KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1381
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 2061 poděkování

KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené krajské fórum,

V souladu s § 21 bod 2a) volebního řádu
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje

vyhlašuji rozpravu k primárním volbám lídra a čela kandidátky do krajských voleb 2020. Zastupitelstvo Středočeského kraje má 65 zastupitelů. Čelo kandidátky je 1/7 z celkového počtu míst zaokrouhleno nahoru. Tudíž budeme odděleně volit 1. a následně 2. - 11. místo na kandidátní listině.

Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů potrvá do 30.9 23:59 7.10 23:59 14.10 23:59 (pouze čelo kandidátky, doba pro navrhování lídra byla ukončena 30.9) Poté následuje doba na rozmyšlenou 48 hodin, po které bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování, jež potrvá minimálně 72 hodin. Hlasování o čele kandidátní listiny bude následovat ihned po ukončení hlasování o lídrovi. Rozprava může být samozřejmě prodloužena návrhem postupu.

Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury a má podepsaný kodex kandidáta. Všechny potřebné dokumenty předávejte krajskému koordinátorovi @Klara.Kocmanova. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Nezpůsobilému kandidátovi se splněním podmínek kandidatury může pomoci organizátor voleb, kterým je předsednictvo krajského sdružení.

Kandidáty prosím o upřesnění na jakou pozici se hlásí (lze se hlásit na obě pozice), jakou roli si představují v rámci své pozice na kandidátní listině (např. činnost v kampani) a čemu by se v rámci krajského zastupitelstva chtěli věnovat. Veřejné grilování kandidátů proběhne na krajské schůzi 15.9 v pražském PiCe.

Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu 7 členů KF (tj. navrhovatel + dalších 6 členů krajského fóra). Hlasování bude dvoukolové. V prvním kole se volí přípustnost kandidátů a v druhém jejich pořadí. Kandidáti, jež získají nadpoloviční většinu v prvním kole a následně nedosáhnou na místo v čele kandidátky, budou zařazeni do hlasování o následných místech na kandidátce. Příslušná rozprava ke zbytku kandidátní listiny bude vypsána po zvolení lídra a čela kandidátky.

P.S.: Jakožto předsedající v rámci zachování nestrannosti nebudu udělovat palce žádnému kandidátovi.

EDIT I.: Kandidát, který získá podporu KF pro postup do druhého kola hlasování o lídrovi a lídrem se nestane, bude automaticky zařazen do hlasování o čele kandidátky.
EDIT II.: Pokud lídr v první kole nezíská nadpoloviční podporu členů KF, tak bude zařazen do kola prvního hlasování o čele. Neúspěšný kandidát s nadpoloviční podporou KF z prvního kola bude zařazen do kola druhého.

Přihlášení kandidáti s podporou 7 a více členů KF:
Lídr:
Jiří Snížek
Patrick Zandl

Čelo:
Jan Lička
Marek Řebíček
Simona Luftová
Pavel Kameník
Tomáš Zmuda
Michael Neuwirth
Milan Zelený - nominace
Petr Procházka
Daniel Netušil
Lucie Cirkva Chocholová
Martin Polák
Adéla Šípová
Petr Tomáš
Petra Smutná
Jana Skopalíková
Petr Chaluš
Monika Keřková

Kandidáti, kteří zatím nezískali podporu 7 a více členů KF.
Jana Krumpholcová
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 252
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 657 poděkování
Dostal poděkování: 645 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Licka »

Zrovna jdu okolo a sedím u počítače :) Přihlašuji se na čelo krajské kandidátky pro rok 2020, jako krajský a stranický specialista na Dopravu.

Debatu k tomuto tématu jsme vedli intenzivně na krajském soustředění - jako spoluautor tohoto programového bodu strany od voleb do PS 2017 a pravidelný korespondent pro Pirátské listy, shrnu stručně základní teze:

Sítě jsou naše moře - ke komunikacím ve virtuálním i skutečném světě lze přistupovat na základě principů, v kterých jsou Piráti silní.
Sítě spojují - Doprava neřídí, doprava slouží. Většina strukturálních, dlouhodobě neřešených problémů na komunikacích pramení z oblastí mimo dopravu.
(Ne)doprava - Čas strávený na cestách se do života počítá.

A čeho chci dosáhnout v případné pozici radního pro dopravu:
- Podporovat snižování dopravní zátěže, spíše než výstavbu dalších přístupových cest do Prahy (každá z nich znamená dodatečnou zátěž i na dnes již podfinancovaný rozpočet údržby). Efektivní, rozsahem přiměřená doprava bez nadbytečných přesunů osob i zboží přispívá ke snížení emisí víc, než přechod na jiné zdroje energie.
- Uberizace a práce s daty: Uvolnit si ruce v rozpočtu kraje na údržbu snížením plošných kompenzací monopolním dopravcům; jít směrem podpory sdílené, časovým potřebám lidí vstřícné hromadné dopravy (mikro-, minibusy) skrze aplikace, tak jak je to běžné v rozvojovém i západním světě. Pracovat s geografickými informačními systémy, monitoring stavu komunikací skrze otevřené datové portály (zapojit crowdsourcingem veřejnost i odborníky, viz Mapa výmolů), rozvíjet spolupráci napříč správci komunikací (obce-kraj-stát) atd. Sledovat kvalitu oprav ze dvou stran: veřejný monitoring / odborný stavební dozor ("Kdo hlídá hlídače? Hlídači se hlídají navzájem.")
Dávat druhým vyrůst

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 527
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1047 poděkování
Dostal poděkování: 971 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Štěpáne díky, ahoj všem.

