KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25293 poděkování
Dostal poděkování: 12003 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 24 srp 2019, 10:26

Tak jsem si prošel seznam pirátů na twitteru, který je relativně aktuální https://twitter.com/pirati_sck/lists/czpirati/members

A je to dost slabota, kdo mě ještě napadnul, že stojí za sledování a inspiraci je Jana Leitnerová (jihomoravská KMO, pravda je že ona je v PR profík). Ale má to hozený víc osobně, což vlastně ale u politiků docela frčí, i když můj šálek to úplně není.

https://twitter.com/JanaLeitnerova
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Milan.Krch
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Snizek
Předseda krajského sdružení
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3681 poděkování
Dostal poděkování: 1803 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek » 25 srp 2019, 17:51

Dalibor.Zahora píše:
24 srp 2019, 06:53
Zatím tu moc nejedou otázky, tak začnu s něčím lehčím.

Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Úspěšný je v tomto směru Patrick, vím že tweetuje Tomáš Zmuda, někteří další z vás mají účty, ale aktivita nic moc.

Považuji to poměrně za důležitou věc z hlediska externí komunikace, třeba proto, že je to skutečně významný zdroj informací pro novináře nebo proto, že naše konkurence je v tom úspěšná (Skopeček, Kupka, Rakušan).
Dobrá otázka. Určitě je to důležitý a je fakt, že jsem Twitteru zatím nepřišel na chuť. A bylo by vhodný, abych to z důvodů, který píšeš, změnil. Můj profil je tady: https://twitter.com/snizekjiri Přiměl jsi mě ho aktualizovat. Mám profil i na Instagramu https://www.instagram.com/snizekj/ a na Facebooku https://www.facebook.com/snizekjiri Mezery v externí komunikaci středočeských Pirátů si uvědomuju a snad se to s příchodem PR managera zlepšilo. Díky Ondro. A díky tobě, Dalibore, za Twitter.

Celkově já uplně nejsem na samožerské, narcistní příspěvky typu: "Dneska jsme s klukama z fotbalu v Záboří nad Labem opravovali prasklé vodovodní potrubí a na louce, kde jsme kopali, se pásli koně." (Fotka je asi 5 let stará. Teď jsem tlustší a šedivější.)
38128696_1642464452530844_6944817742306344960_n.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Milan.Krch, Martin.Polak, Dominika.Michailidu
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25293 poděkování
Dostal poděkování: 12003 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 25 srp 2019, 17:58

V narcistním obsahu taky moc nefrčím :) Ale obsah může být vážně různý, respektive přijde s agendou.
Spíš je lepší se v tom začít cvičit. Jinak jsem si psal ještě s Markem, a udělám na twitter nějaký workshop časem někdy na podzim.
V tuto chvíli mi jde spíš nadhodit jedno z témat.

EDIT:
Třeba tohle je zrovna dobrý post ;)
Jiří Snížek @snizekjiri

Středočeští Piráti zahájili otevřené primárky pro krajské volby 2020. Neváhejte se přihlásit. viewtopic.php?f=406&t=48292
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jana.Skopalikova, Tomas.Zmuda, Simona.Luftova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Patrick.Zandl
Předseda místního sdružení
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

přihlášení na pozici lídra krajské kandidátky

Příspěvek od Patrick.Zandl » 28 srp 2019, 09:39

Zdravím všechny, rád bych se tímto přihlásil na pozici lídra kandidátky.

Dovolte mi pár slov o tom, proč právě já. Jmenuji se Patrick Zandl, je mi 45 let, jsem vedoucím vývoje v Prusa Research, dlouholetý publicista a odborník na telekomunikace. Přes rok jsem předsedou MS Brandýs-Stará Boleslav. Jsem také půl roku člen republikového výboru.

Myslím si, že jestli něčemu rozumím, tak je to především propojování vizí a lidí. Analýza situace, efektivní stanovení postupu a zapojení a motivace kompetentních lidí, kteří věci mohou reálně posouvat.

