Helena Buchtová

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 4

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Helena.Buchtova
Člen KS Praha
Profese: Ph.D. studentka neuroved, FgU AV CR
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Helena Buchtová

Příspěvek od Helena.Buchtova » 28 srp 2019, 03:14

Zdravím přátelé,

řada z vás mě určitě zná podle jména či jsme se už potkali naživo. S Piráty sympatizuji už od dob vzniku. Tehdy jste mi brnkali na mou pirátsky-linuxáckou strunu. Nejinak je tomu dodnes, akorát se u mě s dospíváním začal zesilovat celkový demokratický pohled na společnost a především mi došlo, jak v dnešní na jedné straně komplikované a přestrukturalizované společnosti nabývají základní hodnoty jako je SVOBODA, LIDSKOST, TOLERANCE a ANGAŽOVANOST (nenapadá mě teď vhodnější protipól ignorance) na důležitosti.

Tak tady jsem. Dobrovolnicky jsem se zapojia už na kampani 2017, od počátku působím v Pirátském divadle a zapojuju se do organizace a realizace akcí pořádaných pražským PiCe a dalších. Grilovala jsem se nedávno na schůzi KS.

Kromě pirátství tíhnu k umění a jeho vyjádření (i když to dost často znamená podporovat své kamarády a ne přímo tvořit), navazování zajímavých kontaktů napříč lidskou společností a lásce k přírodě. Ostatně, právě proto jsem vystudovala PřF UK (Bc. Ekologická & evoluční biologie, Mgr. Zoologie - zaměření na chování živočichů a člověka). V současnosti studuju postgraduál na 3.LF UK Neurovědy. Od roku 2010 pracuji ve Fyziologickém ústavu AVČR. Zajímá mě spousta věcí. Hodně jsou mi blízká témata týkající se životního prostředí, sociální péče vč. podpory v závislosti, LGBT+ komunity, vědy & výzkumu atd.

Bydlím na Praze 4 nedaleko Jeremenkovy/Ryšánky, Zeleného pruhu.

Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Buchtova za příspěvky (celkem 7):
Jan.Hora, Ladislav.Dvorak, Viktor.Derka, Tibor.Vansa, Matej.Sandor, Aneta.Heidlova, Vladimira.Sykorova

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Re: Helena Buchtová

Příspěvek od Matej.Sandor » 30 srp 2019, 14:16

Ahoj Heleno, moc děkujeme za zájem. Kolegové si ti ozvou/ozvali aby ses s námi přišla seznámit (resp. s těmi co ještě neznáš) na schůzi našeho MS na Praze 4.

Kromě toho bych tě chtěl ještě požádat o odpovědi na tento dotazník zde na fórum.

Díky.

1) Přečetl/a jsi si stanovy a program? Jak se shoduješ s programem Pirátů. Které programové body jsou ti nejbližší a které nejméně?

2) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?

3) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?

4) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?

5) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

6) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč?

7) Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?

8) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

9) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní?

10) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Dvorak, Viktor.Derka

Helena.Buchtova
Člen KS Praha

Příspěvek od Helena.Buchtova » 02 zář 2019, 23:06

Ahoj Matěji, díky za zprávu, ohledně schůze už komunikuju s Láďou Dvořákem. Vzhledem k tomu, že máme v neděli premiéru v divadle Kámen, budu mít nejspíš dost napilno, abych se přesunula z jeviště do PiCe, ale jsem pro :)

Teď už k Tvým otázkám.

1. Ano, stanovy i program jsem si pročetla. Pirátský program mi je vesměs blízký, v jedné věci bych si přece jen dovolila být opatrná, a to je otázka psychotropních látek. Zrovna tohle není úplně černobílý a byť mohou v mnoha případech být vyloženě přínosné, jedná se o nástroj, který uchopený nesprávným způsobem a v nevhodném kontextu může být dvousečný. Např. v souvislosti s legalizací konopí jsem silně pro jeho užívání coby léčiva, pěstování, držení atd., zároveň si ale uvědomuju příčinnou souvislost mezi jeho užíváním a rozvojem neuropsychiatrických změn u některých citlivějších jedinců. V případě dalších látek, ať už v tuto chvíli legálních (léčiva) či nelegálních ("drogy") je stejně tak opatrnost na místě. Neříkám to z nedostatku vhledu do tohoto tématu, nýbrž právě naopak.

