KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, @koordinator-vysocina, PKS Vysocina, Predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 1059 poděkování

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
je to srozumitelné? Hani?
ano je, díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Michaela.Vodova
krajská zastupitelka
vedoucí mediálního odboru na Vysočině
zastupitelka města Telč

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 333
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: učitel SŠ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 455 poděkování
Dostal poděkování: 632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj,

odpovídám na otázky @Michaela.Vodova :

Víš, co je agendou předsednictva kraje a v čem si jsi jistý a v čem naopak budeš potřebovat podporu?
Ano, četl jsem jak stanovy Pirátů, tak i zápisy z předcházejících jednání PKS, abych věděl, které záležitosti se řešily. Chci se zaměřit na podporu medializace Pirátů v kraji, pořádání akcí pro veřejnost, získávání nových členů a příznivců - více propagovat naši činnost v kraji a regionech. Aktivně chci nabídnout své zkušenosti i v oblasti vedení týmu, marketingu a organizace kampaní. Podporu určitě bych potřeboval, vzhledem ke svému čerstvému členství u Pirátů, například s navazováním kontaktů na lidi z PKS v jiných krajích, abychom mohli efektivně spolupracovat.

Jakým způsobem podpoříš místa, kde není MS? Ve smyslu zviditelnění Pirátů a rozšiřování členské základny?
MS by podle mě měly existovat minimálně na úrovni okresů, potažmo (při dostatečném rozšíření členské základny) i například na úrovni jednotlivých ORP. Nutné je podle mě posílení medializace aktivit Pirátů v kraji a zdůrazňování možnosti zapojení se do jednotlivých aktivit veřejnosti. Jestliže jsou Piráti v tuto dobu braní jako 2. nejsilnější parlamentní strana, musí mít své voliče a příznivce v celém regionu. Podle mě je problém nepočetné členské a příznivecké základny v tom, že mnozí neví nebo přímo nevidí možnost, jak se aktivně zapojit do činnosti Pirátů. Jak jsem navrhoval i například na MS Třebíčsko, jako účelné vidím pořádání různých dobrovolnických akcí (např. úklidy) či workshopů (v Třebíči jsme měli například k územnímu plánu), kam zájemci přijdou a časem se zjišťuje, že s činností a názory Pirátů sympatizují a postupně navazují spolupráci.

Jaká je konkrétně tvá motivace být členem PKS?
Chci tím nabídnout Pirátům své zkušenosti s vedením týmů, vytvářením marketingu a organizací různých akcí v podobě workshopů či kampaní.

Jaký je tvůj časový harmonogram v rámci víkendu?
Většinou ho trávím polopracovně, kdy ve volných chvílích dodělávám některé resty z minulého týdne či předem dělám přípravu na akce v příštím týdnu.

Kolik času si dovolíš věnovat Pirátům týdně?
To se nedá kvantifikovat, jelikož samozřejmě v předvolebním období to bude muset být veškerý volný čas a bude to muset být rozhodně i odhadem přes 20 hodin týdně, když do toho půjdeme naplno. Ono i teď to zabírá (politická činnost ve městě, sledování aktivit na foru, práce pro KPT, setkání MF, KF...) něco kolem 5-8 hodin týdně.

Tvé oblíbené téma v rámci dlouhodobého programu a jeho vylepšení (napiš, co je pro tebe důležité a jaký bys navrhnul text ke změně, pokud je třeba)?
Dlouhodobě se profesně i ve volném čase věnuji tématu školství. Z hlediska koncepce školství jsem příznivcem reformy, ale takové, která bude nadstranická. To, co školství potřebuje, je jasná vize a stabilita. Čtyři roky trvá vzdělávání téměř na každém stupni vzdělávání (5 let 1. st., 4 roky 2. st., 4 roky SŠ, 5 let VŠ) a stejně tak funkční období poslanců. Nelze tedy měnit školskou politiku po každých volbách, kdy se změní politická reprezentace. Preferuji tedy odbornou diskuzi napříč politickými stranami na toto téma, aby školství mělo dlouhodobě moderní stabilní směr. Jiných několik dalších priorit jsem popisoval v rámci dokumentů pro KPT - podpora mezinárodní spolupráce a výuky cizích jazyků, aktivní práce s žáky s nadáním a speciálními vzdělávacími potřebami, programy podpory pro získávání kvalitních pedagogů, snížení byrokracie pro školy (vypracovával jsem i odbornou studii na toto téma pro PSP) atd.

