Drezura v cirkusech

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Vystupování zvířat v cirkusech

Podporuji zákaz
61
51%
Nepodporuji zákaz
43
36%
zdržuji se
16
13%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 14:51 Podle mě se ty zvířata v cirkusech taky baví, dělají to pro zábavu (a pro jídlo). O kolika zvířatech se celkem bavíme, když se drezura v cirkusech zakáže?
Myslíš, že medvěda baví jezdit na mopedu, nebo balancovat na předních?? chjo :(
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Janka.Michailidu píše: 02 zář 2019, 15:24 nestačím se divit omezenosti některých diskutujících..

@Frantisek.Navrkal můžu to předat k okomentování nějakým přátelům veganům? (feedback bych sem klidně postla)
Jinak jsem přesně věděl, že za tím stojí vegani. Nedokázali mě přesvědčit, abych nejedl maso, tak mi za to zakážou cirkus. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Robert.Magni
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:23 Já jsem to četl, ale veterináři říkají, že tam k týrání nedochází, takže tady nejde vůbec o zvířata, ale pouze o politiku.
Jací veterináři? A obsah toho příspěvku podle tebe nepopisuje týrání? Třeba u těch slonů je to do očí bijící. Týrání není jen to, že psa mlátíš kladivem. Když společenské zvíře, které potřebuje hodně prostoru, zavřeš samotné do malého prostoru, tak trpí a může být i agresivní. Znám případy potkanů, kterých se nezodpovědní majitelé zbavují přes inzerci, protože začali být agresivní. Jeden kdysi skončil i u mě doma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 5):
Janka.Michailidu, Vojtech.Pikal, Vladimira.Sykorova, ondrej.petr, Robert.Magni

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vladimira.Sykorova píše: 02 zář 2019, 15:28
Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 14:51 Podle mě se ty zvířata v cirkusech taky baví, dělají to pro zábavu (a pro jídlo). O kolika zvířatech se celkem bavíme, když se drezura v cirkusech zakáže?
Myslíš, že medvěda baví jezdit na mopedu, nebo balancovat na předních?? chjo :(
Nevím, ale zadal jsem to do internetu a vypadá, že ho to baví. https://www.youtube.com/watch?v=81SUUewUGs8
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lukas.Findeis píše: 02 zář 2019, 15:30
Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:23 Já jsem to četl, ale veterináři říkají, že tam k týrání nedochází, takže tady nejde vůbec o zvířata, ale pouze o politiku.
Jací veterináři? A obsah toho příspěvku podle tebe nepopisuje týrání? Třeba u těch slonů je to do očí bijící. Týrání není jen to, že psa mlátíš kladivem. Když společenské zvíře, které potřebuje hodně prostoru, zavřeš samotné do malého prostoru, tak trpí a může být i agresivní. Znám případy potkanů, kterých se nezodpovědní majitelé zbavují přes inzerci, protože začali být agresivní. Jeden kdysi skončil i u mě doma.
Tak jestli trpí, tak by se měli nastavit podmínky tak, aby ty zvířata netrpěla, ale proč kvůli tomu zakazovat drezuru. Podle mě dobří cirkusáci ty zvířata mají rády a ty tam jsou zase šťastné... Já když se dívu na jakýkoliv dokument o slonech, tak tam vždycky umře nějaké mládě a kolikrát pak i matka, protože ho oplakává a to jen z toho důvodu, že nedojdou včas k vodě. V cirkusu tento problém zase nemají. Lvi se zase celý den válejí a jednou za čas jdou samice lovit a když se nezadaří, tak taky pak mrtě trpí a to celá rodina. A o tom stresu, co ty zvířata za svůj život celkem prožijí ani nemluvím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Robert.Magni
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:27 Osobně bych jinak hlavně zakázal všechny ty duševní mrzáky, co mi jen neustále říkají, co mám jíst, co si mám oblékat, čím mám jezdit a když se mi to nelíbí a nepřistoupím na to, protože si to chci dělat po svojem, tak mi to nakonec zakážou. Navíc nevím, proč by zrovna ti druzí měli být o něco větším mluvčím zvířat než my!
protože je sice paráda, že si chceš všechno dělat po tvojem :), ale tvoje svoboda končí, kde začíná svoboda té druhé bytosti. V tomto případě by ta svobodomyslnost měla mít svoje hranice, protože v případě cirkusů nutíme zvířata žít v nepřirozeném prostředí a dělat něco, s čím se na svobodě nesetkají, a proč, protože svoboda podnikání?? prokrndapána, a to právo nám vlastně dal kdo???
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vladimira.Sykorova píše: 02 zář 2019, 15:43
Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:27 Osobně bych jinak hlavně zakázal všechny ty duševní mrzáky, co mi jen neustále říkají, co mám jíst, co si mám oblékat, čím mám jezdit a když se mi to nelíbí a nepřistoupím na to, protože si to chci dělat po svojem, tak mi to nakonec zakážou. Navíc nevím, proč by zrovna ti druzí měli být o něco větším mluvčím zvířat než my!
protože je sice paráda, že si chceš všechno dělat po tvojem :), ale tvoje svoboda končí, kde začíná svoboda té druhé bytosti. V tomto případě by ta svobodomyslnost měla mít svoje hranice, protože v případě cirkusů nutíme zvířata žít v nepřirozeném prostředí a dělat něco, s čím se na svobodě nesetkají, a proč, protože svoboda podnikání?? prokrndapána, a to právo nám vlastně dal kdo???
Nevím, proč ty za ty zvířata rozhoduješ víc než já. Podle mě tam jsou šťastné. Bojujte proti svým agility, víš kolik psů se tam zraní? Víš kolik víc zvířat provozuje psí agility než je zvířat v cirkusech? Protože cirkusy o proti agility živí lidi, tak jsou proto špatné? Jestli máte ty zvířata skutečně rádi, tak prve bojujte proti těm zvířecím sportům.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Jestli máte zvířata skutečně rádi, tak v první řadě nejezte zvířata. A vejce. A mléko. Teda kromě zvěřiny, tam mi to příjde celkem OK. A taky černá je přemnožená. A hraboši.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Michal.Lupecka

