Čipování psů

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

• Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Čipování psů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Nemecek píše:
Martin Kucera píše:Tyto výdaje má ovšem obecně se zvířaty pohybujícími se po veřejných prostranstvích...
Jmenuj mi nejake dalsi bezne po ulicich pobihajici zvire, se kterym maji obce vydaje ;)
No tak kupříkladu svého času (nevím jak teď) byly docela populární fretky (tj. nebylo neobvyklé zahlédnout někoho s fretkou na vodítku). Předpokládám že i ty produkují hovna. ;) A viděl jsem na ulici i kočky (netoulavé, tj. někomu patřily).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: IT - sítě a správa systémů
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Martin Kucera píše:No tak kupříkladu svého času (nevím jak teď) byly docela populární fretky (tj. nebylo neobvyklé zahlédnout někoho s fretkou na vodítku). Předpokládám že i ty produkují hovna. ;) A viděl jsem na ulici i kočky (netoulavé, tj. někomu patřily).
Ja se ptal na vydaje ;) Kocku jsem nikdy nevidel vykonavat potrebu uprostred chodniku a objem exkrementu z fretky zase asi nebude neco, co by bylo potreba resit.
David.Michal
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1628 poděkování

Příspěvek od David.Michal »

Petr Vileta píše: Podle mě je to v pořádku tam, kde obec má se psy nějaké výdaje. Například úklid hoven na chodnících a dětských pískovištích, provoz útulku atd.
Ale o to nejde. Jde o to, že obce říkají: "Čipování ochrání Vaše pejsky před ztrátou, když se zaběhnou."

A to je to, co na tom kritizuju. Že používají smyšlený argument. O tom jestli čipovat ano, nebo ne, to vůbec není.

Celou dobu se točím na tom, zda jsou Piráti ochotni přistoupit na tento falešný a nepravdivý způsob argumentace ze strany obcí.

Kdyby se jednalo férově a řeklo: "Provoz útulku a košů na hovna něco stojí. Je tu hodně lidí s nepřihlášenými psy, co neplatí poplatky. Myslíme si, že povinné čipování může tuto situaci mírně napravit. Co vy na to?"

Pak bych neřekl ani zbla, ale takhle takové jednání obce u přemýšlivých přímo nutí k protiakcím.

Např. u nás neplatí poplatky lidé přihlášení k trvalému pobytu na ohlašovně. Což jsem např. já a celkem přemejšlím, že budu přihlašovat na sebe ještě i další psy než jen ty naše. Čistě proto, že se moje obec opět zachovala jako falešná svině, co neumí jednat na rovinu.

Mimochodem podívejte se do jiných obcí zda platí i lidé co jsou oficiálně bezdomovci. Myslím, že ne. A tedy zde máte ode mně návod jak se obci "pomstít" za její nefér jednání a přitom zůstat zcela legální.
Naposledy upravil(a) David.Michal dne 25 bře 2014, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Nemecek píše:Kocku jsem nikdy nevidel vykonavat potrebu uprostred chodniku
Hovna na trávníku ti nevadí? Mně teda jo (kvůli dětem).
Petr Nemecek píše:a objem exkrementu z fretky zase asi nebude neco, co by bylo potreba resit.
Což ale stejně tak platí i pro různé minipsy, ne?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Roman.Kucera
Člen KS Praha
Profese: IT
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Davide, souhlasím. Argumenty by neměly být zavádějící. Jak pomocí čipu bez GPS nebo GSM najdeu psa? To bych chtěl vysvětlit.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Nemecek
Profese: IT - sítě a správa systémů
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Martin Kucera píše: Hovna na trávníku ti nevadí?
Vadi, ale obvykle obec plati jen sber hoven z chodniku, ne? Ze by mohli byt poplatky za psa odstupnovany podle hmotnosti, klidne...
msuchan
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Příspěvek od msuchan »

Petr Nemecek píše:
Martin Kucera píše: Hovna na trávníku ti nevadí?
Vadi, ale obvykle obec plati jen sber hoven z chodniku, ne? Ze by mohli byt poplatky za psa odstupnovany podle hmotnosti, klidne...
To je těžké...Hrajete totiž "cizí hru"...
Všechna podobná "bohulibá opatření" jsou jen o tom, aby aparátčíci měli více peněz na "přerozdělování"...čím víc se přerozděluje, tím víc se dá šlohnout...
A rozvrácený a rozdělený plebs na to skáče...s nějakou ideou "imaginární spravedlnosti", která hlavně "dopadne na někoho jiného"... :lol:

Mě se více líbí společnost, kde se neřeší, kolik kdo přihodil do eráru, kdo produkuje psí bobky, zvratky před hospodou, či dětské pleny narvané v odpadkových koších,...a obec prostě POSKYTUJE SLUŽBY...Ono se tak nějak zapomíná, že od toho tu je, aby sloužila občanům...Nikoliv k tomu, aby si vytvářela represivní předpisy a nabírala personál na pronásledování čoklů ilegálů...

Tímto směrem jsme za chvíli u "poplatku z kojence", jelikož matky to drze přebalujou v parku, což "činí zvýšené náklady na vysypávání košů"... :lol:

Mimochodem..."spravedlnosti se stejně nedoberete"... On totiž toho čokla může mít i nezaměstnaný paneláčník...i Bakala na Modravě (extrémní příklad)... Půjdete je oba "spravedlivě" skásnout o tisícovku na úklid obce..??? :lol: :lol: :lol:

Jo...a zásadně protestuji proti diskriminaci Velkého pudla a proti poskytování neoprávněných výhod Čivavám...a nezohlednění koeficientu "produkce hoven" na 1 kg živé váhy... :lol: :lol: :lol:
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Profese: IT
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Dá se to zatáhnout v pohodě z výnosů z heren, kam to hráči hází dobrovolně, ale to dnes není moc in říkat.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Anton

Příspěvek od Anton »

Asi nejde jen o čipování,ale i o následnou registrací do nějakého
z mnoha registrú které jsou zpoplatněny a nejsou jednotné.Naprosty chaos .Smrdí to lobováním.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anton píše: 22 srp 2019, 12:24Asi nejde jen o čipování,ale i o následnou registrací do nějakého
z mnoha registrú které jsou zpoplatněny a nejsou jednotné.Naprosty chaos .Smrdí to lobováním.
Prachy byly vždy až na prvním místě :lol: Hlavně najít záminku, kterak z lidí ty prachy dostat :ugeek:
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“