KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Chcete-li se stát registrovaným příznivcem, postupujte podle tohoto návodu.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vyhlašuji tímto primární volby v senátní obvodu Plzeň.

Toto jednání se řídí volebním a jednacím řádem Pirátské strany. Kandidáti mají čas 4 týdny na přihlášení do primárek a termín pro přihlášení a sehnání podpory skupiny členů (6 členů) je do čtvrtka 5. září do 17:00.

Ve čtvrtek 5. září předsednictvo svolává krajskou schůzi od 18:00, kde bude na program jednání zařazen bod "grilování kandidátů na senátora pro obvod Plzeň". Následně 7. září bude spuštěno hlasování.

Prosím kandidáty, aby se přihlásili do volby v tomto vláknu a sehnali si podporu skupiny členů (buď zde palcováním pod příspěvkem s kandidaturou nebo v samostatné anketě). Součástí kandidatury by měl být nástin volebního programu kandidáta, protože s volbou kandidáta KF PLK zároveň schvaluje jednotlivý volební program kandidáta. Prosím kandidáty, aby nešetřili místem a rozepsali se o tom, proč chtějí kandidovat a jak si představují kampaň.

Některá zásadní doporučení navržená Volebním výborem České pirátské strany a schválená Republikovým předsednictvem České pirátské strany
OFFTOPIC1. Pirátská strategie (schválená Republikovým výborem dne 9. ledna 2019) ve vztahu k senátním
volbám uvádí následující:
● Piráti podporují ve volbách do Senátu osobnosti, které prosazují průhledné hospodaření
státu a liberální politiku a pirátské dvanáctero,
● Piráti spolupracují se senátorským klubem SEN 21,
● pro senátory podporované Piráty budou podstatná a prioritní témata zaměřená na
oblasti transparentnosti a omezování korupčního prostředí stejně tak jako práva
spojená s ochranou jedince a důrazem na rozvoj právního státu. Na základě svých
odborných znalostí a zkušeností budou senátoři podporovaní Piráty pomáhat
prosazování výše uvedených aktivit v průběhu celého volebního období,

3. Základní principy pro výběr kandidáta Pirátů:
● kandidát musí být důvěryhodnou osobností, která bude schopna oslovit většinovou část
místní společnosti v daném volebním obvodu,
● kandidatura osoby, která nemá s největší pravděpodobnosti šanci uspět, je nesmyslná,
a to především z důvodu neefektivního výdaje energie, lidských zdrojů i finančních
prostředků,
● je nutné být otevřený případné spolupráci s jinými stranami, která je možná v různých
variantách,
● je vhodné vnímat senátní volby jako příležitost do budoucna k navázání spolupráce s
významnými osobnostmi z hlediska: a) příštích (nejen senátních) voleb, b) spolupráce
na pirátských tématech (jako příklad může sloužit bývalý senátor Libor Michálek nebo
senátor Lukáš Wagenknecht, který se po úspěšných volbách stal jednou z mediálně
známých tváří ve vztahu k protikorupčním tématům a transparentnosti),
● cestou k nalezení osobností je headhunting - aktivní vyjednávání a
oslovování osobností prostřednictvím vybraných lidi z čela Pirátské strany a
jednotlivých krajských předsednictev,
● je rovněž vhodné zvážit finanční možnosti ze strany kandidáta jako příspěvek na
volební kampaň,
Oznámení moderátora:
Přihlášení kandidáti s podporou skupiny členů:
* Daniel Kůs - přihlášení
* dále nikdo
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Předsednictvo provedlo headhunting v Plzni a našlo kandidáta z řad Pirátů, který má velice dobré vyhlídky na zvolení, plán a silnou motivaci do kampaně. Jedná se o plzeňského zastupitele Daniela Kůse, kterého považujeme za ideálního kandidáta za Piráty a netřeba proto, aby předsednictvo v rámci headhuntingu dále hledalo další osobnost v obvodu.
Rád bych tedy za předsednictvo vyzval Daniela Kůse, aby se zde přihlásil do primárních voleb, vyjádřil svůj souhlas s kandidaturou, přednesl svou kandidátskou řeč, zúčastnil se aktivně primárních voleb a přesvědčil členy KS PLK, že je tím pravým kandidátem v souboji s ostatními kandidáty.
Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 228
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Děkuji za nominaci a tímto se přihlašuji do primárek a přijímám nominaci na kandidaturu do voleb do Senátu v roce 2020 za Českou pirátskou stranu.

Něco o mne v kostce (většinu toho již bylo opakovaně řečeno a napsáno):

Mgr. Daniel Kůs (narozen 26.9.1974 Plzeň) , ženatý
- Vystudoval jsem církevní gymnazium v Plzni.
- Vystudoval jsem Fakultu právnickou ZČU v Plzni. (při zaměstnání, ale denní studium)
- 20 let podnikám, nejprve jako živnostník, později a v současnosti jako majitel společnosti provozující e-shop, který vznikl jako startup.
- V minulosti jsem byl spoluzakladatel jiného on-line startupu, který byl jako úspěšná společnost prodán před 2 lety.
- Zastupitel města Plzně, Zastupitel obvodu MO3
- Koníčky: politika…..politika, rybaření, treking v přírodě (raději říkám vejšlapy😊 ),psi, cestování

Proč kandiduji a mám skills být Senátorem ?

S touto myšlenkou si pohrávám již delší dobu a nakonec jsem se rozhodl do toho jít. A když říkám jít, nemyslím být kandidátem jen , abychom nějakého měli, ale myslím naplno!
Dlouhodobě zastávám názor, že Senát není zbytečný. Není pohou fabrikou na projednávání a schvalování, dolní komorou již schválených zákonů. Je především důležitou a nepostradatelnou pojistkou v době, kdy je to potřeba. Pojistkou v rámci ústavou nastaveného principu „checks and balances“.
Pojistkou demokracie a pojistkou proti zneužití moci. A jak již to s pojistkami bývá, dokud se nic nestane, jsou vnímané jako zbytečné. Vývoj po zakotvení přímé volby prezidenta do našeho ústavního pořádku, mne utvrzuje v tom, že můj názor je správný. Žijeme v době, kdy prezident jde na samotnou hranici a mnohdy dle mého názoru za hranici svých pravomocí a své působnosti a přitom je zcela nestíhatelný a téměř neodvolatelný. Tady se aktivní legitimace Senátu k podání ústavní žaloby k Ústavnímu soudu hodí😊 Takových pojistek k vyrovnávání moci má naše ústava mnoho a často v ní hraje Senát významnou roli. Současná iniciativa Senátu v tomto duchu byla pro mě velkou motivací do volby jít. Je vidět v takových situacích, že Senát své místo rozhodně má.

Nikde ve škole se nestuduje na Senátora, nikde nelze takovou zkušenost získat. A Senátorem může být stejně dobře chirurg, strojař, stavař jako právník. Nicméně právník má řekl bych trochu lehčí pozici. Důležité je ale nasazení, tah na branku, pracovitost a loajalita nejen ke straně za kterou kandiduji, ale především loajalita k občanům(a to nejen ke svým voličům) a pevnost názorová. Musí také být schopen se nebát říci svůj názor a cílit přímo na komoru.
Jsem přesvědčen, že vše splňuji.

Shrnutí:
• Senát není zbytečný a dobře funguje jako pojistka, jak ukazuje praxe.
• Senátor s právním vzděláním je ve výhodě.

Co chci dosáhnout a jak?

Pokud čekáte nějaké „koblihové“ sliby a nereálné cíle, tak Vás zklamu😊 Jako Senátor mám omezené možnosti a nemám ani zákonodárnou iniciativu jako jednotlivec, na rozdíl od poslance. I zákony přicházející z dolní komory jen obtížně změním. Mohu ale stále být v úzkém kontaktu především s pirátskými poslanci a europoslanci a u nich mohu lobbovat a přesně tímto směrem se hodlám ubírat. Je nutné být dostatečně „nabrífovaný“, abych mohl táhnout lépe jednohlasně za jedno pirátské lano. Podpora zákonů z per pirátských poslanců nebo zákonů pro které Piráti hlasovali je naprostou samozřejmostí.
Chci být hlídacím psem v Senátu a nejen hlídat ústavnost, ale i moc a její zneužívání nebo nadužívání.
Vždy budu vystupovat proti byrokracii, buzeraci lidí a vždy pro liberální svobodomyslný přístup k lidem.
Chci přispět svým zvolením k vytvoření senátorského klubu, který nám umožní silnější pozici a lepší mediální propagaci práce za Piráty v Senátu.
Jedním ze základních mých cílů je dobrá komunikace s občany Plzně. Budu s nimi komunikovat na úrovni digitální doby, tedy velmi často a přímo. Budu se ale potkávat s občany v rámci různých spolků a iniciativ v rámci města, abych byl v obraze a mohl pomoci. Stejně jako se to děje již nyní z pozice zastupitele. Chci znát jejich problémy a problémy Plzně. Zrovna tak chci být v kontaktu s našimi zastupiteli a tyto problémy s nimi řešit. Senátor na rozdíl od poslanců nebo zastupitelů je jedinou osobou zvolenou za daný obvod a musí být s nimi v kontaktu. Chtěl bych být jejich „Ombudsmanem“

Mou vizí je prosazování ve všech ohledech veřejné moci transparentnost a digitalizaci, včetně elektronických voleb. Papírová faktura města u úředníka v šuplíku není transparentní hlavně proto, že není digitální. Tohle je nejlepší recept a odpověď na boj s korupcí a klientelismem, ale je to princip, recept a běh na dlouhou trať. Nerad bych to dával do jednoduchého líbivého hesla, „boj s korupcí“. Již jsme jako pirátští zastupitelé v tomto směru podnikli kroky v Plzni. Akce Citivizor, bohužel je nás málo a koalice nás odmítla, ale není všem dnům konec.
Další programové priority:
• Zrušení EET.
• Zabránění odtoku peněz do daňových rájů.
• Zabránění hromadění exekucí a přeprodávání dětských exekucí vymahačským firmám.
• Zrušení soudního ping pongu.

