KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 664
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1288 poděkování

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Tahle debata s Lenkou nikam nevede. Torpéduje nás tady s jakýmsi návrhem jednoho člena RV, který už nabral dost zásadních připomínek a je jasné, že v této podobě neprojde - viz Pikal. K samotnému návrhu PKS nebyla schopna napsat ani čárku, jen se jí hodí jiné vlákno k poučování.
Takže si s tím zatěžovat hlavu, fakt nemá nyní význam. Bohužel se tento Lenky přístup k tématům opakuje.
My jsme naopak představili dobrý, sevřený text, který má za sebou pražský test a je zde k jednomu jeho ustanovení alternativní návrh. O kodexu jsme poctivě debatovali o víkendu, možná víc lidí, než bude pro jeho přijetí hlasovat, troufám si tvrdit. Žádné kontroverze nenastaly. Obě varianty jsou v pohodě hlasovatelné.
Pokud chce Lenka působit jako nezávislý radikál, ať je jí přáno, ale ať taky někdy prokáže svoji podporu.
Podej si Lenko formální návrhy, sežeň palce a vyhraj hlasování. Nebo zkus respektovat většinu, to je taková dobrá pirátská vlastnost, měl jsem ten dojem.
Jinak z mého pohledu nekonečnou debatou jen zaplevelujeme prostor dalšími rozpory a nemá cenu to přiživovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Marku, bezva příspěvek, dal by se nazvat: "Co si máte myslet o Lence" (nepřekvapuje mě)

Já jsem svou připomínku zveřejnila a s tím, co vy, jako PKS praktikujete:
"Připomínky nezapracováváme, podej si konkurenční návrh" nesouhlasím a nebudu vás v tom podporovat, ale chápu to, protože diskuse vás nezajímají, natož nějaké zapracovávání připomínek.
Věc, kterou jsem připomínkovala u nás se dost možná dostane do obecného kodexu a právě to tě možná nejvíc dráždí.
Kolik členů je většina? (ze 60 členů)
Zmiňovaný návrh není návrhem jednoho člena RV, opět prokazuješ svou neznalost OFFTOPIC(stejně jako s navrhovanou šaškárnou místo primárek, kde lidi volí bez tvého návodu) (nebo je to úmysl a zkoušíš, opět, jestli ti to projde) vnitrostranických procesů.
Tvoje osobní útoky na mě se opakují od chvíle, kdy jsi byl zvolen do PKS, jenže, co se netýká věci, to mě nezajímá, takže ztrácíš čas.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 664
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1288 poděkování

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Lenko, na straně 1 jsi vznesla návrh, aby nebyl možný souběh člena PKS a uvolněného krajského zastupitele.
Nikdo na to na dalších 15 stranách vlákna nereagoval. Ani ty jsi se po prodloužení rozpravy nepokusila návrh obhájit, sehnat si podporu.
Já jsem tvůj návrh nepovažoval za relevantní, je to střípek z tvého pohledu na kumulaci funkcí, problému, který podle mě neexistuje.
Máme jen dvouleté funkční období, takže je myslím dost prostoru na posouzení členů, jak se kdo své práci věnuje a nemusíme mít na všechno byrokratické pravidlo.
Typicky po krajských volbách skončí automaticky funkce členů PKS. Tahle debata, jak bude případný uvolněný zastupitel, stíhat funkci v PKS (pokud bude kandidovat) může nastat, členové buď budou spokojeni nebo toho člověka nezvolí.

Nepíšu nic o většině členů KF. 60 lidí tu fakt běžně nehlasuje. O Janě hlasovalo 25 lidí, a tolik lidí se zúčastnilo diskuzí o víkendu. Proto považuji varianty kodexu za poctivě probrané. Jiné připomínky nezazněly.
Návrh člena RV je natolik formulačně negramotný, že jen doufám, že nemohl vzniknout jako kolektivní prodiskutovaný návrh.
Osobní útoky? Hájím naši práci, umím v rámci PKS nesouhlasit, pokud se mi něco nelíbí, ale proti tvému přístupu k řešení problémů či lidem se hlasitě ozvu.
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

V souladu s konsensuální dohodnou z víkendového soustředění podávám:

Alternativní návrh skupiny členů na zkrácení této rozpravy do 15.8 23:59. Pro připuštění k hlasování tento návrh musí získat podporu 7 palců (tj. navrhovatel a dalších 6 členů KF).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 7):
Jan.Korbel, Milan.Zeleny, Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Jan.Licka, Tomas.Zmuda

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zaregistroval jsem dostatečnou podporu Štěpánova návrhu postupu a zahájil hlasování krajského fóra o tomto návrhu.

Hlasovat můžou členové krajského fóra zde viewtopic.php?f=406&t=48153

Hlasování potrvá 24 hodin. Tedy do pátku 9. srpna 2019 do 22:05.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Jan.Korbel

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Marek.Rebicek píše: 08 srp 2019, 09:43 Lenko, na straně 1 jsi vznesla návrh, aby nebyl možný souběh člena PKS a uvolněného krajského zastupitele.
Nikdo na to na dalších 15 stranách vlákna nereagoval. Ani ty jsi se po prodloužení rozpravy nepokusila návrh obhájit, sehnat si podporu.
Já jsem tvůj návrh nepovažoval za relevantní, je to střípek z tvého pohledu na kumulaci funkcí, problému, který podle mě neexistuje.
Máme jen dvouleté funkční období, takže je myslím dost prostoru na posouzení členů, jak se kdo své práci věnuje a nemusíme mít na všechno byrokratické pravidlo.
Typicky po krajských volbách skončí automaticky funkce členů PKS. Tahle debata, jak bude případný uvolněný zastupitel, stíhat funkci v PKS (pokud bude kandidovat) může nastat, členové buď budou spokojeni nebo toho člověka nezvolí.

Nepíšu nic o většině členů KF. 60 lidí tu fakt běžně nehlasuje. O Janě hlasovalo 25 lidí, a tolik lidí se zúčastnilo diskuzí o víkendu. Proto považuji varianty kodexu za poctivě probrané. Jiné připomínky nezazněly.
Návrh člena RV je natolik formulačně negramotný, že jen doufám, že nemohl vzniknout jako kolektivní prodiskutovaný návrh.
Osobní útoky? Hájím naši práci, umím v rámci PKS nesouhlasit, pokud se mi něco nelíbí, ale proti tvému přístupu k řešení problémů či lidem se hlasitě ozvu.


Těším se na okamžik, kdy pochopíš, že každý člen má mít možnost vyjádřit se a ta možnost není limitovaná ničím, ani teoriemi o tom, kolik lidí kde hlasovalo.To je zásada, kterou neustále zpochybňuješ. Odměny za zásluhy zde neplatí.
Kolik lidí hlasovalo, kolik lidí bylo na schůzi atd. .... už jsi uváděl jako relevantní argument dříve. Nikoho nesmí diskvalifikovat nepřítomnost na schůzi, mumble, soustředění...důvod? 1) KF není firma, ale dobrovolníci. 2) Všechna důležitá témata mají být diskutována i na foru, není plevelení, snažit se vysvětlit svůj postoj zde.

Návrh kodexu bude CELÉ RV teprve projednávat a to hned, jak ho členská základna odpřipomínkuje.
Je mi líto, ale znovu musím konstatovat, že nechápeš interní procesy a evidentně tě ani nezajímají viz. předchozí odstavec.

Ocením, až začneš hodnotit moje argumenty ( já taky nekomentuji ani Jirku, ani tebe) a přestaneš hodnotit mě.
Každý máme jiný přístup k řešení, mně se ten tvůj taky nelíbí, je elitářský.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jan.Korbel »

Prosím naši zástupkyni v RV @Petra.Smutna, aby si vzala za úkol co nejdříve ověřit situaci v RV. Potřebujeme především:
  • zjistit, zda centrální kodex bude opravdu vzorový a nebude nadřazený tomu našemu (informace ze soustředění)
  • zjistit, jak harmonizovat náš návrh s tím v RV tak, aby kandidáti nemuseli podepisovat dva papíry (možná by stačilo ten náš přejmenovat)
Uvědomuju si, že v RV se teprve diskutuje, ale myslím, že by vůbec neuškodilo, pokud by si RV ujasnilo základní parametry.

Pokud nezazní nějaká nová zásadní informace, stále podporuju ten náš návrh a na RV bych nečekal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jana.Skopalikova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@ Jan Korbel
Kdx v současné chvíli připomínkuje CF.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jan.Korbel »

Lenka.Kozlova píše: 09 srp 2019, 21:35 Kdx v současné chvíli připomínkuje CF.
Vím, ale to se nevylučuje.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 664
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1288 poděkování

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Jan.Korbel píše: 09 srp 2019, 21:49
Lenka.Kozlova píše: 09 srp 2019, 21:35 Kdx v současné chvíli připomínkuje CF.
Vím, ale to se nevylučuje.
Myslím, ze odpověď je zde, dva členové RV viewtopic.php?p=630474#p630474
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“