Co pro tebe znamená být Pirát/Pirátka. Co je dle tebe pirátství obecně?
Piráty jsem od 18 let vždy zvažoval mezi 2-3 stranami, které jsem byl ochoten volit. Svoji přízeň si u mě získali po komunálních volbách 2014 v Praze, kdy šlo vidět, že dokáží pracovat i v opozici velice konstruktivně a nepolitikařit (viz prošetřování kauzy Opencard, odmítnutí jednání s Březinou atd.). Byl to pro mě signál, že tady je strana, která má své zásady. Podporuji stranu především proto, že jsou mi blízká témata digitalizace státní správy, otevřených dat (sám jsem autorem několika výukových materiálů, které jsem poskytl zcela volně na internet a denně moje výukové stránky navštěvuje cca 1.500 návštěvníků) a konstruktivní práce i v opozici (viz práce v minulém volebním období na pražském magistrátu a nyní v PSP - vycházení z dat a zkušeností na místo politikaření).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 8):
Pavel.Knezik, Petr.Kozel, Milan.Dadourek, Eva.Novakova, Blanka.Lednicka, Zdenka.Liskova, Roman.Pasek, Hana.Hajnova
Jan Břížďala
1. místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Zastupitel Kraje Vysočina
Profil na wiki.pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1328
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Farmář, ochrana přírody
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 3273 poděkování
Dostal poděkování: 3023 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jan.Brizdala píše:
19 zář 2019, 08:48
Tak si říkám, že z Honzy by byl také dobrý předseda - tedy ho nominuji.
A obecně si myslím, že by se nad předsednickou funkcí měli zamyslet všichni nominovaní na místopředsedy. OFFTOPICTo, že většina navrhovatelů zmínila jen jedno jméno, je imho spíš tím, že předseda je jeden, takže navrhovat více kandidátů působí trochu schizofrenně. Takže fíl frí ... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Knezik, Petr.Kozel, Zdenka.Liskova, Roman.Pasek, Hana.Hajnova
Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Zákony pro lidi, ne pro úřady -- Prvně omezujte mocné -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 522
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 773 poděkování
Dostal poděkování: 928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

@Michaela.Vodova Míšo, díky za otázky, včera už jsem odpovědět nezvládla, teď mám "hluchou" chvíli (a že jich dneska mnoho není), takže jdu na to. :) Kompetence jsem uvedla už v kandidátské řeči, pokud by k nim byly další otázky, ráda odpovím.

Víš, co je agendou předsednictva kraje a v čem si jsi jistý/á a v čem naopak budeš potřebovat podporu?
Jak jsem psala v kandidátské řeči, práci PKS sleduju, stanovy, které agendu PKS vymezují, taktéž. Budu se v tomhle bodě opakovat po Honzovi - určitě budu potřebovat pomoct s kontakty v kraji i v dalších krajích, rozhodně se bude hodit "background info", které běžný člen nemá šanci pochytit (kdo, kde, s kým, proti komu a tak vůbec). :)

