KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3308 poděkování
Dostal poděkování: 1639 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek » 05 zář 2019, 16:57

Zajistit ochranu osobních údajů příznivců a zájemců o členství je v mém zájmu. Vím, že ke smlouvě byla řada výhrad. Na co konkrétně narážíš? Na neúměrně vysoké pokuty?
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24168 poděkování
Dostal poděkování: 11538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 zář 2019, 19:01

V podstatě celej ten text byl tak ujetej (třeba doživotní neodvolatelnost), že byl úlet ho podepisovat.
Celý obsah jsem zjistil až později, než když to bylo čerstvě v PICE, kde jsme se u toho potkali. Předpokládám, že jsi to měl na rozdíl ode mě, už přečtené v tu dobu. Tedy bych čekal třeba, že doporučíš vzhledem k problematickému obsahu zatím nepodepisovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Dominika.Michailidu
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 523 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 05 zář 2019, 19:07

Lenka.Kozlova píše:
05 zář 2019, 11:23
V RV se taky začal objevovat až po upozornění, že ani nehlasuje. Do RV nejsou lidi voleni, aby si vybrali jedno téma.
Velkou aktivitu jsem zaznamenala pouze kolem snahy ponížit primárky na dohodu, kde členům bude řečeno, koho mají volit.
Pak ještě kolem hlasování o rozpočtu na kampaň a teď v rozpravě o lídrovi.
Ty dvě věty výše jsou zhuštěním těch, které sem píšu teď, víc se rozepisovat nebudu.
Je škoda, že jsi takhle ztratila přehled.

V RV jsem pracoval dosti intenzivně do května. A jak jsem již dříve avizoval, od června jsem potřeboval tři měsíce na pracovní (práce mě živí) a rodinné záležitosti (Děti), takže jsem svou aktivitu v RV snížil. Ona ani přes léto žádná valná jinde nebyla, až teď o víkendu je osobní setkání.

Dlužno dodat, že se snažím nehlasovat o věcech, kterým moc nerozumím a také o nich nedebatovat. To je zásada, která by se hodila i mnohým dalších, ušetřilo by to nervy i čas. Naštěstí se jí také drží mnoho lidí v RVčku.

Zajímavé je, že když sem se v srpnu měl čas k práci v politice vrátit a angažoval se kolem rozpočtu a dalších věcí, tak ti to vadí. Asi proto, že jsem měl jiný názor. Jenže pirátská demokracie neznamená, prosazovat jen lenkanázor a nechat jiný nepřípustný. Smiř se s tím, že budu prosazovat názory, které jsou rozumné a to bohužel v poslední době dosti koliduje s názory tvými ...

Shrnu to. Můj názor je, že nemá smysl, aby deset lidí bylo nuceno dělat jednu a tu samou věc. Podle mě má smysl práci si rozdělit, delegovat a udělat pět věcí ve dvoučlenných skupinkách stejně dobře. To je něco, co nás může posouvat - nenutit všechny dělat všechno.

Druhá věc, co nám pomáhá, je otrkání se v nesmyslných půtkách a emotivně vypjatých debatách. V tom nás Lenka trénuje dobře a patří jí za to dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Milan.Krch
hezký den, Patrick Zandl

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3308 poděkování
Dostal poděkování: 1639 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 05 zář 2019, 20:16

Dalibor.Zahora píše:
05 zář 2019, 19:01
V podstatě celej ten text byl tak ujetej (třeba doživotní neodvolatelnost), že byl úlet ho podepisovat.
Celý obsah jsem zjistil až později, než když to bylo čerstvě v PICE, kde jsme se u toho potkali. Předpokládám, že jsi to měl na rozdíl ode mě, už přečtené v tu dobu. Tedy bych čekal třeba, že doporučíš vzhledem k problematickému obsahu zatím nepodepisovat.
Teď asi narážíš na odstavec 6.8. Pro ostatní ten dokument přikládám https://docs.google.com/document/d/1qMS ... Df1WwtnF9o

