KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Jiri.Princ »

Zpráva pro Josefa Špaka:

Pane Špaku od 3.2. sleduji , jak Vám stále více přeskakuje elpíčko a hrubne hlas, že by předvolební změna image?
Máte pravdu, nepoučili jsme se ani mi, ani krajské předsednictvo, které by nám ve všem mělo být vzorem. V neděli v J Hradci nemělo z naší strany vůbec žádný smysl setrvat a přesvědčovat KPS, reprezentované aktivně pány J.Soumarem, M.Horákem a L.Kolaříkem o čemkoli, jediný smysl mělo
odejít. Navíc V.Klecanda, jeden z nejaktivnějších autorů chyb v konání KPS chyběl.
Jako další příklad porušení pravidel bylo přijetí dvou nových členů krajským předsednictvem. V okamžiku hlasování V. Klecandou o přijetí ještě nebyly přihlášky těchto adeptů ke členství na předsednictvo doručeny. Tím se V. Klecanda dopustil neplatného hlasování.
Za lehčí prohřešky při přijímání PhDr.Jany Burianové bylo MS v J.Hradci potrestáno a přijetí paní Burianové krajským předsednictvem zrušeno.
Navíc tady v J.Hradci moc nechápeme, proč KPS k problémům Tábora mlčí i v době, kdy se je chystá napravovat.
Ahoj, J.Princ
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Fakt by bylo tak těžké dát si aspoň trochu práci a svá obvinění nějak podkládat, aby si to ostatní - konkrétně třeba já - mohli co nejsnáz ověřit? Když už jste to nemohli odprezentovat na schůzi - z čehož se teď všelijak vykrucujtete a vymlouváte - kde bych to z vás třeba mohl tahat přímo.
Třeba o které přijaté členy šlo, kteří údajně nedodali včas přihlášku předsednictvu?
Kde a na základě čeho krajské předsednictvo zrušilo přijetí Jany Burianové?
Jaké problémy se PKS kde chystá napravovat ohledně Tábora?
Fakt nevím všechno a rád bych si na to udělal názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Durco, Judita.Vedlova

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Josef.Spak »

Jiri.Princ píše: 08 črc 2019, 19:42 Zpráva pro Josefa Špaka:

Pane Špaku od 3.2. sleduji , jak Vám stále více přeskakuje elpíčko a hrubne hlas, že by předvolební změna image?
Máte pravdu, nepoučili jsme se ani mi, ani krajské předsednictvo, které by nám ve všem mělo být vzorem. V neděli v J Hradci nemělo z naší strany vůbec žádný smysl setrvat a přesvědčovat KPS, reprezentované aktivně pány J.Soumarem, M.Horákem a L.Kolaříkem o čemkoli, jediný smysl mělo
odejít. Navíc V.Klecanda, jeden z nejaktivnějších autorů chyb v konání KPS chyběl.
Jako další příklad porušení pravidel bylo přijetí dvou nových členů krajským předsednictvem. V okamžiku hlasování V. Klecandou o přijetí ještě nebyly přihlášky těchto adeptů ke členství na předsednictvo doručeny. Tím se V. Klecanda dopustil neplatného hlasování.
Za lehčí prohřešky při přijímání PhDr.Jany Burianové bylo MS v J.Hradci potrestáno a přijetí paní Burianové krajským předsednictvem zrušeno.
Navíc tady v J.Hradci moc nechápeme, proč KPS k problémům Tábora mlčí i v době, kdy se je chystá napravovat.
Ahoj, J.Princ
Pamatuješ ještě, jak jsme si v srpnu '18 volali a hezky jsem tě prosil, jestli byste mohli dřív vyhlašovat schůze, že jsem se chtěl stavit, ale prošvihl jsem termín? Před tebou jsem volal ještě Oldovi, který mi vysvětlil, ať vám do toho nestrkám nos a zavolám tobě. Přidal k tomu tucet paranoidních hejtů na Kolise, na který jsem se neptal. Následně během našeho hovoru Olda začal obvolávat další lidi s dotazem "jestli jsem rovnej". Vše jen kvůli skromnému přání, jestli byste prosím pěkně mohli včas svolávat schůze, aby tam třeba mohli přijít lidi.

Snažil jsem se pro takové chování najít pochopení a rozumné vysvětlení. Ale ten prostor se postupem času zužoval. Jestli jste takto jednali s dalšími lidmi, mizernému volebnímu výsledku se nelze divit.

Během jara jsem ještě doufal, že se sebou hodláte něco udělat. To už mě přešlo. Kdo není slepý na obě oči, musí jasně vidět, že buď nemáte rozum, nebo to děláte naschvál. Olda si někde v kanclu suší svoji vymazlenou koaliční smlouvu, kterou u sebe nemá ani radní Burianová, která by se jí měla řídit. Tím vaše kredibilita spadla hluboko pod bod mrazu.

