Co se děje ve straně - (diskuzní vlákno)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24887 poděkování
Dostal poděkování: 11804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co se děje ve straně - (diskuzní vlákno)

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 zář 2019, 10:13

diskuzní vlákno k infovláknu

Co se děje ve straně - informujeme se navzájem (infovlákno)
viewtopic.php?p=637310#p637310
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování

Re: Co se děje ve straně - (diskuzní vlákno)

Příspěvek od Ladislav.Dvorak » 16 zář 2019, 11:57

Děkuji @Dalibor.Zahora za toto vlákno a pokud to chápu správně, mohlo by fungovat jako takový malý rozcestník aktuálního dění.
Antonino píše:
16 zář 2019, 10:34
Mne to zaujalo, ale pak mne napadlo (a ty bys mohl doplnit), v čem by to tu mělo být jiné, než než sledovat celé fórum a diskutovat v jednotlivých vláknech, případně sumární informace z newsletteru.
Já vidím hlavní rozdíl v té přehlednosti. Například já používám fórum způsobem že mám většinu mimopražských vláken ztlumeno kvůli přehlednosti (pak prohlížím přes nepřečtené příspěvky). Nevýhodou tohoto nastavení je právě to, že pokud někdo založí vlákno v regionální části fóra, nejsem schopen to zachytit jiným způsobem než doporučením či odkazem z jiného tématu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Vit.Jurasek, Antonino, Dalibor.Zahora
Místopředseda MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27891 poděkování
Dostal poděkování: 21192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se děje ve straně - informujeme se navzájem (infovlákno)

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 19 zář 2019, 12:43

Dalibor.Zahora píše:
19 zář 2019, 10:55
Mikuláš Peksa: Pokud chceme jako Piráti v Evropě více uspět, budeme se muset začít chovat jako strana Volt (z debaty o volbách do PPEU)
Tvl. to je zas titulek jak z MF dnes. Nic takového tam neřekl. Chápeš význam spojení "si dovedu představit"? Navíc o kandidatuře do předsednictva PP-EU už zde bylo informováno, tak nezahlcuj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Lenka.Kozlova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Student, Génius
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Příspěvek od Jan.Mares » 19 zář 2019, 12:59

Jako tohle vlakno je tu od toho, aby se sem repostovaly veci z jinych vlaken? Tak to s vojtovym dovolenim zalozim thread "Super-svodka", kde se bude shrnovat deni ze shrnujicich vlaken.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24887 poděkování
Dostal poděkování: 11804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 19 zář 2019, 14:30

Máte jediné štěstí, že vás nemůžu zmoderovat. Jinak byste už putovali sem Co se děje ve straně - (diskuzní vlákno) :)
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23935 poděkování
Dostal poděkování: 20096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 19 zář 2019, 16:40

Dalibor.Zahora píše:
19 zář 2019, 08:53
Kvůli výsledku hlasování ve 2. kole, kdy oba kandidáti - Lukáš Černohorský a Pavlína Nováčková - obdrželi shodných 11 hlasů, rozhodl nakonec los.
Tenhle?

los.jpg
los.jpg (64.47 KiB) Zobrazeno 349 x
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova » 02 říj 2019, 10:22

Navrhuji založit vlákno čistě se shrnutím termínů všech celostátních rozprav a hlasování (stručný popis, odkaz na vlákno). To by fakt bodlo. Protože mnohdy se nezve na rozpravu, ale až na hlasování.

A jen tak bokem: opět se přimlouvám za princip 1 "hlasovacího" týdne v měsíci (poslední, první - to je v zásadě jedno -- upravit podle toho klidně předpisy).

Ve spojení těchto dvou mechanismů by pak každý mohl organizovat svůj čas a nic podstatného nikomu neuteče.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21193 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 02 říj 2019, 10:43

Milus.Kotisova píše:
02 říj 2019, 10:22
Navrhuji založit vlákno čistě se shrnutím termínů všech celostátních rozprav a hlasování (stručný popis, odkaz na vlákno). To by fakt bodlo. Protože mnohdy se nezve na rozpravu, ale až na hlasování.
Mnohdy? Máš za poslední rok aspoň 5 příkladů kdy předsedající neoznámil zahájení jednání?
A jen tak bokem: opět se přimlouvám za princip 1 "hlasovacího" týdne v měsíci (poslední, první - to je v zásadě jedno -- upravit podle toho klidně předpisy).
A já opět podotýkám že to by vyžadovalo změnu stanov a pochybuju že by se to zvladlo letos (pokud by vůbec k takovéhle změně byla vůle).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova » 03 říj 2019, 09:51

Martin.Kucera píše:
02 říj 2019, 10:43
Milus.Kotisova píše:
02 říj 2019, 10:22
Mnohdy? Máš za poslední rok aspoň 5 příkladů kdy předsedající neoznámil zahájení jednání?
A já opět podotýkám že to by vyžadovalo změnu stanov a pochybuju že by se to zvladlo letos (pokud by vůbec k takovéhle změně byla vůle).
No vždyť říkám, že by to vyžadovalo změnu oficiálních textů, Martine.

Ano, zkusím dohledat. Vycházela jsem i ze zkušenosti jiných, když si povídáme o té nahodilosti přicházejících hlasování, nepředvídatelnosti,kdy se co objeví. Tady jsem to shrnula svým jménem. Ale možná se ukáže, že to je spíš krajská a MS zkušenost, takže určitě to chce vyjasnit. Díky.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21193 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 03 říj 2019, 12:26

Milus.Kotisova píše:
03 říj 2019, 09:51
No vždyť říkám, že by to vyžadovalo změnu oficiálních textů, Martine.
Ano, ovšem stanovy jsou značně výjimečný oficiální text. Lze je měnit pouze zásadním návrhem (tedy schvalovaným třípětinovou většinou) na zasedání (tedy jednou za rok) a návrhové oprávnění má pouze skupina členů (tedy ani RP nebo RV). A žádný členský podnět v téhle věci pokud vím neběží.
Případně by to šlo beze změny stanov, pokud by byla výjimka pro jednání v režimu referenda (tedy i pro mimořádný přezkum).
Milus.Kotisova píše:
03 říj 2019, 09:51
Ano, zkusím dohledat. Vycházela jsem i ze zkušenosti jiných, když si povídáme o té nahodilosti přicházejících hlasování, nepředvídatelnosti,kdy se co objeví. Tady jsem to shrnula svým jménem. Ale možná se ukáže, že to je spíš krajská a MS zkušenost, takže určitě to chce vyjasnit.
V KS a MS si to musíte hlídat sami. Ideální by pochopitelně byla automatizace, tj. že by při zahájení jednání poslal SZ či mail automat.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“