Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2425
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Kohoutovice
Dal poděkování: 9743 poděkování
Dostal poděkování: 4759 poděkování

Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Pavel.Moravec » 04 čer 2019, 11:38

Nestálo by za to, aby naši poslanci zkusili sondovat a případně přemluvit některé poslance z ČSSD, aby přestali podporovat současnou vládu (a v v případném hlasování o nedůvěře hlasovali s opozicí)?

Zdůvodnění: ČSSD do pár let zmizí z poslanecké sněmovny, a to jedním ze dvou možných scénářů:
  • pokračování koalice, ve které toho moc nedokáží prosadit (znáte vtip o jednotce měkkosti = 1 hamáček?). A když už něco prosadí, Babiš si to připíše jako svůj úspěch. A jakýkoliv neúspěch jeho PR shodí na ČSSD. Babišovo predátorské chování z byznysu takto dopadá na ČSSD. V příštích sněmovních volbách tedy dopadne socdem asi jako v eurovolbách, aniž by toho v koalici moc prosadila. Tou dobou snad konečně budou muset zaplatit Altnerovým dědicům, což bude pro stranu konec. R.I.P.
  • odchod z koalice, kde toho nedokáží moc prosadit a kde primárně svou učastí legitimizují činnost zřejmě největšího dotačního podvodníka v EU. A kde tímto zrazují ideály své strany pomáhat řadovým zaměstnancům (často pracujícím za minimální mzdu) na úkor velkým holdingům, amorálně vysávajícím peníze kde se dá. V případných předčasných volbách by asi také propadli, dále je osud stejný.
Co je v obou variantách stejné: ČSSD brzy zmizí z vrcholné politické scény, na dlouhé roky. Se s tim Hamáčku smiř.

Rozdíl mezi variantami: V té první se ČSSD chová jako fíkový list Babiše; voliče dbající na morálku si tím navždy odpudí, voliče slyšící jen na sociální jistoty ji populisticky přetáhne Babiš. V té druhé si strana zachová tvář, a třeba ji nějaký volič (a zbytky kreditu) zůstanou. Ergo aspoň nějaká šance na obnovu po pádu, který tak jako tak přijde.

Přijde mi, že řada vedoucích politiků ČSSD si toto neuvědomuje anebo si to nechce připustit, že zkrátka za pár let je konec. Nestálo by proto za to to alespoň poslancům vysvětlit, a třeba pak sami s chladnou hlavou pochopí, že i pro ně je varianta ukončení koalice výhodnější?

Zde asi právě naši poslanci (kteří osobně znají poslance za ČSSD) můžou vědět, kdo z ČSSD by na takovou argumentaci mohl slyšet.

Klidně tento popis rozešlu mailem všem poslancům za ČSSD, ale mám za to že cílenější přesvědčování face-to-face by mělo mnohem vyšší účinnost.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 551
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 709 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Zbynek.Janoska » 04 čer 2019, 15:52

Iniciativě fandím, ale moc si to neumím představit. Myslím, že ČSSD se spíš bude zoufale upínat k představě, že to nějak musí s Babišem vydržet a že ho třeba do příštích voleb zavřou, nebo ho lidi konečně začnou mít plné zuby, nebo dostane infarkt...

Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 439
Registrován: 06 lis 2012, 15:02
Profese: právník
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Idaho » 04 čer 2019, 16:00

Celé to má jeden problém. Není v současné situaci dobré řešení. Jsou jen řešení špatná a mezi nimi se to bude nějak vyvíjet. Pokračování ANO ve vládě je problém, ale zase předčasné volby by mohly znamenat pyrhovo vítězství, protože se opravdu začíná projevovat nedobré fungování vlády a neudržitelnost státních financí. Bohuže, ANO si to musí dotáhnout až k zásadním ekonomickým problémům, jinak to bude nějaká 101 koalice proti ANO sestavená z mraku stran, která také nebude fungovat a kdyby nedejbože kvůli něčemu byly pak zase v krátké době předčasné volby, tak ANO drtivě vyhraje. Nebo kdyby došlo k úmrtí Zemana, tak Babiš vyhraje prezidentské volby. NAdruhou stranu pokračování ANO ve vládě v současné podobě a stejným stylem bude ČR stát ještě majlant.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvky (celkem 5):
Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec, Vit.Jurasek, Marek.Necada, Dan.Lestina

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2425
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Kohoutovice
Dal poděkování: 9743 poděkování
Dostal poděkování: 4759 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Pavel.Moravec » 04 čer 2019, 17:02

Pravda, nedohlédl jsem ve svých úvahách dál, než za vyslovení nedůvěry. Fakt nevím, jak přesvědčit nepřesvědčitelné voliče ANO, že jejich apoštol je pořádný gauner :( a dokud toto nenastane, Zeman udrží Babiše u moci skoro za jakoukoliv cenu. Zvlášť když náhrada za ČSSD se najde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=70105 (ANO+KSČ(M)+SPD+VKml zamítli návrh k projednání postupu vlády ve vztahu k auditu EU ohledně dotací Agrofertu). Nicméně i toto by znamenalo další ztížení situace pro Babiše (buď menšinová koalice anebo spolu s protichůdnými KSČM a SPD)..

