KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 419
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1253 poděkování
Dostal poděkování: 668 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Libor.Adamek »

OFFTOPICVzhledem k tomu, že se prodloužil termín tak jsem PROTI námitce.

OFFTOPICAle v tom našem jednacím řádu se už fakt trochu nevyznám.
Naposledy upravil(a) Libor.Adamek dne 22 srp 2019, 15:22, celkem upraveno 1 x.
Martin.Latal
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 01 úno 2018, 19:26
Profese: Autoelektrikář
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Martin.Latal »

Jsem pro námitku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Latal za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Člen komise bytové.. Člen komise pro likvidaci nepotřebného majetku města
Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Irena.Drofova »

ZDRŽUJI SE OFFTOPIC- jako jeden z kandidátů.
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 560
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Hlasuji pro námitku.

OFFTOPICRáda bych první uvedla, že to není nic proti samotným kandidátům. Klobouk dolů, 4 kandidáti do Rozhodčí komise za náš kraj. Jsem velmi mile překvapena.

Nelíbí se mi však nominace trvající 7 hodin, a hlasování nadvakrát o kandidátech, které může jedny nebo druhé znevýhodnit.

Nerada bych, abychom z tohoto rychlojednání udělali nějaký LEX RK. Pak se někde zakecám cestou z práce a prošvihnu třeba primárky :)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 5):
Vratislav.Krejcir, Martin.Latal, Jaromir.Horky, Jaroslav.Takac, Jakub.Zach
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Radek.Nohavica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 83
Registrován: 30 led 2018, 00:28
Profese: Student strojírenství
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Radek.Nohavica »

Jako kandidát se také zdržujiOFFTOPIC, ač si myslím , že argument Vrati Krejčíře má skutkovou podstatu.
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od anonym80555 »

Zdržuji se. OFFTOPICMám argumenty pro i proti, které jsou plus mínus vyrovnané. Takto by se to dělat nemělo, na druhou stranu patří Petrovi díky, že se mu podařilo aktivovat možné kandidáty za náš kraj. Vzhledem k tomu, že nominaci do celostátního hlasování dostanou všichni s nadpoloviční většinou hlasů jsem spíše proti námitce, můžeme tam poslat všechny 3 ze stávajícího hlasování plus čtvrtého kandidáta z nového hlasování (pokud všichni podporu získají). Pro námitku mám zase argument v možném poškození kanditátů z běžícího hlasování. Co když tyto zmatky budou někoho motivovat k volbě možnosti `zdržuji se` u stávajícího hlasování se třemi kandidáty (tím by se jim snížila šance získat nadpoloviční většinu hlasů) s tím, že bude nová volba všech a v nové volbě bude jen Hynek? ... a těch argumentů pro i proti se dá najít více.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym80555 za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, Vratislav.Krejcir
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

OFFTOPICAhojte.
Námitku jsem podal ze dvou důvodů:

1- Takto zkrácená rozprava, s přihlašováním kandidátů, mi nepřipadne adekvátní vzhledem k funkci a zodpovědnosti z ní vyplývající. Kandidát by měl dobře znát stanovy strany, a měl by mít zkušenosti. Že není požadována nominace člena, to mi nevadí - čím více kandidátů, tím větší výběr máme.

2- Tím druhým důvodem mé námitky je, že všichni kandidáti musí mít při hlasování stejnou startovací pozici. Nikoliv že se budou průběžně kandidáti přidávat, když už byly hlasy odevzdány těm, co jsou v hlasování od samého začátku. To je zcela nepřípustné a nefér. Je to jako postavit na start třeba dva běžce na 1000m když jejich soupeři jsou již někde v půlce trati.

To že jsme ve výběru kandidátů zaspali, a rozprava již měla probíhat dávno, nemůže být důvodem k popření základních principů spravedlivého a férového projednání této kandidatury. Zvláště u funkce, jenž má v budoucnu dohlížet na procesní pořádek, při projednávání jednotlivých kauz a dodržování postupů uvnitř strany.
Tudíž pokud byla rozprava prodloužena, tak budiž.... (i když to není adekvátní lhůta) Ale dosavadní hlasování navrhuji zrušit a zahájit nové, po ukončení rozpravy. Toť vše co požaduji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Zach, Vratislav.Krejcir
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Příspěvky: 260
Registrován: 07 lis 2017, 19:23
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 360 poděkování
Dostal poděkování: 342 poděkování

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Jakub.Zach »

OFFTOPICZcela souhlasím s argumenty Jardy Takáče. Bylo by to myslím nefér pro kandidáty, kteří se přihlásili později. Je super, že máme čtyři kandidáty, ale pojďme jim dát rovné šance. Já už hlasoval víz výše ve vláknu pro podporu námítky.
Předseda MS Kroměříž /// Krajský zastupitel ZLK /// architekt, urbanista, člověk s veselou povahou a věčný optimista
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jaroslav.Takac píše: 23 srp 2019, 10:57 Ahojte.
Námitku jsem podal ze dvou důvodů:

1- Takto zkrácená rozprava, s přihlašováním kandidátů, mi nepřipadne adekvátní vzhledem k funkci a zodpovědnosti z ní vyplývající. Kandidát by měl dobře znát stanovy strany, a měl by mít zkušenosti. Že není požadována nominace člena, to mi nevadí - čím více kandidátů, tím větší výběr máme.

2- Tím druhým důvodem mé námitky je, že všichni kandidáti musí mít při hlasování stejnou startovací pozici. Nikoliv že se budou průběžně kandidáti přidávat, když už byly hlasy odevzdány těm, co jsou v hlasování od samého začátku. To je zcela nepřípustné a nefér. Je to jako postavit na start třeba dva běžce na 1000m když jejich soupeři jsou již někde v půlce trati.

To že jsme ve výběru kandidátů zaspali, a rozprava již měla probíhat dávno, nemůže být důvodem k popření základních principů spravedlivého a férového projednání této kandidatury. Zvláště u funkce, jenž má v budoucnu dohlížet na procesní pořádek, při projednávání jednotlivých kauz a dodržování postupů uvnitř strany.
Tudíž pokud byla rozprava prodloužena, tak budiž.... (i když to není adekvátní lhůta) Ale dosavadní hlasování navrhuji zrušit a zahájit nové, po ukončení rozpravy. Toť vše co požaduji.
Poprosil bych Jardu a ostatní, aby nejednali zde ve vlákně hlasovacím. Jarda navíc kromě toho, že zde jedná, tak ani nehlasoval. Při schválení námitky by se hlasování zrušilo, ale vypadá to, že se tomu tak nestane. Navíc by pak vznikla jiná skutková nespravedlnost, že ti co hlasovali by se o to už nezajímali a nehlasovali by podruhé. Takže žádné řešení nikdy nebude nejčistší. Více jsem vysvětlil v tom vlákně jednacím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 5):
anonym80555, Filip.Matuska, Linda.Matuskova, Milan.Klajn, Irena.Drofova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 18/2019 Rozhodčí komise - krajská nominace / námitka

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Napomínám Jakuba Zacha, aby zde nejednal, případně nehlasoval podruhé. Každý má pouze jeden hlas!
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“