Matematika - povinná maturita

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jste pro zachování povinné maturity z matematiky

Ano
23
40%
Ne
28
48%
Ano, ale zjednodušit
6
10%
Nevím
1
2%

Celkem hlasujících: 55 - Celkem hlasů: 58

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3600 poděkování
Dostal poděkování: 3203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matematika - povinná maturita

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Matej.Sandor píše:
14 čer 2019, 13:40
Matematiku jsem měl vždy rád. Chodil jsem na různé soutěže a podobně. Přijde mi ale úplně v rozporu s principy liberální strany, abychom někoho nutili z matematiky maturovat. Je spousta lidí, kteří ji rádi nemají a mají rádi třeba jiné předměty. Tak ať maturují z toho, co je baví. Stejně k reálnému životu pokud nepracují v oboru, kde se to používá, z matiky nepotřebují nic, kromě toho co se člověk naučí už na základní škole a asi ani to vše ne (sčítání, odčítaní, násobení, dělení, procenta, 3členka, základy rovnic, základy zlomků a základy množin)….
A proč by měla být povinná maturita z ČJ a literatury?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Josef.Spak
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Co když žáky baví chodit za školu někam do non-stopů, máme apelovat i na školní docházku? Neměli bychom je radši nechat studovat tak, jak je to baví, když pak maturitu udělají?

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: manažer, právník, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 693 poděkování
Dostal poděkování: 877 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor »

Petr.Tkadlec píše:
15 čer 2019, 11:46
Matej.Sandor píše:
Matematiku jsem měl vždy rád. Chodil jsem na různé soutěže a podobně. Přijde mi ale úplně v rozporu s principy liberální strany, abychom někoho nutili z matematiky maturovat. Je spousta lidí, kteří ji rádi nemají a mají rádi třeba jiné předměty. Tak ať maturují z toho, co je baví. Stejně k reálnému životu pokud nepracují v oboru, kde se to používá, z matiky nepotřebují nic, kromě toho co se člověk naučí už na základní škole a asi ani to vše ne (sčítání, odčítaní, násobení, dělení, procenta, 3členka, základy rovnic, základy zlomků a základy množin)….
Tak být to dle mne, tak by povinnou nebyla ani maturita z češtiny. Nechal bych to plně na studentech, ať si vyberou, z čeho chtějí maturovat.

Nicméně povinnou maturitu z češtiny beru taky jako aktuálně platnou skutečnost, která platí už v současnosti (a dlouho do minulosti), takže když tady bude i do budoucna nebude se jednat o zhoršení stávajícího stavu. To se však netýká povinné matematiky, neboť tam z pohledu studenta ke zhoršení toho stavu dojde, protože bude ještě víc omezen v počtu předmětů, které si bude moct zvolit dobrovolně a asi docela velká část studentů bude nucena maturovat z něčeho co je vůbec nebaví a nebudou to v budoucnosti potřebovat…
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 627 poděkování
Dostal poděkování: 3067 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl »

Bylo by dobré připomenout, že maturita není celoplošně povinná. Nemusí ji dělat např. ti co skončí se vzděláním na základní škole, nebo si dobrovolně zvolí středoškolské studium bez maturity.

Druhá věc je, že dneska je složená maturita ukazatelem toho, že člověk není úplný trotl a je zde alespoň malá naděje na to že bude schopen samostatně myslet. V opačném případě to moc očekávat nelze.

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 6147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada »

Ondra.kl píše:
16 čer 2019, 17:25
Bylo by dobré připomenout, že maturita není celoplošně povinná. Nemusí ji dělat např. ti co skončí se vzděláním na základní škole, nebo si dobrovolně zvolí středoškolské studium bez maturity.

Druhá věc je, že dneska je složená maturita ukazatelem toho, že člověk není úplný trotl a je zde alespoň malá naděje na to že bude schopen samostatně myslet. V opačném případě to moc očekávat nelze.
Bohužel je maturita v ČR nutnou podmínkou pro přijetí ke studiu na vysoké škole. Jinak bych se byl na celou střední školu samozřejmě s radostí vykašlal, neboť neměla žádný kladný přínos. Zabíjet čas se dá příjemněji a hlavně smysluplněji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Ondrej.Kalis
Místopředseda finských Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 627 poděkování
Dostal poděkování: 3067 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl »

Marek.Necada píše:
16 čer 2019, 17:49
Ondra.kl píše:
16 čer 2019, 17:25

Bohužel je maturita v ČR nutnou podmínkou pro přijetí ke studiu na vysoké škole. Jinak bych se byl na celou střední školu samozřejmě s radostí vykašlal, neboť neměla žádný kladný přínos. Zabíjet čas se dá příjemněji a hlavně smysluplněji.
hmmm ... a to snad činí maturitu povinnou?

Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 999 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak »

Petr.Tkadlec píše:
15 čer 2019, 11:46
Matej.Sandor píše:
Mezi maturitou z češtiny a z literatury bych docela rozlišoval. Znalost literatury se hodí do všeobecného přehledu, ale studium literatury se dá úspěšně sabotovat bez dopadu na pozdější uplatnění, případně se to dá snadno dostudovat. Oproti tomu, schopnost a dovednost ovládat český jazyk je naprosto nepostradatelná pro jakékoli uplatnění ve společnosti. Pravopis, schopnost smysluplně psát, schopnost porozumět psanému textu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Vojtech.Pikal, Ondrej.Kalis, Pavel.Moravec

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jako pro mě je důležitější matematika, aby si tomuto složitému ekonomickému světu vůbec trošku rozuměl. Je lepší si to umět spočítat a chápat to, než se z toho umět vykecat...

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23850 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše:
18 čer 2019, 15:14
Jako pro mě je důležitější matematika, aby si tomuto složitému ekonomickému světu vůbec trošku rozuměl. Je lepší si to umět spočítat a chápat to, než se z toho umět vykecat...
No a k tomuhle potřebuješ i umět porozumět psanému textu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ondra.kl, Josef.Spak, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Martin.Kucera píše:
18 čer 2019, 18:11
Petr.Tkadlec píše:
18 čer 2019, 15:14
No a k tomuhle potřebuješ i umět porozumět psanému textu.
A to se češtinou jako naučíš jak?

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“