Dovolba předsedy MS

Moderátoři: PKS Pardubicky kraj, PMS Chrudimsko

Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj
Profese: prodejce Vodafonu
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Nikola.Stepankova » 17 črc 2019, 17:28

Pavel.Stepanek píše:
16 črc 2019, 19:53
Díky. Více než co je třeba bych chtěl vědět jak na to. Ale s odpovědí jsem spokojen. Ještě mě napadla jedna otázka - na oba - jak jste se do chodu MS zapojovali doposud, s čím pomáháte a kde se angažujete? Kolik času chcete funkci věnovat?
Do chodu MS se dlouhodobě zapojuji a to hned několika činnostmi
  • V období voleb je to tradiční roznos novin, lekáků, účast na pirátských akcích. Dále jsem pomáhala se zajištěním výlepu, rozesílání balíčků dobrovolníkům a kontaktování zájemců do OVK (okrskové volební komisi), v té jsem poté zasedala.
  • Společně s tebou jsem začala dělat v rámci PARO projekt "Počítačová gramotnost seniorů", ve kterém budu dále pokračovat od září 1 za 14 dní.
  • Hrdě se hlásím, že jsem organizovala (spolu s pirátkami z Pardubic) první pirátský swap Pardubického kraje a tak inspirovala další pirátky k pořádání těchto akcí. Swapy pořádám dodnes, nesou si velkou oblibu a v září plánuji další.
  • Ačkoliv sporadicky, uklízím v ChrPice
  • Pomáhám při rekonstrukci ParduPice
  • Jsem členkou KMO a tak jako zástupce MS pečuji o facebook, předávání infa od Martina směrem k Vám, případně plním úkoly, kterou od něho jdou (např. založení kalendáře pro MS Chrudimsko)
  • V následujících dnech bych ráda začala s opravou našeho webu - prozatím jsem změnila jen údaje o mé osobě. Jsem GitHub začátečník, ale ráda bych postoupila dále
  • Závěrem bych ráda řekla, že jako nositel pirátské myšlenky i naše postupy a principy přenáším dál
Ideální by bylo napsat, kolik bude třeba, ale jsem realista :) Ohledně časových možností, bych ráda "pirátila" 1 až 2 dny v týdnu. Protože nástup do zaměstnání jsem oddálila a měla bych tak zůstat na rodičovské do září 2020, předpokládám, že tento prostor mít budu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvek:
Pavel.Stepanek

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 392 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 18 črc 2019, 09:33

Ales.Nunvar píše:
17 črc 2019, 01:10
Ahoj,

já bych se rád zeptal obou na to, jak si představují zapojení stávajících místopředsedů - a to mě a Martina - osobně jsem velmi vytížen a bez stimulace a nasměrování od předsedy nenacházím kapacitu na to si sám vyhledávat úkoly.

Jinak jsem rád, že máme dva z mého pohledu kvalitní adepty a nebudu mít problém spolupracovat ani s jedním - čuz bus :-)

Ja jsem to uz nastinil v mem prvotnim prispevku. Tedy predstavuji si, ze mistopredsedove (stejne jako predseda) si pod sebe vezmou ci zastiti nejakou(klidne i vice - dle svych moznosti a zkusenosti) agendu, takovy Point-Of-Contact. Je na domluve jakou(administrativa, dobrovolnici, medialni veci, planovani akci, atd.).

Take si myslim, ze je dobra praxe, aby mistopredsedove mohli zastoupit predsedu (v nepritomnosti) v libustkach jako onboarding ci proplaceni (predstav si to jako vedet jaky je proces ci co je potreba udelat a take jake jsou povinnosti a pravomoce predsednictva). Smyslem je zapojit vice lidi a dat jim nejen prostor, ale take odpovednost. Neni vhodne, aby to viselo na jednom cloveku, jako napr. drive, ze Pavel jako KOKS nahrazoval PKS a to ztracelo kontakt s realitou.

Svou vizi jsem nastinil v hlavnim prispevku. Zamerne jsem nesel do detailu, protoze ty lze formovat dle nasich moznosti(nektere z nich lze adoptovat/adaptovat z jinych MS ci KS - jak treba Nikola napsala vyse). Oblasti, kde je potreba zapracovat jsou celkem jasne(propagace znacky a prace, zapojeni dobrovolniku/odborniku/obcanu skrze akce/vystupy/piratske listy, vse zminene je vlastne kontinualni priprava na komunalni volby, ve kterych bychom meli minimalne obhajit mandaty a rozsirit pir. kandidatky po Chrudimsku).