Já jen nechci druhého Orbána (v Maďarsku už nelze mluvit o demokracii, takové cestě se musíme vyhnout), který navíc zakryje své mnoha-setmilionové dotační podvody.. :( Nevím, nejsem politický stratég, nedokážu vyhodnotit možné scénáře s jejich pravděpodobnostmi a riziky.. (ale pořád, jakýkoliv klacek pod Babišovy nohy je obecně imho dobře)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Zbynek.Janoska
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 732
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 4536 poděkování
Dostal poděkování: 1299 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Vit.Jurasek » 04 čer 2019, 19:54

Největší tragédie dnešního stavu je v tom, že potřebujeme aby Bureš vydržel do začátku krize aby právem schytal co zasel a rozbil.
Chudák každý kdo by to teď vzal po něm - krize za dveřmi, veškeré rezervy vybrakované, v soukolí ekonomiky tatrovky písku (EET apod) Vypadalo by to že Bureš rozdával lidem, byť chaoticky, ale ekonomicky se dařilo a první co dělá jeho nástupce je zběsilé škrtání a šetření a úpadek ekonomiky a životní úrovně.
Tohle si musí Bureš vyžrat až do konce, kdy se mu to rozsype pod rukama. Jinak hrozí, že nástupce dostane strašnou čočku při napravování chyb a Bureš si bude dělat celou dobu PR a později se vrátí jako zachránce. Ideálně hned jak se zase začne ekonomika vzpamatovávat, by měl co rozhazovat.

Takže asi nejlíp vyvolat hlasování o nedůvěře, doufat, že je ČSSD nebo SPD+KSČM podrží a počkat až Bureše sejme ekonomický cyklus. Bude nás to stát hromadu peněz, ale asi míň než kdyby se po přestávce vrátil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Marek.Necada, Idaho

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 3024
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8264 poděkování
Dostal poděkování: 5567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Marek.Necada » 05 čer 2019, 08:16

Tak. Abychom s hlasováním o nedůvěře nedopadli jako svého času Jirka Paroubek. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Vit.Jurasek
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Antonino » 05 čer 2019, 08:57

1) Je to trochu naivní - oni jistě vědomě z té krávy chtějí vydojit co jde, ať si třeba pak chcípne. Tak blbí nejsou, jen neschopní a všeho schopní ;)

2) O ČSSD, ač nejsem její fanda, nemám dlouhodobě strach. Teď ji řídí neschopní prospěcháři. Až si najdou schopného leadera, tak se zase zmátoží. Kde byla ODS před pár lety a kde je dnes a to také nemá ideálního leadera. ČSSD je silná autentická značka - není to tak dlouho, kdy měla vládu, šéfa obou komor parlament, šéfa ústavního soudu a hejtmany. Teď je v krizi, ale bude lépe. ANO na tom bude hůře, až přijde o Babiše - žádná historie, mise, vize, kultura, jen kouř...

2) Sympatizanty ANO nějak masivně nepřesvědčíš. Stojí pro nim nejschopnější marketéři. Spíš věřím v dlouhodobější erozi, ke které ostatně už dochází. A také s dalšími a dalšími skandály roste naděje na prohlédnutí.

4) Spíše by se měli Piráti věnovat sami sobě a svému rozvoji. Je tu ještě dost výzev :)

5) IMHO není v zájmu Pirátů aby teď padla vláda. Piráti mají teď tak akorát čas se připravovat a posilovat kompetence na vládní odpovědnost a lepší vnímaní značky. ANO asi zase vyhraje, ale Piráti by měli s ODS bojovat o druhou pozici (naděje na premiéra). Je toho mnoho, čeho se to týká a je to velmi složité a ostatně i jiné téma :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Marek.Necada, Zbynek.Janoska, Vit.Jurasek
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14972
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Roman.Kucera » 05 čer 2019, 10:01

Trochu nechápu trvrzení, že v Maďarsku není demokracie.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2425
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Kohoutovice
Dal poděkování: 9743 poděkování
Dostal poděkování: 4759 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Pavel.Moravec » 05 čer 2019, 11:06

Roman.Kucera píše:
05 čer 2019, 10:01
Trochu nechápu trvrzení, že v Maďarsku není demokracie.
Je to dost OT takže dál nebudu reagovat: není tam plně funkční demokracie. Pro tu jsou potřebná mj. nezávislá média. Ta v Maďarsku jaksi chybí, skoro vše ovládá stát resp. Orbán, od "veřejnoprávních" TV a rozhlasu přes soukromá média (tuším ne všechna ale kolem 4/5 trhu, pár velkých na režimu nezávislých bylo nuceně prodáno lidem kolem Orbána).

Přesné detaily si nepamatuju a nechce se mi je vyhledávat, ale svoboda slova a médií v Maďarsku zkrátka není. (a u nás dost stačí, jak Babiš ovládá desítky procent mediálního trhu)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 512
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 788 poděkování
Dostal poděkování: 547 poděkování

Re: Přemluv bábu, přemluv ČSSD (resp. poslance)

Příspěvek od Dan.Lestina » 05 čer 2019, 11:16

Krom toho, priznejme si, ze pokud by ted byly volby, tak je jakakoli koalice bez Babise po nich sci-fi. Viz mandaty.cz . Holt ho budeme muset porazit demokraticky, presvedcovanim jeho volicu a aktivizaci ostatnich. A jeste tam zdaleka, zdaleka nejsme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Marek.Necada, Ondrej.Profant
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů