KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Adela.Sipka
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 21
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Adela.Sipka » 12 zář 2019, 13:03

Milí piráti,
Po delší úvaze jsem se rozhodla pokusit se vstoupit do politiky a požádat Vás o podporu.

Kdo jsem a o co mi jde.

Jsem Vaší registrovanou příznivkyní. Sleduji Piráty již od jejich vzniku s velkou nadějí, protože mám dojem, že zde je největší počet lidí, kteří mají odvahu něco změnit nebo zkoušet věci dělat jinak. Vzděláním jsem právnička, profesí advokátka, v osobním životě matka. Ve své praxi při styku s těmi, kteří zastupují veřejnou správu, ať na lokální nebo bohužel i na celostátní úrovni jsem se setkala příliš velkým počtem lidí bez zájmu o svou agendu, velice často i bez potřebných kompetencí. Vždycky mě to mrzí a přemýšlím, kde jsou lidi, kteří by to dělali nějak jinak, lépe, s nadšením. Vím, že takových lidí je dost, jen se jim do té politiky nechce. A to je ohromná škoda pro všechny.

Takže na jaře tohoto roku jsem se rozhodla, že to konečně zkusím. Moje původní myšlenka byla kandidovat do Senátu. S tímto nápadem jsem předstoupila i před MS Kladno. Vzhledem k tomu, že se zde začalo hovořit o zájmu jedné celospolečensky známé osobnosti, která by mohla mít konečně šanci prorazit a uspět, přehodnotila jsem svou situaci. A rozhodla jsem se kandidovat do krajského zastupitelstva Středočeského kraje a ráda bych kandidovala v čele kandidátky. Bydlím zde již od svých 8 let, a to na Kladensku. Kladno a okolí znám velmi dobře. Domnívám se, že i velmi dobře znám potíže tohoto rušného kraje. S agendou Středočeského kraje jsem se ostatně seznámila i v průběhu své advokátní praxe.

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích jsem pracovala jako advokátní koncipientka a poté i jako advokátka u JUDr.Josefa Holuba, advokáta v Kladně, kde jsem poskytovala právní služby jako tzv. generální praxi, tj. zahrnující všechny právní oblasti, včetně služeb poskytovaných v rámci ex offo ustanovení a rovněž mnoha služeb pro bono. Seznámila jsem se poměrně zblízka i s mnoha sociálními tématy.

Po náhlé smrti mého zaměstnavatele se rozhodla obohatit svou praxi o trochu jiný způsob výkonu advokacie a jako trvale spolupracující advokát jsem nastoupila do advokátní kanceláře Jansta Kostka. Zde jsem pracovala 9 měsíců a zabývala jsem se zejména na zdravotnickým právem. Poté jsem přešla do advokátní kanceláře Weinhold Legal. Zde jsem dosud a zabývám se primárně právem veřejného zadávání.Mám tedy rozsáhlé zkušenosti s veřejnými zakázkami. Jsem také v častém kontaktu s lidmi z veřejné správy, kterým poskytuji právní služby. Mám tedy i představu o tom, jak veřejná správa funguje. Současně mám i zkušenost s velkými korporacemi a v zásadě bych mohla říct, že jsem měla možnost poznat, jak tyto osoby uvažují. Domnívám se, že tato zkušenost mě také dost obohatila.
Nyní bych ráda využila své zkušenosti a odbornost. V případě, že bych byla zvolena do zastupitelstva kraje, ráda bych se věnovala problematice dopravy, kterou vnímám jako obrovský problém našeho kraje. Tato problematika současně zasahuje i do oblasti veřejných zakázek. Tam se domnívám, že můžu být přínosem. Jsem nadšená cyklistka, rozhodně bych prosazovala podporu cyklodopravě ve městech. Současně bych se ráda věnovala oblasti rozvoje venkova. Jsem totiž současně i vesničanka.

Domnívám se, že jsem pracovitá a umím dobře organizovat svůj čas. O věcech přemýšlím a vždy se snažím najít řešení. Ráda hledám i nové způsoby. Inspiraci hledám i v jiných zemích, např. v cyklodopravě je mým miláčkem Dánsko. Jsem naivní idealistka.
Ucházím se tedy o Vaši podporu, za kterou budu případně velmi vděčná.

