Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%
 
Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Josef.Kubat »

Pavel.Sramek píše: 11 čer 2019, 21:27
Žádám tímto někoho @Radek.Krejci @Filip.Sequens @Roman.Sedlacek @Frantisek.Hagara aby napsali další opravdové důvody podání návrhu na odvolání předsednictva. Sám Kuba přiznává, že jeho obvinění hrálo v podání roli. Anebo bych chtěl slyšet, jestli si přejete hlasovat vyloženě jen o mém odvolání.

Když už pereme prádlo na veřejnosti, tak alespoň poŕádně.
Nic takového jsem neřekl a zas to není pravda - když se podíváš nahoru zjistíš že jsem řekl cituji "Právé důvody kluci jmenovali. Tohle je mezi tebou a zbytkem kraje, "

tohle bude úplně nový podnět - ne MS ale krajský
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Tak tohle je doktrína Radkovi a Fandovi "frakce"? Tohle je ten "názorový proud"? Kde máte to velké odhalení, kvůli kterému stojí za to znova štěpit MS a dehonestovat před celou Plzní jeho členy? Sory, ale já tam čtu sebelítostné výlevy z perspektivy ukřivděné členky vůči všemu, co se hýbe. Věci, co jsme stokrát slyšeli, v mnoha případech vyřešili, a z velké části to vůbec nesouvisí s činností PMS.

To abych nás asi pomalu omluvil ze zastupitelstva, protože volný čas, co máme na přípravu bodů, sežere něčí sebestředné extempore. Zas budeme nepřipravení a rozhádaní. Velký dík a palec nahorů. Snad se po prázdninách vrátíme k normální práci, kterou od nás občané očekávají.

Jo, a Magdo. Hlavně že si zapíšeš každé prdnutí tvým směrem, ale když člověk někde pomůže, je to mimo zápis. :D

Fakt dobrý...
Magda.Dankova píše: 11 čer 2019, 18:31 Poděkování
...
Pavlovi Bosákovi za koupi pivni lavice. I kdyz jeho dramaticke chovani navozuje Esmeraldu 200 dil obcas :). Díky pivni lavici akce ziskala lepsi rozmer.
Nemáš zač. Já si zas připadám jak ve filmu Osudová přitažlivost. Snad Pavel Šrámek nemá doma králíčka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramek, Martin.Holzman, Daniel.Kus, Jindriska.Sramkova
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Petr.Vileta píše: 11 čer 2019, 20:03 @Lukas.Barton Vznáším námitku. Jiný návrh padl zde. viewtopic.php?f=518&t=47491&start=10#p622181 bod 2) jde interpretovat i jako alternativní návrh na odvolání jednotlivých členů v jediném referendu.
Stačilo se zeptat, souhlasil bych s úpravou formulace. ;)
Petře, žádný jiný návrh jako členský podnět nepadl a tvoje doporučení předkladateli, že by měl svůj návrh vzít zpět a postupovat jinak, očividně nebylo předkladatelem vyslyšeno. Dodej členský podnět, ze kterého by šlo vyvodit jiné usnesení a dám o tom hlasovat. Nicméně Radek Krejčí nějak formuloval členský podnět a jak on, tak lidé, kteří jeho členský podnět podpořili, mají právo, aby o něm bylo hlasováno ve znění v jakém získal podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Tomas.Pastircak, Rudolf.Spotak
Uživatelský avatar
Radek.Krejci
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 97
Registrován: 12 zář 2015, 11:32
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Radek.Krejci »

Vzhledem k tomu, že původní návrh, který byl vznesen na předchozím chybně podaném členské podnětu, má mizivou šanci na úspěch a je tedy spíše obtěžující o něm v budoucnosti hlasovat, se jeví alternativní návrh, který předložit Petr Vileta, jako smysluplná varianta. Je možné, případně jak, jednat o návrhu Petra Vilety místo původního návrhu?
Zastupitel města Plzně
člen Bytové komise Rady města Plzně
člen Komise pro rozvoj obvodu a investiční činnost RMO Plzeň 2 – Slovany
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Neřekl bych, že je obtěžující. Naopak. Alepoň bude vidět podpora/nepodpora současného PMS Plzeň u MS Plzeň.
Dopředně deklaruji, že pokud bude odvolán jakýkoliv člen předsednictva PMS Plzeň odstoupím z pozice předsedy MS Plzeň a tímto aktem ,,padne" celé předsednictvo s následným převolením PMS Plzeň.
Takže nemusíme hlasovat o jednotlivých členech PMS Plzeň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Holzman, Jiri.Rezek