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:35
Lukas.Findeis píše: 02 zář 2019, 15:30
Petr.Tkadlec píše: 02 zář 2019, 15:23 Já jsem to četl, ale veterináři říkají, že tam k týrání nedochází, takže tady nejde vůbec o zvířata, ale pouze o politiku.
Jací veterináři? A obsah toho příspěvku podle tebe nepopisuje týrání? Třeba u těch slonů je to do očí bijící. Týrání není jen to, že psa mlátíš kladivem. Když společenské zvíře, které potřebuje hodně prostoru, zavřeš samotné do malého prostoru, tak trpí a může být i agresivní. Znám případy potkanů, kterých se nezodpovědní majitelé zbavují přes inzerci, protože začali být agresivní. Jeden kdysi skončil i u mě doma.
Tak jestli trpí, tak by se měli nastavit podmínky tak, aby ty zvířata netrpěla, ale proč kvůli tomu zakazovat drezuru. Podle mě dobří cirkusáci ty zvířata mají rády a ty tam jsou zase šťastné... Já když se dívu na jakýkoliv dokument o slonech, tak tam vždycky umře nějaké mládě a kolikrát pak i matka, protože ho oplakává a to jen z toho důvodu, že nedojdou včas k vodě. V cirkusu tento problém zase nemají. Lvi se zase celý den válejí a jednou za čas jdou samice lovit a když se nezadaří, tak taky pak mrtě trpí a to celá rodina. A o tom stresu, co ty zvířata za svůj život celkem prožijí ani nemluvím.
Petře a jak bys to chtěl pro pána udělat? Viděl si někdy u cirkusového stanu třeba nádrž na koupání, dostatečný výběh, nějaké interaktivní hračky, třeba tygry baví hledat potravu, tak se jim rozvěsí třeba po stromech, uschová do krabic atd. Myslíš, že když je cirkus na tůře, že v těch vedrech mají zvířata klimatizované klece?? A všechno jen kvůli tomu, že se zvířata nechají zavřít do klece a nutí je dělat něco, o čem si vážně nemyslím, že by je bavilo, jen proto, že se to dá, nebo proto, že to je druh podnikání? Proti cirkusům nic nemám, akrobati, šašci a kouzelníci, proč ne, ale sloni, tygři a jiná divoká nedomestikovaná zvířata mají prožít svůj život když ne na svobodě, tak alespoň někde, kde ho prožijí bez zbytečného stresu z malého prostoru, hluku, přemysťování z místa na místo atd.
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Můžu jen vědět jak se ten stres projeví na jejich životě o proti těm, kteří prožívají stres ve volné přírodě? Jediný stres, co jsem viděl, tak by ten, který udělali aktivisti malým dětem, protože řvali a skandovali u prodeje lístku u cirkusu. Promiň, ale lidem, kteří schválně dělají stres dětem, aby si uspokojili své vlastní ego při "zachraňování planety", nevěřím a nemám je rád. ;-)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“