Ne, fakt jsme na schůzi KF nestrávili celý den hrabáním se ve vašich průšvizích. Po vašem odchodu se odpoledne řešily jiné důležité věci, které by vás mohly zajímat. To bys určitě věděl, kdybys četl zápis. Možná jsi ho četl a jen mlžíš, nebo je ti zbytek kraje u zadku.

K přijímání členů: tvoje srovnání kulhá v tom, že porovnáváš údajnou OFFTOPIC(jak lze ověřit tu informaci o přihláškách?) procesní chybu s budovatelským úsilím pro vytvoření klientelistické buňky. Docela velkej WTF moment byl "paní Burianovou přijmeme pokud uspěje ve volbách" + "je neuspořádaná volební situace, na holky někdo dělal bububu, tak je nemůžeme přijmout". Tvoje výmluvy jsou děravé jak cedník, a tvoje zápisy ze schůzí by si zasloužily čestné místo vedle vydání časopisu "Slovo propagandisty a agitátora", který leží v Čepici.

Máš pravdu, servítky si už neberu. Předpokládat dobrou vůli má smysl, jen pokud to není v rozporu s realitou. A to fakt nejde, když ze sebe děláte takové mizery. Výsledek je totiž úplně stejně mizerný bez ohledu na to, zda je dotyčný "blbej, navedenej, nebo to dělá schválně". Ne, nestydím se říct, co přesně si o vás myslím. Protože na to přesně spoléháte, že ostatní se zastydí, budou držet hubu a krok, zatímco ty s Oldou žádnou sebereflexi neprojevujete, a dál se snažíte manipulovat ostatní.

Takže ne, nenechám to plavat, a je mi jedno, jestli mi hodláte vyhrožovat žalobama skrytě, nebo otevřeně. Kdybyste byli co k čemu, tak to prostě podáte. Ale pak by vám vaše výmysly někdo mohl hodit na hlavu včetně nákladů řízení, žejo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Andrea.Protivinska, Ludek.Blaha, Zuzana.Kudlackova, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Jarda Kopřiva měl na mysli zřejmě toto, kdy Máca měl rozhodující hlas při rovnosti hlasů, takže prakticky o všem rozhodoval jenom O. Máca.

Cituji Princem vloženy zápis.
"tým bude složen – M. Mácová, O.Máca, O.Lešetický, J. Princ (každý jeden hlas)
Při rovnosti rozhodne hlas předsedy MS"

Pikantní na tom je, že Lešetický se musel ozvat, aby dostal řádný hlas, protože v nějakém minulém zápisu bylo, že bude mít hlas pouze poradní.

Tady není o čem koumat. Prostě Máca se zmocnil svého času místního sdružení a zavedl tam kult osobnosti.
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Jiri.Princ »

Pane Josefe Špaku,

blahopřejí k příspěvku, vše do černého, opět brilantní výkon. Nám všem v J.Hradci nezbývá, než s každým slovem souhlasit.

Váš jazyk i obsah vašich vět je hodný výkonu posádkového politruka konce 50–tých let, chybí už jen oddělování zrna od plev
a odlétávání třísek při kácení lesa.

Já s Oldou navrhujeme tímto krajskému fóru JčK hlasovat o Vaší účasti, pane Špaku, na schůzce I.Bartoše s panem prezidentem.
Určitě bude mít více šmaku.

Ahoj J.Princ
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Jiri.Princ píše: 09 črc 2019, 18:06 jazyk i obsah vašich vět je hodný výkonu posádkového politruka konce 50–tých let
Jen opatrně s těmi politruky. O pa tr ně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Spak

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 879 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Jiri.Princ píše: 09 črc 2019, 18:06 Pane Josefe Špaku,

blahopřejí k příspěvku, vše do černého, opět brilantní výkon. Nám všem v J.Hradci nezbývá, než s každým slovem souhlasit.

Váš jazyk i obsah vašich vět je hodný výkonu posádkového politruka konce 50–tých let, chybí už jen oddělování zrna od plev
a odlétávání třísek při kácení lesa.

Já s Oldou navrhujeme tímto krajskému fóru JčK hlasovat o Vaší účasti, pane Špaku, na schůzce I.Bartoše s panem prezidentem.
Určitě bude mít více šmaku.

Ahoj J.Princ
Jirko, co kdybys místo trapných osobních útoků zkusil napsat to úvodní slovo? Není to nic těžkého. Prostě napiš, jaké stanovy či jejich části předsednictvo porušilo? Všichni se pak dozvíme, proč jste tento bod chtěli zařadit na jednání KF. Takto jen plýtváš naším časem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 5):
Andrea.Protivinska, Josef.Spak, Ludek.Blaha, Dan.Lestina, Tomas.Durco
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Josef.Spak »

Podle mě to od Jirky není osobní útok, ale fraška - absurdní komedie. Jak už jsem psal, solidní klauni ...
Jiri.Princ píše: 09 črc 2019, 18:06 blahopřejí k příspěvku, vše do černého, opět brilantní výkon. Nám všem v J.Hradci nezbývá, než s každým slovem souhlasit.