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Magda.Dankova píše: 11 čer 2019, 18:31Tomáš Pastirčák - měl na starosti pirátský web, a pravdepodobně díky labilnímu citovému rozpoložení nedával članky na web, opakovaně urgované. Pak vypadl uplne, aniz kohokoliv zaucil. Preji mu, aby se z rozvodu a dalších citovych zraneni dostal a nasel potrebny chladny rozum a klid.. nevim, jak dlouho je vubec mozne tolerovat jeho chovaní. V Plzni uz navíc nepusobi.
Pokud někoho nemusí, ok, ale at se chova jako dospely zraly muz, mel by mít nadhled. A nebrecet tady. Ja ji nemusím, tak to delat nebudu.. pokud mluvil jako clen, koho to zajima..jako clen nemusi delat prece vubec nic, zvlášť, kdyz v Plzni již není.
Nevím, proč jsem zde brán do úst, jelikož nejsem členem předsednictva, tedy se mě tento podnět netýká, ale vzhledem k tomu, jakým pseudovýtkám předsednictvo čelí, jsem asi docela poctěn, že jsem kritizován s nimi :) .

Na web jsem nedal jeden článek, který mi přistál v době, kdy jsem toho měl trošku víc, přidal jsem ho tam později. O osobu k zaučení jsem žádal, přičemž se ozvali jednorázově Martin Ptáček a Petr Kopáč a osobně očekávám, že pokud budou mít s něčím problém, tak se mi ozvou znovu, nicméně jinak téma vyšumělo, jen mi Pepa Kubát asi třikrát zavolal, že se mi ozve koordinátor, že něco s webem potřebuje. Že se mi nikdo neozval jsem celkem uvítal vzhledem k mému značnému zaneprázdnění v posledních měsících. Na web může jinak dávat články úplně kdokoliv, prosím proto, abych nebyl považován za žádného administrátora webu jen kvůli tomu, že jsem jej před volbami do zastupitelstva uvedl do použitelného stavu; pokud bude nutné s webem pomoct a budu na to mít čas, pomůžu, ale vkladače článků rozhodně dělat nebudu.

Že nepůsobím v Plzni, z toho jsem vyvodil poměrně dost důsledků (jako třeba že jsem rezignoval na členství v PMS, na členství v zastupitelstvu obvodu i města a na členství ve výborech), ale členství v MS Plzeň pořád ještě mám a rád bych si jej ponechal bez toho, aby mi do toho někdo mluvil. Přístup "pokud mluvil jako clen, koho to zajima" - víš, že já mám v MS stejný hlas, jako ty? A teda nevím jak tebe, ale mě názory řadových členů docela dost zajímají, protože zrovna ta diskuse je docela důležitá na cestě ke konsenzu. Chápu, že pro své účely nepotřebuješ konsenzus, ale aby bylo po tvým, ale já jako demokrat na něco takového přistoupit rozhodně nehodlám ;)

Že tě nemusím jsem nikde nepsal, neboť se domnívám, že podobné osobní výlevy jsou nedůstojné jednání místního fóra, psal jsem, že jsi v rámci Plzně kontroverzní - což je imho dost evidentní objektivní fakt. Mimochodem si ty osobní výlevy prosím odpusť, porušuješ komunikační minimum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Bosak, Pavel.Sramek, Martin.Holzman, Daniel.Kus, Jindriska.Sramkova
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o odvolání PMS Plzeň

