Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Davida Františka Wagnera na post vedoucího ZO?

ANO
76
84%
NE
9
10%
ZDRŽUJI SE
5
6%

Celkem hlasujících: 90 - Celkem hlasů: 90

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 1634 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner » 06 čer 2019, 15:58

Jan.Mares píše:
06 čer 2019, 15:34
Takže jestli správně chápu příspěvek z dneška, tak pokračuješ v advisor pozici pro Mikuláše v Bruselu. Padá tím tedy tvoje kandidatura? Měl bych určité pochybnosti o tom, jestli je tuhle funkci možné (a smysluplné) vykonávat Bruselu.
Ne, jak jsem psal hned v úvodním příspěvku, vidím to jako kombinovatelne a spíš jako bonus ve chvili, kdy je nutnou součástí udržet komunikaci Brusel - Praha.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Ondrej.Profant

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 06 čer 2019, 16:20

Každopádně pokud to někdo považuje za problematické budu velmi rád za další přihlášky do volby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Jan.Hora

Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Student, Génius
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování

Příspěvek od Jan.Mares » 06 čer 2019, 17:38

David.Wagner píše:
06 čer 2019, 15:58
Ne, jak jsem psal hned v úvodním příspěvku, vidím to jako kombinovatelne a spíš jako bonus ve chvili, kdy je nutnou součástí udržet komunikaci Brusel - Praha.
Já ti úplně nevím. V tom Bruselu bude práce docela nad hlavu. Šlo by třeba mít "zástupce vedoucího" v ČR? Podle mě je obrovský riziko v tom, že se nám zahraniční agenda zkoncentruje právě tam a v ČR se bude pár dobrovolníků pokoušet marně rozklíčovat, co to tam v Bruselu dělaj a co po nich vlastně chtěj.

Zrovna u německých Pirátů měli v tomhle ohledu naprostý communication breakdown.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Dan.Lestina

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 06 čer 2019, 18:06

Jan.Mares píše:
06 čer 2019, 17:38
David.Wagner píše:
06 čer 2019, 15:58
Já ti úplně nevím. V tom Bruselu bude práce docela nad hlavu. Šlo by třeba mít "zástupce vedoucího" v ČR? Podle mě je obrovský riziko v tom, že se nám zahraniční agenda zkoncentruje právě tam a v ČR se bude pár dobrovolníků pokoušet marně rozklíčovat, co to tam v Bruselu dělaj a co po nich vlastně chtěj.

Zrovna u německých Pirátů měli v tomhle ohledu naprostý communication breakdown.
U německých Pirátů měli leccos, tam to vůbec nebylo o tom "nejezdí domu", nemluvě o tom, že pro tým je oddělit se o dost těžší než pro jednotlivce. Ta strana je uplne v jinem postaveni.
"Funkce" se podělí podle zájmu dobrovolníků a agendy, upřímně ale nevidím zásadní výhodu v tom dělat práci ZO z Prahy - doteď jsme ho meli v Brně. Pro potkavani zástupcu relevantnich evropskych stran je pak Brusel primo idealni.

Osobne taky hodlám přesně podle rozpisu EP trávit přibližně 50% času v Česku, takze jak uz jsem rekl, ja tam problém nevidim. Z prvotní dočasné (!) smlouvy jsem také vyloupl rovnou 10% (Mám úvazek jen 90%) abych měl větší jistotu, že se budu mít prostor ZO povinnostem věnovat.
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 čer 2019, 18:59

Ať už to bude jakkoli, ta zmínka o zástupci je docela na místě. Máš představu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Snizek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 06 čer 2019, 19:17

Dalibor.Zahora píše:
06 čer 2019, 18:59
Ať už to bude jakkoli, ta zmínka o zástupci je docela na místě. Máš představu?
Chtěl bych mít pro každou z oblasti hlavního zodpovědného člověka - a vsichni tri by meli byt schopni svoji agendu vykonavat samostatne a případně mě zastoupit. Titul "zástupce vedoucího" bych pak rád viděl u jednoho z nich.