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 790
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 569 poděkování
Dostal poděkování: 876 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Prokop » 12 zář 2019, 13:41

Adelo, píšeš, že by ses ráda věnovala oblasti dopravy, kontaktovala si už našeho vedoucího KET(Krajský expretní tým) Doprava Honzu Ličku? Pokud ne, tak to doporučuju udělat apokud by si nám chtěla pomoci v této oblasti nezávisle na tom, jak dopadnou primárky a volby, tak se mu ozvi, odkaz na KET je zde viewforum.php?f=1277
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 5):
Jan.Korbel, Jiri.Snizek, Marek.Havranek, Milan.Krch, Adela.Sipka

Jan.Caha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Caha » 12 zář 2019, 17:22

Chtěl bych navrhnout na čelo kandidátky Petra Tomáše regP. Doufám že se brzy představí a v neděli dorazí na schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvky (celkem 2):
pedrot, Lenka.Kozlova
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!

Jan.Caha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Caha » 12 zář 2019, 17:47

Ahoj Adélo,

neměla by jsi zájem se věnovat i veřejným zakázkám zejména těm ve zdravotnictví. Myslím že tam bude hodně velký problém s únikem financí viz. kauza Rath.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Milan.Zeleny
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!

pedrot
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2012, 11:25
Profese: Zdravotnický specialista - záchranář
Bydliště: Říčany
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od pedrot » 12 zář 2019, 21:52

Dobrý den a ahoj.

Jmenuji se Petr Tomáš a rád bych se ucházel o místo na některém z předních míst krajské kandidátky. Na začátku bych rád poděkoval zejména Lence Kozlové a Honzovi Čáhovi, kteří mě k tomuto rozhodnutí hodně pomohli.

Na začátku je potřeba vysvětlit, proč je můj profil registrovaný od roku 2012, ale bez aktivity. V roce 2009 jsem se přistěhoval do Říčan a po třech letech rozkoukávání jsem se rozhodl, že se pokusím o vstup do veřejné činnosti. Ze stran, které se nabízely mi vylučovací metodou zůstali Zelení a Piráti. Oboje jsem oslovil (proto ta registrace). Od Pirátů mi odpověď nikdy nepřišla. Zelení se ozvali a zjistil jsem, že jsou dohromady v Říčanech dva ............ tak jsem byl třetí. Obnovil jsem tedy jejich činnost a časem nás bylo víc než deset a následně jsem se stal i aktivním na krajské úrovni. Pro minulé krajské volby jsem se pokoušel (neúspěšně)o vytvoření koalice s Piráty. Od té doby jsem v kontaktu. Zelené jsem opustil po ostrém souboji s Matějem Stropnickým, kdy jsem ho atakoval ve věci lumpáren jeho člověka na špinavou práci p. Čáslavky (o tom hodně ví Piráti v Praze :-)). Podílel jsem se také na úspěšné senátní kampani Václava Lásky. Více rád zodpovím v dotazech.

Proč chci kandidovat:
Jsem profesionální záchranář od roku 1990 a v minulosti jsem byl i hlavní sestrou Letecké záchranné služby. Celou svou profesní kariéru mám spojenou se středočeským zdravotnictvím. Zdravotnictví je vždy velice problematickým tématem a středočeské je navíc zcela atypické. V zastupitelstvu bych se rád věnoval stabilizaci zdravotnictví. Podstatné je investovat do lidí. Sebelepší CT nebo magnetická rezonance je bez kvalitního a motivovaného a eticky se chovajícího personálu k ničemu. Dále bych se už z podstaty své profese rád věnoval Integrovanému záchrannému systému a zejména záchrance. Je smutné, že se středočeská záchranka prezentuje jako jedna z nejmodernějších, ale realita je zcela jiná. Například výjezdovou dokumentaci nepíše elektronicky jako jedna z posledních v republice.
Rád bych,aby už konečně došlo ve středočechách k opravdové změně. Stačí se podívat kdo zde kdy v minulosti i současnosti vládne. Piráti by mohli přinést změnu ve vedení kraje a nebo tvrdou opozici.