Základním bodem mého programu je životní prostředí. To co jsme si pořád mysleli, že se někdy stane a navíc nikoliv u nás, je tady a je nutné tomu čelit. Mám pocit, že se na to dost zapomíná. Hodně se mluví, ale méně se dělá a vnímá naléhavost problému. Jako Senátor nemohu bojovat se změnou klimatu, to bych musel být komunista, abych mohl poručit větru a dešti, ale mohu lobbovat, mohu jít v mnoha ohledech příkladem a mohu podpořit jiné aktivity z pozice určité vážnosti tohoto mandátu. Otevřeně podporuji hnutí Grety Thunbergové i když jsem si vždy myslel, že klasické způsoby jsou lepší. Proto jsem v politice. Chci měnit věci standardní cestou. Ale v tomto případě si myslím, že je načase i drobná občanská neposlušnost, samozřejmě v mezích zákona. Situace je více než vážná. Na vlastní kůži to pociťuje naše země i v podobě sucha na kterém nic nezmění ani občasný deštík. Je to dlouhotrvající problém. Odpovědí je lepší záchyt a využití dešťových vod, výsadba stromů, ochlazení měst a další opatření. Opět je potřeba lobbovat, působit, zapojovat se.

Senát má přesah i do mezinárodního práva v souvislosti s ratifikací mezinárodních smluv. Budu tedy rád, když se pobavíme na grilování i mých postojích v rámci mezinárodní politiky. Nebo samozřejmě můžete i dotazy hned.

Shrnutí:
• Být hlídacím psem mocných.
• Lobbovat za výše uvedené programové body a být ve styku s poslanci, europoslanci i zastupiteli.
• Životní prostředí, zejména problematika sucha.
• Aktivní kontakt s občany v co největší možné míře. Malí musí najít u mne ochranu před velkými.
• Veřejné smlouvy, faktury a úřad přes net.
• Elektronické volby. Méně buzerace a více usnadnění a digitalizace úřadů.


Jakou plánuji kampáň?

Mám svou představu o kampani a celkem podrobně promyšlenou strategii marketingu, ale o tom se můžeme pobavit na grilování.
Jedno mohu ale říci zcela jasně. Dám do toho 100%. Pokud mne pošlete do kandidatury, beru si od února dovolenou a začínám pracovat. Více jak polovina kampaně bude aktivní mezi občany a budu rád za vaši pomoc na stánku, se kterým budu jezdit po Plzni. Samozřejmě v průběhu kampaně i za rady.

Omlouvám se za dlouhou řeč, ale chtěl jsem toho obsáhnout co nejvíce. Jsem připraven na Vaše dotazy.
Plzeň pro mne byla a je celý život srdeční záležitostí a o tom, že jsem Plzeňan jako poleno se každý přesvědčí, hned jak promluvím😊

Podpořte mne prosím a pojďme spolu získat pro Plzeň pirátského Senátora a ukažme občanům, že i Senátora mohou mít rádi😊

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta »

Už je zapnutý gril? :?

Otázka: kdybys byl senátorem už od ledna 2019, podepsal by ses pod žalobu na prezidenta republiky (tak, jak byla nakonec podána)?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Já jednoznačně podporuji Danovu kandidaturu. Cením si jeho vyzrálosti a také schopnosti držet slovo. Nejvíc však obdivuji jeho odvahu do senátních voleb jít. Nebude to ani náhodou jednoduchá, příjemná, a už vůbec ne levná záležitost.

Vím, že Dan umí být neústupný a neuvěřitelně důsledný. To jsou vlastnosti, které k prosazení našeho programu budou potřeba. Zároveň se mi líbí, že u něj svoboda a demokracie stojí nad ideologií nebo dogmatem.

Jednu věc mu ale vytknu - neumí šeptat. :)

Obdrží-li naši nominaci, v což opravdu doufám, rád se budu angažovat v jeho kampani.
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Chtěl bych veřejně podpořit kandidaturu Dana Kůse.

Za tu dobu, co Dana znám, o něm mohu říct, že je to pracovitý, důsledný, rovný člověk, který je Pirátem až do morku kostí.
Dana si vážím jako úpřímného člověka a nejvíce si cením toho, že je schopný říct pravdu do očí, ať už je hezká nebo není.
Je to neskutečný pracant a kdo s ním někdy spolupracoval ví, že když se do něčeho ,,zakousne", tak tomu věnuje veškerý svůj volný čas, pozornost a odhodlání. Neodvádí práci napůl, vše dotahuje k dokonalosti, jaký je to perfekcionista, a člověku ani neřekne, že kvůli vypracování právního posudku 3 noci nespal. :-D
Ostatně, jeho právní vzdělání nám v Plzni několikrát pomohlo a myslím si, že i v Senátu pomůže nejen Pirátské straně, ale hlavně republice.

Věřím, že s Danem v čele jako kandidátem na senátora máme velkou šanci ve volbách uspět, protože vím, že do kontaktní kampaně dá všechno.
Vím to, protože od té chvíle, co se s námi stýká, se zúčastnil každé volební kampaně. Bylo jedno, o jaké volby se jedná a jakou máme šanci uspět, v kampani pomáhal, i když se ho volby samotného netýkají.
a já vím proč....

Protože Dan věří, má naději a je odhodlaný.
Věří, že Piráti jsou jediní, kteří momentálně mohou naši zemi nasměrovat správným směrem, má naději, že se to Pirátům povede a je odhodlaný jít proti mocným a nebát se.
To jsou vlastnoti, které Piráty dostali až tam, kde jsou nyní.

A už jen díky tomu veřím, že kampaň povede fenomenálně, 18 hodin denně a hlavně, megalomansky.
To je jediný způsob, který nám dává šanci na úspěch v senátní obvodě č.9.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 228
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Petr.Vileta píše: 10 srp 2019, 22:25 Už je zapnutý gril? :?

Otázka: kdybys byl senátorem už od ledna 2019, podepsal by ses pod žalobu na prezidenta republiky (tak, jak byla nakonec podána)?
Otázka je na první pohled velice jednoduchá, ale děkuji ti Petře za ní, protože odpověď jednoduchá není. Pokusím se být stručný.

Ústavní žalobu Senátu na prezidenta republiky bych podpořil. Důvody:

1) Jedním ze základních poslání Senátu je obrana ústavnosti. Domnívají-li se senátoři, že je porušena, pak mají konat a toto je jediné, co udělat mohou. Kromě veřejné deklarace svých postojů v dané věci. Já se domnívám, že je velmi obtížné posoudit, zda již byla naplněna skutková podstata „hrubého porušení ústavy“, ale osobně se přikláním k interpretaci, že ano. Minimálně v některých případech. Především kauzy Poche a Staněk.

2) Rozhodnutím ÚS v této věci bychom získali judikát, který by jasně vymezil pravomoci prezidenta a jednou pro vždy by vyřešil neustálé dohady v jakém žijeme systému. Parlamentním nebo poloprezidentském.
Závěrem bych jen dodal, že přímá volba prezidenta nebyla sice nejvhodněji implementována, ale ona sama není příčinou současného stavu. I bez ní si lze vykládat Ústavu po svém. Zákony a především Ústavu nelze interpretovat jen prostřednictvím výkladu gramatického a doslovného, ale zejména u Ústavy je nutné hledat důvod a vůli zákonodárců v jednotlivých ustanovení v důvodových zprávách zákonů. Ale interpretovat závazně právo může v ČR jen soud a tedy podporuji žalobu především z tohoto důvodu. Potřebujeme judikát. Bohužel Senát potřebuje schválení Sněmovny a tam to neprojde a žádná žaloba asi nebude😊

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 228
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Moc děkuji za podporu oboum Pavlům a nabídku na angažmá v kampani, když mne dáte nominaci, ihned přijmu.
Pavel.Bosak píše: 10 srp 2019, 22:43 Jednu věc mu ale vytknu - neumí šeptat. :)
Ano, máš pravdu, mám strašně hlučný hlas. Nejde s tím nic dělat i když se někdy fakt snažím. Aspoň mne nikdo nepřeslechne😊

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Miroslav.Vanacek
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2014, 07:28
Profese: Konstruktér
Bydliště: Jaroslav Ježka 21, Plzeň
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Miroslav.Vanacek »

I já bych chtě Dana podpořit. Líbí se mi, že je v obraze a ví, o čem mluví. Jako senátora si ho umím velice dobře představit. Rád pomůžu s případnou kampaní.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby - senátní obvod Plzeň

Příspěvek od Petr.Vileta »

Daniel.Kus píše: 11 srp 2019, 09:34 Ano, máš pravdu, mám strašně hlučný hlas. Nejde s tím nic dělat
Jde :D

paska.jpg
paska.jpg (12.66 KiB) Zobrazeno 3239 x

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“