Dovolím si předložit svoji kandidaturu na čelo kandidátní listiny Pirátů pro volby do zastupitelstva Středočeského kraje v roce 2020.

Jsem u Pirátů relativně krátce, ale po delší úvaze a setkání s lidmi z různých regionů, cítím, že mohu kraji pomoct i se zkušenostmi z našeho dvouletého komunálního působení v Brandýse.
Osobně podnikám v dřevařství, vedu firmu na výrobu dřevěných pelet Waldera s.r.o. Mám tři děti a působím jako zastupitel a člen FV v našem městě.
Narodil jsem se Praze, ale za jejím okrajem bydlím celý život. Profil zde: https://stredocesky.pirati.cz/lide/marek-rebicek/

Co mohu kandidátce přinést? Zkušenosti s dobrou kampaní, vydáváním lokálních novin, odborně orientaci i v zemědělství a nákladní dopravě.
Mám dobrou znalost kraje díky rozložení mých zákazníků, jsem zvyklý a schopný cestovat za členy.

Mým cílem je, aby Piráti přetavili svoje mandáty v krajských volbách v zastoupení v radě kraje.
Zde bych chtěl působit jako radní v oblasti bezpečnosti, pracoval jsem do roku 2001 na NBÚ a v problematice krizového řízení se orientuji.
Vedle očekávaných kompetencí kraje v oblasti budování IZS bych se chtěl věnovat prevenci kriminality včetně práce s agenturními zaměstnanci v průmyslu a skladování.
A rád bych inovačně pirátsky uchopil vzdělávací programy pro školy Bezpečně na internetu.
Velký prostor kraje vidím také v regionálním rozvoji a cestovním ruchu.

Díky za podporu


Myslím, že kandidovat na čelo by měli @Daniel.Netusil @Simona.Luftova @Petra.Smutna a @Jana.Skopalikova
PS: Inspirováno Jirkou, neopakuji už jeho výzvy, ty se mi líbí.

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2164
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 2591 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj všichni,

hlásím se na první pozici na kandidátní listině. OFFTOPICodpovídám na Štěpánovy otázky - Kandidáty prosím o upřesnění na jakou pozici se hlásí, jakou roli si představují v rámci své pozice na kandidátní listině (např. činnost v kampani) a čemu by se v rámci krajského zastupitelstva chtěli věnovat. Kampaň by podle mě měla být zejména týmová práce. Nicméně to, jak v kampani bude pracovat lídr, bude ovlivňovat všechny ostatní dobrovolníky i placené lidi, kteří budou kampaň dělat. Jsem tedy připraven do kampaně investovat ještě více času a energie, než věnuju Pirátům dosud. Jak jsem nešťastně napsal před eurovolbami, jsou pro mě krajské volby nejdůležitější volby. Problematika kraje mě ze všech oblastí politiky zajímá nejvíc a je mi nejbližší. Nebudu tedy kandidovat do PSP v roce 2021 ani nemám v plánu po skončení volebního období obhajovat pozici předsedy krajského sdružení, dokonce plánuji po dohodě s Místním sdružením Kolín ještě před volbami rezignovat na své funkce člena bytové komise a člena pracovní skupiny pro Smart City v Kolíně, abych se mohl plně věnovat kampani, zejména v horké fázi, kdy nebude možné vynechat ani den.

V rámci krajského zastupitelstva budu realizovat program, na kterém se dohodneme a který schválí krajské fórum. Mé osobní priority jsou podpora menších obcí, které nemají úřednický aparát pro získávání dotací a nemohou si samy ze svého rozpočtu dovolit investovat. Dál se připojuju k Honzovi Ličkovi k myšlence rozvoje regionálních center namísto podpory dalšího pumpování lidí do Prahy. Ale na druhou stranu chci, abychom s Prahou velmi úzce spolupracovali a například za pražské peníze budovali parkoviště P+R a zvyšovali kvalitu věřejné hromadné dopravy. Moje třetí a poslední osobní priorita je otázka územního rozvoje v souladu s životním prostředím.

Nehlásím se do zastupitelstva kraje, abych zastupoval nějakou konkrétní obec, ale celý kraj.

