MF KM 04/2019 Schůze 19.7.2019

Moderátoři: PKS Zlinsky kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS Kromeriz

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo
Profese: Místostarosta města Kroměříže
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: MS KM 09/2019 Schůze 19.7.2019

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 11 črc 2019, 11:09

Petr.Tkadlec píše:
11 črc 2019, 10:24
Veřejnost nikdy nebyla vylučována ani při interních záležitostech. Jsou maximálně některé strategické záležitosti, které se se probírají jen mezi členy, ale i to pak musí být zveřejněno.

Jinak Vojta Pikal mě už poradil, kde je to o tom zveřejnění.
Je to v organizačním řádu:
§ 27 Důvěrnost informací
(1) Každý je povinen se zdržet zveřejňování a dalšího šíření důvěrných informací (neveřejné citlivé údaje, telefonní čísla a jiné chráněné osobní údaje, identifikace whistleblowerů, přístupové údaje, záznamy, zápisy a jiné informace z uzavřených jednání, tajné úkoly apod.), dokud nezanikne důvod utajení.

(2) Člověk, který administruje server nebo některý systém uchovávající důvěrné informace, může začít nakládat s důvěrnými informacemi až v okamžiku, kdy uzavře se stranou písemnou dohodu o mlčenlivosti (NDA).

(3) Pokud je hlasování tajné, je třeba použít maximum dostupných technických i faktických prostředků k vyloučení možnosti, aby někdo mohl zjistit, jak kdo hlasoval.
Tam v tom prvním odstavci je důležité to " dokud nezanikne důvod utajení." To pak bylo nějakým výkladem ještě doplněno tak, že to musí být zveřejněno maximálně v době, kdy končí mandát předsedajícímu (předsednictvo MS ve vašem případě). Jinak konkrétně to znamená, že ty věci ohledně komisí by se měly zveřejnit hned, jakmile se projednají radou.
Ok chápu, ne všechny věci z komisí se projednávají radou, tudíž zůstavají neveřejné po celou dobu. To chápu dle dokud nezanikne důvod utajení. Výklad s mandátem (předsednictva) někde je? Očekávám, že ano a je schválen poté tedy i orgány strany.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 11 črc 2019, 11:14

Filip.Matuska píše:
11 črc 2019, 11:05

Bod plnění programu nevidím, natož zmínku, že bych o něm chtěl mluvit :-) .
v předchozí komunikaci jsi psal: "nicméně za sebe bych si přál jeden bod hned někdy ze začátku, který by se týkal fungování a vedení našeho MS - mám k tomu pár postřehů a myslím, že současný stav není úplně uspokojivý (alespoň tedy pro mě), prosím o prostor cca 10 minut, plus bych prosil jeden bod schůze, kdy bych se mohl zeptat na věci týkající se našeho programu a jeho plnění, čekat na tiskové zprávy mě úplně nebaví :-)"

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 11 črc 2019, 11:25

Jednací řád ve stejně obdobě byl schválen i MS Valmez, MS Uherské hradiště, MS Zlín. Tudíž dle vašich slov nemají paskvil ve Zlínském kraji jen ve Vsetíně.

viewtopic.php?f=856&t=45787
viewtopic.php?f=874&t=45389
viewtopic.php?f=891&t=39618
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvek:
Martin.Latal

Filip.Matuska
Místní předsednictvo
Profese: fotograf
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Příspěvek od Filip.Matuska » 11 črc 2019, 11:32

Vratislav.Krejcir píše:
11 črc 2019, 11:14
Filip.Matuska píše:
11 črc 2019, 11:05