Krajské volby jsou přesně takové: budeme mít peníze, cíl, lidi a nepřehlednou situaci. Pravděpodobně budeme mít málo motivace našich vlastních lidí i voličů, protože jen málo občanů chápe, k čemu je dobrý "kraj". Nevyznáme se příliš v krajských vztazích i politických vazbách, což je naše výhoda i handicap. Tohle proto bude můj úkol: Zvýšit povědomí o tom, co Středočeský kraj dělá, že se obce bez něj neobejdou. Propojit problémy obcí s možnostmi Kraje a s vědomím, že druhým naším partnerem musí být Pirátská Praha. Zaangažovat nás všechny k tomu, abychom vytvořili funkční tým, se kterým se budeme na krajské politice významně podílet.

Do krajských voleb potřebujeme velké množství lidí. Týden po vyhlášení primárek jsme stěží schopni nominovat čtvrtinu lidí potřebných k sestavení Rady kraje. Kde jsme? Kde jsou? Jak bychom s tímhle přístupem mohli pomýšlet nad vítězství nebo snad dobré umístění ve volbách? Jen proto, že Piráti mají u voličů dobré jméno? Není to málo, není to ostuda? Klíčem tedy bude sestavení týmu, který bude odborně na výši a ideálně geoograficky pokryje celý kraj.

Jak bych toho chtěl dosáhnout, jak bych rád vedl krajské volby, vám rád osobně představím na grilovačcce 15/9 v PiCe. Přijďte si to poslechnout, protože se počítá i s tebou, tvou prací, tvým nasazením. Samo se to neudělá. I proto jsi se stal Pirátem, protože jsi nechtěl sedět a čekat, až to udělají jiní a blbě.

Bez ohledu na výsledek chci navázat po primárkách úzkou spolupráci s Jirkou Snížkem a ostatními kandidáty z čela, se společným cílem uspět v krajských volbách. Pokládám za optimální, aby se dvojkou kandidátky stal méně úspěšný kandidát na leadra. Stredočeští Piráti musí vyjít z primárek posíleni, nikoliv rozděleni a oslabení.

Pavel.Kamenik
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Ekonom, Pracovní právo
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Příspěvek od Pavel.Kamenik » 28 srp 2019, 12:13

Ahoj Piráti.

Předkládám svoji kandidaturu na čelo kandidátní listiny Pirátů pro volby do zastupitelstva Středočeského kraje v roce 2020.

Člen Pirátů jsem krátce (i když příznivec jsem již delší dobu), tak nejsem příliš známý, proto nejprve něco o sobě napíšu:
Jmenuji se Pavel Kameník, je mi 59 let a žiju v obci Senec, nedaleko města Rakovník ve Středočeském kraji. Vystudoval jsem střední školu v oboru Mechanik elektronických zařízení. Poté jsem vystudoval VŠ Policejní akademii, odkud mám titul bakalář, dále jsem vystudoval ČZU studijní program Hospodářská politika a správa a byl mi udělen titul inženýr (mimo jiné mám i zkoušku z financování municipalit).
25 let jsem sloužil u Policie ČR, kde jsem začal jako řadový policista na obvodním oddělení, později jsem byl nějaký čas na kriminální policii, kde jsem byl na skupině ochrany objektů, 11 let jsem byl vedoucím obvodního oddělení policie v Rakovníku (po tuto dobu jsem byl člen Bezpečnostní rady při MěÚ Rakovník a za policii též zástupce v IZS). Službu jsem končil na policejním prezidiu, kde jsem měl mimo jiné na starost domácí násilí (kde jsem autorem závazného pokynu o vykázání a metodiky odhalování domácího násilí, podle kterého postupují všichni policisté v rámci ČR, spolupracoval jsem s intervenčními centry a BKB), Stalking (účastnil jsem se i mezinárodních konferencí) a činnost obvodních oddělení policie. Mezi mé povinnosti patřila i tvorba interních aktů řízení pro celou policii, a správní řízení v nejvyšším stupni včetně mimořádných opravných prostředků. Psal jsem i posudky pro soudy týkající se vyhodnocování zákroků policistů. Za Policejní prezidium jsem byl také člen komise odpadového hospodářství na MŽP, se zaměřením zejména na nelegální dovoz odpadu do ČR, výkupny kovového odpadu, nelegální skládky, apod.
Po ukončení služby u policie jsem nastoupil na Státní úřad inspekce práce, kde jako inspektor pracuji dosud. Moje specializace jsou cizinci (pobyt v ČR, zaměstnanecké karty, povolení k zaměstnání, zelené a modré karty), nelegální zaměstnávání a agentury práce (zejména zastřené agenturní zaměstnávání). Zajišťuji také profesionální poradenství v oblasti zákoníku práce a zákona o zaměstnanosti pro zaměstnavatele (zejména personalisty) a zaměstnance. Nerad bych, aby to vypadalo jako chlubení a narcismus, ale člověk za cca 40 let práce získá zkušenosti a poznatky, které jsem se ve zkratce snažil prezentovat.