Váš jazyk i obsah vašich vět je hodný výkonu posádkového politruka konce 50–tých let, chybí už jen oddělování zrna od plev
a odlétávání třísek při kácení lesa.

Já s Oldou navrhujeme tímto krajskému fóru JčK hlasovat o Vaší účasti, pane Špaku, na schůzce I.Bartoše s panem prezidentem.
Ohledně "nám všem v J.Hradci":
Prosimtě, mluv za sebe. Stranický plurál je hrozná věc, taky s tím občas bojuju ;)

Ohledně poznámky k mé formě a obsahu:
Oceňuju tvůj smysl pro humor, i když jsi vedle. Já ti všechny ty machinace rád odpustím, ale zas tak rychle nezapomenu. Víš, jednou z mých vlastností je programátorská neochota přidělávat si starosti, pokud to není nutné. Že jsem na tebe s Oldou krapet nabroušenej a stojí mě to čas, je vlastně tak trochu uznání. A prokázaná čest vaší "práci". Pokud chceš ignorovat nebo tolerovat porušování zásad transparence, bránit přístupu občanů ke znění koaličních smluv a obsahu povolebního jednání, nedá se to přejít mlčením. Mým cílem je předejít další újmě na reputaci týmu, kterého jsem členem - kraje. Protože mi na něm záleží. Kdybys nějakým nedopatřením škodil jen sám sobě, mohlo by mi to být skoro jedno. Stejně bych tě asi litoval a nabízel pomoc, ze soucitu. Ale když blbneš naschvál? Kdo poruší stanovy a nesnaží se takovou zásadní chybu včas napravit, je prostě zrádce a sabotér. Ať už to byl můj kámoš nebo ne. Jde o princip. Pamatuješ si ještě, co jsi slíbil vstupem do Pirátů? Dělám to nerad OFFTOPIC- kdo mě zná, ví proč - ale stejně ti to připomenu:
https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_2_poslani_a_programove_cile píše:Čl. 3 Členství
(8) Člen je povinen
a) podporovat politické cíle strany, zejména základní programové cíle uvedené v čl. 2,
[...]

Čl. 2 Poslání a programové cíle
(1) Cílem České pirátské strany je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století. K dosažení tohoto cíle je nutná revize kopírovacího monopolu tak, aby se nemohl stát záminkou pro útoky na svobodu Internetu.

(2) Česká pirátská strana chce svou politikou prosazovat a podporovat
a) svobodný přístup jednotlivců k informacím,
b) svobodu slova a vyjadřování,
c) svobodná díla, software a standardy,
d) nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu,
e) transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků,
f) demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování,
g) transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru,
h) podporu vzdělávání a vědeckých institucí.

(3) Česká pirátská strana chce všemi zákonnými prostředky bojovat proti
a) zneužívání zákonů k omezování svobody,
b) cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv.
Když se ti to nelíbí, je to vskutku na dvě věci. Změnu stanov OFFTOPIC(to si zkus navrhnout, budeš populární :lol: ), nebo odchod.

Ohledně návrhu:
Čistě formálně, pro návrh je potřeba podpora skupiny členů. Sice je to nehlasovatelné OFFTOPIC(KF nemá moc přímo zasahovat do schůzek RP), ale dobrá šaškárna.
Za Oldu tu nic platně navrhnout nemůžeš. Respektive můžeš, ale je to nepříčetné. Je potřeba aby zapnul kompjůtr a dal ti palec, jinak se to nepřičítá:
https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#prava_a_povinnosti píše:§ 3 Práva a povinnosti
Členové mají právo za podmínek předpisu podat návrh skupiny členů, účastnit se rozpravy a hlasovat. [...] Svá práva na jednání vykonává každý přímo a osobně.
Tak hurá do toho :lol: ... přeju příjemnou zábavu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Judita.Vedlova
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Lukas.Kolarik píše: 06 črc 2019, 12:32Pokud nevznese proti tomuto návrhu postupu námitku do 6 črc 2019, 17:58 ( 24 hodin od návrhu ), budu to považovat za schválené všeobecnou shodou. V takovém případě bude jednání probíhat do 12.7.2019 a rozhodující hlasování bude spuštěno 14.7.2019.
Prosím o vyhlášení hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Dan.Lestina

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Bylo spuštěno hlasování, omlouvám se za zpoždění - zdravotní komplikace

viewtopic.php?f=408&t=47951
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Durco, Josef.Spak, Dan.Lestina, Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“