Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Chcete odvolat předsednictvo MS Plzeň?

Ano
7
26%
Ne
17
63%
Zdržuji se
3
11%

Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Návrh na odvolání předsednictva MS Plzeň

Příspěvek od Pavel.Bosak » 10 čer 2019, 13:38

Roman.Sedlacek píše:
10 čer 2019, 11:09
Pavle a četl jsi v tom návrhu taky tohle:
Doopravdy není naším cílem někoho poškodit, ale naopak fungování a soužití našeho MS zlepšit. Nebudeme se zlobit ani trolit v případě, kdy předsednictvo obhájí svůj mandát. Ale přáli bychom si, aby se výše uvedené výtky přestaly u nás projevovat a staly se spíše motivací pro další práci. Dávám tak tímto prostor, aby členové předsednictva obhájili svou práci.
Já vím, je to až ke konci :weep: :-(
Ano četl, a nevěřím z toho ani slovu. Protože tu nejsem jeden den a znám vás všechny už docela dobře. Takovéhle demagogické teátry se používají v politice proti opozici a ne mezi lidma, co se znají. Z takovéhleho zázemí se nedá pracovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramek, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova, Miroslav.Vanacek

Radek.Krejci
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: IT konzltant
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od Radek.Krejci » 10 čer 2019, 18:56

Tak, aby členský podnět získal dostatečnou formální podporu, spustil jsem hlasování ve vlákně -> Prosím hlasujte :)

EDIT: Mohu potvrdit to, co napsal Pepa. Než jsem spustil anketu, neměl jsem možnost se dostat sem na forum a pověnovat se diskuzi a obratem reagovat na příspěvky.

Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: administrativa
Dal poděkování: 319 poděkování
Dostal poděkování: 196 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Hagara » 10 čer 2019, 19:06

Vkládám screenshot.
Snímek obrazovky 2019-06-10 v 19.03.23.png
Žádám o hlasování, podnět získal podporu skupiny členů.
Pirátský zastupitel na MO Plzeň 1 / Člen Finančního výboru na MO Plzeň 1 / Člen Komise pro bezpečnost a veřejný pořádek na MO Plzeň 1 / Člen Komise pro bezpečnost, protidrogová a prevence kriminality Magistrátu města Plzně
-------------------------------------------------
mail: frantisek.hagara@pirati.cz / telefon 6o4665o97. OFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 10 čer 2019, 19:34

Frantisek.Hagara píše:
10 čer 2019, 19:06
Vkládám screenshot.
Snímek obrazovky 2019-06-10 v 19.03.23.png

Žádám o hlasování, podnět získal podporu skupiny členů.
Pomalu s tim hlasovanim, ted je na rade svolani jednani, to je ta dulezitejsi cast ty demokracie. I kdyz z dnesniho stavu vasich odpovedi (prakticky 0) a kontrastu se sehnanim podpory cca za 5 minut od pridani ankety mam takovy dojem, ze byste se radi promlceli az k hlasovani, a za sebe rikam, ze vam do toho mlceni budu dost kecat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Sramek, Daniel.Kus, Petr.Vileta, Roman.Sedlacek, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova, Miroslav.Vanacek
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1018 poděkování
Dostal poděkování: 1765 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 10 čer 2019, 21:11

Jů, co je to tady za hovna? Tak popořadě:
1) Nedostatečná komunikace s členskou základnou MS.