V ideálním případě bych rád dlouhodobě vytvořil lidi který budou mít na starosti dané státy a budou se dlouhodobě věnovat agendě třeba Německa, Polska, Slovenska a klíčovému Islandu a Lucembursku ci naopak velmi dohrodruznemu Izraeli a Rusku. To by také měli zvýšit zastupitelnost, protože vždycky by pak měl být další člověk schopný situaci vysvětlit.

Personálně nechci předjímat, kdo se přihlásí a s jakými informacemi mi předá případně Markéta odbor. Určitě bych chtěl zapojit všechny naše lidi v PPI a PPEU - Marketu, Michala a Láďu. Pokud budou mít zájem.
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 06 čer 2019, 19:19

TL:DR - chci vybudovat trochu robustnější strukturu, nechci sypat konkretni jméno na jednoho zastupce, dokud nemam přehled kdo všechno bude chtít spolupracovat a jak moc.
Dalibor.Zahora, Jan.Mares

Roman.Moravek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Moravek » 07 čer 2019, 12:39

Ahoj Davide, já tvou nominaci tímto podpořím. Jen spíš takový technický dotaz. Píšeš, že tuto roli chceš vykonávat bezplatně, nevím jak moc bude časově tato případná role víceméně koordinátora náročná. Ale v případě, že by to bylo časově náročné, tak bys nemohl vykonávat jinou práci, v tom případě by asi určité finanční ohodnocení tvého času bylo potřeba, nebo říkám hloupost? Já jsem v kontaktu v Italskou Pirátskou stranou už dlouho a pro Markétu Gregorovou jsem dělal nějáké překlady, které snad byly publikovány v Pirátských listech, ale to nebylo tak časově náročné. Takto dobrovolně se angažovat si představit dovedu, ale kdyby to mělo být časově náročnější, tak budeš potřebovat určitý příjem....Ale možná jsem to špatně pochopoval, v tom případě mi to prosím vysvětli. A ještě jednou říkám, můj hlas tímto máš...

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 07 čer 2019, 13:10

Roman.Moravek píše:
07 čer 2019, 12:39
Ahoj Davide, já tvou nominaci tímto podpořím. Jen spíš takový technický dotaz. Píšeš, že tuto roli chceš vykonávat bezplatně, nevím jak moc bude časově tato případná role víceméně koordinátora náročná. Ale v případě, že by to bylo časově náročné, tak bys nemohl vykonávat jinou práci, v tom případě by asi určité finanční ohodnocení tvého času bylo potřeba, nebo říkám hloupost? Já jsem v kontaktu v Italskou Pirátskou stranou už dlouho a pro Markétu Gregorovou jsem dělal nějáké překlady, které snad byly publikovány v Pirátských listech, ale to nebylo tak časově náročné. Takto dobrovolně se angažovat si představit dovedu, ale kdyby to mělo být časově náročnější, tak budeš potřebovat určitý příjem....Ale možná jsem to špatně pochopoval, v tom případě mi to prosím vysvětli. A ještě jednou říkám, můj hlas tímto máš...
Ahoj,

Samozřejmě, může se ukázat, že jsem na veci sám a musí se jich zároveň hodně dít. Věřím ale, že dokážeme společně s předsednictvem a hlavně dobrovolníky najít cestu jak to rozumně zvládat. Dovedu si třeba i představit velmi klidné variantu že vedoucí je neplacené místo a nějaký malý úvazek tam vznikne pro někoho jiného.
Uvidíme, jak moc náročné bude moje současné bruselské angažmá, osobně tam prostor teď vidím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Jiri.Snizek

David.Wagner

Příspěvek od David.Wagner » 07 čer 2019, 13:11

A samozřejmě, velmi diky za hlas!
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Roman.Moravek