Setkání 4.6.2019

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 66
Registrován: 11 črc 2014, 14:09
Profese: Sociální pracovnice
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Judita.Vedlova »

Přišla mi mailem pozvánka, tak kdyby někdo měl zájem dorazit a mail nedostal:

Pozvánka na úterní čaj po sedmé do restaurace Jiskra - 4.6. v 19,30
Po tel. dohodě se členy a příznivci hradeckých pirátů bychom měli projednat následující program:
1. Výměna názorů na situaci PS v JH, která vznikla po zrušení MS v JH, o Naší pozici v KF a našimi vztahy s KF
2. Zvážení a navržení našich dalších případných kroků v KF
3. Návrhy na uspořádání poměrů pirátství v JH
4. Vytvoření kostry naší práce v JH
5. Návrhy na delegaci koordinátora (jednajícího) pro práci pirátů v JH.
Dejte vědět, kdo může. Měli bychom zaujmout nějaká stanoviska, udělat nějaké domluvy, případně se pobavit o radě, výborech a komisích (jestli je třeba)
Ahoj J.Princ

Moje odpověď:
Posílám pirátský pozdrav od klidného moře v Itálii,

bohužel navrhovaný termín se mi stejně jako Verče nehodí. Zároveň mi připadá lehce absurdní, že jste většina nedorazila na minulé setkání, které se začalo řešit týden před jeho konáním, a dožadovali jste se, že by bylo vhodné vytvářet tabulky, kam budeme zapisovat jaký termín nám vyhovuje a jaký ne, a nyní je jasně sepsán termín a čas. Nezdá se vám to divné?
V linku zasílám možnost hlasování o termínu setkání, kde se můžeme vyjádřit všichni bez předchozího obtelefonování jen vybraných jedinců.
https://doodle.com/poll/v443iehc9mtx4dff A je možné ho využívat pravidelně. (Nabízím, nenutím, jen hledám možnosti)
Protože očekávám, že schůzka proběhne i bez naší účasti, chtěla bych se vyjádřit k navrhovaným bodům programu:

1. Výměna názorů na situaci PS v JH, která vznikla po zrušení MS v JH, o Naší pozici v KF a našimi vztahy s KF

Zrušení MS v JH postupem času a z jednání některých z nás vnímám jako pozitivní, jelikož to dává Hradeckým Pirátům možnost se otevřít, pustit si čerstvý vzduch do plachet a začít to dělat trošku jinak než tomu bylo dříve. Situace je v tuto chvíli velmi svobodná a záleží na nás, jak jí uchopíme. Zrušení MS vnímám jako zpětnou vazbu, která se nám snaží říct, že věci minulé nebyly úplně tak v pořádku, jak se mohly na první pohled zdát. Tak vzhůru k novému začátku. Je dobré, že nemusíme vše tvořit od píky, jsou zde jasná pravidla, která vycházejí z našeho Pirátství. Pokud to někdo vnímá jinak, je to na delší debatu a pravděpodobně i v širším plénu. A dovolím si domněnku, že tak si to představuje i KF.

I naše pozice v KF je teď otevřená, a záleží na nás, jak se k tomu postavíme. Jsme členové či příznivci Pirátské strany, což je to, co nás spojuje nejen v JH, ale napříč krajem i republikou. To si uvědomme a na tom pojďme stavět. Nikdy se nemusíme shodnout ve všem, ale základ by měl vycházet z Pirátských ideí a pravidel, a na tom se pojďme domluvit. Pokud to vnímáte jinak, asi by se chtělo zamyslet nad tím, jestli je teda pirátství vaše jasná volba.

Dovolím si k tomuto bodu ještě jednu domněnku. Nemyslím si, že je možné hodnotit vztahy skupiny s jinou skupinou. Můžeme se bavit o vztazích a pozicích jednotlivců. A já za sebe mám vztahy s KF na dobré úrovni, jsme v kontaktu a komunikujeme mezi sebou. A jsme v pozici partnerů, kterým jde o stejný cíl, tedy o zlepšení života v naší banánové republice. Jinak pokud jde o jejich názory na naše fungování myslím si, že z nás mnohdy mají srandu nebo nechápavě kroutí hlavou či jim je to jednou... Ale zapojováním se do dění, se snažím změnit solitérství, které zde bylo nastaveno.



2. Zvážení a navržení našich dalších případných kroků v KF

Tomuto bodu moc nerozumím, co tím chtěl autor říct? Jakých kroků a k čemu by měly vést? To totiž kroky většinou dělají, že někam člověka vedou...

Prosím o nějaké podrobnější informace či vysvětlení.