Pokud se o tom chceš bavit konkrétně, tak bych to tady nespamoval, pokud to nepovažuješ dál za nutné. Pro mě z toho plyne poučení, důkladněji zkoumat to, co předloží Republikové předsednictvo. Jako neprávník v té smlouvě nevidím problém a to, že někdo po skončení spolupráce s Piráty nebude šířit důvěrné informace, považuji za správné. Pokud vím, tak smlouvy, které jsou podepsané, jsou platné. Teď Republikové předsednictvo pracuje na nové verzi. Znovu jsem tu smlouvu teď četl a podepsal bych ji. To, co považuji za relevantní námitku, je výše pokut pro dobrovolníky, kteří mají například u nás v kraji přístup jen k velmi omezenému množství důvěrných informací, proto jsem hlasoval pro přezkum. Nicméně pro sebe případnou pokutu 40 000 Kč považuji za přiměřenou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7552 poděkování
Dostal poděkování: 2788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 05 zář 2019, 20:51

Druhá věc, co nám pomáhá, je otrkání se v nesmyslných půtkách a emotivně vypjatých debatách. V tom nás Lenka trénuje dobře a patří jí za to dík.
Zase osobní útoky? Už jsem zvyklá, kdo četl diskuzi na FB v koordinačním vlákně ohledně porušování předpisů v prolácení cestovného, najde si tam spoustu dalších, i od Marka.
Můj příspěvek se týkal tvého angažmá, ne tvé osoby.
Kdybys laskavě dodržoval tuto rovinu, budeme si jistě rozumět lépe :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Milan.Krch

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 510 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 05 zář 2019, 22:27

Dovolím si dotazy já. S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.

@Patrick.Zandl ty, jsi někde zmiňoval, že bys rád nesl vlajku školství, to mě zaujalo, proč nejsi členem KET Školství, když máš podle tebe blízko ke školské problematice?

@Jiri.Snizek Co považuješ za svůj největší úspěch v Kolíně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 3):
Simona.Luftova, Dalibor.Zahora, Jana.Skopalikova

Pavel.Kamenik
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Ekonom, Pracovní právo
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od Pavel.Kamenik » 05 zář 2019, 22:54

[/quote]
Teď asi narážíš na odstavec 6.8. Pro ostatní ten dokument přikládám https://docs.google.com/document/d/1qMS ... Df1WwtnF9o
[/quote]
Poté, co jsem si tuto smlouvu přečetl vím, že bych jí zcela jistě nepodepsal :twisted:
Nemám samozřejmě nic proti zachování tajemství a neprozrazování důvěrných informací, ale tato smlouva už je pro mě za čárou :-) OFFTOPICJe jednostranně zaměřená, omezující a nevýhodná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kamenik za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Jana.Skopalikova, Dominika.Michailidu

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 05 zář 2019, 23:03

A teď to vezmem popořádku:
V RV jsem pracoval dosti intenzivně do května. A jak jsem již dříve avizoval, od června jsem potřeboval tři měsíce na pracovní (práce mě živí) a rodinné záležitosti (Děti), takže jsem svou aktivitu v RV snížil. Ona ani přes léto žádná valná jinde nebyla, až teď o víkendu je osobní setkání.
RV mělo dost jednání on line, fyzické zasedání je jen 4x za rok.
Dlužno dodat, že se snažím nehlasovat o věcech, kterým moc nerozumím a také o nich nedebatovat. To je zásada, která by se hodila i mnohým dalších, ušetřilo by to nervy i čas. Naštěstí se jí také drží mnoho lidí v RVčku.
Takže budeme potřebovat někoho, kdo řekne, kdy a kdo může hlasovat.
Zajímavé je, že když sem se v srpnu měl čas k práci v politice vrátit a angažoval se kolem rozpočtu a dalších věcí, tak ti to vadí. Asi proto, že jsem měl jiný názor. Jenže pirátská demokracie neznamená, prosazovat jen lenkanázor a nechat jiný nepřípustný. Smiř se s tím, že budu prosazovat názory, které jsou rozumné a to bohužel v poslední době dosti koliduje s názory tvými ...
Názor můžeš klidně vyjadřovat, ale já zrovna tak, smiř se s tím.
To samé, co tu tvrdíš o mě já můžu tvrdit o tobě :)
Shrnu to. Můj názor je, že nemá smysl, aby deset lidí bylo nuceno dělat jednu a tu samou věc. Podle mě má smysl práci si rozdělit, delegovat a udělat pět věcí ve dvoučlenných skupinkách stejně dobře. To je něco, co nás může posouvat - nenutit všechny dělat všechno.
Zavádějící, nikdo nenutí všechny dělat všechno.
Emotivně vypjaté debaty vedeš, když není po tvém ´+ osobně napadáš každého, kdo oponuje.
Což je sice nefér, ale přeskakující desku člověk taky časem už tak intevzivně nevnímá.

Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 508 poděkování
Dostal poděkování: 511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 05 zář 2019, 23:24

Já bych zkusil zabrousit na první příspěvky Patricka zde na foru, kde konzistentně říká, že forum - digitální prostor mu nepřijde jako místo dosahování kompromisu a věří víc osobní domluvě. viewtopic.php?f=447&t=39871&p=544614#p544614
Takže teď mu vyčítat, že se něčeho neúčastní, je dva roky stará vystydlá polévka.

Jen pro zajímavost, Hřib vstoupil na jaře 2017 a za rok a půl byl primátor. Nepostřehl jsem, že by byl někdy šéf MS, účastnil se vedení KS, prostě byl vhodný leader.
My jsme získali ostruhy v komunále, Patrick dělá roky pro Piráty experta na komunikace, všem z venku to musí připadat komické, posuzovat jeho způsobilost vést přes pilnou účast na procesech v KS. Na tvorbě programu se účastníme, na manažerovi je shoda, až bude někdo zvolen, řešme, jak maká, proto ho chceme mít včas.
Přijde mi trochu nekolegiální zkoušet se tu z účastni na hlasováni RV, mumble, každý máme jiné osobní a pracovní období, jiné rodinné zázemí. Holt my, co máme děti, nebydlíme u rodičů, něco vedeme v práci, máme aktuálně méně času, ale třeba taky více sociálních kompetencí, kontaktů, profesní pověsti, mediálního dopadu. Nehledáme robota do korporátu, hledáme uvěřitelného člověka pro voliče.

Patrick vede u Prusa 3D tisku výzkum a vývoj, což je taková drobná česká firma s obratem 1,3 miliardy korun, která dělá nejlepší tiskárny na světě v kategorii 1.000 USD.
Víte, že Patricka sleduje na Facebooku 8.000 lidí a 24.000 na Twittru? Není to náhodou docela dobrý test, že má co říct?

Pár drobností o leadrovi
1) Chceme stavět kandidáta s úmyslem ho opravdu mít ve významném postavení v radě kraje - jde tedy o osobu již prokazující v minulosti své vlastní řídící schopnosti.
2) Chceme tam mít osobu mediálně schopnou, která nebude dělat v tomto směru ostudu, naopak zaujme.
3) Chceme osobu nad kterou bude panovat dominantní shoda, že je to náš leader (zde bych rád napsal alespoň 65% členů bude pro nebo nebude proti)
4) Kandidát opravdu chce být významný člen rady a dokáže být partner pro koaliční strany. Aliance se netvoří mezi značkami, ale mezi lidmi. Bez osobního koaličního potenciálu je náš budoucí výsledek k ničemu.
5) Ne fakt není rozumné nominovat někoho, koho máme rádi, dělá dobré kafe/svačiny/párty..., není za ním žádný škraloup neb za ním není nic významného, k ničemu se pořádně nevyjadřoval a nic proti němu nikdo nemá.
6) Daná osobnost musí být schopná a ochotná vést kampaň, která na ní/něm bude postavena, tomu musí být uzpůsobeny podmínky ze strany Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Tomas.Zmuda, Patrick.Zandl, Vaclav.Fortik, Lucie C. Chocholova, Jan.Caha, Dominika.Michailidu

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 06 zář 2019, 00:24

3) Chceme osobu nad kterou bude panovat dominantní shoda, že je to náš leader (zde bych rád napsal alespoň 65% členů bude pro nebo nebude proti)
Zdržet se, znamená, že hlasuji proti všem, jen aby bylo jasno.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“