Kdo jsem:
Je mi 49 let a letos 17.11 to bude 30 let, co jsem stál na Národní třídě jako student a následně poznal jak chutná bílý polský pendrek v zátylku.Pracuji na středočeské záchrance. Vystudoval jsem gympl, zdravotní školu, mám atestaci z anestezie resuscitace a intenzivní medicíny. Mám 4 syny. Nemám dluhy ani hypotéku (letos splacena).Čistý rejstřík trestů :-). Mám živnosťák a loni jsem si založil společnost TOMED Medical. Věnuji se školení a AED a defibrilátorům obecně. Tři roky jsem dělal externě klinického specialistu pro zahraniční firmu. V rejstříku mě najdete ještě ve spolku Pastelkov (aktivita například výsadba aleje) a Incitatus (s Václavem Láskou - podpora nezáv. kandidátů do senátu).

Proč až takhle na poslední chvíli:
Sliboval jsem Lence Kozlové zapojení už dávno. Nejdříve jsem si sám naordinoval politickou karanténu po odchodu od zelených. Od loňského prosince jsem zase řešil vážný rodinný problém - péče v domácím hospicu o mojí sestru. Tato mise již skončila....

Takže šavle ven a prosím o dotazy :-)

Petr Tomáš

jo a moje motto : Tuhle zemi jsme nezdědili po předcích, ale máme jí půjčenou od našich dětí (třeba to už někdo řekl přede mnou)
Naposledy upravil(a) pedrot dne 12 zář 2019, 22:07, celkem upraveno 1 x.

pedrot
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2012, 11:25
Profese: Zdravotnický specialista - záchranář
Bydliště: Říčany
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od pedrot » 12 zář 2019, 21:58

Jan.Caha píše:
12 zář 2019, 17:22
Chtěl bych navrhnout na čelo kandidátky Petra Tomáše regP. Doufám že se brzy představí a v neděli dorazí na schůzi.
Ahoj,
díky - jak jsem slíbil, tak jsem udělal a níže najdeš mojí kandidatůru. Snad nebudeš litovat :-)

Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi pedrot za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1100
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 785 poděkování
Dostal poděkování: 1023 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 06:06

Ahoj všem, zejména po konzultaci se zaměstnavatelem, se hlásím na čelní pozici kandidátky s výjimkou lídra, a to z toho důvodu, že neuvažuji, a nikdy jsem neuvažovala o hypotetickém postu hejtmana SčK, ale výhradně o práci v Pirátském krajském týmu. Navíc se nám na tuto pozici přihlásila osoba, která je schopná náročnou předvolební pozici i mediálně utáhnout (což je další výrazná role jedničky), a tedy nechci mělnit hlasy.

Proč kandiduji?
Aktivní politická práce důvod, proč jsem u Pirátů - jako my všichni, chci ovlivňovat budoucí fungování našeho státu, a sekundárně tím i života mého a mých potomků. Nebaví mě dívat se na to, jakým způsobem současní politici vnímají své funkce, jak neefektivně mrhají veřejnými financemi, a v některých voličích vzbuzují dojem elitářství, přičemž jednou za čtyři až šest let jdu hodit jeden z několik milionů lístků do volební urny. Mimo jiné i politickou kulturu a názor voličů i nevoličů na politiky chci spolu s ostatními kandidujícími pomoci změnit z úrovně kraje.

Proč kraj?
Protože se velmi dobře propojuje s mojí prací.
Protože je důležitějším milníkem, než se z vnějšího pohledu zdá.
Protože považuji, i s ohledem na názor některých Pirátů, že kraje by se měly zrušit, za důležité ukázat jejich význam. Víte např. to, že i kraje se podílí na tvorbě legislativních změn? Tuto část práce chci a hodlám hlídat s ohledem na praktické dopady některých změn právě i z pohledu fungování veřejné správy.