Snad sem na nic nezapomnel. Kdyztak se ptej.
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Nikola.Stepankova » 18 črc 2019, 10:18

Ales.Nunvar píše:
17 črc 2019, 01:10
Ahoj,

já bych se rád zeptal obou na to, jak si představují zapojení stávajících místopředsedů - a to mě a Martina - osobně jsem velmi vytížen a bez stimulace a nasměrování od předsedy nenacházím kapacitu na to si sám vyhledávat úkoly.

Jinak jsem rád, že máme dva z mého pohledu kvalitní adepty a nebudu mít problém spolupracovat ani s jedním - čuz bus :-)

Díky za dotaz.

Časové vytížení je domnívám se, naprosto přirozené a potýká se s ním většina z nás a proto bych kladla důraz na efektivitu jak v zadávání úkolů, tak v jejich plnění. Líbí se mi myšlenka rozdělení si agendy, kde by si každý z předsednictva na starosti určitou oblast (jak už psal Zdenda). Toto by mělo fungovat i u MS, abychom čas věnovaný dohadovaní využívali pro řešení.

Doteď, ačkoliv jsem nebyla předsedou, jsem v případě, že bylo nutné něco řešit např. Martina na tuto skutečnost upozornila. Vím, že je také vyřízený. Jak jsem psala už výše, ráda bych se cca 1 za měsíc sešla nebo si dala alespoň tele/mumble/jitsi kontakt :)

Motivací a stimulací by pak pro každého z nás mělo být, že děláme věc, která má smysl a posouvá nás dál. Určitá míra dobrovolnictvi je zdravá. Odměnou nám pak je, že se dostáváme na pozice ,z kterých můžeme naše myšlenky přímo prosadit.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 392 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 18 črc 2019, 11:15

Pavel.Stepanek píše:
16 črc 2019, 19:53
Díky. Více než co je třeba bych chtěl vědět jak na to. Ale s odpovědí jsem spokojen. Ještě mě napadla jedna otázka - na oba - jak jste se do chodu MS zapojovali doposud, s čím pomáháte a kde se angažujete? Kolik času chcete funkci věnovat?

Vzhledem k tomu, ze se MS zrodilo z Chrudimske bunky, tak si dovolim popsat i cinnosti souvisejici s "Chrudimskymi piraty":
  • rozjel jsem web chrudim.pirati.cz (ktery mel byt dle planu preveden na web MS Chrudimsko, coz bych rad jako predseda udelal) a take do nej prispival a prispivam
  • pred x lety jsem prisel s napadem vzdelavani senioru v oblasti IT a tesi me, ze se tento napad ujal
  • apeluji na dodrzovani puvodnich piratskych zasad a myslenek, ackoliv ne vzdy je to prijimamo (nekterymi oznacovane jako "hazeni vidli" se ve vetsine pripadu ukaze jako opodstatnena pripominka)
  • inicioval a chopil se procesu vyberu zajemcu do komisi rady mesta. K tomu jsem vytvoril i metodiku hodnoceni.
  • snazim se, aby se dotahlo zverejneni vysledku vyberek do dozorcich rad v Chrudimi
  • po volbach jsem prednesl napad setkavani piratu+obcanu pred zastupitelstvem v Chrudimi. Nedavno bylo oznameno, ze se bude pravidelne konat.
  • podilel jsem se na programu pro komunalni volby nejen v Chrudimi (vyrazne casti o transparentnosti & otevrenosti - v Chrudimi jsem garant), tematum se dlouhodobe venuji a budu v tom pokracovat
  • spolupracuji i s jinymi MS, KS a take na celostatni urovni(jsem v rezortnim tymu Informatika, obcas konzultuji pro poslanecky klub ci komentuji navrhy zakonu - IT, jsem zastupce vedouci technickeho odboru Piratu a spravoval jsem piratske servery - nyni diky profesionalizaci jen par aplikaci). Take spolupracuji s vedenim medialniho odboru KS(ktery zajistuje i clanky pro MS) a s tim souvisejici i nektere technicke cinnosti webu KS ci MSek. Diky tomu mam moznost sirit povedomi o tom, ze existuje MS Chrudimsko a take prezentovat zajimave myslenky od jinud.
  • prihlasil jsem se do KET - IT+Smart city a kontrola+transparence. V MSku bych osobne chtel, jako predseda komise pro digitalizaci, rozjet setkani k planovanym vecem kolem digitalizace&it i pro nepiraty (jiz zminovany MET)
  • dobrovolnicky jsem se podilel na piratskych kampanich(roznos piratskych listu, spoluorganizace ci jako "krovi" na akcich) a to nejen v nasem okrese, ale i po celem kraji, obcas take zavitam na schuze jinych MS
  • poradal jsem technicka skoleni v kraji
  • rozjel jsem streamovani zastupitelstva v Chrudimi, ktere bude brzy provozovano mestem a take pomohl s rozjetim ve Svitavach
  • prispel jsem k medializaci Piratu v okrese(zejmena drive, kdyz jsme nemeli zastupce na radnici)
Na zaver bych chtel pro informaci dodat, ze mam za sebou poucna skoleni tykajici se projekt managementu, leadershipu, tymove spoluprace a diky open source take mysleni zamerene na komunitu a spolupraci a byl jsem mistopredseda KS Pardubicky kraj.

Protoze se zameruji hlavne na soucasnost, vytyceni realnych cilu v budoucnosti, nezapisuji si kazdy "uspech" a tak je mozne, ze jsem pravdepodobne na neco zapomnel. :)

Me casove moznosti jsou dane mou praci, praci pro Piraty a jinymi okolnostmi. Jsem bezdetny a workoholik, nemam vytyceny limit hodin,ale reaguji dle potreby. Je nutne rozlisovat piratskou cinnost jako dobrovolnik/obcan a cinnost funkcionare. V klidnem obdobi to vidim na par hodin tydne na cinnost funkcionare. Vse zalezi na rozdeleni kompetenci predsednictva. Urcite si nemyslim, ze by predseda mel travit dny cinnosti pro MS (pred volbami je to jina pisnicka, ale take zalezi jestli bude volebni manazer atd.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvek:
Jiri.Jansa
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 663 poděkování
Dostal poděkování: 795 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 18 črc 2019, 11:42

Připomínám lhůtu na rozpravu, která byla v úvodu stanovena na dnešní 15tou hodinu. Vzhledem k prodloužení nominací o 24 hodin, prodlužuji o 24 hodin i rozpravu. Prosím kandidáty, případně navrhovatele nebo i ostatní členy MS o závěrečná slova. Zítra odpoledne vypíšu třídenní hlasování.
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Nikola.Stepankova » 19 črc 2019, 14:59

Pavel.Stepanek píše:
18 črc 2019, 11:42
Připomínám lhůtu na rozpravu, která byla v úvodu stanovena na dnešní 15tou hodinu. Vzhledem k prodloužení nominací o 24 hodin, prodlužuji o 24 hodin i rozpravu. Prosím kandidáty, případně navrhovatele nebo i ostatní členy MS o závěrečná slova. Zítra odpoledne vypíšu třídenní hlasování.
Jelikož se blíží konec rozpravy a mnohé zde již bylo řešeno, jen pár slov závěrem.

Děkuji všem, kteří tuto rozpravu sledují, kteří nám pokládali otázky a i těm kteří budou aktivně volit. Sami přeci apelujeme na naše spoluobčany, aby nebyli lhostejní a účastnili se voleb, nebuďme ani mi lhostejni k volbám, které se konají uvnitř naší strany. Jsem ráda, že se nakonec můj protikandidát rozhodl nominaci přijmout. I díky tomu jsme měli možnost se zamyslet nad strategií, jak vést a udržovat naše MS. Jak o něj pečovat. Těším se, na realizaci toho, co zde bylo napsáno.

Užívejte víkend a šťastnou volbu

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 20 črc 2019, 11:20

Dnes v poledne započne hlasování a potrvá tři dny. Hlasuj zde.
pavel.stepanek@pirati.cz

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 23 črc 2019, 13:15

Do druhého kola postoupili oba kandidáti. Výsledky zde.
Jak jsem slíbil, druhé kolo je vypsáno bezodkladně. Započne za 15 minut, ve 13:30 Hlasujte zde.
pavel.stepanek@pirati.cz

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 24 črc 2019, 12:03

Předsedou MS Chrudimsko se stal Zdeněk Kubala. Gratuluji a přeji hodně štěstí. Výsledky zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Jiri.Snizek
pavel.stepanek@pirati.cz

Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Nikola.Stepankova » 24 črc 2019, 14:44

Pavel.Stepanek píše:
24 črc 2019, 12:03
Předsedou MS Chrudimsko se stal Zdeněk Kubala. Gratuluji a přeji hodně štěstí. Výsledky zde.

Gratuluji vítězi.

Zároveň bych ráda poděkovala všem, kteří mě podpořili svým hlasem. Velmi si toho vážím ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvky (celkem 2):
Ales.Nunvar, Filip.Varecha

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Chrudimsko“