2. Ano, cítím se být Evropankou a jsem ráda, že je ČR členem EU a chci, aby to tak bylo i nadále

3. Ano, jsem pro legalizaci konopí, zároveň si ale uvědomuju i možná rizika - viz má odpověď na 1. otázku

4. Samozřejmě jsem pro a vítám iniciativy jako je organizace Jsme fér nebo Transparent. Zajímám se o LGBT+ dlouhodobě, mám v komunitě dost svých známých a přátel a není mi jedno, že současná legislativa neumožňuje těmto lidem tak samozřejmé věci, jako je možnost uzavřít manželství, založit rodinu a vychovávat děti.

5. Poprvé jsem se o Pirátech dočetla někdy na konci svých gymnaziálních let. Muselo to být kolem roku 2009, v souvislosti s free softwarem. V knihovně, kam jsem chodila, působil jeden matfyzák, na počítači tam měli Linux a mně to připadalo blízké a sympatické. V té době jsme si stahovali muziku a filmy online a už tenkrát mi byli Piráti sympatičtí. Aktivněji jsem se zapojila až v roce 2017 v kampani před parlamentními volbami. Moc jste mě potěšili akcí: "Voličské průkazy". Přišlo mi to jako vyloženě vstřícné gesto vůči voličům, jedno jaké strany a mně se tím potvrdila dávná sympatie vůči Pirátům.

6. Pokud si dobře vzpomínám, ve většině případů volím už řadu let Piráty. Jednou jedinkrát jsem volila Top09 (když úplně začínala).

7. Nikdy dřív jsem nebyla členem žádné politické strany ani hnutí (nepočítáme Skauty, že ne? :-))

8. Hodně se mi v této věci změnil názor teď po posledních volbách do EP. Na řadě schůzích po volbách ze všech stran zaznívalo, že nás trápí personální nedostatek a ze strany více členů vůči mně vzešla otázka, zda se chci také stát "ofiko Pirátkou" s tím, že se stejně účastním mnoha akcí, mám pirátské srdce a coby členka se navíc budu moct aktivně podílet na utváření strany (vnitrostranická hlasování apod.)

9. Zatím se povětšinou pohybuju v PiCe a vypomáhám tam dobrovolnicky, s čím je potřeba. Nejsem úplně typ člověka, co míří na zastupitelstvo. Neznamená to ale, že se nechci lokálně zapojit. Pocházím sice odjinud, ale mám vůči Praze kladný vztah a chci se zapojit u nás na Praze 4, do budoucna uvažuji i nad celorepublikovým zapojením v oblasti vědy & výzkumu.

10. Zatím možnost kandidatury neuvažuju, ale ani nechci vyloučit. Rozkoukávám se.

Tak jsem snad nic podstatného nevynechala. Kdybyste kdokoli měli vůči mým odpovědím jakékoli připomínky či nejasnosti, ráda je dovysvětlím/rozvedu, co jsem měla na mysli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Buchtova za příspěvky (celkem 7):
Aneta.Heidlova, Ladislav.Dvorak, Matej.Sandor, Josef.Vlach, Tibor.Vansa, Viktor.Derka, Vladimira.Sykorova

Helena.Buchtova
Člen KS Praha

Příspěvek od Helena.Buchtova » 13 říj 2019, 21:19

V současnosti jsem členkou v KS Praha a prosím o zařazení pod MS Praha 4. Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Buchtova za příspěvky (celkem 3):
Viktor.Derka, Ladislav.Dvorak, Matej.Sandor

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 4“