Zájemce o členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martin.Sobek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2019, 12:58
Profese: advokát
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Zájemce o členství

Příspěvek od Martin.Sobek »

Dobrý den,

jmenuji se Martin Sobek, je mi 36 let, pocházím z Teplic. V Teplicích působím jako advokát, věnuji se generální praxi se zaměřením na obchodní právo, právo informačních technologií a právo ochrany osobních údajů. Na Pirátech mě oslovuje zejména jejich politický program v oblastech justice a státní správy. K zájmu o členství mě vede zejména chuť aktivně se podílet na politickém životě, a to jak v rámci komunální politiky, tak na úrovni vnitrostátní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sobek za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova
Martin.Sobek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2019, 12:58
Profese: advokát
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Zájemce o členství

Příspěvek od Martin.Sobek »

Dobrý den,

pouze pro úplnost bych ještě rád doplnil svůj příspěvek o skutečnost, že mám zájem o členství v krajské organizaci Ústeckého kraje, jak jsem ostatně uváděl na posledním krajském zasedání.

M.Sobek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sobek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Zájemce o členství

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Dobrý den pane Sobku,
děkuji za Vaší účast na zasedání a přistupme k dalšímu kroku, to je zodpovězení níže uvedených otázek. Tím splníme další krok v souhladu s Pravidly pro přijímání členů

1) Četl(a) jsi stanovy?
2) Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
3) Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4) Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit? - Seznam týmů
5) Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co nejvíc pálí Českou republiku?
8) Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Předem děkuji za čas a těšíme se na odpovědi. Pak bude přistoupeno k hlasování, jelikož ostatní podmínky jsou splněny.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Martin.Sobek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2019, 12:58
Profese: advokát
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Zájemce o členství

Příspěvek od Martin.Sobek »

Dobrý den,

níže uvádím své odpovědi k Vašim otázkám:

1) Četl(a) jsi stanovy? ANO

2) Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. Jednoznačně kvůli velké názorové shodě s programem strany, kterou u ostatních politických stran nenalézám. Z tohoto důvodu jsem zavrhl vstup do ostatních stran.

3) Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování? ANO

4) Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit? - Seznam týmů – Z nabízeného seznamu mě nejvíce oslovují týmy: IT a smart city a Územní rozvoj a plánování.

5) Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? K fungování OSA a Intergram mám poměrně dost výhrad. Systém odměňování jednotlivých autorů mi nepřijde spravedlivý a zasloužil by dle mého názoru revizi. Autorský zákon považuji za standardní úpravu vycházející s přijatých mezinárodních smluv o ochraně duševního vlastnictví. S některými koncepty však ne zcela souzním a mám za to, že v dnešní době již neobstojí.

6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry? Rovnoprávnost soužití podporuji, adopce dětí je otázkou, ke které nemám dostatek relevantních podkladů, abych se k ní mohl odpovědně vyjádřit, ale spíše ji podporuji.

7) Co nejvíc pálí Českou republiku? Přebujelá byrokracie, nedokonalá legislativa a absence jakékoliv vize budoucnosti.

8) Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů? V nedostatečných technických opatřeních přijatých k ochraně osobních údajů a chybějících pravidlech v této oblasti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sobek za příspěvek:
Michaela.Schwarzova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“