KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Simona.Luftova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: učitelka na SŠ, koordinátor Erasmus+
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Simona.Luftova » 04 zář 2019, 17:37

Ahoj,

přihlašuji se tímto na čelo krajské kandidátky pro Středočeský kraj v roce 2020.

U Pirátů budu už skoro dva roky, kandidovala jsem jako 3. v komunálních volbách v Příbrami, mám zkušenosti s kampaní na lokální úrovni. V současné době působím v několika komisích v Příbrami (vzdělávací, sociální a zdravotní a zahraniční). Také zastupuji Piráty v kontrolním výboru. Víc než 10 let učím na střední škole a píši a koordinuji mezinárodní vzdělávací projekty pro učitelé a studenty. V minulosti jsem také pracovala v oblasti marketingu.

Čemu bych se na krajské úrovni chtěla věnovat a co mohu nabídnout:
Primárně bych se chtěla věnovat oblasti vzdělávání a školství. Nabízím své zkušenosti a přehled v této oblasti. Projekty na kterých se podílím, mi dávají možnost vidět jak se učí a vedou školy v jiných evropských státech. Osobně mám také zkušenosti s výukou v Jihoafrické republice a USA.

Na krajské úrovni bych chtěla řešit problémy, se kterými se střední školy potýkají (administrativní zátěž, nerovnost mezi školami v oblasti technického a materiálního vybavení odborných a jiných učeben, praktická podpora a pomoc školám v oblasti inkluze, aj.). Nerovnost mezi školami se odvíjí od kvality vedení škol a stálý nedostatek financí. Mnoho středních škol se potřebuje posunout do 21. století (modernizace prostředí, nové možnosti a metody). Na krajské úrovni mně také zajímá organizace, financování a fungování vzdělávacího institutu středočeského kraje (VISK).

Další oblast, ve které bych se chtěla angažovat je zahraniční a to, rozvíjení meziregionální a mezinárodní spolupráce s evropskými i neevropskými regiony (v oblasti vzdělávání, sportu, turistiky, kultury a jiné). Dále je pro mně důležtá transparentnost a otevřenost kraje vůči občanům, hlavně transparentní výběrová řízení a grantová politika.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7556 poděkování
Dostal poděkování: 2789 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 04 zář 2019, 23:08

Je dobře, když dobrovolníci vědí, že je kandidát na lídra nepotřebuje ani slyšet, natož vidět.
Tím víc pak potřebuje peněz, docela to do sebe zapadá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Pavel.Kamenik

Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 513 poděkování
Dostal poděkování: 511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 05 zář 2019, 05:57

Lenka.Kozlova píše:
04 zář 2019, 23:08
Je dobře, když dobrovolníci vědí, že je kandidát na lídra nepotřebuje ani slyšet, natož vidět.
Prosím o odkaz na text Jirky či Patricka, který takto interpretuješ?

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 524 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 05 zář 2019, 09:13

Lenka.Kozlova píše:
04 zář 2019, 23:08
Ani Jirka, ani já jsme tohle nikde netvrdili.
hezký den, Patrick Zandl

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 524 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení na pozici lídra krajské kandidátky

Příspěvek od Patrick.Zandl » 05 zář 2019, 09:19

Jan.Korbel píše:
04 zář 2019, 10:58
Dovolím si nesouhlasit. Na soustředěních, mumblech apod. řešíme třeba krajský program, věci kolem kampaně nebo strukturu volebního týmu a to by mělo lídra hodně zajímat.
Soustředění jsem "reklamoval" - hodně jsem stál o účast, bohužel v termínech, které byly k dispozici, jsem měl zaplacenou dovolenou. to je ten problém otce, co se stará o děti a má prázdniny a na rovinu jsem říkal, že přes prázdniny toho moc neudělám :)

Pokud si dobře vzpomínám, byl jsem to i já, kdo dlouhodobě tvrdí, že na přípravě kampaně je třeba pracovat v předstihu a účastním se debat o celopirátském programu, ze kterého bude muset krajský program vycházet. Přesně jak říkáš, hodně mě to zajímá. Že se snažím práci na tom dělit a nervat se do všeho sám, to budu dělat i na dále - více rukou více udělá a rozhodně nechci být jediná tvář toho všeho typu Babiš. Naopak bych rád využil toho, že je tu řada chytrých lidí a je fér je také stavět do popředí.
Naposledy upravil(a) Patrick.Zandl dne 05 zář 2019, 09:21, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Dominika.Michailidu
hezký den, Patrick Zandl

Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 05 zář 2019, 09:20

Zdravím všechny diskutující i nově příchozí,

tímto se přihlašuji do primárek pro volbu čela kandidátky. Členem Pirátů jsem necelé 3 roky, byl jsem na čele kandidátky do PS 2017, nějakou dobu v RV a také členem PKS SčK. Aktuálně jsem zastupitel za Piráty v Jinočanech a předsedou finančního výboru zde. BIO: https://stredocesky.pirati.cz/lide/tomas-zmuda/

Jako obecní zastupitel denně vidím, jak náročná a složitá je komunikace s krajem. Obec je nárazník mezi obyvateli a krajem, kdy obyvatele nezajímá, že například kraj přes léto soutěží opravy silnic a v září uzavřou na 3 měsíce 2 ze 3 možných výjezdů z obce a vedení obce to oznámí 14 dní předem. OFFTOPICReal story: http://www.jinocany.cz/uzavirka-jinocan ... ny/d-12954 a http://www.jinocany.cz/uzavirka-jinocan ... ny/d-12957

Jako krajský zastupitel bych se rád zaměřil na dopravu, konkrétně pomoct Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje s plánováním, financováním a hlavně komunikací s Ropidem a obcemi v kraji. Velkou výzvou bude příprava D3 (http://www.dalniced3.cz) a spousty dalších staveb a oprav. Mojí slabinou je znalost stavu jihu a západu od Prahy, situace na druhé straně je mi zatím cizí.

Jednou z prvních věcí, na co by bylo dobré se zaměřit, je prověření externích smluv DPP a struktur, které jsou na kraj nyní napojeny. Stávající zastupitelstvo to odmítá a předpokládám, že se k tomu už nedostane. Určitě bude nutné, aby budoucí hejtman intenzivně, vkusně a vtipně komunikoval na sociálních sítích. Upřímně, nějak si kromě půjčeného Superba kadeřníkovi nemůžu vybavit o Pokorné něco více.
Kdykoli mi to čas dovolí, tak se budu opět po roce účastnit mumblů/jitsi a být nápomocen PKS s přípravou kampaně.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7556 poděkování
Dostal poděkování: 2789 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 05 zář 2019, 11:23

Tak já nevím, třeba polemika zde - Jirka/Patrick (ale nejen ta) jasně ukazuje, že Patricka nějaké setkávání na foru, mumble a schůzích společná tvorba programu...nezajímá. V RV se taky začal objevovat až po upozornění, že ani nehlasuje. Do RV nejsou lidi voleni, aby si vybrali jedno téma.
Velkou aktivitu jsem zaznamenala pouze kolem snahy ponížit primárky na dohodu, kde členům bude řečeno, koho mají volit.
Pak ještě kolem hlasování o rozpočtu na kampaň a teď v rozpravě o lídrovi.
Ty dvě věty výše jsou zhuštěním těch, které sem píšu teď, víc se rozepisovat nebudu.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24179 poděkování
Dostal poděkování: 11551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 zář 2019, 16:24

Já budu mít jednu ne zcela příjemnou otázku na Jirku Snížka.
Jirko, jak hodnotíš skutečnost, že si podepsal novou smlouvu o NDA, která byla následně za velkého kritizování zrušena CF?

Myslíš, že to byla z tvé strany chyba, ji podepsat? Nebo jak se na tento svůj krok díváš zpětně?

Otázka platí i pro další kandidáty, kteří ji podepsali předtím, než byla zrušena. Vím, že v Sčk to bylo více lidí, ale pamatuji si jen Jirku, protože jsem u toho tehdy náhodou byl.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3312 poděkování
Dostal poděkování: 1647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 05 zář 2019, 16:35

Ahoj, já mám podepsané staré NDA. Nové podepsané nemám. Podepisoval jsem za KS nové smlouvy NDA asi u 5 lidí. Vzpomněl bych si na dvě jména, ale asi není nutné je jmenovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24179 poděkování
Dostal poděkování: 11551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 zář 2019, 16:38

Jiri.Snizek píše:
05 zář 2019, 16:35
Ahoj, já mám podepsané staré NDA. Nové podepsané nemám. Podepisoval jsem za KS nové smlouvy NDA asi u 5 lidí. Vzpomněl bych si na dvě jména, ale asi není nutné je jmenovat.
Aha, tak to mi spadl kámen ze srdce a jsem rád, že nedorozumění z mé strany strany tak snadno vysvětlilo. ;)
Nicméně, nebylo na místě ty ostatní spíš varovat, aby zatím nepodepisovali?
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“