KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Na předsedu Jihočeského kraje je pro mě přípustný/á

Anketa končí za 11 zář 2019, 18:36

Josef Špak
25
19%
Lukáš Mareš
22
17%
Zuzana Kudláčková
22
17%
Michal Horák
16
12%
Jan Hošek
14
11%
Jana Koláříková
30
23%
Zdržuji se
1
1%
 
Celkem hlasujících: 38 - Celkem hlasů: 130

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

Hlasovalo 38 členů. K postupu do druhého kola byla třeba nadpoloviční většina hlasujících, tedy 20 hlasů.

Do druhého kola postupují:
Jana Koláříková 30
Josef Špak 25
Lukáš Mareš 22
Zuzana Kudláčková 22

Do druhého kola nepostupují:
Michal Horák 16
Jan Hošek 14

Druhé kolo vyhlášeno zde.

Nemám právo zamykat v tomto vlákně, nicméně běžné je zamknout, pokud chce někdo nadále řešitmožnost změny hlasování nechť si založí nové vlákno.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Josef.Spak »

Jan.Novak píše: 11 zář 2019, 19:22 Předně k námitce - řídíme se přimněřeně JřD CF, a dle zvyklostí kraje, které nejsou v rozporu s stanovami a předpisy. Kam má paměť sahá tak jsme hlasovali bez možnosti změny hlasu, stejně tak to bylo u hlasování CF na fóru. Nevidím tedy důvod tyto zvyklosti měnit, ani mi to nepřísluší, pokud bude nové předsednictvo chtít může zavést nové zvyklosti.
Žádné nové zvyklosti zavádět netřeba.
https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys píše:Tyto zásady platí jako vzorový jednací řád pro oblastní fóra a jiné týmy, pokud neschválí něco jiného. Budou vyvěšeny ve všech stálých zasedacích místnostech.

9. Iniciativa členů
Vedoucí týmu je povinen zahájit jednání či dát hlasovat o návrhu či námitce, pokud takový návrh postupu podá skupina členů, která má aspoň počet členů podle jednacího řádu celostátního fóra. Tým je povinen danou věc skutečně projednat.
A koukám že jsi řádně vznesenou námitku zcela vyignoroval a postupuješ úplně stejně i ve druhém kole. Prosím mohl bys o ní tedy alespoň dát hlasovat předtím, než začne volba místopředsedů? Děkuji za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 5):
Ludek.Blaha, Zuzana.Kudlackova, Tomas.Durco, Dan.Lestina, Vaclav.Urban
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Jiri.Princ »

Samozřejmě, že tlak na změnu pravidel volby ve druhém kole není způsoben nějakou neinformovaností či neznalostí účastníků volby.
Nejsou v něm vady, nejde o nátlak na voliče, ani se neobjevili žádné nové skutečnosti.

Pouze do druhého kola postoupil někdo, kdo do něj postoupit neměl a palcující frakce je z toho vykulená.
Jsem přesvědčen že tuto chybu palcaři už nikdy neudělají a příští volba bude přes kouzelnou mašinu
ahoj JP.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Princ píše: 12 zář 2019, 17:00 Samozřejmě, že tlak na změnu pravidel volby ve druhém kole není způsoben nějakou neinformovaností či neznalostí účastníků volby.
Nejsou v něm vady, nejde o nátlak na voliče, ani se neobjevili žádné nové skutečnosti.

Pouze do druhého kola postoupil někdo, kdo do něj postoupit neměl a palcující frakce je z toho vykulená.
Zjevně absolutně netušíš, co bylo podstatou té námitky a jaký vliv to může či nemůže mít na výsledek 2. kola.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ludek.Blaha

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

Pepo, kdyby jsi ji vznesl pred hlasovanim, tak bych o tom vyhlasil hlsaovani, tady jiz hlasovani bezelo, to by sme meli to hlasovani o technice odhlasovano po samotne volbe. To prece nedava smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Jiri.Princ

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Josef.Spak »

Jan.Novak píše: 12 zář 2019, 19:04 Pepo, kdyby jsi ji vznesl pred hlasovanim, tak bych o tom vyhlasil hlsaovani, tady jiz hlasovani bezelo, to by sme meli to hlasovani o technice odhlasovano po samotne volbe. To prece nedava smysl.
:lol: Jakože mám námitku proti nevhodnému kroku předsedajícího podat ještě před tím, než tu chybu udělá? To vskutku smysl nedává! Respektive dík že mi fandíš, ale jasnovidec nejsem :D

Jediný takový krok který mě napadá, je protest proti tomu že vůbec předsedáš, případně odvolání z funkce. A to nevím jestli chceš. Asi bych se tě nejdřív soukromě zeptal, jestli nechceš rezignovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Ludek.Blaha
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

To muzes, ale opet by se to vyporadalo az po hlasovani o predsedovi. Ono to proti predpisum nebylo, jen dle starych zvyklosti, coz uznavam.

Predpokladam, ze mistopredsedy odpredseda novy predseda(kyne). Tam mi davalo smysl vyporadat Tvoji namitku (uznanim, ci hlasovanim). Nicmene ridim se nazorem AO, kteremu jsem ASAP vyhovel, vc. Pozadavku Honzy na prodlouzeni hlasovani.

EDIT: Jinymi slovy, pokud jsem byl presvedcen o spravnosti sveho postupu a nechtel jsem brzdit volbu predsedy JcK (primarky za dvermi), tak nevim jak jinak to vyresit. Unsus se zmenil, mam to od vedouciho patricneho nadrizeneho organu (nicmene i ten neprimo napsal, ze muj postup je mozny, nikoliv protipravni), tak jsem hlasovani upravil. Jako pokud neumime napoprve naklikat spravne, tak je to prece nase chyba, at si kazdy dava pozor a nemeni to jak ponozky, osobne ani nesouhlasim s tim, ze diky Heliosu vime kdo hlasoval, ale to uz je diskuze jinam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Jiri.Princ

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 14a/2019 - volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

No, byli skoleni dle prezentace, kterou jsi pry schvalil. :) Nicmene se jednalo o vstupni skoleni jak to u Piratu chodi (nezapomen, ze jde o dobu, kdy mnoho predsednictev tapalo, Koordinatori tedy meli i sami radit; bylo nekolik pripadu kdy PkS opravdu koordinatory poverilo k vyhlasovabi). Nicmene to jsme jiz jinde.

Hele, uznavam, ze metr ma byt vsude stejny, uplne js ten Helios nedomyslel, a udelal jsem v tomhle chybu, uznavam.

EDIT: nejak zmizel prispevek Martina Kucery na ktery js reagoval.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“