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Radek.Krejci píše: 11 čer 2019, 23:21 Vzhledem k tomu, že původní návrh, který byl vznesen na předchozím chybně podaném členské podnětu, má mizivou šanci na úspěch a je tedy spíše obtěžující o něm v budoucnosti hlasovat, se jeví alternativní návrh, který předložit Petr Vileta, jako smysluplná varianta. Je možné, případně jak, jednat o návrhu Petra Vilety místo původního návrhu?
Nemyslím si, že je takový postup po svolání jednání v souladu s JdŘ - jelikož již běží doba na rozmyšlenou, v této fázi by imho bylo nutné tento podnět stáhnout a založit nový. Není přece možné licitovat s variantou podnětu, kterou nikdo nepodpořil, jen kvůli tomu, že původní varianta je příliš ostrá a má tak menší šance...

A jestli se pletu, ať mě prosím nějaký lepší znalec JdŘ opraví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Martin.Holzman
Místní předsednictvo
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2018, 21:07
Profese: student fakulty strojní
Dal poděkování: 248 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Martin.Holzman »

Magda.Dankova píše: 11 čer 2019, 18:31 Martin Holzman - puvodne mel zpravovat fb a instragram. Za jeho cinnosti na instragramu unor/brezen pristala jediná fotka. Po mem upozorneni, prava dostalo z kazdeho mestkeho obvodu 1 clovek, a instagram rozmrzl. Fb - postoval pozde, pokud vubec, jeho vety typu - to je problem UMO1, takze to neni dulezite pro Plzen nebo piráti na pivo nebudu postovat, uz je to na plzenskem kraji, jsou jiz legendarni. Po kritice byl vyhlasen medialni poradce, kterym jsem se stala ja, sepsala jsem plan medialni komunikace konzultovani samozrejme s Jindrou Cermakem jako hlavni medialni spojkou v kraji. Po ktere jiz doufam, se jasne nastavi pravidla a nebude 1 nekompetentni osoba blokovat a zdrzovat postovani. Akce - posledni tyden jsem ho videla na stanku jednou, na ostatnich akci do EP nebyl, na piraty na pivo s 3,5h zpozdenim
Ano Magdo, teď ti moc děkuji za tvůj příspěvek. Fakt mě pobavil. Už jsem si zvykl, že nepoužíváš diakritiku, ale zaměnit u mé výtky zpravovat a spravovat..... "zpravovat" je od předávání zprávy a "spravovat" od být něčeho správce. Neměj mě prosím za listonoše, ale dva balíky minimálně jsem rozdal. :fet:

Teď opravdu něco budu řešit. Chtěl jsem propagovat a sdílet celoplzeňská témata, řešit ankety s trávníčkama a kachničkama jsem opravdu nechtěl. Vyústilo to v tvé agresi na schůzi, prostor si získala, stala ses mediální spojkou, výsledky jsou z mého pohledu ještě horší. Ano, byl jsem na stánku jen jednou, ale až do konce. Prostý důvod, nemohl jsem, přišel zápočtový týden a následně zkouškové období. I tak jsem svůj čas maximálně věnoval vlastním roznosem na kampusu a MHD.
Ostatních akcí (jaké, je to snad má povinnost?) Jestli myslíš pseudovelikonoční snídani..... Tak mám v sobě o vajíčko míň :D

Myslím, že tu akci na Piráty na pivo si nemusela ani zmiňovat, dorazil jsem jen kvůli předání plakátů na Cyklojízdu, které jsem si stejně vzal následující den v Pice. Sportovní hry a akce na kampusu ZČU pro mě ten den byli prioritou, tuto akci jsem neorganizoval, má povinnost nebyla tam být, nejsme ve fašistické straně.

Jo, mimochodem to žes poděkovala Petrovi Viletovi za roznos kolem PK je milé, já jel s ním i s naší příznivkyní. Poděkování se už asi ovšem nedočkáme já, ani ona. Nicméně to po tobě ani nechceme, děkuj radši těm, od kterých cítíš budoucí podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Holzman za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Bosak, Pavel.Sramek, Daniel.Kus, Jindriska.Sramkova

člen MS Plzeň
martin.holzman@pirati.cz
tel. 60jedna53958sedm

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 228
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Daniel.Kus »

Josef.Kubat píše: 11 čer 2019, 21:26
Neřekl jsem všem, ale většině - to je rozdíl.