Jakými tématy se hodlám zabývat?
1. Jak jsem již zmínila, dohlídání, že do Sněmovny nepošleme legislativní zmetky, nepřipomínkované dotčenými subjekty, apod.
2. Oblast životního prostředí, a tedy sekundárně zemědělství, tedy současná funkce náměstka hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství, kde hodlám spolupracovat s Radkem Holomčíkem ze sněmovní úrovně. Víte, že v našem kraji je téměř 700 tisíc hektarů zemědělské půdy? Na fakt, že nejen doprava, ale i zemědělství jsou důležitým krajským tématem, dlouhodobě upozorňuji.
Pokud dostanu možnost zabývat se touto oblastí, mojí prioritou bude postupnými drobnými kroky (i za využití systému dotací) implementovat pirátské myšlenky na obnovu krajiny a udržitelnost zemědělství. K tomuto hodlám z jedné strany konzultovat s pirátskými experty (vedoucí KET Zemědělství je kamarádka z MS Mladá Boleslav, bývalá místopředsedkyně strany Dominika Michailidu, která s manželem obhospodařuje 170 ha polí - takže cenné praktické zkušenosti na dosah ruky), z druhé strany naslouchat významným zemědělským firmám našeho kraje, abych znala pohled a argumenty protistrany, a svoji práci mohla dělat skutečně kvalitně, s vědomím, jaké všechny dopady konkrétní rozhodnutí a změny mají, tedy zodpovědně.
3. kontrola financí, tedy tvorba rozpočtu a kontrola finančních toků skrze maximální transparenci.
Mimochodem, víte, že SčK má PaRo? Z letošního pravděpodobně zafinancují zavedení kanalizace a vodovodů v obcích, kde dosud nejsou? Za mě osobně je toto nesmírně důležitá činnost kraje, přesně od toho - mimo jiné pomoc menším obcím, je, ale nedomnívám se, že toto by mělo řešit PaRo, jehož cílem je větší zapojení občanů do regionální politiky.
Obecně pak lze na tuto otázku odpovědět, že hodlám naplňovat dlouhodobý pirátský program, jakož i krajský pirátský program pro následující volební období - toto jsou mantinely mé práce.

zde můj medailonek: https://wiki.pirati.cz/lide/petra_smutna
podepsaný kodex kandidátky do krajského zastupitelstva dodám nejpozději v neděli na schůzi, veškeré dotazy účastníků této rozpravy zodpovím dnes odpoledne. Nyní odjíždím do práce aplikovat vybrané zákony v praxi a tvořit hodnoty.

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 329
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: majitel firmy - dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek » 13 zář 2019, 06:43

@Petra.Smutna Budeš v případe zvoleni krajským zastupitelem pokračovat v práci na úřadě?

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1100
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 785 poděkování
Dostal poděkování: 1023 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 06:57

Marku, to závisí na tom, zda budeme v koalici nebo v opozici. Práce úřednice státní správy se s prací krajské zastupitelky nevylučuje, nejsou mezi sebou v rozporu, a tedy není v tomto případě relevantní dotazovat se na případný střet zájmů v případě neuvolněné funkce. Druhá rovina je časová dotace - zde odpovídám, že i pokud by neexistovala zákonná úprava uvolnění ze zaměstnání pro výkon mandátu, a takový souběh by teoreticky byl možný, pro mě je neakceptovatelný - neumím si to představit s důrazem na kvalitu práce, což platí i pro příklad, kdybychom i z opozice byli výrazně časově zatížení - v tu chvíli se svého místa vzdám. Mimo jiné, i proto mé přihlášení se proběhlo až dnes v noci - věc jsem nejprve konzultovala na našem úřadu a rozhodovala se i s ohledem na své kolegy a nadřízené.

Dále jsem zaznamenala Daliborovy dotazy ke komunikaci na fb twitteru a instagramu - spolu s dalšími odpovím po práci, stejně jako olajkuji kandidátské řeči ostatních kandidátů - čistě proto, aby byly naše volby maximálně demokratické, a do hlasování se dostali všichni přípustní kandidáti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Milan.Krch, Vaclav.Kubaljak

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2875
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7748 poděkování
Dostal poděkování: 2867 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 13 zář 2019, 09:07

Proč se na mě odkazuje Petr Tomáš?
Známe se už roky, poprvé jsme se setkali, když Zelení navrhovali v minulých krajských volbách koalici Piráti - Zelení a Petr byl ve vyjednávacím týmu. Koalici jsme sice nedomluvili, ale spřátelili jsme se. Celé čtyři roky jsme někdy více, jindy méně v kontaktu.
Jsem ráda, že se Petr ke kandidatuře odhodlal a vím, že to není rozhodnutí ze dne na den. Pokud si dobře vzpomínám, první zmínka padla už někdy před dvěma roky.
Ač nečlen, pirátské myšlení Petr má.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů