KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: přihlášení na pozici lídra krajské kandidátky

Příspěvek od Petra.Smutna »

Patrick.Zandl píše: 28 srp 2019, 16:00 Jistě, že to v praxi nejde, nebylo by to spravedlivé vůči ostatním. Není to návrh na změnu volebního systému ale appel na ostatní voliče - kandidáti na lídra do kandidatury vloží mnoho energie a to by se mělo někde projevit.
Patricku, myslíš to dobře, ale opravdu nemohu tento postoj zastávat. To, že někdo vložil energii, že chtěl, že se snažil, přeci není primární důvod pro jeho zvolení. Extrémní příklad - jen proto, že Zeman objížděl celou republiku, jej nebudu volit na prezidenta... Příklad u nás z nedávné historie - Miki Peksa, který už do Sněmovny kandidoval s tím, že jeho cílovou destinací je Europarlament, byl připraven kampani dát vše, táhnout ji, počítal s tím, a nakonec byl na CF umístěn až na třetí pozici... Tak to prostě je, nechme lidem svobodu navolit si kandidáty, jak sami uznají za vhodné, a neohýbejme to jakýmikoli tlaky - i když výsledek může někoho bolet, to je život.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Kozlova, Milan.Krch, Michal.Hazlinsky, Jana.Skopalikova, Dominika.Michailidu, Simona.Luftova
Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 267 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Adela.Sipova »

Dalibor.Zahora píše: 29 srp 2019, 23:20 Otázka pro všechny kandidáty

Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice OFFTOPICV minulých letech bylo Brno v celé Evropě oceňováno za řešení problémů bezdomovectví. Tento stav skončil s nástupem nové koalice vedené ODS.https://a2larm.cz/2019/08/rada-mesta-br ... n-20-bytu/)
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
Pro mě je tato varianta představitelná. Vždy samozřejmě záleží i na konkrétních osobnostech z těchto stran, nakolik bude možné pirátské priority prosazovat. Zejména u ODS lze očekávat, že pro tyto priority nebude mít vždy pochopení, zejména v sociálních otázkách. Je to vidět v Brně, obdoba pak opět v Kladně, kde zrušenou bezdoplatkovou zonu nahradili obdobnou vyhláškou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna »

Dalibor.Zahora píše: 24 srp 2019, 06:53 Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Úspěšný je v tomto směru Patrick, vím že tweetuje Tomáš Zmuda, někteří další z vás mají účty, ale aktivita nic moc.
Považuji to poměrně za důležitou věc z hlediska externí komunikace, třeba proto, že je to skutečně významný zdroj informací pro novináře nebo proto, že naše konkurence je v tom úspěšná (Skopeček, Kupka, Rakušan).
Nezávisle na možné důležitosti různých, aktuálně módních komunikačních platforem, prioritou jsou informace, které uveřejním na pirátském foru (což, kdybychom poctivě od začátku všichni celostranicky dělali, a facebook a jiné sociální sítě ignorovali, možná by dnes forum bylo živější, možná by se v něm novináři již dnes lépe a aktivněji orientovali, a možná bychom naopak neměli tak dobré volební výsledky - kdo ví...) plus osobně občas, mám-li co říci i navážno, glosuji na facebooku, občas již nyní s mediálním zásahem - takže, neboj, novináři si všímají.
Čas je pravděpodobně ta nejdražší položka, kterou máme v našich životech k dispozici, a já jej nebudu marnit opakováním stejného na různých komunikačních sítích.

Jan.Korbel píše: 28 srp 2019, 12:27 @Patrick.Zandl chtěl bych se zeptat, kolik času tomu chceš a reálně můžeš dát v různých fázích od teď (kdy už běží několik důležitých jednání z pohledu krajských voleb, ale také je dobrý čas se seznamovat s děním v krajském zastupitelstvu) přes jednotlivé fáze kampaně až po období mandátu. Lídr by to měl táhnout a hlavně tím motivovat ostatní. Díky.
Odpovím i na tuto otázku za sebe, byť jsem nebyla tázána. Úterky a čtvrtky od 16:00 hod, pátky od jedné odpoledne, plus víkendy, plus si budu šetřit dovolenou. Záležitost jsem konzultovala, jak v zaměstnání, kde mám podporu, tak ve své rodině, kde mám též podporu, a jsem si vědoma toho, že své děti v horké fázi kampaně několik málo měsíců prakticky neuvidím. S tím do toho jdu.
Dalibor.Zahora píše: 29 srp 2019, 23:20 Otázka pro všechny kandidáty

Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice OFFTOPICV minulých letech bylo Brno v celé Evropě oceňováno za řešení problémů bezdomovectví. Tento stav skončil s nástupem nové koalice vedené ODS.https://a2larm.cz/2019/08/rada-mesta-br ... n-20-bytu/)
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
Popravdě, Dalibore, současná politická situace neindikuje, že by takové složení dalo potřebný počet hlasů, nicméně, nevíme a doufáme, z druhé strany, pro mě osobně je mnohem důležitější, než za každou cenu sestavit koalici, hájit náš program - čili, pokud jednání o koalici, záleží na míře nutných kompromisů z naší strany - v určité fázi bych byla tvrdě proti.
No, a podívám-li se nejen do Brna, ale třeba i do Prahy, do Sněmovny, atd., co mohu z pohledu zvenčí říci s jistotou - i v koalici si každý jede na sebe, bez ohledu na partnery. Takže jako obzvlášť důležité vidím schopnost a ochotu udržet diplomacii, takt a klid, v případné koalici za jakýchkoli okolností působit jako tmelící, stabilizační složka, přiměřeně asertivní při prosazovaní programových bodů v mantinelech koaliční dohody.
Za prioritní ihned po volbách při potenciálu složení koalice považuji uhrát co nejlepší výsledek v obsazování pozic hejtmana, radního pro oblast investic a veřejných zakázek, náměstka pro oblast financí a evropských fondů a radního pro oblast majetku a ICT, abychom získali maximální možnou kontrolu nad krajem z hlediska politického vedení, a dokázali jej skutečně otevřít - už toto samo o sobě je velký krok, který bude mít dopad na všechny oblasti, včetně sociální péče.
Zároveň považuji za velmi důležité nedestabilizovat krajský úřad případnými tlaky na personální změny u vedoucích odborů, atp. (jak jsem, doufám, že mylně, zaznamenala v jednom ze zdejších příspěvků), tedy umět odlišit jepičí život politika od apolitické náplně práce jednotlivých úředníků, i na vedoucích pozicích, nehledě na to, že toto je v kompetenci tajemníka, nikoli politika.

Lenka.Kozlova píše: 30 srp 2019, 12:42 1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
1. Právě z tohoto důvodu jsem byla veřejně proti.
2. Ano, kandidátní listinu do krajských voleb podpořím, aby byla naplněna.
3. Nesouhlasím, a již jsem výš napsala, proč. Je to blbost, nehledě na to, že se tak dá lehce manipulovat s pozicemi na kandidátce. Ne, prostě NE!
Nicméně, myslím si, že je třeba nikoli pouze asertivně odmítnout, ale též patřičně vysvětlit, proč to není dobré. - Snad jsem důvody dostatečně objasnila a zastánci automatického obsazování nižších pozic po neúspěchu na vyšších pochopili.


Vaclav.Kubaljak píše: 05 zář 2019, 22:27 Dovolím si dotazy já. S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.
Odpověděla jsem svým úvodním příspěvkem.
Proč? Transparence je možná již lehce zprofanovaný pojem kvůli jeho nadužívání, nikoli však vyprázdněný - považuji ji za ekvivalent generálního úklidu či základů při stavbě domu - bez stabilních základů je jedno, zda investuji víc do protipožárních dveří nebo izolačních skel... - to jsou až nadstavby nad tou základní úrovní.
A z těch nadstaveb volím zemědělství, jednak proto, že mě ta tematika zajímá, jednak proto, že právě skrze tuto oblast lze poměrně dobře napomáhat tématu Ekologie/životní prostředí (mimo jiné, v současné době často skloňovanému suchu a odvodňování krajiny), jednak proto, že mám na obou protistranách lidi "od fochu", od kterých se mi dostane potřebných odpovědí v rámci připomínkování, abych dokázala celkem rychle dojít k jádru pudla u konkrétních řešených otázek.