Když jsme u toho, kdy teda začnete hájit vy, co jste v té funkci udělali? Prosím Dane obhaj svoji práci.
Tak Pepo já jsem napsal za sebe reakci, kdo ji chce číst přečte, kdo ji nechce nebo nevidí, nepřečte. Každopádně bude ještě reakce celého předsednictva. Kde je i práce společná.
Víš kdo to byli svazáci? To byla partička hochů, co jen kádrovala a dělala si čárky za každýho bobříka.
Nešlo jim o skutečnou práci, ale o body.
Uvědomuješ si vůbec, že být v předsednictvu není jen o kvantifikovatelné práci v rámci strany? Víš o tom, že je to i o tom jít svou prací na zastupitelstvu příkladem ostatním a také ukázat občanům, že na ně nekašleme?
Chápete prosím všichni, že o tohle jde v první řadě? O to nezklamat lidi a ne tady předvádět čárky kdo roznesl více letáků.
Já si třeba na rozdíl od tebe nemyslím, že jsi nic nedělal, dokonce si myslím, že si dělal dost, ale někdy jde i o kvalitu a ne kvantitu.
U mně třeba máš i bod navíc za odvahu jít do toho šéfa kampaně. Sorry už kádruju, asi jsme se nakazil:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvek:
Pavel.Sramek

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Martin.Ptacek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 129
Registrován: 25 lis 2010, 08:55
Profese: tester
Bydliště: Domažlická 225, Plzeň
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Martin.Ptacek »

Zde si dovolujeme stručné shrnutí postoje celého předsednictva MS (tučně) a posléze vyjádření jednotlivých členů PMS.
Budeme reagovat na původní body, protože je předkladatel nekonkretizoval.


Radek.Krejci píše: 09 čer 2019, 23:55 1) Nedostatečná komunikace s členskou základnou MS.
Předsednictvo zveřejňuje zápis každé své schůze nebo jednání zde: viewtopic.php?f=519&t=45443 V zápise se neobjevují pouze hlasování, ale i úvahy, které nás k tomu vedli. V rámci předsednictev to není vůbec běžné. Všechny informace o akcích dáváme členům vědět přes soukromé zprávy na fóru, do sdíleného google kalendáře, ke každé události tvoříme Facebookovou událost a ještě ji sdílíme na komunkační fb messengeru Pirátů MS Plzeň. Dále pomáhame v dalších projektech a jelikož nám nejde v tomto o věčnou slávu tak se tím málo chlubíme. ;)
Žádných výtek ke komunikaci si nejsme vědomi. Budeme rádi za jakékoli podněty.


Pavel Šrámek: Předsednictvo zveřejňuje zápis každé své schůze nebo jednání zde: viewtopic.php?f=519&t=45443 V zápise se neobjevují pouze hlasování, ale i úvahy, které nás k tumu vedli. V rámci předsednictech to není vůbec běžné. Dále všechny informace o akcích dáváme členům vědět přes soukromé zprávy na fóru, do sdíleného google kalendáře, ke každé události tvoříme Facebookovou událost a ještě ji sdílíme na komunkační fb messengerovské skupině Pirátů MS Plzeň.
Pokud má předsednictvo větší a složitější úkol, veřejně do dokládá v Redmine: https://redmine.pirati.cz/projects/mesto-plzen
Ale pokud to někdo považuje za nedostatečné, rád uvítám rady, jak to dělat lépe.

Daniel Kůs: Navíc má určitě každý na nás e-mail a kdykoliv se může na cokoliv zeptat. Odpovíme vždy a rádi.

Marek Habruň: Odpověděl jsem vždy do druhého dne na každou zprávu (přišlo mi jich z řad členů celkem jen 5 za celou dobu mé funkce místopředsedy) s výjimkou jedné, kdy jsem byl na dovolené a mimo dosah internetu a odpověděl a ž po víkendu.

