Komise Rady MČ Praha 8 pro kulturu a volný čas

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komise Rady MČ Praha 8 pro kulturu a volný čas

Příspěvek od Martin.Stanek » 09 bře 2019, 16:31

Vytvářím téma zejména pro zápisy z jednání KKVČ, které jsem členem.
Důležité obecné dokumenty a odkazy:

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady MČ Praha 8 pro kulturu a volný čas

Příspěvek od Martin.Stanek » 09 bře 2019, 17:02

Poznámky k jednání dne 23/01/2019
První jednání, seznámení členů, seznámení se s JdŘ, podpis mlčenlivosti o osobních údajích v projednávaných materiálech.
Ve formě tabulky je nám předložen senzam akcí pořádaných nebo spolupořádaných OKSMPP během ledna a února 2019:
  • k mému překvapení neobsahuje spjaté náklady z obecní kasy (ani přibližné nebo zhruba předpokládané)
  • na můj dotaz, zda je nebo bude přehled nákladů k dispozici nám či veřejně, přichází velice příkrá zamítavá reakce tajemníka p. Kalmána doprovázená přitakáváním radního p. Švarce a nevzrušeným úsměvem pí. předsedkyně Krausové
  • za odůvodnění mám nejspíš považovat (přibližně cituji): "...to si myslíte, že bychom v každém řádku seznamu měli částku nákladů?"
  • ke konci schůze vznáší pí. Blahunková prosbu k p. Švarcovi o poskytování těchto informací členům komise s předstihem před jednáním, to se dostává i do oficiálního zápisu
Oficiální zápis s vyznačením mých hlasování:
zapisKKVC_23_1_2019.pdf
(305.39 KiB) Staženo 4 x

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 09 bře 2019, 18:34

Poznámky k jednání dne 7/03/2019
Druhé jednání, hlavními body jsou farmářské a zejména karlínské trhy, dále kritéria pro hodnocení návrhů na udělení grantu v kultuře.
Změna tajemníka komise: p. Slabý.

Na základě programu rozeslaného před jednáním, dle kterého měl být opět představen seznam akcí pořádaných MČ, jsem požádal mailem o přehled nákladů MČ na tyto akce. Ten jsem nedostal a to navzdory příslibu p. radního Švarce - cituji zápis z minulého jednání - "Michal Švarc: Uvedl, že souhlasí s transparentností při rozhodování o spolufinancování spolupořádaných akcí MČ Praha 8. Tyto informace budou předávány k projednání na zasedání KKVČ." Na tyto informace jsem se s odkazem na zápis při schůzi opět ptal a opět dostal zamítavou odpověď. Tentokrát bylo zdůvodněním p. Švarce, že seznam akcí se neustále mění a tedy nelze k nim dodat přehled financování.

Farmářské trhy
  • před schůzí zaznamenávám informace z médií ohledně trhů v Karlíně:
  • V průběhu schůze p. Švarc komentuje obsah článku v Pražském deníku jako zavádějící a sám zmiňuje angažmá své sestry. To zdůvodňuje personální krizí v souvislosti s ukončením pracovního vztahu s p. Kalmánem a nutností narychlo zalepit tuto díru. Na můj dotaz jakou konkrétně má ve věci roli jeho sestra p. Švarc odpovídá, že je zaměstnána na dohodu a s předpokladem neprodloužení po konci března, kdy by měl věc převzít nový stálý zaměstnanec.
  • V průběhu jednání jsme svědky prezentace p. Elmera portfolia fy. Amden, která připravovala m.j. farmářské trhy na Ládví.
  • K tématu také přispěl vlastními zkušenostmi a postřehy p. Novák - trhovec karlínských trhů.
  • Z následné diskuze vyplývá, že
    • MČ nemá koncepci, na základě které by mohla vypsat výběrové řízení na pořadatele událostí
    • p. Švarc by byl nejraději, kdyby MČ věci nemusela věnovat pozornost ani náklady, ale zároveň upřednostňuje, aby od teď události spravovala MČ (ano, nepochopitelný rozpor jeho vlastních vyjádření)
    • p. Švarc považuje v této souvislosti otevřené výběrové řízení za, cituji, "cestu do pekla".
Kritéria pro udělení grantů
  • Dotace_Kultura_Kriteria 2019.pdf
    (79.09 KiB) Staženo 3 x
  • zdržuju se hlasování, jelikož mi navržená kritéria přijdou nedostatečně určená a jednoduše zneužitelná
  • v současném rozpočtu na granty nejsou vyhrazeny prostředky, situace se může změnit po vyjasnění příspěvku ze strany MHMP
Oficiální zápis s vyznačením mých hlasování dodám jakmile bude k dispozici ze strany MČ.

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 10 dub 2019, 21:32

Oficiální zápis z jednání dne 7/03/2019 s vyznačením mých hlasování:
zapisKKVC_07_3_2019_MS.pdf
(105.93 KiB) Staženo 4 x

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 04 čer 2019, 00:10

Zápis ze 3. zasedání komise dne 29. 5. 2019 včetně mých poznámek a vyznačení mých hlasování.
Přílohy
Zápis Komise pro kulturu 29.5.2019_MS.pdf
(87.85 KiB) Staženo 4 x

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 04 čer 2019, 10:17

Zveřejňuju rozpis plánovaných kulturních akcí vč. nákladů, tak jak jsem na vyžádání dostal od p. Slabého (vedoucí Odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče).
Přílohy
HARMONOGRAM_2019_2.pol._rozpočet.xls
(64.5 KiB) Staženo 3 x

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 03 srp 2019, 17:24

Přikládám zápis ze 4. zasedání komise dne 19. 6. 2019 a při něm komisí přijatý návrh na rozdělení dotací MČ Praha 8 v oblasti kultury pro rok 2019.
Jednali i hlasovali jsme konsenzuálně. Nestandardně jsem hlasoval i při volbě ověřovatele, na kterého jsem byl navržen, jelikož bez mého hlasu by návrh nemohl získat podporu nadpoloviční části všech členů komise vzhledem k počtu přítomných členů.
KKVC-19-06-2019.pdf
(137.59 KiB) Zatím ještě nestaženo
Poskytnute-dotace-grant-dotace-Kultura-2019.ods
(25.85 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět

Zpět na „Praha 8“