Krajská diskuze k RV

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Děkuji vám za reakce, a byť se Honzova odpověď nečte nejlépe, jsem za ni ráda.
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj, 15. - 1ž. 6. proběhlo další zasedání RV, které, myslím si, tentokrát bylo informačně zajímavé ve všech svých bodech. Zápis je zde:
https://docs.google.com/document/d/1NTx ... E3Nfs/edit

Já bych vypíchla minimálně bod týkající se krajských voleb - ten podle mě stojí za přečtení celému PKS. A z toho si dovolím jednu nezanedbatelnou drobnost - RV nabádá kraje k včasnému sestavení kandidátních listin, aby se mohlo souvisle pokračovat na programech, kampani a aby se čelní kandidáti mohli kvalitně připravit. Čili, byť z časování osobně vůbec nejsem šťastná, viz. naše diskuze k věci s Markem Řebíčkem a Štěpánem Drtinou na krajské schůzi v PiCe, naše PKS si zaslouží ocenit za včasnou přípravu a organizaci. Díky.
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Též stojí za to sledovat tuto diskuzi týkající se možných budoucích změn v předpisech týkajících se zakládání MS:
viewtopic.php?f=638&t=44063
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Mám na vás ještě jednu soukromou prosbu - pokud jste lajkovali, vyjádřete se k daným bodům, případně i dále k mojí práci, chcete-li.
A!!! Prosím vás, zejména pište podněty k tomu zakládání MS, máte-li něco konstruktivního. Osobně to považuji za, jednu z těch důležitějších mezi důležitými rozpravami :) Já pozítří ráno vyrážím směr dovolená, a netuším, jak na tom budu s wifi pro notebook. Takže přes víkend po telefonu zprocesuji jedno hlasování RV, nahlédnu do diskuzí, ale nečekejte žádné velké reakce, v týdnu pak ještě nahlédnu... Odpovídačskou aktivitu budu vyvíjet opět cca od poloviny až konce druhého červencového týdne. A pak bych se s vámi domluvila na některém z mumblů, kde si vše vyříkáme. Předestírám předem, že mě ta věc ohledně RV mumblu opravdu sebrala a chci to napravit směrem k obnovení vzájemné důvěry. Nemusíte tomu věřit, teď je na mně, abych to odmakala.
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Jan.Korbel »

Různé informace k volbám do kraje se už se řeší na mumblech, ale i poslední velké schůzi. Např. žádost o hledání osobností byla vznesena na mumble 3.6. (viz zápis).
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj, co se týče zakládání MS jsem spokojen se současným stavem, protože založení MS schvaluje KF. Navrhovaná úprava mi nevadí, přestože představuje pro PKS více práce.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Beru na vedomi a vnimam to podobne, byt z jinych duvodu.
Osobne bych rada, aby tam, kde nove MS ma vzniknout zmensenim plochy stavajiciho, bylo pri schvalovani nutme brat na zretel vyjadreni PMS stavajiciho MS, preci jen, tito maji nejen k dane obladti, ale i k danym lidem nejblize a mohou leckdy dodat dulezite informace ke clenum pripravneho tymu, aj.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

RV schválil: RV 27/2019 - Všeobecná povolební strategie
viewtopic.php?f=248&t=47333
Republikový výbor
schvaluje jako součást společného programu (§ 14 VŘ) pro krajské a komunální volby tuto Všeobecnou povolební strategii:
Všeobecná povolební strategie píše:
1) Našim cílem je vládnout a prosadit náš program. Budeme součástí jedině takové vládnoucí koalice, kde jsou naši partneři důvěryhodní a kde prosadíme nejvíce ze svého programu.

2) Klub zvolených zástupců se sejde co nejdříve po vyhlášení výsledků voleb. Tento klub si zvolí vyjednávací tým. Se zástupci jiných stran jedná pouze vyjednávací tým.

3) Odmítáme koalice s extremistickými stranami a lidmi nekompetentními, s korupční minulostí, s možnými střety zájmů.

4) Vyjednaná koalice musí mít podobu písemné koaliční smlouvy, jejíž součástí je programové prohlášení a mechanismus fungování v rámci koalice.

5) Skončíme-li v opozici, budeme konstruktivně kritičtí, přinášet vlastní nápady a aktivně využívat všechen potenciál pro prosazování našeho programu.
doplňuje do organizačního řádu § 22 Oblastní fórum písmeno f), které zní : "(Oblastní fórum má ve své působnosti následující úkoly:) f) schvalování koaliční smlouvy o účasti zastupitelského klubu strany (§ 24) v radě."; interpunkce se přiměřeně upraví.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Hlasuje se o "Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis)"
viewtopic.php?p=628304#p628304

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dalibor.Zahora píše: 24 črc 2019, 23:27 Hlasuje se o "Re: RV 26/2019 Předpis o osobní integritě (bis)"
viewtopic.php?p=628304#p628304
Jestli RV tohle schválí (a CF to neshodí), tak to pro mě znamená aktuálně znamená, že je zřejmě zabitá možnost, aby se na kandidátce do kraje objevily nějaké zajímavé nezávislé osobnosti, které by ji mohly prospět. S takhle idiotským předpisem bych se styděl za někým přijít a žádat o kandidaturu.
Tady evidentně zase hlava neví co dělají ruce. My chceme nabírat nové lidi a současně vytváříme další překážky, jak to lidem z venku znechutit. Přitom by to šlo dělat rozumně a ne těmahle kokotinama, fakt mě to přestává bavit.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“