Martin Holzman: Naprosto nerozumím tomuto pochybení. Komunikace probíhá v jednotlivých společných chatech, na fóru i facetoface v pořádku, doteď si nikdo nestěžoval. Pokud vím, nikdy jsem člena MS zprávu neignoroval.

Martin Ptáček: Nevidím žádné větší pochybení předsednictva jako celku v tomto bodě. Čím je podložené toto tvrzení?


Radek.Krejci píše: 09 čer 2019, 23:55 2) Latentní přístup k eurovolbám na úrovni aktivity při akcích, při spolupráci s krajským manažerem, na jejich vytváření, a vůbec zapojení se do kampaně na úrovni jednotlivců, ale i podpory aktivit MS jako celku.
Na začátek Eurovolby byly organizované KS a KoDo. Většina z PMS byla kontaktována volebnim koordinátorem pouze jednou a většinou jenom s dotazem na účast na akci. Uznáváme že naše účast na akcích mohla být větší, ale jelikož jsme neorganizovali tyto akce byli by jsme tam jako účastníci jako každý jiný člen.
Co se týká klíčů od krajského pirátského centra, byli jsme většinou kontaktováni jen pár hodin před začátkem akce a klíče z nás po většinu kampaně měli jenom 3 z PMS. Ale nechápu proč jsme museli klíče zařizovat my když by je měli mít všichni z PKS a KoDo a předpokládal bych že je bude mít i koordinátor kampaně.



Pavel Šrámek: Na stánku byl vždy někdo z PMS. Na každé důležité akci byl někdo z PMS. Kromě té ,,zpackané” velikonoční. Příště bych trval na povinném zapisování každé akce do Google kalendáře. Vyjádřím se ještě k osočení, že jsem úmylsně sabotoval Facebookovou kampaň špatnými filtry z důvodu zášti. Krajská kampaň na Eurovolby na sociálních sítích byla na jednotku obyvatele nejdražší za celou historii KS Plzeńský kraj. Kliknutí na příspěvky na sociálních sítích nám Facebook vyúčtoval i na 84,- za klik, když v kampani v komunálních volbách nás prokliky vycházeli kolem koruny. Když jsem si jednou ,,dovolil” zacílení opravit, snesla se na mě od managera eurovoleb kritika. Autoritu managerovy eurovoleb dalo KS PLK a Pepa má vlastní. I tak věřím, že Fb kampaň vedl podle svého nejlepší svědomí a vědomí. Jakou aktivitu na úrovni MS Plzeň nepodpořilo PMS Plzeň?

Daniel Kůs: Já osobně jsem strávil na stánku 15h v nejexponovanější době. Osobně jsem jednotlivým lidem dokonce prezentoval našeho kandidáta. Managerem jsem byl kontaktován jen jednou na neděli a to jsem nemohl. Dávám MS a Pirátům všechen svůj čas a tak aspoň v neděli chci být s rodinou.

Marek Habruň: Zúčastnil jsem se stánku vždy po pracovní době (odešel jsem z práce o hodinu dříve), s vyjímkou jednoho dne, kdy jsem byl na městské akci UMO3 (Na špekáček s trojkou) a i tam vedl kampaň do voleb. Osobně a sám jsem roznesl 2 balíky novin po Zadních Skvrňanech mimo časy dohodnutých akcí. Ohledně účasti předsednictva na stánku - jednou jsme se tam dokonce sešli všichni ve stejný čas a uspořádali si ve stánku veřejnou schůzi předsednictva. Uznávám, že jsem se nezapojil do organizování akcí, ale z hlediska své aktivity a účasti mám svědomí čisté.

Martin Holzman: Stánku jsem se zúčastnil sice poslední den, ale byl jsem až do konce. Měl jsem zápočtový týden, škola mě vytěžovala, nicméně jsem rozdával noviny i sám v tramvajích v autobusech, na kampusu ZČU. Pomohl jsem Jirkovi Pekovi rozvěsit skoro dvě desítky plakátů na pouťovou cyklojízdu, měla ohromný úspěch. Bohužel se naše kandidátka do EP a většina kritiků PMS Plzeň nezúčastnilo. Velikonoční snídaňovou akci neberu jako akci vhodnou pro prezentaci pro kandidáta do EP. Těsně před volbami jsem s naší příznivkyní a Petrem Viletou vyjeli po vesnicích po PK a vylepili plakáty a roznesli noviny. Osobně jsem do toho dal maximum, a takto se postavím i za každého člena z PMS. Jestli se chce dále vznášet kritika, řekněte mi to do očí.