Jiri.Snizek píše: 07 zář 2019, 09:01 Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidáty. Jak si představujete svou politickou budoucnost? Chtěl bych navázat na tuto viewtopic.php?f=631&t=47972 diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.
Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
1. Mým cílem, jak jsem nedávno prozdradila, je Senát 2030 v našem volebním obvodě. V té době mi bude 52 let a budeme mít za sebou téměř tři následující volební období SčK kraje. Tedy, jednak budu mít již širokou společností akceptovaný věk, jednak, a to zejména, budu mít cenné zkušenosti z aktivní politiky na jiné úrovni, a potřebnou voličskou podporu - protože v našem volebním obvodě je skutečně velice obtížné uspět pro kohokoli, kdo není výrazně známou osobností.
Senát považuji za opomíjenou, nicméně velmi důležitou další opěrnou nohu našeho systému, a podporu pro prosazování pirátských myšlenek na úrovni Sněmovny.
Takže, ne - nemám zájem kandidovat jako zastupitelka kraje zároveň do Sněmovny, v takovém příadě kandidátku podpořím odspodu v případě, že bychom měli potíže ji zaplnit vlastními kandidáty.

2. Pokud bych nebyla srozuměna s tím, že uvolněná funkce svůj název dostala od faktu, že vás zaměstnavatel uvolňuje do této funkce, a neměla v tomto smyslu podporu, rozhodně bych se nehlásila do čela kandidátní listiny.
Na druhou stranu, Jirko, jak vám již řekla v minulosti, pro mě není prioritou být v koalici, pro mě je prioritou být schopná prosazovat náš program - a se ne vždy spolu potkává. Proto říkám všem vám předem, za okolností, kdy by měla být stavěna koalice na krev, či za kompromisů indikujících do budoucna problémy, budu za sebe upřednostňovat zrání v opozici před neuváženým honem za vlivem bez ohledu na budoucí možné škody. Uvědomme si, že jakým způsobem zvládneme kraj (ze kterékoli strany), toto bude mít poměrně značný vliv i na výsledky následujících sněmovních voleb, protože jsme voličsky silný kraj, a ne vše dokáže spasit Ivan. Nyní jsme to právě my, kdo musí poslancům pomoci obsadit i vládu.

Jan.Prokop píše: 10 zář 2019, 08:46 Otázka na Daniela, Lucii a Martina.
Co že jste se rozhoupali tak na poslední chvíli? :)
Předpokládám, že se týká i mě, byť jsi to v daný moment ještě netušil. Já osobně jsem o kandidatuře do kraje hovořila od úspěchu ve Sněmovních volbách, kde jsem získala oproti ostatním kolegům mimo první trojku výrazně nejvyšší preference, čímž jsem skočila o dvě pozice nahoru. Tehdy jsem usilovala o práci asistentky poslance, abych nabrala potřebné zkušenosti, nicméně, život mě nasměroval jinam - z dnešního pohledu vhodněji. Takže, toto z mé strany není nic nového, nově jsem velice nediplomaticky přiznala cílovou stanici, a to proto, abyste mě případně podpořili s tímto vědomím - ať jsme k sobě oboustranně fér.
To, že jsem se přihlásila později je výsledkem skutečně zodpovědného (možná až příliš? nevím) zvažování, zda skutečně jsem člověkem, který má výkonu zastupitelky našeho kraje co dát, a zároveň tou, která do zapadne do party. Plus jsem prioritně tuto věc konzultovala s rodinou a v práci - ono, když padne kosa na kámen, když ten čas již nastane, najednou, aspoň pro mě nebylo jednoduché říci: "Tady mě máte, zvolte mě."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 5):
Milan.Krch, Jan.Prokop, Vaclav.Kubaljak, Lenka.Kozlova, Simona.Luftova
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna »

Dovolím si vyjádřit podporu pro připuštění do primárních voleb na krajskou kandidátní listinu Petrovi Tomášovi, člověku, který pro nás je svým myšlením Pirát, on to však dlouho takto nevnímal, plus, (domnívám se) byl loajální ke své domovské straně i v časech zlých. Čili - známe se pár let, a já v kraji rozhodně nepatřím mezi jeho nejstarší známé, se kterými byl a je v komunikaci. - Pro ty z vás, kteří ho třeba neznáte.
Naposledy upravil(a) Petra.Smutna dne 13 zář 2019, 22:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ahoj,
pořád to odkládám, ale už mě koplo víc lidí a v neděli se, doufám, uvidíme, tak ať to nemusím vysvětlovat každému zvlášť.

Na začátku září se nám potvrdilo, že naše třetí princezna nedoslýchá. Neberem to nijak tragicky, ale opět musím oddálit svoji raketovou politickou kariéru 8-) , pre nás teď čeká ježdění po specializovaných pracovištích a pravděpodobně výuka znakové řeči, což je pro mě teda největší výzva, jelikož moje schopnost naučit se cizí jazyk je ještě o fous horší, než pohybová paměť.
Sumasumárum, nemůžu opět slíbit nicmoc a budu ráda, když zvládnu dál zastupitelovat a vést KET.

Všem, co do toho jdou, držím pěsti a musim teda taky vypíchnout, že Petra Tomáše jsem tu moc ráda uviděla!

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1515 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Dominika.Michailidu píše: 13 zář 2019, 21:54 Ahoj,
pořád to odkládám, ale už mě koplo víc lidí a v neděli se, doufám, uvidíme, tak ať to nemusím vysvětlovat každému zvlášť.

Na začátku září se nám potvrdilo, že naše třetí princezna nedoslýchá. Neberem to nijak tragicky, ale opět musím oddálit svoji raketovou politickou kariéru 8-) , pre nás teď čeká ježdění po specializovaných pracovištích a pravděpodobně výuka znakové řeči, což je pro mě teda největší výzva, jelikož moje schopnost naučit se cizí jazyk je ještě o fous horší, než pohybová paměť.
Sumasumárum, nemůžu opět slíbit nicmoc a budu ráda, když zvládnu dál zastupitelovat a vést KET.

Všem, co do toho jdou, držím pěsti a musim teda taky vypíchnout, že Petra Tomáše jsem tu moc ráda uviděla!
S těmito důvody je to naprosto jasné, ale je mi to líto, někdo by měl plnohodnotně zvednout a nést vlajku životního prostředí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Simona.Luftova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 28 led 2018, 22:52
Profese: učitelka na SŠ, koordinátor Erasmus+
Bydliště: Příbram
Dal poděkování: 449 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Simona.Luftova »

Ahoj, zde odpovědi na další otázky, než se uvidíme v neděli


Jiri.Snizek wrote: ↑ 07 Sep 2019, 08:01
Chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie?
V roce 2021 do PSP kandidovat nebudu. Bude-li to zapotřebí podpořím kandidátku zespoda.


Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
V případě, že budu (neuvolněnou) zastupitelkou chtěla bych kandidovat v roce 2022 do obecního zastupitelstva v Příbrami.



Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidáty. Jak si představujete svou politickou budoucnost?

V současné době bych se chtěla stát zastupitelem na kraji a získat tak politickou zkušenost. Tato oblast mi je momentálně nejbližší. V případě, že bychom se dostali do Rady Kraje, měla bych zájem o oblast školství.