Bod plnění programu nevidím, natož zmínku, že bych o něm chtěl mluvit :-) .
v předchozí komunikaci jsi psal: "nicméně za sebe bych si přál jeden bod hned někdy ze začátku, který by se týkal fungování a vedení našeho MS - mám k tomu pár postřehů a myslím, že současný stav není úplně uspokojivý (alespoň tedy pro mě), prosím o prostor cca 10 minut, plus bych prosil jeden bod schůze, kdy bych se mohl zeptat na věci týkající se našeho programu a jeho plnění, čekat na tiskové zprávy mě úplně nebaví :-)"
no ono se to jakkdyby nějak vyvíjí, ale budiž :-) ; jak jsem psal, tento bod jsem do návrhu programu nedal, a dříve jsem reagoval hlavně na můj požadavek podrobnějšího infa co se týče čidel, kdy si mi sdělil, že mám počkat na tiskovou zprávu (která dosud nevyšla) ...tento požadavek možná bude splněn bodem č. 4 Čidla znečištění ovzduší - představení (Vraťa) (10min), takže tímto děkuji ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Matuska za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
místopředseda MS Kroměříž (zatím :-) )
člen Komise sociální a zdravotní, člen Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality (Kroměříž)

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3349 poděkování
Dostal poděkování: 2926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 črc 2019, 11:41

Vratislav.Krejcir píše:
11 črc 2019, 11:09
Petr.Tkadlec píše:
11 črc 2019, 10:24
Veřejnost nikdy nebyla vylučována ani při interních záležitostech. Jsou maximálně některé strategické záležitosti, které se se probírají jen mezi členy, ale i to pak musí být zveřejněno.

Jinak Vojta Pikal mě už poradil, kde je to o tom zveřejnění.
Je to v organizačním řádu:
§ 27 Důvěrnost informací
(1) Každý je povinen se zdržet zveřejňování a dalšího šíření důvěrných informací (neveřejné citlivé údaje, telefonní čísla a jiné chráněné osobní údaje, identifikace whistleblowerů, přístupové údaje, záznamy, zápisy a jiné informace z uzavřených jednání, tajné úkoly apod.), dokud nezanikne důvod utajení.

(2) Člověk, který administruje server nebo některý systém uchovávající důvěrné informace, může začít nakládat s důvěrnými informacemi až v okamžiku, kdy uzavře se stranou písemnou dohodu o mlčenlivosti (NDA).

(3) Pokud je hlasování tajné, je třeba použít maximum dostupných technických i faktických prostředků k vyloučení možnosti, aby někdo mohl zjistit, jak kdo hlasoval.
Tam v tom prvním odstavci je důležité to " dokud nezanikne důvod utajení." To pak bylo nějakým výkladem ještě doplněno tak, že to musí být zveřejněno maximálně v době, kdy končí mandát předsedajícímu (předsednictvo MS ve vašem případě). Jinak konkrétně to znamená, že ty věci ohledně komisí by se měly zveřejnit hned, jakmile se projednají radou.
Ok chápu, ne všechny věci z komisí se projednávají radou, tudíž zůstavají neveřejné po celou dobu. To chápu dle dokud nezanikne důvod utajení. Výklad s mandátem (předsednictva) někde je? Očekávám, že ano a je schválen poté tedy i orgány strany.
Ten výklad je momentálně nezvěstný, asi se někde zašantročil ve wiki. Ale my se podle toho v RV řídíme už dlouho, tak fakt věřím, že existuje. Každopádně nad naše pravidla jsou nadřazeny zákony ČR, takže určitě se v době výměny PMS nebudou muset zveřejňovat ty neprojednané zápisy.

Ale je možné, že ten výklad bude pouze pro to dané předsednictvo. Jinak je vám jasné, že když zanikne důvod utajení informací z podpalubí, tak byste ty záznamy měly všechny zveřejnit. :D Doporučoval bych všechny oficiální věci a to včetně programu schůze řešit na oficiálních veřejných kanálech. Ty podpalubí jsou dobré možná na začátek, než se členové seznámí s našimi systémy.

Optimální řešení je podle mě:
PMS navrhne program 7 (dle vašeho JdŘ) dní dopředu, kde se může připomínkovat. Kdokoliv z členů/příznivců může navrhnout do programu své body a když získají podporu 3 lajků (1/10 z počtu členů zaokrouhlena nahoru). tak budou zařazeny. Před začátkem schůze PMS navrhne opravený program s těmi podpořenými body od členů a jako celé místní sdružení ten program schválíte.