Jakým způsobem podpoříš místa, kde není MS? Ve smyslu zviditelnění Pirátů a rozšiřování členské základny?
Dle mého je potřeba, abychom byli víc vidět, aby se o nás víc mluvilo - a to i mimo volby. Bez toho se nám nepovede proniknout víc mezi lidi a lidi víc zaujmout. Mám za to, že ač je Vysočina poměrně tradiční region, máme na to, aby naše členská základna byla přece jen širší. Narážíme ovšem na to, kolik nás je (a kolik nás je aktivních). Takže bych se teď momentálně zaměřila hlavně na medializaci akcí, které pořádáme. Ta je důležitá - aktuálně mi přijde, že to moc nefunguje, a to ani tam, kde už MS máme. Před chvílí jsem dorazila z JiPiCe - a trochu doufám, že se situace poté, co jsem odtamtud odjela, zlepšila. Mám některé konkrétní kroky, které se v tomhle směru dají udělat, ale nejdřív se chci pobavit s Ondrou, Ondrou a Honzou (a Romanem).

Jaká je konkrétně tvá motivace být členem/členkou PKS?
Jsem ten typ člověka. Vyhovuje mi být v centru dění. A taky krajské volby. A ten potenciál, který kolem sebe vidím a vnímám.

Jaký je tvůj časový harmonogram v rámci víkendu?
Co je to víkend? Jo aha, to jsou ty dny, kdy holky nemají kroužky.
Učíme doma. Jsem OSVČ s velmi pohyblivou pracovní dobou. Dny včetně víkendů jsou přesně takové, jaké si je uděláme.

Kolik času si dovolíš věnovat Pirátům týdně?
Od momentu, kdy jsem se rozhodla stát se členkou Pirátům, bych to shrnula slovem "nepočítaně!"... Zprůměrovat se to asi nedá, některé dny sedím nad pirátskou agendou (teď třeba krajský program) pět šest sedm hodin, jindy hodinu nebo dvě. Vždycky záleží na tom, co je aktuálně k řešení.
Nicméně předem varuji, že umím vypnout (a to jak hlavu, tak připojení k netu). ;)

Tvé oblíbené téma v rámci dlouhodobého programu a jeho vylepšení (napiš, co je pro tebe důležité a jaký bys navrhnul/navrhla text ke změně, pokud je třeba)?
Vždycky jsem měla blízko k životnímu prostředí, takže se budu držet právě tohoto tématu. Občas mi přijde, že je životní prostředí v našem dlouhodobém programu tak trochu popelka. Když se podíváme na jednotlivé body, máme tam sice konkrétní záležitosti, ale nějaká jasná a "úderná" celková koncepce mi chybí. Chci se zaměřit na pestrost krajiny a život v ní, takže tam bych viděla i ta vylepšení (a dál je to otázka envirovzdělávání, komunikace témat s veřejností apod. - myslím, že odborníky na tohle téma u Pirátů už máme, "jen" to dostat do dlouhodobého programu jasně a úderně. :)

Co pro tebe znamená být Pirát/Pirátka. Co je dle tebe pirátství obecně?
Svobodu. A zároveň zodpovědnost. Možnost pracovat pro okolí - a také se sama realizovat, pracovat sama na sobě. Pirátství je pro mě především otevřenost. Novým lidem, novým koncepcím, novým tématům. A také změnám - nejen v okolí, ale i v sobě samotném.

Edit: Ježkovo voko, to je zase slohovka. Jsem teď nějaká rozepsaná...
Naposledy upravil(a) Blanka.Lednicka dne 19 zář 2019, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 8):
Zdenka.Liskova, Pavel.Knezik, Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma, Roman.Pasek, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova, Petr.Kozel
Blanka Lednická
předsedkyně KS Vysočina

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 4746
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4421 poděkování
Dostal poděkování: 5742 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj všem.

Doplňuji nominace za sebe.

Na předsedu nominuji Romana Paška. OFFTOPICpůvodně jsem to neudělala, kvůli jeho vytíženosti a také proto, že znám jeho zájem o pozici volebního manažera kraje, ovšem došlo mi, že to vše musí zhodnotit sám a že já osobně ho vnímám jako vhodného kandidáta na tuto pozici, tedy po zvážení doplňuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 5):
Milan.Dadourek, Roman.Pasek, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova, Veronika.Nguyenova
Prosím, nekontaktujte mne kvůli Pirátům, minimálně do krajských voleb nejsem pro žádný případ k dispozici, děkuji za respekt a hodně štěstí ve volbách přeji všem krajům!

Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 118
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 269 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Pavel.Knezik »

„Následuj ty jenž hledají pravdu, ale odvrať se od těch, kteří jí našli!“

Existují dva způsoby jak ovlivnit lidské chování: člověka můžete k určitému chování „přinutit“ (zmanipulovat), nebo ho inspirovat.

Já vždycky věřil v to druhé. Veď příkladem, inspiruj ostatní, to by mohla být vize správného lídra.
Určitě bych se tedy zaměřil ve své funkci předsedy či místopředsedy na to abychom inspirovali ostatní. Abychom v nich budovali důvěru. Protože bez ohledu na to kde se nacházíme, důvěřujeme těm, u kterých vnímáme společné
hodnoty nebo názory.

Víra v něco většího, lepšího přeci jen lidi spojuje, než rozděluje.

To je ostatně mojí hlavní hnací silou, PROČ jsem šel do politiky. Svým konáním přispět k všeobecnému blahu všech.
Protože ve společnosti jsou věci, které se dají stále napravovat či inovovat.

To je ostatně to jak chápu pirátství. Piráti se odjakživa stavěli zavedeným pořádkům. Přemýšlejí jinak.
A proto jsou mi blízcí.

Je ale dobré nastavit si cíl, stejně tak jako cíl bez trasy vede k bloudění, zbytečným oklikám, neefektivnosti.

Jedním z hlavních cílů budou Krajské volby. A bude na předsednictvu, jakou trasu si určí. Bez podpory členů na nejnižší úrovni to ale bude krkolomná cesta. Bude tedy třeba podporovat v práci místní sdružení a navyšovat důvěru v jejich práci a schopnosti. Tak aby mohli například přibírat nové členy a dobrovolníky a mohlo se to Pirátské vidění světa dostat do nejzazších koutů Vysočiny.

Tolik krátce za mě, ještě jednou děkuji za projevenou důvěru.

S přátelským pozdravem „Tas a pal“

Pavel.

Přikládám odpovědi na otázky.

Víš, co je agendou předsednictva kraje a v čem si jsi jistý/á a v čem naopak budeš potřebovat podporu?

Ano,
a ano určitě se najde par věcí v čem bude třeba podpora.

Jakým způsobem podpoříš místa, kde není MS? Ve smyslu zviditelnění Pirátů a rozšiřování členské základny?

Určitě rozject místní komunitu pirátu a sdružit je do funkčních celků at už mistnich sdruzeni nebo mistnich pracovnich tymu. Pomoct jim s prokousavanim se legislativou piratu a zefektivnit jejich zapojení.
A umožnit jim rozvoj na lokalni urovni. Dat jim klid a duveru na praci.

Urcite zalozit Mistni sdruzeni Pelhrimovsko. V této casti kraje není zadny funkcni organ který by zastresoval praci lidi na nejnizsi urovni politiky.

Jaká je konkrétně tvá motivace být členem/členkou PKS?

Napravit obraz Pirátů v očích občanů, protože podle mě piráti nejsou jen smažky
Zodpovedet si pár otázek a pak na nich zapracovat s ohledem i na krajské volby:
Např.:
Proc nas nevoli obcane s nizsim vzdelanim - zakladni, vyucen a bez maturity
Proc nejsme vubec sympaticti vekove skupine 45 - 59 let
Proc nas nevoli duchodci 60+

Jaký je tvůj časový harmonogram v rámci víkendu?

Většinou mám volno

Kolik času si dovolíš věnovat Pirátům týdně?

Nedá se paušalizovat, uvidíme, kolik bude třeba. Nicméně jsme jen lidi a občas potřebujeme vypnout.
Ale předsednictvo je hlavně tým a tak by to nemělo stát jen na jednom člověku.