Do budoucna bych zvažovala kandidaturu do Senátu, budu-li mít větší voličskou podporu, kterou vím, že v současné době v našem obvodě nemám (vzhledem k silné pozici ANO a TOP09). Práce a zkušenosti získané na kraji by mně i Pirátské straně pomohli zlepšit šance v budoucnu získat Senát v našem obvodě.
Proč nekandiduji teď do Senátu? Viz výše a proto, proto chci věnovat energii a čas krajským volbám.



Václav Kubaljak: S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.

Jsem toho názoru, že čelní kandidáti musí táhnout v tématech za jeden provaz, tyto témata by měla být v souladu s pirátským programem, z kterého bychom měli společně vyzdvihnout to co je pro SčK důležité, a to co osloví voliče. Zúčastnila jsem se pracovní schůzky v PS, kde jsme upravovali volební programu z 2016. Sice tento program je obsáhly ale natolik obecný, aby jsme si z něho vytáhli naše témata a případně je doplnili.


Dále si myslími, že témata jako transparentnost (dotace, granty, veřejné zakázky), digitalizace jednání z úřady, a otevřený kraj jsou stále aktuální a na kraji potřebné. Na druhou stranu, pro běžného občana možná trochu vzdálená, proto jsou důležitá i témata jako doprava, kvalitní a dostupné zdravotní a sociální služby, vzdělání a regionální rozvoj (zemědělství, ekologie), aj..
Určitě doporučuji si poslechnout radní, kteří jsou teď na kraji a spravují oblast, která je vaší specializací, poslouchala jsem zpětně nějaké rozhovory radního pro školství a je to tragédie.

Ve svém prvním příspěvku jsem již psala, že mi je nejbližší oblast vzdělávání/ školství a meziregionální a mezinárodní spolupráce a rozvoj. Osobně v této oblasti pracuji již řadu let a jsem pravidelně v kontaktu s lidmi v mém oboru.
Myslím, že ve středním školství je řada problémů, tato oblast se prolíná mezi krajem a státem. Některé z těchto problému (nemusí být všude největší) jsou například, administrativní zátěž pro vedení škol a učitelů, je hromada nesmyslných papírů a statistik co se musí neustále tisknout a někomu odevzdávat (a padají na to lesy). Osobně vnímám jako velký problém rozdíly v kvalitě škol a jejich vybavení (pro to je důležité, kdo je ve vedení škol, aby to nebyly trafiky, nebo posty na doživotí), jsou školy kde učitelé mají notebooky, pomůcky, vybavené učebny, atd., a jinde to pokulhává. Mohu srovnávat ze své praxe. Další problém, je spojený s inkluzí, je nedostatečná podpora pedagogů, kteří musí pracovat se studenty s určitým omezením, postižením, doplácí na to student.



Kolik času chceš věnovat kampani?

Tolik kolik bude zapotřebí, tj., několik dní v týdnu a pak intenzivěji až se budou volby blížit, cca od května. Pak určitě celé prázdniny a po.
Chci se osobně připravovat a studovat pečlivě agendu kraje obecně a pak v oblastech, kterým se chci věnovat. Dále mám naplánované se setkat s řediteli a zástupci škol u nás ve městě, v regionu a kde jinde to bude možné, abych zmapovala situaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Luftova za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Petr.Prochazka
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Vážené středočeské fórum,
dovolte mi, abych se na čelo kandidátky přihlásila i já. Doufala jsem, že za náš KET životního prostředí a zemědělství bude kandidovat Dominika Michailidu, ale bohužel se tak nestalo...

Mám magisterský titul z biologie (konkrétně botaniky) a nyní pokračuji ve studiu doktorském. Proto bych tedy chtěla zvednout tu pomyslnou vlajku životního prostředí (a částečně i zemědělství, které se s tím velmi silně prolíná), o které tu píše Vašek. Přeci jen mám k tématům jako je ekologie, ochrany přírody apod. blízko a zajímám se např. i o problematiku zero-waste (na Pirateconu k zero-waste jsem měla přednášku o swapování a upcyclingu :-), rozdávám látkové pytlíky na nákupy OFFTOPICkdo chcete, řekněte si apod.)

Jako prioritu do krajských voleb osobně vidím trojici dopravy, zdravotnictví a právě onoho životního prostředí/zemědělství, proto kdybyste chtěli, nabízím se na doplnění těchto témat. Co se týká pozice na čele - přeci jen se jedná o relativně větší množství pozic, bych osobně preferovala klidně nižší část čela než být třeba 3.

Jako svou prioritu do voleb vidím problém vody a sucha. Ono je dobré mít opravené silnice nebo dostupné školství, ale když si musíte kupovat balenou vodu na pití a chodit se sprchovat k sousedům, protože oni jsou připojení na vodovodní řad a vy máte jen vyschlou studnu (reálná historka jednoho známého), tak to může také značně komplikovat život a je potřeba tyto problémy urychleně řešit. Třeba jako ukázkový příklad mi přijde ten z loňska z Mnichovic, kde se dovážela voda z části obce napojené na Želivku do vodojemu a stálo je to 15 tisíc Kč denně.
Posledních pár let jsme zažili extrémně suchých a horkých a dle předpovědí některých vědců má být v následujícím období sice celkový úhrn srážek plus mínus stejný jako doposud, nicméně bude jinak rozdělen v průběhu sezóny - voda bude přicházet ve formě intenzivních dešťů a bouřek a na to bude nutné se připravit a adaptovat. Do toho má přibývat počet tropických dní v roce, proto bude dobré podporovat výsadbu zeleně, zelené střechy a podobná opatření snižující teplotu ve městech, aby zde bylo stále k životu. Voda kromě toho, že se nemusí nechat rychle odtéct (zvýšení retenční schopnosti půdy) se může také lépe využívat - např. programy na využití dešťovky nebo šedé vody, třeba po vzoru dotací v Brně.

S otázkami se vypořádám co nejdříve - jsem součástí krajského mediálního odboru a momentálně dělám korekturu článkům, které jste napsali do podzimních Pirátských listů (a že jich není málo)...
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj,

zdravím vás a přihlašuji se do primárních voleb na čelo kandidátky jako dlouholetý registrovaný příznivec.

Zde je o mě pár slov https://stredocesky.pirati.cz/lide/petr-chalus/

Z vedením kampaně mám zkušenost jako pirátský kandidát z posledních senátních voleb https://www.facebook.com/PetrChalusHlasRodicu/
Oslovil jsem ve své senátní kampani dost lidí s tématem rozvoje vzdělávání z jiného než odborného pohledu "z pohledu rodičů" . Celkově jsem se věnoval i sociální tematice, situace rodičů s malými i většími dětmi na trhu práce,a vůbec celkové usnadnění života s dětmi.

Moje priorita pro kraj je rozvoj kvality života celkově, kvality života rodiny, dětí. Jako základ vidím kvalitu vzdělávání, ke kterému jsem napsal mnoho článků a vystupoval i v debatách. Rád bych se na kraji věnoval tématům participace, zapojení lidí do rozvoje svého regionu, rozvoje komunit např. přes neformální vzdělávání dospělých. Sepsal jsme návrh článku do Pirátských listů o vizi rozvoje školství na úrovni krajů se zaměřením na střední školy a kariérové poradenství https://docs.google.com/document/d/1cxo ... 7TgD4/edit

V tuto chvíli spolupracuji na tématu rozvoje školských rad pro Piráty a komentuji vybranou školskou legislativu ve školství a pokud k ní mám co říct. Jsem předseda školské komise města Benešov za Piráty.

Hodně štěstí do krajských voleb

Petr
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od pavel_sanda »

Adela.Sipka píše: 13 zář 2019, 14:26 Zejména u ODS lze očekávat, že pro tyto priority nebude mít vždy pochopení, zejména v sociálních otázkách.
To je slušný eufemismus. :)
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“