigrační úředník), ovšem nakonec jsem se vrátil zpět k jazykovému vzdělávání, tentokrát na univerzitě.

Zapojit do stranické práce bych se chtěl spíše radami a zkušenostmi, kterých jsem za desítky let nasbíral docela dost. Spíše než aktivním vystupováním v médiích chci raději pomáhat těm, kdo jsou ochotni nasazovat svou kůži v politických debatách. Domnívám se, že během svého působení v resortech školství a vnitra jsem poměrně dobře zmapoval situaci, což by pirátským politikům zabývajícími se danými oblastmi mohlo usnadnit pronikání do nepsaných zákonů úřednické džungle.

Hodně elánu do boje (snad ne s větrnými mlýny) přeje

Jiří Kubálek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kubalek za příspěvky (celkem 9):
Antonino.Milicia, Vit.Fux, Alena.Pavlasova, Tomas.Gottwald, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda, Jan.Mucka, Lukas.Dolezal, V__
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2453
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3499 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jiri Kubalek píše: 22 zář 2019, 12:36 Dobrý den,

sleduji Pirátskou stranu od samého počátku a po několika letech jsem usoudil, že bych se přece jen měl aktivně zapojit do politiky, pokud se naše země nemá stát další firmou v portfoliu A.B. nebo další vytunelovanou akvizicí kmotrů z ODS nebo ČSSD. I když nesouhlasím se všemi kroky a názory poslanců Pirátské strany, nejvíc oceňuji vnitrostranickou PŘÍMOU demokracii (pan Okamura snad promine krádež jeho know-how, ale v jeho straně moc přímé demokracie není).

A kdo tedy jsem? Nejdříve jsem vystudoval 2 VŠ – technické obory za komunistického režimu a angličtinu po revoluci. Pak jsem asi 20 let pracoval jako učitel angličtiny, fyziky a technických předmětů převážně na středních školách na Slovácku, externě jsem pracoval jako lektor jazykových škol, překladatel, tlumočník i jako učitel na soukromých vysokých školách. Poté jsem zkusil pracovat v zahraničním obchodu, v úřednické sféře (mimo jiné jako školní inspektor a jako imigrační úředník), ovšem nakonec jsem se vrátil zpět k jazykovému vzdělávání, tentokrát na univerzitě.

Zapojit do stranické práce bych se chtěl spíše radami a zkušenostmi, kterých jsem za desítky let nasbíral docela dost. Spíše než aktivním vystupováním v médiích chci raději pomáhat těm, kdo jsou ochotni nasazovat svou kůži v politických debatách. Domnívám se, že během svého působení v resortech školství a vnitra jsem poměrně dobře zmapoval situaci, což by pirátským politikům zabývajícími se danými oblastmi mohlo usnadnit pronikání do nepsaných zákonů úřednické džungle.

Hodně elánu do boje (snad ne s větrnými mlýny) přeje

Jiří Kubálek
Zdravím,
dříve než někdo z předsednictva co nevidět odepíše s formálními informacemi ad. si dovolím poznamenat, že Okamura jistě není vynálezcem přímé demokracie. To jen imho někdo, kdo ho řídí, zjistil, že je to v informační válce skvělý způsob jak demokracii podkopávat.

Je možné upřesnit "I když nesouhlasím se všemi kroky a názory poslanců Pirátské strany..."? Tedy s čím a proč? Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Jiri.Ulip

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jiri.Kubalek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 59
Registrován: 17 zář 2019, 18:57
Profese: akademický pracovník
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Jiri.Kubalek »

Dobrý den,

děkuji za reakci. Co se týče mého nesouhlasu s některými kroky představitelů Pirátské strany, zásadnější rozpor jsem měl pouze u 2 témat z mnoha, což je podle názoru velmi dobré skóre. Neumím si představit, že by někdo měl naprosto shodný názor na veškerou problematiku. Tedy, pamatuji si, že v době mého dospívání byla u československých obyvatel 99% podpora všech kroků vládnoucí koalice :lol: Ale teď vážně:

1. Hodně se mi nelíbilo, že šli Piráti do koalice s Markétou Vaňkovou v Brně. Vím, že šlo o výsledek vnitrostranického referenda, vím, že politika je spojena s potřebou kompromisů, respektuji to, ale osobně mi spolupráce s paní, živicí se problematickými exekucemi, hodně vadí. O to víc jsem si vážil postoje Markéty Gregorové.

2. Jako bývalý učitel mám trochu obavy s návrhy postupné legalizace marihuany. Ve své praxi jsem poznal docela dost teenagerů, kteří prostě neuměli najít rozumnou míru v konzumaci marihuany (ale také třeba alkoholu nebo v hazardu) a skončili jako trosky. Na druhé straně souhlasím s tím, že není možné paušálně kriminalizovat všechny uživatele a rozhodně souhlasím s větším rozšířením marihuany pro léčebné účely.

Jelikož nic není černobílé, mám samozřejmě občas nejednoznačný názor na některá další témata (např. postoj k členství v NATO a zahraničním misím), ale to jsou spíše otázky k diskuzi.

Přeji hezký den!

