členský podnět - Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

členský podnět - Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj posádko

už při sestavování rozpočtu jsem mluvil o záměru, že bych rád uspořádal na podzim první "krajské fórum" po vzoru toho celostátního. Akci bych pak chtěl opakovat každý rok.
Koncept by vycházel z celostátního fóra, tedy zahájit to neoficiální Preparty v pátek večer. Sobotní dopoledne vyhradit jednání - tentokrát na téma krajských voleb. Zvolit volební výbor, vyjednat rozpočet, koncept kampaně, určit garanty programových bodů a začít na něm pracovat. (příští rok bychom pak volili PKS, kterým končí mandát někdy na podzim 2020). Odpoledne by následoval workshop, seminář, přednáška, školení. Rád bych tentokrát zorganizoval kurz mediálního vystupování, tréning krizové komunikace, případně seminář využití emoční inteligence ve vyjednávání. Možnosti jsou různé. Sobotní večer by pak zakončila tancovačka, třeba v kombinaci se zábavnými společenskými hrami apd. Ukončení akce by následovalo po nedělní snídani.

Nyní sbírám podporu skupinou členů pro otevření rozpravy k tomuto tématu a především k rozpočtu této akce. Když jsem o ní hovořil poprvé (někdy na podzim loňského roku), mluvil jsem o částce 50 tisíc. O stejné částce jsem mluvil při sestavování rozpočtu a tyto prostředky jsou součástí rozpočtové položky "provozní výdaje". Navrhuji tedy schválit na uspořádání Krajského fóra částku 50 tisíc korun. Čím větší bude, tím bohatší bude program. Myslím, že není reálné akci uspořádat s rozpočtem nižším, než 30 tisíc (a i tak by to bylo velmi strohé).

Prosím o konstruktivní diskuzi. Lhůta na sbírání podpory členskému podnětu potrvá do 7.7. Během té do by lze předkládat variantní návrhy usnesení. Do rozpravy postoupí ty návrhy, které získají potřebnou podporu členů (dle jednacího řádu), prostřednictvím "palců" u příspěvku.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Návrh usnesení:

KF schvaluje částku 50 000 Kč na uspořádání "Krajského fóra" - víkendového setkání členů KS s jednáním a doprovodným programem. Jeho organizací pověřuje KoKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Nikola.Stepankova, Ondrej.Karas, Jaroslav.Lainz

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Nechtěl bych, aby to vypadalo, že nápad shazuju, může to být fajn udělat si něco "ala celostátní fórum". Je si říkám co by mělo být cílem:

1) Skloubit zábavný předvečer s pracovním dopolednem/odpolednem + zábava na další večer? Pak by mi přišlo celkem fajn i něco stylu Bradlo a to nevyšlo zas na tolik, kor když jsme každý něco přispěli.
2) Mít něco "oficiálně vypadajícího" pro externí pozorovatele? Nečleny, novináře, atd? Pak mi to smysl dává, jen nevím jestli ty prostředky za to stojí. (poměr cena/výkon)
3) Je cílem díky neformálním částem přilákat víc lidí na "krajskou schůzi"? Pak mi přišla dobrá i forma u Líby na chalupě...

Jinak proč ne, jen vlastně hledám tu motivaci. Jsme celkem malá skupina a jsme schopní schůzovat i v hospodě :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 5):
Filip.Mezera, Dominik.Becka, Andrea.Linhartova, Jiri.Kratky, Jan.Hrubes
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Cílů je víc. Jedním z nich je budování týmového ducha, protože díky velkému množství neosobní komunikace a rozrůstání členské základny se od sebe lidsky vzdalujeme. Každé dva roky na podzim volíme PKS - myšlenka je volit ho vždy na těchto akcích s osobní interakcí (samozřejmě elektronicky, aby mohli hlasovat i ti, kdo na zasedání fyzicky nemohou). Měly by zde probíhat ta zásadní jednání, přípravy na důležité volby. Protože se chceme rozvíjet a vzdělávat, pak by součástí programu mělo být i profesionálně vedené vzdělávání. Dalším přesahem pak bude samozřejmě mediální zájem a přilákání potencionálních nových členů.
Můžeme zůstat i u konceptu "Hamrů" - tedy sejít se někde na víkend, vypít co se dá a zapařit. Nicméně já bych se přimlouval k tomu, aby takové setkání mělo přesah, aby bylo velmi dobře zorganizované a aby doprovodný program byl profesionální.
Podle mě už tak malá skupina nejsme. Je nás ke dnešnímu dni 43. Do září předpokládám, že nás bude cca 50 (možná i víc) + rodiny a příznivci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 5):
Filip.Mezera, Andrej.Ramaseuski, Nikola.Stepankova, Filip.Varecha, Jaroslav.Lainz

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1659
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1013 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Take se pridavam k Ondrovi, zajimalo by me co ma byt primarnim cilem, a jaky prinos? Jako myslenka mi to prijde zajimava, ale bylo by dobre vedet, co presne chceme a jaka je poptavka.

Na akci typu "krajskeho fora"(vzor celostani forum) mi prijde vhodnejsi nejdriv zjistit poptavku, stridme zhodnotit realizaci, vybrat zamereni, urcit cile a realizacni tym a pak sestavit nastrel programu vcetne doprovodnych akci a na zaklade toho pak vycislit predpokladane naklady. Dat penize predem a pak "se uvidi" neni moc zodpovedny pristup v pripade castky 50k.

Byla by skoda, kdyby to z duvodu podceneni ci nedostatku casu dopadlo tak nejak "ale jinak tam bylo hezky". :))


BTW myslenka neceho podobneho jako celostatni forum se mi libi. Tzn. nejake dulezite hlasovani(pks, pms, lidr kandidatky do kraje, atd.), pak vyresit nejake procesni veci, nasledny doprovodny program/workshopy.

Osobne bych to videl na 1 plny "pracovni" den zakonceny "afterparty".

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1659
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1013 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

A jedna technicka zalezitost. Co tohle ma byt zac? To je clensky podnet? Nebo je to z povereni PKS? Neni to oznacene, takze tezko soudit. Jednaci rad nezna to co si tu popsal v prvnim prispevku. Projednavat lze az clenske podnety s dostatecnym poctem hlas KF. Je-li to podnet, tak by mel byt tak oznacen a formulovan jako "jasna vec".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Zdeňku přesně jak popisuješ (pracovní sobota a párty) je to myšlené. Vzhledem k nejistotě rozhodnutí bych si raději nechal nejdřív schválit rozpočet a podle něj akci koncipoval. Nerad bych na tom nechal 2 měsíce práce a nakonec zjistil, že nebudou prostředky. Poptávku jsem si samozřejmě zjišťoval, zájem je veliký. Teď jsem otevřel oficiální rozpravu. Pokud to chceme v září, je nejvyšší čas to začít řešit.

Ohledně zahájení jednání máš asi pravdu, protože nemáme schválený jednací řád oblastních fór, který by mi to jako pověřenému hospodáři a předsedajícímu umožňoval. Sice jsme to tak nikdy neřešili a asi by se dalo aplikovat pravidlo zvyklosti, ale změnil jsem tedy úvodní příspěvek i název vlákna, aby bylo vše v pořádku. Pro jistotu dodám, že potřebný počet "palců" je 8. OFFTOPICpokud bychom šli do historie a aplikovali tento paragraf, můžeme zrušit nejedno usnesení

Koncept jsem se snažil vysvětlit v úvodním příspěvku, ale pro přehlednost to zkusím jinak:

Pátek: neoficiální setkání podvečer, příprava prostor, "preparty"
Sobota: dopolední blok jednání (téma krajské volby, jindy volba předsednictva nebo další důležitá aktuální témata), odpolední naučný blok (dva různé programy, podle rozpočtu a dohody realizačního týmu), večerní "diskoška"
Neděle: snídaně a rozchod

Náklady: pronájem prostor, zápůjčka techniky, případné výhry v soutěžích, honoráře přednášejícím, drobné občerstvení, případná teambuildingová aktivita, další režijní náklady

Jde o akci, která by měla za cíl vést jednou ročně důležitá jednání osobně po celé dopoledne, odpracovat co je potřeba, něco se naučit a zároveň se blíže poznat a společně "zapařit". Už dříve jsme mluvili o tom, že bychom chtěli dělat pravidelné teambuildingy. Tento záměr onu myšlenku upgraduje o sobotní celodenní program.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Karas, Filip.Varecha, Jaroslav.Lainz

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 342
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: členský podnět - Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Filip.Varecha »

Souhlasím s nápadem, zamlouvá se mi vč. návrhu dramaturgie.

Souhlasím i s tím, že by nejprve měl proběhnout nějaký návrh konkrétních činnosti a kalkulace rozpočtu než dopředu alokovat 50k. Myslím, že udělat alespoň nějaký základní rámec bude pro hrubý odhad nákladů postačovat (rozumím tomu, že Pavle nechceš tavit čas abys pak zjistil, že ti to členstvo zařízne, ale na druhou stranu je zvláštní přístup nejprve vystavit bianco šek).

Já si osobně myslím, že na to KS může dát i o něco víc peněz než 50k, pokud to bude všechno dávat smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvek:
Andrea.Linhartova
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: členský podnět - Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Když dělám nějakou akci, tak nejdřív vyčlením prostředky a podle nic dělám akci. Nicméně asi mi nezbude než tomu ten čas dát, poptat konkrétní prostory a konkrétní semináře s cenovými nabídkami a doufat, že to nebudu pak dělat znovu. Celou přípravu to navíc poměrně prodlužuje a času už tolik není. Dává mi smysl určit strop a přeci se nemusí utratit pak všechno. Každá utracená koruna bude nakonec samozřejmě vidět v Piroplacení.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1659
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1013 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání krajského fóra a jeho financování

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pavel.Stepanek píše: 25 čer 2019, 19:28 Zdeňku přesně jak popisuješ (pracovní sobota a párty) je to myšlené. Vzhledem k nejistotě rozhodnutí bych si raději nechal nejdřív schválit rozpočet a podle něj akci koncipoval. Nerad bych na tom nechal 2 měsíce práce a nakonec zjistil, že nebudou prostředky. Poptávku jsem si samozřejmě zjišťoval, zájem je veliký. Teď jsem otevřel oficiální rozpravu. Pokud to chceme v září, je nejvyšší čas to začít řešit.
Sme se asi nepochopili... psal jsem o strukturovanych informaci projektu(zakladni rozklad financovani, cile, zapojeni dalsich osob, atd.). Nic na dva mesice, spis strukturovana vize, dle ktere se pak da snadno zjisit co to ma byt, jaky bude prinos a jestli se to vyplati, stejne tak jako vyhodnoceni investice po akci. Pokud to chces manazovat, tak bys takove informace jako projektak mel mit. Je potreba k tomu pristupovat profesionalne a zodpovedne, prave s tim, abychom to do budoucna mohli posunovat(vsichni vime, jakou srandu sis nejen ty uzil pri vyoseni, ted se resi ParduPICE, atd.).

BTW nic proti napadu, mluvi se porad o profesionalizaci(souhlasim, ze nektere veci se musi profesionalizovat), tak at to delame poradne a to vcetne odmeny pro ty co za to preberou odpovednost(budou-li ji chtit).
EDIT: to co si psal v poslednim odstavci je dobry start a na to to muzeme nabalit. :thumbup:
Pavel.Stepanek píše: 25 čer 2019, 19:28 Ohledně zahájení jednání máš asi pravdu, protože nemáme schválený jednací řád oblastních fór, který by mi to jako pověřenému hospodáři a předsedajícímu umožňoval. Sice jsme to tak nikdy neřešili a asi by se dalo aplikovat pravidlo zvyklosti, ale změnil jsem tedy úvodní příspěvek i název vlákna, aby bylo vše v pořádku. Pro jistotu dodám, že potřebný počet "palců" je 8. OFFTOPICpokud bychom šli do historie a aplikovali tento paragraf, můžeme zrušit nejedno usnesení
BTW michas dve veci dohromady... nemuzes byt predkladatel a zaroven predsedajici, to je dle me proti stanovam, kdyztak me oprav. Minimalne to je neeticke(objetivita). Navic, kde si byl delegovan predsedajicim? Myslim si, ze aplikaci toho, co je pro CF(pro KF neni) plyne: je to v pravomoci PKS a vedouci Krajskeho AO muze delegovat cleny KF jako predsedajici. Nicmene pro tyto ucely by bylo dobre zridit sekci clenske podnety, aby se to nepletlo.

BTW neresim uplne detajly, spis je potreba nastavit nejaky zaklad, aby se do nas pak zbytecne nestrefovali ostatni KS ci verejnost. Opet narazim na to, ze uz nejsme cisty PUNK(jako pred 5-6 lety) a mame urcitou odpovednost nejen ke clenum KF ale i na celostatni urovni.


Pavel.Stepanek píše: 25 čer 2019, 19:28 Koncept jsem se snažil vysvětlit v úvodním příspěvku, ale pro přehlednost to zkusím jinak:

Pátek: neoficiální setkání podvečer, příprava prostor, "preparty"
Sobota: dopolední blok jednání (téma krajské volby, jindy volba předsednictva nebo další důležitá aktuální témata), odpolední naučný blok (dva různé programy, podle rozpočtu a dohody realizačního týmu), večerní "diskoška"
Neděle: snídaně a rozchod

Náklady: pronájem prostor, zápůjčka techniky, případné výhry v soutěžích, honoráře přednášejícím, drobné občerstvení, případná teambuildingová aktivita, další režijní náklady

Jde o akci, která by měla za cíl vést jednou ročně důležitá jednání osobně po celé dopoledne, odpracovat co je potřeba, něco se naučit a zároveň se blíže poznat a společně "zapařit". Už dříve jsme mluvili o tom, že bychom chtěli dělat pravidelné teambuildingy. Tento záměr onu myšlenku upgraduje o sobotní celodenní program.
Dix, tohle uz dava vetsi smysl. Jen dodam, pokud to ma byt ... vést jednou ročně důležitá jednání osobně..., tak je potreba to zpristupnit i verejnosti a novinarum(pro vlastni jednani), tzn. aby to melo nejaky kredit, obsah prednasek mel smysl (napr. predani zkusenosti ze zastupitelstev-komisi-vyboru, resene kauzy, problemy, uspechy atd..., sebevzdelani, krajska vize) a v tom pripade by se to hodilo spojit s cilem predstaveni vize pro krajske volby(volebni manazer) + volba lidra(cela). To muze byt zajimave i pro media krajska(preci jen mame dobre vysledky v kraji). Resp. co jineho by melo zaujmout media.

Kazdoapdne akci s takovymhle zamerem by dle me melo zastit PKS, ci alespon se vyjadrit k tomu, co od toho ocekava/jaky ramec by to melo mit, abychom z toho vytezili co nejvice(+ nechat vyjadrit lidi, co maji chut se na tom podilet) a pak sesumarizovat-vykrystalizovat a pak prednest navrh k diskuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 4):
Filip.Varecha, Andrea.Linhartova, Jaroslav.Lainz, Jiri.Kratky

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“