- Jak se to projevuje a jak byste si komunikaci představovali? Já jsme se současným stavem v tomto spokojen.
2) Latentní přístup k eurovolbám na úrovni aktivity při akcích, při spolupráci s krajským manažerem, na jejich vytváření, a vůbec zapojení se do kampaně na úrovni jednotlivců, ale i podpory aktivit MS jako celku.
Co znamená latentní přístup? Nerozumím, nedává to smysl. Organizátorem eurovoleb je Republikové předsednictvo, tedy kritiku směřovat tam. Rozpočet MS Plzeň (která vlastně ani nemá rozpočet, jen rozpočtovou položku) na eurovolby byl 0 CZK přesně, s tím se opravdu nedá moc dělat.
3) Postrádáme rozumnou marketingovou a PR komunikační koncepci na úrovni MS --> neurčení cílových skupin jednotlivých segmentů obyvatelstva a nespecifikace rozdílných strategií těchto cílových skupin pro jejich maximální využití k růstu popularity, volitelnosti i získávání nových příznivců i členů --> v současné chvíli řešeno na základě iniciativy řadové členky a bez podpory předsednictva.
tady se nechytám, sorry jako
4) Odebírání a následné vynucené vracení práv ke stránkám (facebook, instagram,...) a obstrukce při zveřejňování článků.
Jo, tady to vázlo, a dost podstatně. Ale problém byl konstruktivně vyřešen, takže WTF?!
5) Nedostatečná sebereflexe vyslovené kritiky.
Kým a kde byla vyslovena kritika? Žádnou jsem nepostřehl.

Celkově to vše stojí na vodě, za mě má předsednictvo MS Plzeň nadále svou důvěru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramek, Martin.Holzman, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22467 poděkování
Dostal poděkování: 19149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 čer 2019, 21:25

Jiri.Rezek píše:
10 čer 2019, 21:11
Organizátorem eurovoleb je Republikové předsednictvo, tedy kritiku směřovat tam. Rozpočet MS Plzeň (která vlastně ani nemá rozpočet, jen rozpočtovou položku) na eurovolby byl 0 CZK přesně, s tím se opravdu nedá moc dělat.
S tím si troufnu nesouhlasit. Jestli mi nezačíná vynechávat paměť, tak k pořádné kampani jsme se za těch 10 let vždycky museli vyhecovat sami mezi sebou a předsednictvo většinou šlo příkladem. Uznávám, že i minulé eurovolby byly z hlediska kampaně také "slabší", ale to je obecně i účast voličů v nich. Ale že by to bylo rozpočtem, to ne. Mohli jsme centrálu požádat a nějakou částku. Požádali jsme? Jo a Rezku, kolik jsi osobně rozdal novin lidem, kromě stánku u Branky? Já přiznávám, že žádné a to je jednoznačně chyba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Roman.Sedlacek, Filip.Sequens
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 10 čer 2019, 21:55

Petr.Vileta píše:
10 čer 2019, 21:25
Jestli mi nezačíná vynechávat paměť, tak k pořádné kampani jsme se za těch 10 let vždycky museli vyhecovat sami mezi sebou a předsednictvo většinou šlo příkladem. Uznávám, že i minulé eurovolby byly z hlediska kampaně také "slabší", ale to je obecně i účast voličů v nich. Ale že by to bylo rozpočtem, to ne. Mohli jsme centrálu požádat a nějakou částku. Požádali jsme? Jo a Rezku, kolik jsi osobně rozdal novin lidem, kromě stánku u Branky? Já přiznávám, že žádné a to je jednoznačně chyba.
Eurovolby budou z hlediska toho hecování úplně logicky vždycky nejtěžší, protože je v nich úplné minimum kandidátů, kteří musí být dost silní, aby dokázali strhnout celé MSko, pokud propagovaná kandidátka nemá ani podporu velké části MS, je prostě kravina za to tu velkou část trestat, spíš je na místě ptát se té kandidátky, jaktože si tu podporu nezajistila, příp. volebního manažera, proč propagoval právě tuto kandidátku...

Ale teda furt napjatě čekám, jestli někdo zvedne koule z podlahy a zareaguje na ty moje otázky, nebo jestli si na to nejdříve musíte připravit notičky a zformovat společnou odpověď :)
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 čer 2019, 22:34

Já reaguju sám za sebe na to, co já cítím jako trochu problém. Jestli je to na odvolání toho, onoho, nebo všech, to ještě sám nevím. Také proto navrhuji hlasovat o každém zvlášť. Jo a aby bylo předem jasno, nehodlám se ucházet o místo v PMS, dokonce ani posledního místopředsedu. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Filip.Sequens, Josef.Kubat
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Radek.Krejci
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: IT konzltant
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od Radek.Krejci » 11 čer 2019, 00:08

Chci níže reagovat na Tomášův příspěvek ne proto, že bych byl vůči němu pouze v opozici, ale hlavně proto, že zatím nejvíce shrnuje to, o čem se tady bavíme...

Prvně se chci ohradit vůči tomu, že bych zde pořádal puč na předsednictva MS Plzeň. Nehodlám nikoho sesazovat z piedestalu, funkce nebo odstavovat z dění u nás. Jsem pyšný na to, že jsem členem asi nejdemokratičtější politické strany v ČR a z toho jak Piráti fungují, si myslím, že něco jako puč lze u nás úspěšně provést velmi obtížně. (Jako že bychom bychom násilně převzali Pirátské centrum a postavili před ním barikády? :shock: )
Během dvaceti let První republiky (1918 - 1938) se v Československu vystřídalo 19 vlád (pokud je tento údaj správný.) Nikdo nikoho v MS Plzeň nesvrhnul a je klidně možné, že předsednictvo svůj mandát uhájí a vyjde silnější než bylo předtím. Frakce ve stranách jsou celkem běžným jevem a bylo by s podivem, kdyby u Pirátů neexistovaly různé názorové proudy. Není to důvod k boji na nože ani nevybíravému slovníku. Vnitrostranická politika je velký úkol, který se musíme naučit.
Tomas.Pastircak píše:
10 čer 2019, 12:37
Ad 2) - já vidím jako hlavní problém tohoto, že byla na úrovni kraje poměrně významně propagována Magda Daňková. Myslím že je možné ji objektivně popsat slovem "kontroverzní" a vzhledem k osobní zkušenosti naprosto chápu případnou demotivaci členů předsednictva (a ostatních členů MS) se ve směru eurovoleb angažovat. A i s ohledem na to, že eurovolby byly primárně řízeny z kraje, poprosil bych víc informací o tom, co místní předsednictvo (z pozice předsednictva, ne z pozice členů MS) mělo dělat a nedělalo, resp. jaká exekutiva ve směru eurovoleb na ně byla delegována volebním manažerem nebo PKS, osobně jsem žádné takové delegování nezaznamenal.

Ad 4) Pokud si dobře pamatuju, práva ke stránkám jsem odebíral ještě já jako člen předsednictva cca v lednu, nezaznamenal jsem další kritiku od té doby - jak se to týká současného předsednictva?
Roman.Sedlacek píše:
10 čer 2019, 11:09
Doopravdy není naším cílem někoho poškodit, ale naopak fungování a soužití našeho MS zlepšit. Nebudeme se zlobit ani trolit v případě, kdy předsednictvo obhájí svůj mandát. Ale přáli bychom si, aby se výše uvedené výtky přestaly u nás projevovat a staly se spíše motivací pro další práci. Dávám tak tímto prostor, aby členové předsednictva obhájili svou práci.
Skutečně? Kritizujete pět bodů, z toho "nedostatečná komunikace", "nedostatečná sebereflexe" a "latentní přístup" jsou, pardon za ten výraz, naprosto obecné kecy, u kterých bych poprosil o významé konkretizování, bod 4 byl vyřešen tuším v lednu a kvůli bodu 3 snad zakládáte MO, aby toto řešil. Ne, tady fakt nevidím snahu "soužití zlepšit", tohle je naprosto regulérní boj o moc.