3. Návrhy na uspořádání poměrů pirátství v JH

Tenhle bod mě hodně pobavil, doporučuji načít potřebné dokumenty na webu, aby jsme zase nestáli před problémem, že porušujeme nějaké zásady a základy. https://wiki.pirati.cz/rules/st

Jinak za mě jsme si nyní všichni rovni, a naším garantem je krajské předsednictvo. V tuto chvíli jsme fórem v JH, takže nemáme žádné usnášející právo. A za mě můžeme klidně dále fungovat na bázi fóra, tedy potkávat se a diskutovat a důležité kroky konzultovat s nadřízeným orgánem, tedy KPJčK. Ale chápu, že by ty poměry měli být srozumitelné všem. A proto navrhuji následující:

Každý člen Pirátů, stejně jako příznivce, má právo svolat schůzku, pokud má potřebu projednat konkrétní věci osobně. Schůzka bude oznámena dopředu alespoň 5 pracovních dnů (pokud se bude jednat o nějakou nenadálou situaci, která vyžaduje neodkladné řešení, může být oznámení v kratším časovém sledu, ale hodně věcí se dá předvídat a předpokládat, proto pojďme efektivně pracovat s časem).
Mimo osobních schůzek bude vzájemná komunikace a předávání informací mezi s sebou probíhat prostřednictvím fóra a emailů, kde se budeme vzájemně informovat a budeme pracovat na prosazování volebního programu a na tvorbě programu nového do příštích komunálních voleb.

4. Vytvoření kostry naší práce v JH

Za tento bod děkuji, již nějakou dobu se o toto snažím, ale chápu, že když je to z mé hlavy, není na to brán zřetel...

Můj návrh:
Mediální obraz - tvořím já s Václavem ve spolupráci s krajem ideálně na základě podkladů, které nám poskytnete.
členové komisí a výborů, zastupitelé a radní - předávají informace do MO, pracují si na věcech z komisí, komunikují s občany, a ve spolupráci tvoří vhodná řešení daných problémů. .... toto není o teplých bonzech, ale o zpřístupnění informací občanům
práce s dobrovolníky, příznivci a zájemci o členství se řeší ve spolupráci s ostatními členy a konzultuje se s krajskými koordinátorkami
potřebujeme rozšířit své řady a najít další angažované lidi zapálené pro Piráty
práce s programem a tvorba nového - je potřeba zanalyzovat situaci, pokud někdo analýzu máte, prosím pošlete jí ostatním
je dobré nastavit si jasné, měřitelné cíle, vytvořit si strategii, jak k nim dojdeme a začít to uskutečňovat
každý má právo navrhnout svou strategii a tu předložit v písemné podobě ostatním, po konzultacích vybereme nejlepší varianty
jinak program zde
pořádání veřejných akcí - přikládám dokument, který byl již před nějakou dobou vytvořen, byl s vámi všemi sdílen a máte možnost ho připomínkovat či dávat vlastní návrhy, zde

5. Návrhy na delegaci koordinátora (jednajícího) pro práci pirátů v JH.

Zajímavá myšlenka, jen bych jí dotáhla. Nechť se tedy přihlásí lidé, kteří mají zájem dělat koordinátora, navržené kandidáty ať zvolí buď KP nebo KF. A tedy pokud to takto přijmete, tak se tímto hlásím, že jsem ochotná to dělat.



Pokud jste to dočetli až sem, moc vám děkuji, budu ráda za komentáře, připomínky i za to, že o tom popřemýšlíte.

Mám ještě pár poznámek pod čarou. To že se v textu často oháním KP, KF neznamená, že zpochybňuji naší autonomii, ale ctím jistá nastavená pravidla, která mi dávají smysl a zároveň svou životní filosofii věřím v to, že víc hlav více vymyslí. Máme možnosti pracovat s řadou odborníků a tvořit nové věci či opravovat ty staré a to se lépe dělá s více lidmi.

Také doufám, že vás po návratu z dovolená budu moci seznámit s novou částí našeho webu, na které v současné době pracuji.

Ještě jednou vám děkuji a přeji pěkný zbytek víkendu.

Držíme kurz ;) Judita
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj Judito, žádám tě tímto abys :

1/. Své osobní příspěvky nezveřejňovala pod hlavičkou „PIRÁTSKÉ FORUM Jindřichova Hradce“,

neboť to čtenáře věci neznalé může svádět k omylu, že se jedná o skupinové, většinové,
(tedy třeba i mé !!!! názory). Své příspěvky prosím označuj – „Jud. Vedlová, příznivkyně PS“

2/. Používala k prezentacím svých názorů jiné medium než forum Oblastního sdružení ČPS – např. facebook „Piráti Jindřichův Hradec“,

neboť tvé příspěvky jsou spíše osobního a mikroregionálního charakteru, než abys je na foru nutila číst desítky členů PS.

AHOJ piráti,
S pozdravem Jirka Princ, zrušené MS J.Hradec
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Josef.Spak »

OFFTOPIC[quote=Jiri.Princ post_id=621397 time=1559716911 user_id=10166]
Ahoj Judito, žádám tě tímto abys :
1/. Své osobní příspěvky nezveřejňovala pod hlavičkou „PIRÁTSKÉ FORUM Jindřichova Hradce“,
neboť to čtenáře věci neznalé může svádět k omylu, že se jedná o skupinové, většinové,
(tedy třeba i mé !!!! názory). Své příspěvky prosím označuj – „Jud. Vedlová, příznivkyně PS“
2/. Používala k prezentacím svých názorů jiné medium než forum Oblastního sdružení ČPS – např. facebook „Piráti Jindřichův Hradec“,
neboť tvé příspěvky jsou spíše osobního a mikroregionálního charakteru, než abys je na foru nutila číst desítky členů PS.