Martin Ptáček: Byl jsem koordinátorem kontaktován jenom jednou a to dlouho před začátkem kampaně. Od té doby jsem se o většině akcí dozvěděl pozdě, když už jsem nemohl změnit plány. Nicméně jsem se opravdu účastnil málo na těchto volbách (cca 6 hodin). Ale není úkolem předsednictva MS pracovat za celé místní sdružení. Navíc tyto volby koordinovalo KS.


Radek.Krejci píše: 09 čer 2019, 23:55 3) Postrádáme rozumnou marketingovou a PR komunikační koncepci na úrovni MS --> neurčení cílových skupin jednotlivých segmentů obyvatelstva a nespecifikace rozdílných strategií těchto cílových skupin pro jejich maximální využití k růstu popularity, volitelnosti i získávání nových příznivců i členů --> v současné chvíli řešeno na základě iniciativy řadové členky a bez podpory předsednictva.
Měli jseme za to, že toto jsme už vyřešili před měsícem kroky ke zřízení MO (mediální skupina při MS Plzeň). Předpokládám že zvolená vedoucí MO předloží na příštím jednání MS plán komunikace na sociálních sítích, který bude toto řešit.
Ohledně náboru nových členů dodržujeme přísná doporučení z Prahy.



Pavel Šrámek: Takovou členku bych uvítal, ale momentálně ji nemáme. Člověku, který ví, jaká cílová skupina obyvatel chce být členem v Pirátech a jaká přesně cílová skupiny nas volí, bych dal milion. To neví ani markeťáci v Praze….

Daniel Kůs: Dodržujeme ohledně náboru nových členů přísná doporučení z Prahy se kterými souhlasím. Navíc sehnat nové členy není problém, ale sehnat kvalitní členy problém je a v tom žádná strategie nepomůže.

Marek Habruň: Nedostala se ke mě žádná informace o takové aktivitě s žádostí o podporu předsednictva.

Martin Holzman: Já se dlouhodobě zabývám zlepšení situace voličské základny na Roudné, kde i teď je nízký počet voličů obecně. Bohužel, nevidím žádnou práci této řadové členky, tak nemůžu ani přemýšlet nad dílčími strategiemi, zkrátka a dobře nevidím způsob jak podpořit nicnedělání. Mimochodem, proč se ke mně nedostalo stanovisko ke kostelu na MO1 před zveřejněním do médií? (řečnická otázka, já odpověď dávno znám)

Martin Ptáček: Kraj má nějakou takovou strategii? Částečně řeší nově zřizovaný mediální team… Jaká řadová členka toto řeší bez podpory?


Radek.Krejci píše: 09 čer 2019, 23:55 4) Odebírání a následné vynucené vracení práv ke stránkám (facebook, instagram,...) a obstrukce při zveřejňování článků.
Práva k sociálním sítím jsou teď v gesci vznikajícího MO. Za nás je vyřešeno.


Pavel Šrámek: Práva k facebooku a instagramu Pirátů v Brně má předsednictvo tohoto sdružení. Nekřičím a neřvu, že mi je taky nedali. Naopak jsem rád, protože vím, že členy tohoto sdružení na sociálních sítí reprezentují lidé, které si členové zvolili, nikoliv člověk, který se nejhlasitěji vzteká. Stejně to vidím na úrovni MS Plzeň.

Daniel Kůs: Na mne se osobně nikdy nikdo neobrátil. Já jsem navíc nikdy netrval na držení přístupů. Ale na čem trvám je, že to má mít v rukou jen úzká skupina. Navíc díky naší iniciativě je toto definitivně vyřešeno. Máme skvělou mediální guru se skvělou strategií, tedy jsme nakonec řešení našli.

