RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV, Republikový výbor

Pravidla fóra
Hlasujte příspěvkem
"Pro návrh"/"Proti návrhu"/"zdržuji se"
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Marek.Necada »

Vyjádření od Kristiny, která sem nemá přístup na psaní:
Kristina Kubcová píše:Ahoj, byla jsem teď 4 dny na dovolené mimo EU. Jednatelé o tom věděli, bylo mi řečeno, že SMS stejně není zanesená v jednacím řádu, a tak je to OK. Vím, že jsou na to někteří z Vás zvyklí, a tak jsem na jedno hlasování posílala upozornění alespoň přes soukromou zprávu na messenegeru a u toho druhého jsem čekala na přejezd hranic do Slovinska (což se stalo v 6 večer), a pak jsem to ihned poslala. Posílat lidem zprávy na messengeru mi přijde jako hraniční zásah do work-life balance, a tak jsem se v tom druhém případě rozhodla čekat na hranice. Byla to opravdu výjimečná situace, na dovolenou teď zase pěkně dlouho nepojedu (:D), a tak už zase SMS budu psát včas (pokud tedy v tomto ohledu nedojde k nějaké změně). Kristina
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, urcite se vsichni shodneme, ze je treba mit v republikovem vyboru ty nejlepsi lidi a ti maji svoje zamestnani a skutecne po nich nemuzeme pozadovat, aby sami sledovali forum. Pokud Petr Tkadlec autoritativne (a soucasne legracne) zakazal informovat cleny republikoveho vyboru o hlasovanich pres SMS, ackoliv toto bylo drive dohodnuto, muze tuto sluzbu na vyzadani clenu RV rado poskytovat RP. :D

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jakub.Michalek píše: 29 črc 2019, 21:13 Ahoj, urcite se vsichni shodneme, ze je treba mit v republikovem vyboru ty nejlepsi lidi a ti maji svoje zamestnani a skutecne po nich nemuzeme pozadovat, aby sami sledovali forum. Pokud Petr Tkadlec autoritativne (a soucasne legracne) zakazal informovat cleny republikoveho vyboru o hlasovanich pres SMS, ackoliv toto bylo drive dohodnuto, muze tuto sluzbu na vyzadani clenu RV rado poskytovat RP. :D
Já jsem proti tomu, aby se někdo mohl vymlouvat na sms, protože to je prostě pouze podpůrný mechanizmus. Fórum není třeba sledovat. Veškerá upozornění šla na mail.

Navíc si myslím, že ti stejní lidé, kteří křičí potom, že potřebují sms, aby mohli hlasovat, tak hlasují ze všech členů nejméně a to si pak samozřejmě ukážeme tabulkou, kdo jak byl aktivní.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

A ještě si myslím, že členové republikového fóra byť mají svá zaměstnání, tak by rozhodně minimálně jednou denně fórum sledovat měli, protože tu prakticky pořád běží nějaká jednání. Takže úplně nerozumím tady té Jakubově připomínce, že nemůžeme požadovat po členech RV, aby sledovali fórum...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Michal.Marciniszyn
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Petr.Tkadlec píše: 29 črc 2019, 23:08 A ještě si myslím, že členové republikového fóra byť mají svá zaměstnání, tak by rozhodně minimálně jednou denně fórum sledovat měli, protože tu prakticky pořád běží nějaká jednání. Takže úplně nerozumím tady té Jakubově připomínce, že nemůžeme požadovat po členech RV, aby sledovali fórum...
vzhledem k delce jednani naprosto staci jednou za 2-3 dny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Michal.Marciniszyn, Marek.Necada, Petr.Tkadlec

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jakub.Michalek píše: 29 črc 2019, 21:13 Ahoj, urcite se vsichni shodneme, ze je treba mit v republikovem vyboru ty nejlepsi lidi a ti maji svoje zamestnani a skutecne po nich nemuzeme pozadovat, aby sami sledovali forum.
Souhlasim, to sledovani foru kazdeho jenom otravuje a zabira cas. Tenhle monley business by clenove RV mohli sverit svym osobnim asistentum :fet:

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Andrej.Ramaseuski píše: 30 črc 2019, 12:09
Jakub.Michalek píše: 29 črc 2019, 21:13 Ahoj, urcite se vsichni shodneme, ze je treba mit v republikovem vyboru ty nejlepsi lidi a ti maji svoje zamestnani a skutecne po nich nemuzeme pozadovat, aby sami sledovali forum.
Souhlasim, to sledovani foru kazdeho jenom otravuje a zabira cas. Tenhle monley business by clenove RV mohli sverit svym osobnim asistentum :fet:
S tím teda nesouhlasím. Kliknout na ty dvě červené upozornění, které chodí z RV, zabere 5 minut i s prostudováním...
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Petr.Tkadlec píše: 30 črc 2019, 12:14
Andrej.Ramaseuski píše: 30 črc 2019, 12:09
Jakub.Michalek píše: 29 črc 2019, 21:13 Ahoj, urcite se vsichni shodneme, ze je treba mit v republikovem vyboru ty nejlepsi lidi a ti maji svoje zamestnani a skutecne po nich nemuzeme pozadovat, aby sami sledovali forum.
Souhlasim, to sledovani foru kazdeho jenom otravuje a zabira cas. Tenhle monley business by clenove RV mohli sverit svym osobnim asistentum :fet:
S tím teda nesouhlasím. Kliknout na ty dvě červené upozornění, které chodí z RV, zabere 5 minut i s prostudováním...
nechces mit prideleneho osobniho asistenta? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Daniela.Weissova

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, napíšu taky svůj pohled jako jednatel.

Musím být proti námitce Míši, i když jí rozumím.

Předně je třaba říct, že námitka je asi řádně podaná a podpořená skupinou členů, takže by ji předsedající, jímž je věřím @Marek.Necada by ji měl vypořádat aby jsme se posunuli dál.

Jsem proti námitce a budu proti ní hlasovat, protože pro řádné oznámení vždy stačilo rozeslání SZ. Každý má možnost sledovat fórum hlasování a přeposílat si upozornění na SZ na email, k němuž může mít upozornění na mobil. SMS nemůžou být standardem oznámení, protože pokud vím, jako jednatelé(nadto obecně předsedající) k tomu nemáme žádný nástroj, který by byl k naší přímé dispozici, takže nemůžeme takto ani SMS oznámení zajistit a zaručit.

Rozumím jí v tom smyslu, že někteří si již mohli zvyknout na jiná upozornění, ovšem pokud chceme mít jiná upozornění jako součást jistou a nutnou, je potřeba je mít specifikována v jednacím řádu. Protože osobně asi nechci dostávat SMS vždy když proběhne konsensuální procedurální hlasování v nějakém jednání, takže za mě je třeba specifikovat, které kroky musí pro řádné oznámení být provedeny SMS či jiným "vyšším" způsobem.

Taky bych se chtěl trošku ohradit proti tomu, že někdo svůj procedurální návrh rozešle všem členům RV k vlastní diskreci. Příjde mi to jako porušení vyhlášky proti SPAMU. Ale pokud můžem, tak to chci vědět a budu všechny otravovat v RV otravovat daleko víc.

Nakonec, co se týká tohoto jednání, nebráním se dojít k novému hlasování. RV návrh většinově neodmítlo, takže je tu asi rpstor pro diskuzi a vysvětlování navrhovatele s těmi, co se zdrželi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Dan.Lestina, Marek.Necada

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis) [rh]

Příspěvek od Marek.Necada »

Michaela.Krausova píše: Moc vás prosím, toto hlasování nepovažuji za řádně vyhlášené, jelikož oznámení v sms šlo v 6 večer, zatímco v 6 ráno končilo hlasování a oznámení o hlasování by mělo chodit v čase, kdy se hlasování zahájí a nikoliv chvíli před tím, než hlasování končí. Řada lidí, kteří jsou v RV jsou zaměstnaní (ať už ve svém zaměstnání nebo ve veřejných funkcích) a potřebují proto včasné upozornění, aby se mohli hlasování účastnit. Vzhledem k tomu, že RV má asi 28 členů, proto když nepřijde včas oznámení, v hlasování je nízká účast.

Vzhledem k tomu, že toto hlasování považuji za důležité a spousta lidí na něm víc jak půl roku pracovala, chci vznést námitku proti řádnému oznámení a žádám vás, aby se hlasování opakovalo. Pokud souhlasíte s touto námitkou, že nebyla řádně odeslaná zpráva, tak mi prosím dejte palec k tomu příspěvku, aby to mohli jednatelé zprocesovat.

Původně jsem s tím nechtěla prudit, ale když se ukázalo, že k tomuto postupu mají výhrady i další členové RV (např. Ondra Tůma), rozhodla jsem se námitku podat.
Tudy prosím.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Zamčeno

Zpět na „Hlasování republikového výboru“