AHOJ piráti,
S pozdravem Jirka Princ, zrušené MS J.Hradec
[/quote]


Milý Jirko,

dovolím si, jak je mým zvykem, pár nevyžádaných rad.
  1. V této sekci na fóru může přispívat a vyjadřovat svůj názor i veřejnost, a to dokonce bez registrace. Mrzí mě, že jsi z toho zmatený, ale je to fakt. Asi jako že Země je kulatá.
  2. Tvůj příspěvek se žádostí o viditelné označení mi spíš připomíná příkaz, aby nosila na oblečení šesticípou hvězdu.
  3. Nikdo tě toto fórum nenutí číst, jak si nastavíš upozornění je tvoje věc. Zvlášť když života neschopná organizační jednotka, ke které tato sekce fóra náležela, byla zrušena.
  4. Prosím přestaň posílat lidi do fejsbuků a podobných míst, kam slunce nesvítí. Že ti není hanba už sice vím, ale kéž by...
P.S.: zvětšováním písma malost neskryješ
Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 66
Registrován: 11 črc 2014, 14:09
Profese: Sociální pracovnice
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Judita.Vedlova »

Milý Jirko,
požádat mě můžeš, ale bohužel Tvé žádosti nevyhovím.
Ráda ti vysvětlím proč.
1. Protože můžu, neporušuji tím žádné pravidlo. To že ty a Olda máte jiný pohled na předávání informací je vaše věc.
2. Mám dlouhodobě pocit, že se to v JH dělá pod pokličkou a to se mi nelíbí. Jeden z mnoha důvodů, proč jsem voličem a příznivcem Pirátů, je otevřenost. A je jedno jestli jsem příznivcem či členem, já budu tuto otevřenost ctít a budu se učit jí dělat, co nejlépe.
3. Věc na kterou reaguješ, dokonce splňuje tvůj požadavek. Je psána mnou a za mě. A je zde uveřejněna pro lidi, které zajímá dění v JH. Já chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale to je tak vše, co s tím udělá.
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj Josefe Špaku, tvá reakce je snaživě konstantní, za ty tři měsíce jsi se nikam neposunul
JP.
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj Judito,
souhlasím s tím, abys na foru zveřejňovala i své osobní zážitky,alene pod touto hlavičkou:

" Pirátské fórum Jindřichova Hradce 26.05."


už mi rozumíš???????????????????????????????????????????????????????????

Příspěvek od Judita.Vedlova » 25 kvě 2019, 09:35

Zdravíme pirátské příznivce v Jindřichově Hradci,
po delší odmlce Vás zveme na další veřejné Pirátské fórum, které proběhne v neděli 26.5.2019 od 17:00 v Restauraci Jiskra, sídl. U Nádraží 814, 377 01 Jindřichův Hradec.

Co bude na programu?
Koaliční smlouva
Zhodnocení voleb do EP
Další akce v JH do konce roku 2019
Co bude s městským parkem?
Report z Rady a debata o bodech budoucího zastupitelstva
Reporty z jednotlivých výborů a komisí

Zde linky:
dokument Program: https://docs.google.com/document/d/1kn3 ... CJrxM/edit
dokument Plán akcí: https://docs.google.com/document/d/1eOb ... k3HvQ/edit
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/549734152222747/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Judita.Vedlova za příspěvek:
Josef.Spak
Nahoru
Rychlá odpověď
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Josef.Spak »

Jirko, mě prostě přijde bizarní, jak máš neustále nutkání se samochválit a nad ostatní se povyšovat. Fakt to máš zapotřebí? Vždyť je to trapas...

Kdybys tvůj příspěvek přidal do toho tématu, na které odkazuješ (26.05.), bylo by to jasné hned a nemusel bys tu namáhavě vysvětlovat.

Odkazy se dělají takhle:

Kód: Vybrat vše

[url=https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=800&t=47271]téma, na které odkazuju[/url]
Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 66
Registrován: 11 črc 2014, 14:09
Profese: Sociální pracovnice
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Setkání 4.6.2019

Příspěvek od Judita.Vedlova »

Jirko, asi pořád nerozumím, budeš to muset více rozebrat.
Nelíbí se ti použití výrazu Pirátské forum na Pirátském fóru? Proč? Z významu slova to odpovídá záměru setkání.
K tomu zveřejňování osobních zážitků. WTF? Co v citovaném textu je mým osobním zážitkem? Já si své osobní zážitky publikuji na svých mediálních kanálech a velkou většinu si jich nechávám pro sebe. Jsou zde dejme tomu mé osobní myšlenky, ale ty, prosím, nezaměňujme se zážitky. A až sem budu psát své osobní zážitky, dostatečně to označím.
Věci, které byly v citovaném příspěvku uvedeny, byly obecného rázu. A to, že některé z nich opakuji stále dokola, je jen důsledkem toho, že jsem na ně stále nedostala uspokojující odpověď. Napadá mě, jako občana, voliče a příznivce PS, proč?
Zamčeno

Zpět na „[archiv] Jindřichův Hradec“