RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Příspěvek k přepočtu na obyvatele/voliče podle mě spravedlivý není. Já to vezmu zase z druhého extrému, že by to bylo spravedlivé to rozdělit podle rozlohy, protože čím menší hustota obyvatel, tak tím jsou provozní náklady a náklady na volby samotné dražší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prosím, aby se do diskuze nepletla kampaň a volby, Stálý příspěvek by podle fylosofie návrhu měl být oproštěn od kampaně a voleb a určen na provoz; na fungování kanceláří, na podporu politické a zastupitelské nehonorocané činnosti a na další obdobnou práci.

V OlK to například povede k tomu, že budeme vůbec moci uvažovat o tom, jestli máme v rozpočtu 5000 měsíčně na sdílenou mediální spojku, jak byla MO nabýdnuta/navržena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Frantisek.Kopriva

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jinak bych chtěl poděkovat za otevření tématu vstupu v platnost.
Já jsem tedy cílil buď na příští rozpočtovací období (2020) nebo bych si dovedl představit období po krajských volbách, které překreslý příjmy všech KS. Ale to mi příjde jako promarněný čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dan.Lestina

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Vojtech.Pikal píše: 11 zář 2019, 13:51 Jinak bych chtěl poděkovat za otevření tématu vstupu v platnost.
Já jsem tedy cílil buď na příští rozpočtovací období (2020) nebo bych si dovedl představit období po krajských volbách, které překreslý příjmy všech KS. Ale to mi příjde jako promarněný čas.
Já bych to viděla spiše na 2021 nejen proto že se překleslí přímy (skoro) všech krajů, ale taky proto že teď už se rozpočty planuji a není hezké mít během plánování nejistotu kolik to vlastně bude.

Vidím tam i nevýhodu v tom že chudči kraje potřebují ty peníze (např mediální spojku) už teď a po krajských volbách nebude ten problém tak ožehavý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Zidek, Petra.Smutna, Frantisek.Kopriva, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše: 11 zář 2019, 13:49 Prosím, aby se do diskuze nepletla kampaň a volby, Stálý příspěvek by podle fylosofie návrhu měl být oproštěn od kampaně a voleb a určen na provoz; na fungování kanceláří, na podporu politické a zastupitelské nehonorocané činnosti a na další obdobnou práci.

V OlK to například povede k tomu, že budeme vůbec moci uvažovat o tom, jestli máme v rozpočtu 5000 měsíčně na sdílenou mediální spojku, jak byla MO nabýdnuta/navržena.
Vojto promiň, ale jsme v permanentní volební kampani, takže sice můžeme psát, že to využijeme na spojku, ale to je podle mě taky kampaň, takže si dovolím to nazývat, jak to nazývám. Navíc jsem tam psal, že ten provoz v těch krajích o větší rozloze je náročnější a to od cestování, po "shánění" členů... Navíc je všechno provázáno se vším. Souhlasím ale s tím, aby ten stálý příspěvek byl využit zejména na ten provoz a je jedno jestli je to pice nebo spojka...
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Pro ilustraci Praha vs ZlK, tak Praha má roční příjmy zhruba ve výši 7.000.000.- natož ZlK máme pouze 700.000,-, což je 1/10. krajům pomůže každá koruna navíc a Praha či SčK to prakticky ani nepocítí.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petra.Smutna »

Jak napsal Míra Beránek, Praha to pocítí, pravděpodobně vzhledem k rozpadu a čerpání jejich rozpočtu, nicméně, na druhé straně zde máme argument výrazné nerovnováhy celkových příjmů jednotlivých krajů jak důsledek jejich úspěchů ve volbách.
Za mě zatím, i s ohledem na to, co napsal Míra Beránek, nepadl argument, který by mě přesvědčil o tom, že uvažované přerozdělení stálého příspěvku krajům rovnoměrně (tedy každý dostane něco málo pod sto padesát tisíc, pokud se nepletu), není nejlepší řešení, a to z důvodů jeho určení. Takže jediný, kdo má nyní sílu donutit mě hlasovat jinak, je náš vlastní kraj (jsem v RV zástupkyní SčK).

Reakce na Míru Beránka - heleď, vnímat v jiných krajích čerpání stálého příspěvku jinam než do odměn placeným silám, jako mrhání penězi zase považuji za ne zcela korektní názor já. Každý kraj má své vlastní potřeby, a pokud by každý potřeboval fungovat podle stejných šablon, krajská vedení by ztratila význam, protože pak by stačilo pouze centrální vedení, že,... Nakonec, Praha funguje velmi dobře nejen organizačně, takže, podle ní by jel zbytek republiky... - taky ti taková představa příliš nevoní, a vyvstávají ti argumenty, proč je to blbost?
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Netvrdil bych, že to Praha nepocítí, ale dopad na krajské rozpočty je u většiny krajů relativně dvojnásobný oproti dopadu na rozpočet Prahy.

Má někdo zájem, abychom nějak upravovali termín platnosti? (Takto se to bude vztahovat k příštímu rozpočtového období.)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Petra.Smutna »

Domnívám se, že platnost nastává dnem přijetí usnesení. Účinnost můžeme posunout až pro rozpočtové období 2021, je-li k tomu vůle.
V našem kraji se toto téma nyní diskutuje, takže jsem doplnila své stanovisko a čekám na verdikt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 44/2019 rozdělení stálého příspěvku krajským sdružením (změna RoPr)

Příspěvek od Marek.Necada »

Vojtech.Pikal píše: 11 zář 2019, 11:15 Já sem tedy házím i upravenou verzi A jako návrh D k podpoře členy, pokud by se pro něj našla podpora.
Prosím palce, sám tedy podporuji;
Návrh D píše:V Rozpočtových pravidlech § 3:
  • 1. V odstavci (1) se v tabulce vypouští řádek "Nájem a prodej spravovaného majetku",
  • 2. V odstavec (2) nově zní:
    (2) Příjmy z nájmu a prodeje spravovaného majetku, pořádání tombol, kulturních, společenských, sportovních, rekreačních, vzdělávacích a politických akcí jsou účelově určené ve prospěch organizační složky, která je uspořádala.
  • 3. Se vkládá nový odstavec (3), který zní:
    (3) Podíl na stálém příspěvku určený pro krajská sdružení, je účelově určený mezi jednotlivá krajská sdružení rovnoměrně.
Pokud tento návrh získá podporu, stahuji návrh A.
Rozpis následků je ve výše odkazované tabulce.
Vidím dost palců, takže registruji návrh D. Nicméně jsem proti stažení návrhu A, dokud v návrhu D nebude lepší formulace úpravy příjmů z nájmu a prodeje spravovaného majetku, protože souvětí
Příjmy z nájmu a prodeje spravovaného majetku, pořádání tombol, kulturních, společenských, sportovních, rekreačních, vzdělávacích a politických akcí jsou účelově určené ve prospěch organizační složky, která je uspořádala.
je stylisticky příšerné, nedaří se mi v hlavě vytvořit rozbor větných členů, který by dával smysl, a je zde možnost výkladu, jejž možná Vojta nezamýšlel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“