V případě nominace na čelo kandidátní listiny a případného zvolení do zastupitelstva bych se chtěl podle situace angažovat zejména v oblastech bezpečnosti, IZS, trhu práce (zejména se zaměřením na stále nově vznikající sklady a montovny v okolí Prahy a problematiku zaměstnávání cizinců s tím spojenou), oblasti sociálních služeb a bydlení, případně i odpadovému hospodářství nebo oblasti tvorby a kontroly rozpočtu kraje, investic apod. To jsou oblasti, kde bych mohl působit. Protože bych kandidoval za Piráty, pokládám za samozřejmé prosazování našeho programu a priorit.

Předem děkuji všem za podporu.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 2004 poděkování
Dostal poděkování: 1655 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 28 srp 2019, 12:27

@Patrick.Zandl chtěl bych se zeptat, kolik času tomu chceš a reálně můžeš dát v různých fázích od teď (kdy už běží několik důležitých jednání z pohledu krajských voleb, ale také je dobrý čas se seznamovat s děním v krajském zastupitelstvu) přes jednotlivé fáze kampaně až po období mandátu. Lídr by to měl táhnout a hlavně tím motivovat ostatní. Díky.

Edit: Jirky se neptám, protože vím, kolik času dal do kampaně, ve které nekandidoval. Ale klidně může odpovědět, abychom ho nediskriminovali :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Simona.Luftova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 1420 poděkování

Re: přihlášení na pozici lídra krajské kandidátky

Příspěvek od Stepan.Drtina » 28 srp 2019, 12:29

Patrick.Zandl píše:
28 srp 2019, 09:39
Pokládám za optimální, aby se dvojkou kandidátky stal méně úspěšný kandidát na leadra. Stredočeští Piráti musí vyjít z primárek posíleni, nikoliv rozděleni a oslabení.
To bohužel nejde. Neúspěšný kandidát na lídra bude automaticky zařazen do druhého kola hlasování o čele kandidátky pokud získá v prvním kole nadpoloviční podporu. Pokud nadpoloviční podporu nezíská, tak bude zařazen do připouštějícího kola prvního.

Jsou proti tomuto postupu námitky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Petr.Prochazka, Pavel.Kamenik, Simona.Luftova, Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Milan.Krch
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 28 srp 2019, 15:11

mě to přijde hodně přísné, když budeme volit jen ze dvou kandidátu, nedostane jeden velmi pravděpodobně polovinu hlasu. Proč by někdo hlasoval pro oba? Kandidát na leadra by měl jit min. rovnou do druhého kola volby čela.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 2004 poděkování
Dostal poděkování: 1655 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 28 srp 2019, 15:41

Ani když budeme mít jen dva kandidáty na lídra by voliči neměli taktizovat a volit v prvním kole všechny pro ně přípustné kandidáty. Proto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 7):
Stepan.Drtina, Jana.Skopalikova, Jiri.Snizek, Vaclav.Kubaljak, Michal.Hazlinsky, Simona.Luftova, Dominika.Michailidu
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 1420 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 28 srp 2019, 15:47

Marek.Rebicek píše:
28 srp 2019, 15:11
mě to přijde hodně přísné, když budeme volit jen ze dvou kandidátu, nedostane jeden velmi pravděpodobně polovinu hlasu. Proč by někdo hlasoval pro oba? Kandidát na leadra by měl jit min. rovnou do druhého kola volby čela.
To by nebylo spravedlivé vůči ostatním kandidátům na čelo. Proč by někdo, kdo nedostal nadpoloviční podporu členů KF, měl automaticky postoupit do druhého kola hlasování o čele?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 7):
Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Simona.Luftova, Petra.Smutna, Michal.Hazlinsky
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“