Pokud se vám povede tenhle puč, rozhodně nepočítejte s tím, že by se vám povedlo zapojit ty, kteří už to Magdě prokoukli OFFTOPICjsem docela rád, že se mě to netýká, jelikož jsem mimo Plzeň. Konstruktivním řešením by byl návrh převolby (nikoliv odvolání) předsednictva, nominace jednoho člověka OFFTOPIC(osobně jsem přesvědčen, že vaše "frakce" v Plzni většinu nemá, ale návrh jednoho člověka bych považoval za konstruktivní krok směrem ke smíření, proto byste pro něj i mohli dostat dost hlasů) do nového předsednictva a nějaká vize toho, co by nové předsednictvo mělo zlepšit a hlavně, jak plzeňské Piráty sjednotit. To je momentálně největší problém, tahle varianta hlasování ho neřeší, ale naopak prohlubuje, a je úplně jedno, která "frakce" převáží tu lehkou většinu, obě na tom obrovsky ztratí a největší škoda bude pro Piráty. Tak to vemte pls v úvahu.
Ad 2) Naprosto rozumím tomu, když by někdo nechtěl v kampani propagovat Magdu nebo jiné kandidáty od dvouciferného místa na kandidátce dál a že to pro může být nějaký demotivační prvek... Chápu to, že každý žijeme svůj vlastní život a třeba i v průběhu voleb není dost času nazbyt se angažovat, protože spoustu věcí a hodnot je (bez diskuze) přednějších než politická kampaň. Ale vůbec nerozumím tomu, proč bychom kvůli tomu měli být demotivováni podporovat další kandidáty, které jsme si sami zvolili na sjezdu v Táboře a o které jsme doopravdy hráli v posledních volbách? Minimálně Lukáš Blažej je skvělý kandidát, který mi bude v Evropě chybět. (Řečnická: Kolik % bychom museli získat, aby jsme do Bruselu poslali Magdu?) :!:
Pokud někoho demotivuje jít pracovat na kampani osobní zášť vůči kandidátovi na 14. místě více než šance propagovat Pirátský program v Bruselu, tak mě to fakt mrzí a rozhodně to není správně. Pokud nominace Magdy na 14. místě kandidátky byla překážkou pro angažování členů MS Plzeň ve volbách, za mě, je to špatně, a nechci aby takto předsednictvo fungovalo.

Vzhledem k tomu, že v Plzni je registrována přibližně polovina členů kraje, očekával bych, že samo předsednictvo vyvine aktivitu ve směru k volbám. Každé volby jsou jedinečná šance prosazovat pirátské myšlenky a zásady transparence nebo svobody, které dnes čerpáme nejen z Poslanecké sněmovny.
A výmluva na rozpočet... uff... Na konci kampaně leželo v PiCe asi 18 balíků Pirátských listů.

Ad 4) Nedostatečnou sebereflexi tady, právě teď, a online, zažíváme. Proč teď ve vláknu nejsou příspěvky o tom, kde by předsednictvo prokazovalo plody své práce a vyvracelo "hovna" (citace jiných příspěvků,) která jsou v návrhu výše? Za sebe, chci předsednictvo, které dokáže naslouchat členům a reagovat na výsledky voleb. Předsednictvo, které dokáže uznat svou chybu a poučit se z ní. Třeba jsem idealista, ale já takový faktor v MS Plzeň postrádám.

A TEĎ HLAVNĚ: Jak myslíš návrh převolení předsednictva? Jaký je tvůj návrh, Tome? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Krejci za příspěvky (celkem 3):
Filip.Sequens, Frantisek.Hagara, Roman.Sedlacek

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 čer 2019, 00:41

Jestli můžu, čistě technicky:

1) vzít tento návrh zpět.
2) podat návrhy na odvolání každého z 5 členů předsednictva samostatně.
4) založit hlasování o počtu členů místního předsednictva (3 až X)
3) na základě výsledku dovolit předsednictvo do odhlasovaného počtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Filip.Sequens, Roman.Sedlacek, Josef.Kubat

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Plzeň“