Tvé oblíbené téma v rámci dlouhodobého programu a jeho vylepšení (napiš, co je pro tebe důležité a jaký bys navrhnul/navrhla text ke změně, pokud je třeba)?

Otevřený úřad, IT, digitalizace – je pořád prostor k inovacím, hlavně nezapomínat, že piráti nejsou jediní co mají patent na rozum v této oblasti. Myslím si že je třeba dívat se na věci z vícero úhlů. Ministerstvo IT je takový můj sen v daleké budoucnosti např.

Co pro tebe znamená být Pirát/Pirátka. Co je dle tebe pirátství obecně?

Už jsem odpověděl výše
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 8):
Zdenka.Liskova, Hana.Hajnova, Ondrej.Tuma, Blanka.Lednicka, Petr.Kozel, Jan.Brizdala, Roman.Pasek, Milan.Dadourek

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 680
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: student FF MUNI
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 2461 poděkování
Dostal poděkování: 1039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Roman.Pasek »

Ahoj,

děkuji Míše k nominaci na předsedu KS. Nominaci odmítám z jednoho prostého důvodu a to je zájem o pozici volebního manažera. Rezignace na pozici místopředsedy nebude imho tak citelná jako rezignace případného předsedy. Kumulovat tyhle dvě funkce nechci, protože pokud se mi poštěstí se na pozici volebního manažera dostat, tak jí chci věnovat všechen dostupný čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kozel, Hana.Hajnova, Milan.Dadourek, Eva.Novakova
zastupitel Kraje Vysočina
zastupitel Třebíče

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 680
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: student FF MUNI
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 2461 poděkování
Dostal poděkování: 1039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Roman.Pasek »

Něco málo jsem už napsal, tak se asi budu opakovat, ale odpovím na konkrétně položené dotazy.

Víš, co je agendou předsednictva kraje a v čem si jsi jistý/á a v čem naopak budeš potřebovat podporu?
Vím. Spíš doufám, že tu podporu budu novému PKS nabízet :)

Jakým způsobem podpoříš místa, kde není MS? Ve smyslu zviditelnění Pirátů a rozšiřování členské základny?
Konáním kulturních akcí s ohledem na rozpočet. Například FSF nás nestojí nic, Vyosení když se podaří udělat správně, tak taky ne. Dále klidně nějaké výjezdní debaty na konkrétní téma. V Třebíči se nám osvědčilo debatovat s veřejností například nový územní plán. Takže najít místní "problém", seznámit se s ním a nabídnout řešení ve spolupráci s místními občany.

Jaká je konkrétně tvá motivace být členem/členkou PKS?
Chci hlavně podpořit krajskou kampaň. S ohledem na odmítnutí nominací od Míši a Milana, tak také jakási kontinuita stávajícího PKS a případná pomoc novému PKS při dodržování předpisů u usnesení apod.

Jaký je tvůj časový harmonogram v rámci víkendu?
Hodně individuální. Ale dokážu se uvolnit, když o tom vím dopředu.

Kolik času si dovolíš věnovat Pirátům týdně?
Tolik, kolik je potřeba :)

Tvé oblíbené téma v rámci dlouhodobého programu a jeho vylepšení (napiš, co je pro tebe důležité a jaký bys navrhnul/navrhla text ke změně, pokud je třeba)?
Svobodná kultura. Vylepšovat co je napsáno asi není potřeba, je to napsáno dobře. Spíše bych se ale zaměřil na realizaci. Jsou tam body (např. Zpřístupníme veřejná prostranství kultuře), které jdou realizovat v samosprávách, ve kterých jsme ve vedení nebo máme dostatečný vliv.

