Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 699
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 656 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Antonino » 31 kvě 2019, 09:18

Volební komise špatně počítaly hlasy při volbách. Chyby nelze vymýtit, říká náměstek
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/volby ... 47ab5f122/
S tím, že chybovost nelze zcela vymýtit, souhlasí i předseda ústeckých pirátů Lukáš Blažej, který na chyby u voleb do Evropského parlamentu upozornil. "Je nevyhnutelné i s ohledem na obrovský počet lidí, kteří se sčítání účastní, aby k nějaké chybě došlo. Chyby ale mohou být v jednotkách hlasů, což je počet, který ještě nerozhoduje o tom, kdo bude zvolen. Nicméně nyní se bavíme o chybovosti, která mohla způsobit, že i více než tisíc preferenčních hlasů je špatně," řekl Blažej.
Blažej se na základě těchto pochybností pustil do analýzy, co špatné počítání hlasů způsobuje. Ministerstvo vnitra ho však v této věci nepodpořilo. Navíc obcím doporučilo, ať pečlivě zváží, zdali aktivistovi potřebná data o složení komisí poskytnout s ohledem na ochranu osobních údajů. Úřad pro ochranu osobních údajů přitom nic závadného na Blažejově žádosti neshledal.
Pirátovi se tak podařilo získat jen omezené množství informací. Proto upozorňuje, že jeho zjištění nemusí odpovídat realitě. I tak se v něm ale ukázalo, že chybovost komisí narůstá s jejich průměrným věkem. "Od průměrného věku 70 let a výše byla chybovost téměř stoprocentní," řekl Blažej.
Nejde jen o špatné počítání preferenčních hlasů. Blažej zjistil, že některé komise v evropských volbách napočítaly více platných hlasů, než přišlo voličů. Například v jednom z děčínských okrsků tak voliči odevzdali více než 101 procent platných hlasů. K tomu může dojít při vysypávání hlasů z volební urny, kdy se do sčítání dostane i neplatný lístek, který nebyl v obálce, nebo se započtou dva hlasy z jedné obálky.
Podle Blažeje je možné, že na celou řadu chyb se vůbec nepřijde, protože je jen z pohledu statistiky nelze odhalit. Soud před dvěma lety například přišel na to, že některé komise chybně započetly hlas jiné straně či udělily preferenční hlas jinému kandidátovi, než který ho skutečně obdržel.
EDIT: Dle pirátské výzvy jsem se nechal naverbovat do komise, dokonce jako předseda, a mohu potvrdit, že kompetence a přístup některých komisí jsou na pováženou. Ale spíše než zlé úmysly to byla ignorance a nezodpovědnost určitých osob. A vidím i systémové rezervy.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27393
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22495 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta » 02 čer 2019, 23:28

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 103
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol » 04 čer 2019, 20:51

Pirate Parties: The Social Movements of Electronic Democracy

Contemporary technologies facilitate democratic participation in a digital form. And Pirate Parties claim to represent such an empowered electronic democracy. Thereby this study examines whether Pirate Parties are actually social movements practicing and promoting electronic democracy. For this aim, the research applies the 'real utopias' framework exploring desirable, viable, and achievable alternative social designs. In terms of methods, the inquiry is based on the analysis of expert interviews and political manifestos. The study revealed that Pirate Parties are genuine democratic initiatives, widely implementing principles and mechanisms of electronic democracy. Overall, the studied Pirate Parties foster member participation at all stages of policy making. Even though Pirate Parties have achieved low electoral results for public offices, their models of internal democratic organization and political ideas are proliferated by other parties.

Khutkyy, Dmytro
2019
Journal of Comparative Politics 12(2): 49-58
Tito uživatelé poděkovali autorovi davkol za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Marek.Necada

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9428
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 23071 poděkování
Dostal poděkování: 10932 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 čer 2019, 08:54

Praha 4 - Piráti si za městské peníze objednali čtyři krabice s luxusními věcmi. Když je na úřadě otevřeli, zalapali po dechu. Pouze my máme ty fotky, které se neměly nikde objevit
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vit-584086
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Filip.Krska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 13264
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18431 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 čer 2019, 10:19

