KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Martin.Polak »

Senátní primárky pro obvod č. 42 – Kolín (rozprava)
Vážené Krajské fórum,
tímto zahajuji rozpravu primárek pro volbu do senátního obvodu číslo 42.
OFFTOPICSenátní obvod je celý okres Kolín, jižní část okresu Nymburk, ohraničená na severu obcemi Přerov nad Labem, Semice, Ostrá, Hradištko, Sadská, Zvěřínek, Hořátev, Kovanice, Poděbrady, Sokoleč, a část okresu Praha-východ, tvořená obcemi Čelákovice, Mochov, Zápy, Svémyslice, Zeleneč, Nehvizdy, Vyšehořovice. Podrobněji na: https://www.senat.cz/senat/volby/hledan ... php?kod=42
OFFTOPICJednání bude probíhat na základně zásad týmové spolupráce, volebního řádu a jednacího řádu CF v rozumné míře.

Přihlašování:
Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 01. 10. 2019 *
Kandidatura probíhá přihlášením se k ní v tomto vlákně.
Každý kandidát/ka musí sehnat podporu nejméně sedmi (7) členů krajského sdružení strany, aby byl vůbec brán na jeho/její přihlášku zřetel.
OFFTOPICPodpora kandidáta se vyjadřuje ,,Palcováním" u přihlašovacího příspěvku každé jednotlivé přihlášené osobnosti.

další náležitosti:
  • Kandidáti se musí osobně představit členům na krajské schůzi a na samostatné jen pro tento účel pořádané akci. Termíny budou po dohodě s vedením kraje později upřesněny.
  • Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady a načrtnout svůj program.
  • Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde.
    https://wiki.pirati.cz/po/new V případě nutnosti, kontaktujte předsedajícího tohoto vlákna, rád vám s jeho tvorbou pomůže.
Pokud se přihlásí více než jeden kandidát, bude hlasování dvoukolové. V prvním kole se rozhoduje o přijatelnosti kandidátů, bude zahájeno 4.října 2019*. Hlasování bude trvat minimálně 96 hodin .
Druhé kolo, kde se bude již volit preferovaný kandidát bude následovat.

* termíny hlasování se mohou z organizačních důvodů prodloužit.

_________________________________________________________________________
Technické náležitosti a podrobnosti pro členy strany a pro kandidáty:

Některá zásadní doporučení navržená Volebním výborem České pirátské strany a schválená Republikovým předsednictvem České pirátské strany:
1. Pirátská strategie (schválená Republikovým výborem dne 9. ledna 2019) ve vztahu k senátním
volbám uvádí následující:
● Piráti podporují ve volbách do Senátu osobnosti, které prosazují průhledné hospodaření
státu a liberální politiku a pirátské dvanáctero,
● Piráti spolupracují se senátorským klubem SEN 21,
● pro senátory podporované Piráty budou podstatná a prioritní témata zaměřená na
oblasti transparentnosti a omezování korupčního prostředí stejně tak jako práva
spojená s ochranou jedince a důrazem na rozvoj právního státu. Na základě svých
odborných znalostí a zkušeností budou senátoři podporovaní Piráty pomáhat
prosazování výše uvedených aktivit v průběhu celého volebního období,

3. Základní principy pro výběr kandidáta Pirátů:
● kandidát musí být důvěryhodnou osobností, která bude schopna oslovit většinovou část
místní společnosti v daném volebním obvodu,
● kandidatura osoby, která nemá s největší pravděpodobnosti šanci uspět, je nesmyslná,
a to především z důvodu neefektivního výdaje energie, lidských zdrojů i finančních
prostředků,
● je nutné být otevřený případné spolupráci s jinými stranami, která je možná v různých
variantách,
● je vhodné vnímat senátní volby jako příležitost do budoucna k navázání spolupráce s
významnými osobnostmi z hlediska: a) příštích (nejen senátních) voleb, b) spolupráce
na pirátských tématech (jako příklad může sloužit bývalý senátor Libor Michálek nebo
senátor Lukáš Wagenknecht, který se po úspěšných volbách stal jednou z mediálně
známých tváří ve vztahu k protikorupčním tématům a transparentnosti),
● cestou k nalezení osobností je headhunting - aktivní vyjednávání a
oslovování osobností prostřednictvím vybraných lidi z čela Pirátské strany a
jednotlivých krajských předsednictev,
● je rovněž vhodné zvážit finanční možnosti ze strany kandidáta jako příspěvek na
volební kampaň,
Doplnění: 16.08.2019 - Kandidát musí být starší 40 let. Přesně znění je v příslušných zákonech.

Přihlášení kandidáti:

Mgr. Koky Cyril, MPA profil na Piratopedii (wiki) - https://wiki.pirati.cz/lide/cyril_koky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Lenka.Kozlova, Patrick.Zandl
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Marek.Rebicek »

OFFTOPICMěl by jsi doplnit, ze kandidátovi by mělo být více než 40 let. :-)
Takže se hlásím!


Po domluvě byla tato kandidatura stažena. / Polák
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Vit.Snajdr
Cyril.Koky.Kolin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 30 črc 2019, 13:00
Profese: zaměstnanec
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Cyril.Koky.Kolin »

Dobrý den,

dovolte mi, abych se představil jmenuji se Cyril Koky a ucházím se o kandidaturu do Senátu za obvod 42. Kolín.
Narodil jsem se v Levoči, okres Spišská Nová Ves. Maturoval jsem na Vojenské střední škole v Liptovském Mikuláši. Do Kolína jsem se přistěhoval v roce 1987, zde jsem sloužil u Vojenské posádky přes deset let. V roce 1997 jsem se rozhodl z armády odejít. Poté jsem působil na Odboru sociálních věcí při Okresním úřadu v Nymburce. Bakalářský titul jsem získal na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně, magisterský na Vysoké škole ekonomie a managementu veřejné správy v Bratislavě.

Jsem ženatý, manželka pracuje ve zdejší nemocnici jako zdravotní sestra. Máme dvě děti, které studují na Vysoké škole. Od roku 2003 působím jako odborný referent pro oblast národnostních menšin na Krajském úřadu Středočeského kraje. Obsahem mojí náplně práce je především problematika integrace romské menšiny na území Středočeského kraje. V této oblasti aktivně působím několik let. Podílel jsem se na realizaci několika projektů. Byl jsem členem poradních orgánů na krajské i vládní úrovni. V případě zvolení do Senátu chci zúročit své dlouholeté zkušenosti z oblasti státní správy, sociální problematiky a bezpečnosti. Zde bych chtěl využít své poznatky z mnohaletého působení na Krajském úřadě SK. Oblast, jež se mne bolestně dotýká, je problematika sociálního vyloučení a rozvoj chudých regionů. Situaci v těchto oblastech je potřeba řešit. Chtěl bych aktivně pomáhat v prosazování návrhů, které povedou ke zlepšení této situace.
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Martin.Polak »

Pan Cyril Koky je přijat. Získal podporu více jak 7 členů z našeho kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Jan.Prokop »

Pane Koky, můžete mi prosím vysvětlit vaše váhání na schůzi SČK ohledně otázky k legalizaci marihuany?
Je to ústřední témata Pirátského programu.
Cyril.Koky.Kolin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 30 črc 2019, 13:00
Profese: zaměstnanec
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Cyril.Koky.Kolin »

Dobrý den pane Prokop,

musím přiznat, že pro oblast konopí nejsem žádný expert, nicméně jak se říká neznalost neomlouvá. Seznámil jsem se s některými materiály v této oblasti, který má na starosti poslanec T. Vymazal. Jeho návrh zákona počítá s legalizací pro drobné pěstitelé. Nejsem schopen odhadnout, zda má tento návrh ve sněmovně šanci uspět. Nemyslím si že lidi, kteří si vypěstují konopí pro svoji osobní potřebu by měli být tvrdě perzekuování. Toto by se mělo týkat dealerů tvrdých drog. Novela zákona č. 167/1998 Sb., o návykových látkách v tomto ohledu bude nutná, inspirací v tomto ohledu bude kanadská novela zákona.
Nevěděl jsem přesně na co se mám připravit, příště to bude lepší.

Moc děkuji za dotaz.

S přátelským pozdravem

Cyril Koky

https://www.euro.cz/politika/konopny-ex ... et-1442204
https://wiki.pirati.cz/program/psychotropni_latky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Cyril.Koky.Kolin za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jan.Prokop, Jan.Korbel, Jana.Skopalikova
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zdravím,
mám dvě souvisejí otázky:

1) Jaké kroky byste chtěl podniknout ve věci sociálně vyloučených lokalit? Co lze v této problematice učinit pozitivního?
Ať na krajské, místní či celostátní úrovni.

2) Jak hodnotíte dosavadní postup státu v této oblasti za posledních cca 20 let? A jak aktivity největší neziskové organizace Člověk v tísni či Agentury pro sociální začlěňování.

Díky za odpovědi.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Martin.Polak »

Dnes je poslední den na přihlášení do primárních voleb. 1.10 končí lhůta pro přihlášení.
Pokládat otázky a odpovídat na už položené otázky je stále možné, na to se žádná lhůta nevztahuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Martin.Polak »

Dnes je poslední den na přihlášení do primárních voleb. 1.10 končí lhůta pro přihlášení.
Pokládat otázky a odpovídat na už položené otázky je stále možné, na to se žádná lhůta nevztahuje.

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Cyril.Koky.Kolin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 30 črc 2019, 13:00
Profese: zaměstnanec
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Cyril.Koky.Kolin »

Zdravím,
mám dvě souvisejí otázky:

1) Jaké kroky byste chtěl podniknout ve věci sociálně vyloučených lokalit? Co lze v této problematice učinit pozitivního? Ať na krajské, místní či celostátní úrovni.

Oblast sociálního začleňování je nesmírně důležitá pro celou naší společnost. Dlouhodobé neřešení nebo podcenění této situace může mít nedozírné následky v podobě sociálních nepokojů atd. Stát má tuto oblast ve svých vládních dokumentech velmi dobře definovanou. Bohužel ti, coby se o to měli obzvlášť zajímat to však ani nečtou a mnohdy se tomu tématu dostatečně nevěnují. Mám na mysli starosty, primátory atd. Města a obce pokládám v celém tomto procesu za nedůležitější článek. Bez jejich podpory se nepohneme z místa. Kraje tuto oblast řeší prostřednictvím sítě sociálních služeb a jejího financování.

Stručně se zaměřím na zaměstnanost:
Aby bylo možné řešit nejpalčivější otázku sociálně vyloučených lokalit, je zapotřebí především zvýšit zaměstnanost.
Proto je nutné prosazovat programy, které budou obsahovat následující konkrétní opatření :

Je potřebné, aby zaměstnavatelé byly motivování k zaměstnávání obtížně umístitelných osob na trhu práce. Jedná se zejména o společensky účelná místa, veřejně prospěšné práce, podporou zaměstnanecké rekvalifikace, hmotnou podporou na vytváření nových pracovních míst a rekvalifikací zaměstnanců v rámci investičních pobídek

Klást důraz na rekvalifikaci nezaměstnaných, využívat či nově vytvořit programy hrazené pro tento účel z evropských peněz, zejména z Evropského sociálního fondu

Při zadávání veřejných zakázek – stanovení podmínky - vítězná firma musí při práci na zakázce zaměstnat 10% lidí z řad dlouhodobě nezaměstnaných osob

Podpora stavebních firem při řešení nezaměstnanosti ve vyloučených lokalitách

Podporovat vznik sociálních podniků a firem na místní úrovni

Je nutné, aby stát zajistit příliv investic do zaostalých regionu, kde je velká míra nezaměstnanosti

Upravit systém investičních pobídek. Základním cílem takové úpravy musí být zvýšení přílivu investorů zejména středních domácích a zahraničních firem především do hospodářsky zaostávajících regionů a mikroregionů se strukturálními problémy, s dlouhodobě vysokou nezaměstnaností a s lokalitami se sociálním vyloučením

Tyto investice je potřeba podpořit investičními pobídkami či daňovými úlevami pro investory

Postihovat diskriminaci na trhu práce např. vyšší pokuty, navýšení kapacit a kompetencí Inspektorátu práce



2) Jak hodnotíte dosavadní postup státu v této oblasti za posledních cca 20 let? A jak aktivity největší neziskové organizace Člověk v tísni či Agentury pro sociální začleňování.

Co se týká NGO, které v této oblasti působí mají můj obdiv. Co se týká vládní Agentury pro sociální začleňování to je kapitola sama o sobě. Ukazuje se, že stávající formát (odbor při Úřadu vlády ČR) pro řešení tak složitého problému jako je chudoba a soc. vyloučení v ČR není dostatečný. Od ledna příštího roku by měla Agentura přejít do působnosti MMR ČR. Rád bych připomenul, že vláda ČR a následně sněmovna bez větších problému schválila Národní sportovní agenturu https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/na ... 3131036_pj, která bude pouze rozdělovat peníze do sportu! Finančních prostředků pro oblast soc. začleňování díky fondům z EU je dostatek. Někdy však mám dojem, že ty stovky miliony korun utrácíme za poradenství, sociální služby, asistenty atd. Jsem přesvědčen o tom, že pokud má být proces sociálního začleňování úspěšný do jisté míry to záleží od postoje místních zastupitelů měst a obci. Komunální politici by měli používat především selský rozum a udělat vše proto, aby soužití v obci bylo pokud možno bezproblémové. Někdy si však připadám, že hasíme pouze požáry. Velkou radost mám, že se roka na rok zvyšuje počet romských středoškoláků a vysokoškoláku to je velmi dobrý signál a naděje do budoucna!

Tolik jenom stručně.
Možná se sejdeme a probereme to blíže osobně.

S pozdravem

Cyril Koky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Cyril.Koky.Kolin za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“