Marek Habruň: Přišly ke mě dvě takové žádosti ke zveřejnění na FB (bylo to ve chvíli, kdy jsem sám takový přístup neměl), odkázal jsem dotyčné na ty členy předsednictva, kteří tím přístupem disponovali, těm se však dotyční neozvali z osobních antipatií. Po udělení práv mi přišla ještě jedna žádost o zveřejnění a u ní jsem omylem daný článek zveřejnil v tajné skupině místo veřejné, došlo tedy ke zdržení o jeden den a za tuto chybu se omlouvám.

Martin Holzman: Ano, toto jsem měl na starost já, vytvářet příspěvky a sdílet je na sociálních sítích. Fungovalo to do té doby, než na mě začal chodit neustálý tlak, abych sdílel opakovaně ty samé události, sdílel ankety o obvodních událostech, které nebyly celoplzeňské, a tak témata ztrácela na zajímavosti pro běžného voliče. Jo a ještě ty přiblblé ankety o kachničkách, které byly pro úroveň žáků prvního stupně základní školy. Tak jsem neoficiálně a neformálně na tento post rezignoval a věřil jsem pro řešení uceleností mediálního týmu, který se dle mého názoru aktuálně nevyvíjí a ztrácí.

Martin Ptáček: Předsednictvo se rozhodlo pro strategii komunikace přes sociální sítě ale ta byla neustále rozporována proto jsme nakonec přistoupili. K vytvoření mediálního teamu vedeného volenym vedoucim, který sestaví tento team. Tímto vedoucím byla zvolena Magdalena Daňková, která už má připravenou strategii pro předložení MS Plzeň.


Radek.Krejci píše: 09 čer 2019, 23:55 5) Nedostatečná sebereflexe vyslovené kritiky.
Prosíme příklady vyslovené kritiky na kterou jsme nereagovali.
Problémy se správou sociálních sítí jsme konstruktivně vyřešili založením MO.



Pavel Šrámek: O výtce 1,2 a 3 slyším poprvé. Výtku 4 jsme řešili na schůzích MS Plzeň, i na úrovni PMS Plzeň, což je vidět v zápisech jednání předsednictva a zápisech ze schůzí MS Plzeň a výtka byla vyřešena. To, že je někdo s výsledkem nespokojen, slyším poprvé.

Daniel Kůs: Kdykoliv si rád poslechnu kritiku. Ne však zákulisně vyvolávaný nátlak ke zviditelnění úzké skupiny. Nikdy se ke mne žádná kritika nedonesla až teď rovnou takto přes návrh na odvolání.

Marek Habruň: Obecně se snažím ignorovat kritiku emotivně zabarvenou, nemá pro mne hodnotu. Výtky oprávněné naopak vítám a snažím se z nich poučit.

Martin Holzman: Toto mi přijde až příliš citově zabarvené. Kritika na mne během mé funkce nebyla, toto beru jako jakýsi nůž do zad. Jestli na někoho jiného z předsednictva, tak je to nedostatečná komunikace ze strany kritiků. "I ty, Brute?!"

Martin Ptáček: Nevím o jakou nereflektovanou kritiku se jedná. Pokuď bych měl brát v tomto vlákně vyslovenou bude tento bod porušovat zákony kauzality.


Na závěr nás mrzí že se tyto výtky k nám nedostaly standartnější cestou na schůzi, emailem nebo jiným komunikačním prostředkem, ale formou nejkrajnější.
Rádi zohledníme všechny faktické výtky, které jsou v tomto vlákně.

Žádný z bodů, ani jejich kombinaci neshledáváme natolik závažnými, aby kvůli nim bylo odvoláno jakékoli předsednictvo.

Chtěli by jsme poprosit, aby jsme pracovali pro občany a nehádali se pořád mezi sebou.
Ať už výběrové řízení, správa sociálních sítí, nebo teď toto podání. Bere nám to síly, nadšení a čas, které by jsme mohli věnovat právě lepší komunikaci v MS, přípravě akcí nebo projektů a v neposlední řadě boji s koalicí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Ptacek za příspěvek:
Martin.Holzman
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“