Rezignace radního

Moderátoři: Zastupitele - komunalni, Zastupitele - krajsti

Jiri.Svrcek
Člen KS Praha
Profese: Dendrolog
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Rezignace radního

Příspěvek od Jiri.Svrcek » 29 kvě 2019, 21:17

Vážení piráti a kolegové….
z osobních a rodinných důvodů jsem se rozhodl pro svoji rezignaci na pozici radního. Radnici se věnuji naplno, nicméně na úkor osobního života a toho se zcela vzdát nechci. Vzhledem k dovolbě jednoho z našich radních, považuji tuto chvíli za vhodný okamžik k výměně a dále se hodlám více věnovat práci ve výborech a komisích, kde jsem členem. Tento krok jsme předem řešili s koaličními partnery a fungování koalice to neohrozí.
Rád bych zároveň informoval o mé dosavadní činnosti v pozici radního. Hlavně v posledních týdnech jsem prací pro radnici trávil celé dny a domů chodil až v nočních hodinách. Pokud bych se měl ohlédnut a zhodnotit svou práci, kterou jsem zde měl zatím možnost udělat tak uznávám, že mnohdy nebyla správně medializována a komunikována s veřejností, ale výsledky v reálu jsou již znát. V životním prostředí běží přípravné práce k nachytání výsadby nových stromořadí během letošního podzimu. Začali jsme intenzivně řešit tristní situaci a péči o stromořadí ze strany TSK a pracuje se na nápravě a dále výsadbě nových stromořadí. Otevřeli jsme debatu o řešení holubího problému, které strhlo mediální ohlas a kde budeme mít vysoutěžené řešení se sokolníky koncem léta. Na Nákladovém nádraží je ochrana přírody na dobré cestě a věříme, že se nám v připomínkách k změně 2600 povede prosadit bod koaličního prohlášení „Nebudeme přehlížet chráněné živočichy na území městské části a podpoříme vznik mikrobiotopů“. V souvislosti se sekáním trávníkům jsem osobně řešil problematiku s firmami, které se starají o naše zelené plochy a zároveň vzniká manuál, jak konkrétní plochy sekat. Nachystal jsem opatření na zvýšení biodiversity a na jaře příštího roku by měl být vidět výsledek.
Proběhla úprava dotačních pravidel a zásad, které byly projednány na všech komisích a výborech.
V kauze záchrany stadionu Viktorky se nám povedlo zatáhnout za záchrannou brzdu. Výsledkem je zajištěný přístup na stadion i do budoucna, probíhající práce na přestavbě východní tribuny a chystaný projekt k trvalým úpravám areálu. I díky těmto krokům se nám povedlo zachránit jeden z ikonických stadionů v naší zemi a zároveň navázat kontakty na vysokých místech FAČR. Povedlo se zajistit i širší využití stadionu, jako byl např. minulý týden turnaj pro děti do 9 let, kam dorazilo více jak 450 dětí a rodičů z Čech i zahraniční a akce měla nečekaný velký ohlas.

Rád bych zdůraznil, že toto rozhodnutí je čistě mé osobní. Doufám, že mé rozhodnutí povede i k uklidnění atmosféry v našem místním sdružení. Vzhledem k tomu, že máme 14 dnů do řádného červnového zastupitelstva, tak věřím, že se nám podaří navolit nového radního. Zároveň nově zvolenému radnímu nabízím svůj čas a spolupráci při řešení úkolů a gescí, které svému nástupci přenechám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Svrcek za příspěvky (celkem 6):
Nikol.Marhounova, Jan.Bartko, Stepan.Strebl, Jan.Tichavsky, Frantisek.Dosedel, Jiri.Snizek

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 3“