Piráti jsou podle mě nositeli jiné politické kultury. Kultury, ve které není normální dichotomie my (politici) a oni (zbytek společnosti) a kde je politika součástí občanské společnosti. Chci takovou kulturu i nadále šířit a představovat. Chci zamezovat tomu, aby vládly klientelistické sítě a zájmové skupiny a aby veřejné zakázky a funkce dostávali kamarádi a příbuzní politiků, čehož jsme bohužel v našem kraji svědky. Chci kraj pro všechny. Kraj, který zajišťuje rovné příležitosti pro všechny jeho obce a obyvatele. Kraj, který se rozvíjí udržitelně a s ohledem na přírodu. Kraj, který tu není sám pro sebe, ale uvědomuje si jakého celku je součástí. Kraj, který využije svůj potenciál.

Mám technické i humanitní vysokoškolské vzdělání, jsem živnostník a díky své profesi znám relativně zblízka přibližně 200 obcí ve Středočeském kraji, proto třeba vím, jaké jsou rozdíly mezi obcemi u Prahy a obcemi na hranici kraje, vím, že v některých obcích není kanalizace ani vodovod a že v Třeboníně dokonce dochází voda ve studních.

Držím nám ve volbách palce a to, že chci, abychom volby vyhráli, stále platí a jsem i nadále připraven pro to dělat maximum.

Připojuji svůj vyplněný kodex kandidáta do krajského zastupitelstva.
Kodex_vyplneny.pdf
(70.11 KiB) Staženo 41 x

Předem díky za podporu.

Byl bych velmi rád, kdyby se na čelní místa přihlásili ještě @Vojtech.Ertl, @Jan.Korbel, @Tomas.Zmuda a @Vaclav.Kubaljak.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 328
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Konzultant e-learningu
Dal poděkování: 835 poděkování
Dostal poděkování: 641 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Jiri.Snizek píše:
22 srp 2019, 21:30
Byl bych velmi rád, kdyby se na čelní místa přihlásili ještě @Vojtech.Ertl , @Jan.Korbel , @Tomas.Zmuda a @Vaclav.Kubaljak .
Děkuji za nabídku, ale nechci na kraj, věřím, že za školství bude kandidovat @Simona.Luftova, kandidátku se chystám podpořit na nižších pozicích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, David.Rejha, Milan.Zeleny, Milan.Krch

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11134
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28589 poděkování
Dostal poděkování: 13851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen pro pořádek, aby to zaznělo oficiálně, kandidovat nebudu - jednak nemám trvalé bydliště v kraji, a pak ani nechci. Chci se stále především věnovat vnitřní politice strany. Držím všem palce, kdo se rozhodnou kandidovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Jan.Licka, Roman.Moravek, Milan.Zeleny, Milan.Krch
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1381
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 2061 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Stepan.Drtina píše:
22 srp 2019, 14:24
EDIT I.: Kandidát, který získá podporu KF pro postup do druhého kola hlasování o lídrovi a lídrem se nestane, bude automaticky zařazen do hlasování o čele kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Milan.Krch
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11134
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28589 poděkování
Dostal poděkování: 13851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zatím tu moc nejedou otázky, tak začnu s něčím lehčím.

Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Úspěšný je v tomto směru Patrick, vím že tweetuje Tomáš Zmuda, někteří další z vás mají účty, ale aktivita nic moc.

Považuji to poměrně za důležitou věc z hlediska externí komunikace, třeba proto, že je to skutečně významný zdroj informací pro novináře nebo proto, že naše konkurence je v tom úspěšná (Skopeček, Kupka, Rakušan).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Milan.Krch
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 527
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1047 poděkování
Dostal poděkování: 971 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Hezká otázka :-)

Já jsem na twitru denně a čtu toho dost, ale pořád se spíš orientuji, jak ho uchopit.
Zrovna ty příklady, co dáváš mi vlastně moc nesedí, Kupka i Skopeček mají dosah malý a ten druhý navíc schytá za svoje komické názory na ekologii či rovnost pohlaví pěkný čoud od hlavních opinion makerů.
Rakušan je zajímavý dosahem, ale jede tu linku antibabišzeman a dostane hodně like od Ultras MCHPD. Ale takhle to piráti asi dělat nechtějí. Neříká nic pozitivního, jen jede ten nejjednodušší protest.
Mají taky tu výhodu, že jsou v politice nahoře a témata ke komentáři jim chodí sama.
Ale věřím, že stačí být pak jako třeba krajský radní trochu vnímavý, co se na kraji děje (společensky) ne úředně, a budeš hvězda twitru i FB, kraj obecně sociální média dělá blbě, viz sice profi vedený FB, který je ale zoufale nudný, jsou tam jen politici na nějaké akci a ne lidi, co v tom kraji žijí. Pak to má míň followerů než střední město.
Otočím to, znáš nějakého piráta, co to dělá dobře a není to poslanec?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vit.Snajdr, Milan.Krch

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11134
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28589 poděkování
Dostal poděkování: 13851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

První kdo mě teď napadnul je Zuzana Klusová https://twitter.com/ZuzkaKlusova

Sice teď teprve začala, ale myslím, že má dobrý start na regionálního politika. Určitě si ještě na někoho dalšího vzpomenu, tak ho přidám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Marek.Rebicek
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host