Dalibor.Zahora píše:
05 čer 2019, 08:54
Praha 4 - Piráti si za městské peníze objednali čtyři krabice s luxusními věcmi. Když je na úřadě otevřeli, zalapali po dechu. Pouze my máme ty fotky, které se neměly nikde objevit
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vit-584086
Něco mi na tom nesedí.
Podle rozměrů těch krabic odhaduju, že tahle "nálepka" je minimálně A4. Jednak proč by tiskli takovou krávu, druhak kde se tam vzalo to logo Pirátů (ať už ta nálepka pochází od dodavatele, dopravce či úřadu, proč by se někdo zdržoval s přidáváním loga, které nemá žádnou informační hodnotu).
Navíc píšou o faktuře, ale na fotce je cenová nabídka (faktura to být nemůže, nemá náležitosti), navíc z 11. 4., a doručeno bylo 31. 5., tedy skoro po 8 týdnech?
A když koukám na ty krabice, moc se mi nezdá, že by se do nich vešly součásti "skříně s výsuvem na kabáty". Leda by ta druhá krabice zprava měla na délku 180 cm, to by ale pak ta "nálepka" nebyla A4, nýbrž A3 a to už je úplně absurdní, protože na A3 by to IMHO netiskl nikdo.
A zatímco titulek píše "Piráti si za městské peníze objednali čtyři krabice s luxusními věcmi. Když je na úřadě otevřeli, zalapali po dechu." tak v textu stojí "všechny krabice s výše popsaným a zaplaceným zbožím leží doposud nevybalené pod fotkami". OK, mohlo by to znamenat, že jsou sice otevřené, ale nevybalené, ovšem podle té fotky jsou tři z nich neotevřené (jen ta vpravo se jeví že ji někdo otvíral).

Samé otázky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Marek.Necada
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Příspěvky: 310
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 543 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Matej.Sandor » 05 čer 2019, 10:39

Dalibor.Zahora píše:
05 čer 2019, 08:54
Praha 4 - Piráti si za městské peníze objednali čtyři krabice s luxusními věcmi. Když je na úřadě otevřeli, zalapali po dechu. Pouze my máme ty fotky, které se neměly nikde objevit
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vit-584086
Stručné vysvětlení: MČ Praha 4 nám původně sehnala nábytek, jehož cena byla cca 330 000 Kc. To nám přišlo jako moc drahé, tak jsme si sami našli levnější za cca 133 tis Kč, tedy ze cenu cca 60 procent nižší. Tuto levnější nabídku jsme pak poslali na MČ Praha 4 s tím, že pokud už nenajdou nic levnějšího, tak toto je pro nás akceptovatelné a MČ ho pak objednala….to je vše…

Jinak nálepky na krabicích byly přidělané dodatečně, dokonce to nechali přemístit do jiné budovy, aby to mohli ukazovat pro media. Objednavatel byla samozřejmě městská část a nikoliv Michal Gill. Ten tam byl uveden jenom jako kontaktní osoba… Jinak nevím jak tam po tomto bude Městská část nakupovat nábytek v budoucnosti, neboť ty jednotkové ceny nám ta společnost nabídka opravdu hodně nízké....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 10):
Jan.Prokop, Martin.Kucera, Antonin.Stogr, Jan.Hora, Ivor.Kollar, Vit.Jurasek, Michal.Gill, Marek.Necada, Ondrej.Tuma, Jiri.Ulip

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1062
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1639 poděkování
Dostal poděkování: 1880 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Jan.Hora » 05 čer 2019, 11:29

Ještě doplním že nás starostka Michalcová vyzvala do televize (byla na místě ČT) ať si to odkoupíme. Tibor ji pěkně setřel, ale reportáž v ČT byla samozřejmě sestříhaná, vyznělo to neutrálně (což tak nějak odpovídá tomu, že je to pseudokauza).
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1091
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Překladatel, administrativec
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1950 poděkování
Dostal poděkování: 1275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Michal.Gill » 05 čer 2019, 14:00

Já jen pro kompletnost uvedu, že jsem za svou osobu ve věci podal trestní oznámení > https://drive.google.com/file/d/1BcY5Ol ... KGQCg/view
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Ladislav.Dvorak, Tomas.Martinek, Jan.Hora, Jiri.Ulip
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27393
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22495 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 čer 2019, 23:24

Tak on i ten redaktor Tomáš A. Nový se bojí ukázat svou tvář. ;)
https://www.parlamentnilisty.cz/redakce/redakce/
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9428
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 23071 poděkování
Dostal poděkování: 10932 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 čer 2019, 11:04

Nejvtipnější od dob, kdy šéfka Protipirátské unie prohlásila, že strana Piráti je něco jako Strana prznitelů malých holčiček. :D
Petr Kolman - Má stát nařídit Pirátům a komunistům, aby se přejmenovali? Nepodceňujme význam názvů a symbolů
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... mbolu.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Michal.Gill, Jan.Hosek, Janka.Michailidu, Marek.Necada, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Petr.Vileta, Zbynek.Janoska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host