Ale jestli nemáte nějaké rozepře, tak normálně ať si všichni nahází body do podpalubí a PMS to nějak podle toho sestaví. Jinak něž podpalubí doporučuji používat PAD, na který tady hodíte odkaz a tu veřejnou část splníte. https://pad.pirati.cz/p/MSKromsch

EDIT: Jinak my v republikovém výboru jsme si měnili svůj jednací řád letos snad už potřetí nějakými drobnými změnami. :D Takže všechno má svůj vývoj a jestli máte nějaké rozpory s organizačním řádem, tak je to taky třeba dopilovat nebo jen ten OŘ dodržovat. :-)
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 11 črc 2019, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 6):
Vratislav.Krejcir, Linda.Matuskova, Jaroslav.Takac, Hynek.Polasek, Denis.Rychtar, Irena.Drofova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Hynek.Polasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Správce IT
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Příspěvek od Hynek.Polasek » 11 črc 2019, 13:39

Ahoj vsichni.
Nebudu prilevat olej do ohne, dekuji vsem ve vedeni MS KM i obhajcum principu otevrenosti a transparentnosti. Bohuzel jak neziju v KM, tak Vas sleduju jenom z dalky. Ale co i tak slysim a ctu, tak se snazite a delate dobrou praci. A za tu Vam patri velky dik.
Tentokrat bych schuzi rad stihl.
Ale jinak poprosim o trpelivost s problemovymi cleny a necleny, klidne k nim budte durazni, kdyz to bude nutne spis, nez zbytecne uzavirat jadnani. Maloktera vynesena informace nakonec poskodi stranu i MS tolik jako pokrytecka netransparentnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Polasek za příspěvky (celkem 8):
Vratislav.Krejcir, Linda.Matuskova, Hana.Ancincova, Filip.Matuska, Milan.Klajn, Denis.Rychtar, Lucia.Sirinova, Irena.Drofova
Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, AO ZlK a člen MS Kroměříž

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 11 črc 2019, 14:05

Hynku, radi te na schuzi uvidime. Jsem stejneho nazoru. Problemy resit hned, otevřeně. Však jsme Piráti ;)
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Vratislav.Krejcir
Místní předsednictvo

Příspěvek od Vratislav.Krejcir » 17 črc 2019, 10:45

Program 19.7.2019 od 17:00

0. Úvod + schálení programu (3min)
1. Fungování a vedení MS KM (Vraťa, Filip, Linda) - Důvěrný bod (20min)
2. Info z komisí a výborů (Všichni) - Důvěrný bod (10min)
3. Odměny pro zastupitele (Všichni) (10min)
4. Plnění programu (Filip Vraťa) (10min)
5. Čidla znečištění ovzduší - představení (Vraťa) (10min)
6. Neplastování (Linda) (10min 3min)
7. Paro (Jarda, Hanka) (10min)
8. Akce (Jarda) (20min)
9. Info ze zastupitelstva (Petr Stoklasa) (20min)
10. Krajské volby (Všichni) (20min)
11. Různé (20min)

Schůze bude veřejná (17:30), s 2 neveřejnými a důvěrnými body, které předchází zbytku schůze. Neveřejná a důvěrná část bude pouze pro členy MS Kroměříž a nadřazený orgán PKS.
Prosím o schválení PMS KM takto navrženého programu, s neveřejnou a důvěrnou částí.

Martin.Latal
Místní předsednictvo
Profese: Autoelektrikář
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Příspěvek od Martin.Latal » 17 črc 2019, 10:51

Souhlasím s body a programem schůze

Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Profese: Investiční referent
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 216 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroslav.Takac » 17 črc 2019, 11:11

Pro
,,Úspěch je jako být těhotný... Každý vám gratuluje,ale nikdo netuší, kolikrát s Vámi bylo vyjebáno." (ROBIN SUCHÁNEK) 8-)

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Kroměříž“