Co pro tebe znamená být Pirát/Pirátka. Co je dle tebe pirátství obecně?
Znamená to pro mě být členem politické strany, která je silná především díky její inteligenci hejna. OFFTOPICSložená z jednotlivců, kteří nejsou centralizovaně řízeni. CF má větší pravomoc než předsednictvo. Pirátství je pro mě možnost zapojit se, jít proti proudu OFFTOPICpokud je to potřeba, dělat politiku jinak a s čistým štítem.
zastupitel Kraje Vysočina
zastupitel Třebíče

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 988
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Poslanec
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1197 poděkování
Dostal poděkování: 1239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Posvar »

Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Víš, co je agendou předsednictva kraje a v čem si jsi jistý/á a v čem naopak budeš potřebovat podporu?
Ano a jsem si nebezpečně jistý ve všem :-) Ale když něco nevím, tak se zeptám, s tím nemám problém.
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Jakým způsobem podpoříš místa, kde není MS? Ve smyslu zviditelnění Pirátů a rozšiřování členské základny?
Záleží na konkrétním místě a situaci. Tam, kde nemáme členy a ani příliš mnoho příznivců, tam se toho dá dělat málo, ale základem je být vidět. To se daří např. v rámci kampaní do voleb. Dokážu si představit i to, že bychom případné další neformální akce jako byla ta letošní, právě situovali do míst, která jsou víceméně Piráty nepolíbená.
Jiná situace je v místě, kde lidi jsou, ale MS není. Pak je to otázka spíše na ně, co potřebují.
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Jaká je konkrétně tvá motivace být členem/členkou PKS?
Motivuje mě, že se cítím být přínosem pro předsednictvo, že mě to baví být v centru dění a zároveň mě motivuje propojování vlastní práce ve sněmovně s krajem.
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Jaký je tvůj časový harmonogram v rámci víkendu?
Jedinou pravidelností je, že v neděli ráno chodím běhat. Vše ostatní přizpůsobuji aktuálním potřebám. Většinou si najdu alespoň jeden den na odpočinek, ale nemusí to být vždy o víkendu.
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Kolik času si dovolíš věnovat Pirátům týdně?
Hodně, mě vyloženě baví se věnovat Pirátům :-)
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Tvé oblíbené téma v rámci dlouhodobého programu a jeho vylepšení (napiš, co je pro tebe důležité a jaký bys navrhnul/navrhla text ke změně, pokud je třeba)?
Teď určitě zemědělství, ale Piráti mě oslovovali tématy spojená se soukromím, svobodou informací, svobodnou kulturou a samozřejmě životní prostředí bez ideologie. K zemědělství budu rád, když proběhne plánovaná ideová konference, ale neočekávám, že dojde ke změnám textu v dlouhodobém programu. Mělo by hlavně dojít k upřesnění některých cílů.
Michaela.Vodova píše:
17 zář 2019, 23:30
Co pro tebe znamená být Pirát/Pirátka. Co je dle tebe pirátství obecně?
Svoboda (rozhodujeme dle své vůle), rovnost (snažíme se nedělat mezi sebou rozdíly), bratrství (jsme ochotní si navzájem pomáhat). Svobodu a rovnost máme ukotvenou ve stanovách strany, bratrství je přidaná hodnota některých lidí. Takhle to vidím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 8):
Blanka.Lednicka, Jan.Brizdala, Zdenka.Liskova, Petr.Kozel, Roman.Pasek, Hana.Hajnova, Milan.Dadourek, Eva.Novakova
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
posvar.cz, YouTube kanál

