Zveřejňování hlasování zastupitelů

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

Má se stát Česká pirátská strana po volbách do EP opět transparentní stranou?

ANO
24
40%
NE
3
5%
ZDRŽUJI SE
33
55%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejňování hlasování zastupitelů

Příspěvek od Martin.Stanek » 29 kvě 2019, 13:50

@Tomas.Gottwald Tomáši, opakuju, že s duchem podnětu souhlasím, ale imho styl tvojí komunikace nejenže moc nepomáhá, ba přímo rozbíjí snahu se k něčemu prijatelnemu dobrat. V zájmu společných cílů (které můžeš z mnoha příspěvků vyčíst), tě prosím o změnu přístupu. Rád se budu snažit to s tebou a dalšími posunout vpřed, motivaci i nástřel možností co s tím jsem uvedl, mám tam nějaké palce, tak snad to bylo použitelné, další autoři také přinesli dost postřehů, na kterých by šlo stavět.
Koukněme se na to, kde je spíš shoda a vůle se tím dále zaobírat a třeba to s laskovaou spolupraci zkušených (Vojtěch Pikal,...,?) dotáhněme k podnětu, co dostane nezanedbatelnou podporu. Tobě i sobě doporučuju zdrženlivost a naslouchání těm, co mají zkušenost ze zastupitelstev, pač ani ty, ani já ji nemáme.
Můžeme si třeba nasdílet textový dokument a v něm shromáždit výtažky z této diskuze, stavět formulaci pravidla, zohlednit místní rozdilnosti, atd a pak sem třeba hodit něco už vytříbenějšího opět k diskuzi :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Zbynek.Janoska, Tomas.Gottwald, Vojtech.Pikal

Tomas.Gottwald
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Nabídkový inženýr (Large Drives Siemens)
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 101 poděkování

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 29 kvě 2019, 14:11

@Tomas.Pastircak oceňuji tvoji kuráž ohánět se předpisem jak spolu mají členové jednotlivých MS komunikovat, když se ti to hodí, ale předpis na povinnost zveřejňovat jak pirátští zastupitelé hlasují na zastupitelstvech měst a obcí ti přijde nepřijatelný. Chápu tvůj postoj k problému, kdy se snažíš hledat důvody, proč zveřejňování nejde a není možné, ale ani jeden důvod tady, doposud, neshledávám za validní, já osobně. Pojďme si ty důvody proč to nejde sepsat dle výzvy @Martin.Stanek a postupně si je vyvrátit a odstranit, abychom pak mohli předložit smysluplný návrh.
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dostal poděkování: 944 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 29 kvě 2019, 15:10

Tomas.Gottwald píše:
29 kvě 2019, 14:11
Chápu tvůj postoj k problému, kdy se snažíš hledat důvody, proč zveřejňování nejde a není možné.
Ach jo, tak poslední pokus nad tímhle vláknem nezlomit hůl...

Předpisy je potřeba stavět na pevných základech. Pokud ve snaze prosadit si "svůj" předpis ignoruješ tak elementární předpis, jako je komunikační minimum, asi budeš mít celkem problém prosadit si jakýkoliv méně důležtitý předpis. Proto opakuji svou výzvu, abys dodržoval komunikační minimum a přestal na mě útočit.

Nic takového, že zveřejňování nejde a není možné, jsem nikde nenapsal, ba naopak, tak prosím přestaň lhát, přečti si znovu mé předchozí příspěvky a zareaguj na ně v souladu s komunikačním minimem, jinak se asi nikam nedostaneme. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 29 kvě 2019, 15:15

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Zbynek.Janoska
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 29 kvě 2019, 15:16

@Tomas.Pastircak Tome, budu působit arogantně, nechci ti ubližovat, ale nechápu co po mě chceš.
Jestli jsi zvyklý lidem se kterými se snažíš dojít ke konsenzu ve chvíli, kdy se zamotáš začít říkat co mají dělat, mě nebudeš!
Jít se ven proběhnout je zdravé pro mysl i tělo.
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 326 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 30 kvě 2019, 06:21

Návrh jsem nepodpořil a to primárně z důvodu, že anketní otázka "Má se stát Česká pirátská strana po volbách do EP opět transparentní stranou?" je nastavena vydíracím způsobem a její znění je obsahově podstatně širší, než o co autorovi jde v předloženém návrhu. Rovněž forma obhajoby autora ankety nepůsobí moc pozitivním dojmem...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 30 kvě 2019, 08:02

Na Pirátech, kteří si dají do programu na první bod otevřenou radnici a po zvolení lidem nezpřístupní ani vlastní hlasování na zastupitelstvu není nic pozitivního. Jestli s tím chceš něco udělat, máš možnost mi poradit jak toto odstranit, dříve něž tady naseru většinu z 350 pirátských zastupitelů co se na to vybodli a ví, že jejich jednání nedokáží obhájit a kdokoliv je sežere.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvky (celkem 4):
Ales.Jakl, Jiri.Snizek, Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22045 poděkování
Dostal poděkování: 18939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 30 kvě 2019, 16:35

Tomas.Gottwald píše:
30 kvě 2019, 08:02
Na Pirátech, kteří si dají do programu na první bod otevřenou radnici a po zvolení lidem nezpřístupní ani vlastní hlasování na zastupitelstvu není nic pozitivního. Jestli s tím chceš něco udělat, máš možnost mi poradit jak toto odstranit, dříve něž tady naseru většinu z 350 pirátských zastupitelů co se na to vybodli a ví, že jejich jednání nedokáží obhájit a kdokoliv je sežere.
Tak si nejdříve zjisti, kde všude máme zastupitele. Já třeba nevím, kde to hledat a než na pirátském webu bych asi fakt začal na volby.cz, bohužel. :( Pak udělej tabulku město-koalice/opozice ať víme, kde máme jaké šance s tím něco dělat (v opozici většinou nic). Pak tam doplň, kde mají hlasovací zařízení, kde podklady odebírají mailem, kde papírově a jaké mají volební řády (hlasování se zveřejňuje, nebo je jen k nahlédnutí na úřadu). Až tohle všechno budeš mít pohromadě, pak teprve můžeš začít prskat, že to děláme blbě. Jo a určitě se dostaneš do Newsletteru jako "Borec nakonec" a právem. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Gottwald, Matej.Sandor, Jiri.Hoskovec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17649 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 30 kvě 2019, 16:45

Petr.Vileta píše:
30 kvě 2019, 16:35
Tak si nejdříve zjisti, kde všude máme zastupitele. Já třeba nevím, kde to hledat a než na pirátském webu bych asi fakt začal na volby.cz, bohužel. :(
https://volebnimodely.pirati.cz/index_komunal.php
Petr.Vileta píše:
Pak udělej tabulku město-koalice/opozice ať víme, kde máme jaké šance s tím něco dělat (v opozici většinou nic).
Přesněji řečeno v koalici máme šanci to řešit i systémově, aby to zveřejňoval kompletně přímo úřad. V opozici asi leckdy melze dosáhnout víc než že naši zastupitelé budou zveřejňovat svoje hlasování (a těm bychom měli zkusit zajistit takové podmínky/nástroje, aby to mohli dělat co nejefektivněji, k čemuž je ovšem nutné mít zmapovanou situaci).
Petr.Vileta píše:
a jaké mají volební řády (hlasování se zveřejňuje, nebo je jen k nahlédnutí na úřadu).
Asi myslíš jednací řády.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Gottwald, Zbynek.Janoska, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dostal poděkování: 944 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 30 kvě 2019, 17:47

Martine, právě na tvém odkazu je vidět, u kterých zastupitelstev to významně ztíží práci našich zastupitelů. Zastupitelstva, kde máme několik lidí, u těch to asi není až tak významný problém (ačkoliv bych preferoval spíš formát "doporučené hlasování klubu" než hlasování jednotlivých zastupitelů, protože to a) není tak vypovídající, b) je to dost práce navíc při reportování), ale právě zejména zastupitelstva s relativně více body ke zpracování a malým množstvím Pirátů (poměrově cca víc než 15 bodů na zastupitele) vyžadují už teď poměrně značný commitment zastupitelů při přípravě na zastupitelstvo, který není tak dobře měřitelný (proto si ho musí hlídat MSka, protože to centrálně nejde), ale je podle mého názoru mnohem důležitější, než reportování triviálních hlasování. Pokud zastupitelům vnutíme nějakou rámcovou byrokracii navíc, budou přirozeně zanedbávat to, co je důležitější, ale blbě se kontroluje a je hůř vidět. A právě proto nejsem pro nějaký centrální rámec, protože na tom budou biti právě zastupitelé, kteří jsou tam sami nebo ve dvou.

A rozhodně tím neříkám, že malé zastoupení v zastupitelstvu má znamenat rezignaci na transparentnost - jsem ale přesvědčen, že tato forma bude pro značnou část zastupitelů naprosto nevhodná až byrokraturní a demotivující.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jiri.Koudelka
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“