Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět
Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stín předsedy - komentáře expertů a filozofů

Příspěvek od Michal.Horak » 02 zář 2019, 12:58

@Josef.Spak Prosím Tě Pepo nebylo to nic ohledně toho, že bys byl nezdvořilý nebo tak něco, jde o to , že každý úkon a to nejen můj, ale celého PKS jsi vždy okamžitě podrobil důkladné analýze , jestli to do puntíku splňuje všechny předpisy a řády i v tom posledním nejpodrobnějším bodíku.
My ,co jsme na vlastní kůži zažili Zákl.ř. 1-4, tak víme, že i s řády a předpisy je třeba někdy pracovat operativně a flexibilně, což Ti v Tvém svatém nadšení pro jejich dodržování občas uniká. Předpisy a řády je třeba dodržovat, aby se jakákoliv organizace dala smysluplně řídit, ale nesmí se Ti při tom vytratit zdraví selský rozum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
Předseda Piráti Písecko

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 02 zář 2019, 13:18

Michal.Horak píše:
02 zář 2019, 12:58
My ,co jsme na vlastní kůži zažili Zákl.ř. 1-4, tak víme, že i s řády a předpisy je třeba někdy pracovat operativně a flexibilně
Ale vždycky tak, aby to bylo výhodné především pro ty operativce a flexibility.
Na to si docela dobře vzpomínám z VÚ 5396.
Když byl v lese nějaký průšvih, tak se kšiltí někam flexibilně zašili, a až se to pořešilo, operativně vylezli a machrovali se svojí oddaností straně a lidu.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 02 zář 2019, 18:18

Michal.Horak píše:
02 zář 2019, 12:58
@Josef.Spak Prosím Tě Pepo nebylo to nic ohledně toho, že bys byl nezdvořilý nebo tak něco, jde o to , že každý úkon a to nejen můj, ale celého PKS jsi vždy okamžitě podrobil důkladné analýze , jestli to do puntíku splňuje všechny předpisy a řády i v tom posledním nejpodrobnějším bodíku.
My ,co jsme na vlastní kůži zažili Zákl.ř. 1-4, tak víme, že i s řády a předpisy je třeba někdy pracovat operativně a flexibilně, což Ti v Tvém svatém nadšení pro jejich dodržování občas uniká. Předpisy a řády je třeba dodržovat, aby se jakákoliv organizace dala smysluplně řídit, ale nesmí se Ti při tom vytratit zdraví selský rozum.
Víš "ono je to těžké", jak říká Lukáš Mareš. Řekneš flexibilně, a někdo jiný si pod tím představí kreativní účetnictví. Řekneš pravidla se mají dodržovat, a někdo další si tě vykreslí jako paragrafového fašistu...

Asi se spolu málo bavíme mimo fórum - fakt nejsem tak velký puntičkář, jak si možná myslíš - spíš naopak. Asi jsi mi taky pomohl vyřešit jedno dilema. U mě nejde ani tak o nadšení z předpisů jako o mlácení hlavou o zeď od doby, kdy jsem se začal zajímat o Hradec. A protože čtení nudných textů je nuda, nedokážu odhadnout, kolik lidí regule čte. Tak na to občas upozorním, protože zorientovat se v tom občas není jednoduché. Kdo ví, třeba existence stanov může být pro někoho novinka.

Na předsednictvu kraje mi spíš vadí to, že se věci vlečou víc než by měly. Samozřejmě že občas mám ve svém MS jako předseda úplně ten samý problém sám se sebou. Jenže tady ani moc nemám, kdo by do mě kopal, ať se věci posunou. Což je škoda. Daly by se pak delegovat úkoly na rejpala a časem rezignovat, předat funkci někomu aktivnějšímu. Takže abys věděl, jdu nastavit ten WiFi router, který jsem tuto sobotu dostal od Kolise. Aby konečně fungovalo v Čepici streamování :D

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 05 zář 2019, 14:57

Jiri.Princ píše:
05 zář 2019, 14:12
čeká na nějakou bezzásadovou figuru s nulovým emočním intelektem až tu likvidaci dokončí
Hele, figuru mám pořád ještě obstojnou, emočně jsem vyprahlý, likvidace odpadu patří mezi moje koníčky. Kdyby bylo třeba, jsem k dispozici.
@Josef.Spak nenech se rozhodit.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 06 zář 2019, 22:10

Lukas.Kolarik píše:
06 zář 2019, 19:25
Nechtěj vědět co se povídá v Hradci o vás
Mě by to, s dovolením, docela zajímalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Spak

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 08 zář 2019, 21:24

V souvislosti s projednáváním bodu 'nábor nových členů' na dnešní schůzi krajského sdružení zavzpomínejme spolu na ty krásné časy po úspěšných volbách do poslanecké sněmovny, kdy jsme se zabývali řešením problémů s předpokládaným masivním nárustem počtu zájmemců o členství v Pirátské straně. Viz
archiv členských ponětů.
Jan.Novak

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 10 zář 2019, 09:52

Dan.Lestina píše:
10 zář 2019, 07:13
ať jde měnit hlas
Josef.Spak píše:
10 zář 2019, 07:46
Nejde měnit hlas
K volbě až tak významné, jako je volba předsedy KS, by měl člověk přistupovat s plnou odpovědností po zralé úvaze a hlubokém zamyšlení!
Petr.Vileta

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 10 zář 2019, 14:53

Ludek.Blaha píše:
10 zář 2019, 09:52
Dan.Lestina píše:
10 zář 2019, 07:13
ať jde měnit hlas
Josef.Spak píše:
10 zář 2019, 07:46
Nejde měnit hlas
K volbě až tak významné, jako je volba předsedy KS, by měl člověk přistupovat s plnou odpovědností po zralé úvaze a hlubokém zamyšlení!
Taky že jo, ale jde o bezpečnostní opatření proti cizímu nátlaku a vlastní nešikovnosti. Navíc ti to umožňuje, právě po zralé úvaze a hlubokém rozmyšlení, ten svůj názor změnit. Taky třeba když se objeví nové skutečnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Petr.Vileta, Dan.Lestina

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 10 zář 2019, 18:34

Josef.Spak píše:
10 zář 2019, 14:53
ti to umožňuje, právě po zralé úvaze a hlubokém rozmyšlení, ten svůj názor změnit.
Do jisté míry máš pravdu. Ale přesto:
Hlasování o předsedovi KS není manželství, aby si v něm každý coural sem tam. Svatba, rozvod, svatba, rozvod, svatba...

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 10 zář 2019, 19:00

Ludek.Blaha píše:
10 zář 2019, 18:34
Josef.Spak píše:
10 zář 2019, 14:53
ti to umožňuje, právě po zralé úvaze a hlubokém rozmyšlení, ten svůj názor změnit.
Do jisté míry máš pravdu. Ale přesto:
Hlasování o předsedovi KS není manželství, aby si v něm každý coural sem tam. Svatba, rozvod, svatba, rozvod, svatba...
Proto trvá jenom dva dny. :D

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“