Jiří Kubálek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kubalek za příspěvky (celkem 4):
Antonino.Milicia, Jiri.Kaderavek, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Jiri Kubalek píše: 22 zář 2019, 12:36 Dobrý den,

sleduji Pirátskou stranu od samého počátku a po několika letech jsem usoudil, že bych se přece jen měl aktivně zapojit do politiky, pokud se naše země nemá stát další firmou v portfoliu A.B. nebo další vytunelovanou akvizicí kmotrů z ODS nebo ČSSD. I když nesouhlasím se všemi kroky a názory poslanců Pirátské strany, nejvíc oceňuji vnitrostranickou PŘÍMOU demokracii (pan Okamura snad promine krádež jeho know-how, ale v jeho straně moc přímé demokracie není).

A kdo tedy jsem? Nejdříve jsem vystudoval 2 VŠ – technické obory za komunistického režimu a angličtinu po revoluci. Pak jsem asi 20 let pracoval jako učitel angličtiny, fyziky a technických předmětů převážně na středních školách na Slovácku, externě jsem pracoval jako lektor jazykových škol, překladatel, tlumočník i jako učitel na soukromých vysokých školách. Poté jsem zkusil pracovat v zahraničním obchodu, v úřednické sféře (mimo jiné jako školní inspektor a jako imigrační úředník), ovšem nakonec jsem se vrátil zpět k jazykovému vzdělávání, tentokrát na univerzitě.

Zapojit do stranické práce bych se chtěl spíše radami a zkušenostmi, kterých jsem za desítky let nasbíral docela dost. Spíše než aktivním vystupováním v médiích chci raději pomáhat těm, kdo jsou ochotni nasazovat svou kůži v politických debatách. Domnívám se, že během svého působení v resortech školství a vnitra jsem poměrně dobře zmapoval situaci, což by pirátským politikům zabývajícími se danými oblastmi mohlo usnadnit pronikání do nepsaných zákonů úřednické džungle.

Hodně elánu do boje (snad ne s větrnými mlýny) přeje

Jiří Kubálek

Ahoj Jiří,

díky za představení a zájem vstoupit do našich řad. Budeme rádi, když se za námi zastavíš na nějakou z krajských schůzí. Nejbližší proběhne ve čtvrtek 10.10. v 18 hodin do Sálu Břetislava Bakaly.

Tady (viewtopic.php?f=436&t=38227) najdeš zásady přijímání nových členů, které platí v našem krajském sdružení. Je dobré se s nimi seznámit, aby Ti bylo jasné, co Tě před přijetím čeká.

No a poslední věc: tady posílám odkazy na stanovy (https://www.pirati.cz/o-nas/stanovy.html) a dlouhodobý program (https://www.pirati.cz/program/strana.html).

Ještě jednou díky a budeme se těšit na setkání!
V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhej obrátit buď tady na fóru a nebo na mailu vendula.svobodova@pirati.cz (popř. na telefonu 778 111 453)

Vendy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvek:
Petr.Springinsfeld
Uživatelský avatar
Jiri.Kubalek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 59
Registrován: 17 zář 2019, 18:57
Profese: akademický pracovník
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

krajska_schuze_omluva_Jiří_Kubálek

Příspěvek od Jiri.Kubalek »

Dobrý den,

děkuji za pozvání. Zároveň se bohužel musím omluvit na termín 10.10., protože zrovna v týdnu do 13. října čerpám dovolenou a budu docela daleko od Brna. Aspoň budu mít čas prostudovat materiály uvedené v odkazech.
Snad to vyjde na další termín, letos už mě čeká jen jeden krátký výjezd na Erasmus+ a jedna služební cesta, takže by to mohlo vyjít. Pokud jsou schůzovní dny čtvrtky, vyhovovalo by mi to.

Pěkný večer přeje

Jiří Kubálek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kubalek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Tomas.Gottwald
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Určitě to nevadí, možnost potkat se bude i při nějaké další příležitosti. Se zájemci o členství plánujeme na začátku listopadu soukromou schůzku, tak se ozvu a domluvíme se :)

VS
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Přesunuto pod Brno

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Jirko,

děkujeme za představení a zájem se k nám přidat. Podle informací od Venduly máš splněny všechny podmínky pro přijetí za člena, ale ještě než o tobě budeme hlasovat, tak bychom tě rádi pozvali na setkání s předsednictvem místního sdružení Brno, které proběhne v úterý 6.10. od 16:30ti v Záhradě, Údolní 37, abychom se navzájem lépe poznali, než o tobě budeme hlasovat. V pondělí ti ještě pošlu zprávu. Kdyby do té doby náhodou nastala nějaká změna, tak tě budu informovat.

Ještě jednou díky a budeme se těšit na setkání :)

Za brněnské Piráty,
Honza Wagner
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvek:
Jan.Mucka

Миру мир!

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Jiří Kubálek

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Jirko,

zahlasovali jsme a byl jsi přijat na palubu MS Brno.

Gratuluju a těším se na budoucí spolupráci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvek:
Jan.Mucka

Миру мир!

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Jiří Kubálek [PŘIJAT]

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ještě přidávám odkaz na hlasování a prosím @Jan.Wagner, aby vlákno uzamkl. Moc díky :)
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Brno“