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 333
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: učitel SŠ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 455 poděkování
Dostal poděkování: 632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 04/2019 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Milan.Dadourek píše:
19 zář 2019, 10:22
Jan.Brizdala píše:
19 zář 2019, 08:48
Tak si říkám, že z Honzy by byl také dobrý předseda - tedy ho nominuji.
A obecně si myslím, že by se nad předsednickou funkcí měli zamyslet všichni nominovaní na místopředsedy. OFFTOPICTo, že většina navrhovatelů zmínila jen jedno jméno, je imho spíš tím, že předseda je jeden, takže navrhovat více kandidátů působí trochu schizofrenně. Takže fíl frí ... ;)
Ahoj, děkuji @Milan.Dadourek za nominaci a po delší úvaze jsem se ji rozhodl přijmout. Na prvním místě chci zdůraznit, že nekandiduji proti někomu, ale společně s někým. To vnímám jako jeden z důležitých aspektů, který se mi na Pirátech líbí - nejedná se o politické souboje, ale týmovou spolupráci. Nebylo hnacím impulsem mého rozhodování to, že by mi nevyhovovali další kandidáti na funkci předsedy KS, ale že chci nabídnout širší možnost výběru členům KF. Osobně doufám, že ať volba předsedy KS dopadne jakkoliv, s oběma prozatím nominovanými @Blanka.Lednicka a @Pavel.Knezik budu moc v rámci PKS spolupracovat, budu-li do něj zvolen. Osobně je mám v plánu i volit ;)

Svoji kandidátskou řeč do PKS jsem uvedl již výše. Jelikož není korektní říkat pouze pozitiva, ale považuji za čestné být objektivní, na rovinu říkám, proč nemusím být vnímám jako vhodný kandidát na post předsedy KS - členem Pirátů jsem čerstvě, od srpna 2019. K historii mé spolupráce: Příznivcem Pirátů jsem byl již před volbami do PSP 2017 a v roce 2018 jsem se aktivně především s @Roman.Pasek zapojil do organizace volební kampaně pro komunální volby ve městě Třebíč, kde jsem i kandidoval. Díky preferenčním hlasům (1.070) jsem poskočil ze 4. místa na 3., ale do ZM jsem se nedostal, jelikož kandidátka získala pouze 2 mandáty v zastupitelstvu (jsem tedy 1. náhradník). Komunální volby však hodnotím úspěšně, jelikož jsme za 3 měsíce intenzivní kampaně dokázali získat téměř 9 % voličské podpory jako zcela nové volební uskupení (Společně otevřeme Třebíč) a svoji voličskou podporou tak porazit kandidátky jako KSČM, ČSSD, ODS či SPD. Současně vnímám jako pozitivní zkušenost mé působení na pozici místopředsedy komise pro rozvoj města a majetkové komise ve městě Třebíči, kde mohu sbírat cenné zkušenosti a prosazovat jednotlivé návrhy. Spolupráci s Piráty na krajské úrovni jsem prohloubil v únoru letošního roku, kdy byl založen KPT a od samého počátku jsem se angažoval v týmu pro oblasti Školství - díky za spolupráci patří především @Veronika.Nguyenova a Marta Kozdas, které se mnou kooperují na krajském programu v této oblasti od začátku, stejně tak i Markétě Šimkové. Na základě nasbíraných poznatků ze spolupráce s Pirátskou stranou v Kraji Vysočina jsem vyhodnotil, že má smysl s kolektivem vysočinských Pirátů spolupracovat a i vzhledem k mému záměru kandidovat v krajských volbách 2020, chci aktivně nabídnout své zkušenosti. :-)

Závěr chci podotknout, že ať volby PKS obecně dopadnou jakkoliv, bude to mít nové vedení těžší, jelikož se bude pravděpodobně skládat především z nových tváří Pirátů v Kraji Vysočina. Chápu uvedené důvody, ale současně mě i mrzí, že již nekandiduje do PKS @Michaela.Vodova, která je dlouhodobou členkou strany a na jejím rozvoji v kraji má velké zásluhy OFFTOPIC(nakonec byla i účastna mé první schůzky, při které se domlouvala má spolupráce s Piráty :-) - pro komunální volby 2018 v Třebíči ). Každopádně jsem přesvědčen, že stávající členové PKS budou novému vedení v mnoha ohledech nápomocni a potvrdí se princip fungování kolektivní spolupráce u Pirátů. :-)
Jan Břížďala
1. místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Zastupitel Kraje Vysočina
Profil na wiki.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů