Vystoupení z Místního sdružení Praha 8

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 8

Ondrej.Moravcik
Člen KS Praha
Profese: programator
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Vystoupení z Místního sdružení Praha 8

Příspěvek od Ondrej.Moravcik » 24 kvě 2019, 09:24

Vzhledem k tomu, že jsem nenalezl předpis*, který by upravoval odchod člena strany z místního sdružení, žádám tedy předsednictvo Místního sdružení Praha 8 České pirátské strany, aby zajistilo zprocesování mého vystoupení.
* Nicméně mi přijde, že pokud je umožněno člověku někam dobrovolně vstoupit, měl by mít možnost i ze své vůle bez nějakých překážek odejít.

Důvody vedoucí k tomuto podání:
  1. Nemám důvěru v některé členy MS. Konkrétně se jedná o Karla Ptáčka, Martina Štěrbu a Tomáše Maříka. Vadí mi především jejich nekritické nazírání na sebe sama (ego); neschopnost uznat chybu, schopnost vést klidnou racionální diskuzi. Nechci s takovými lidmi být na stejné lodi - potkávat se s nimi, řešit problematické situace, které vyvolali, případně vyvolají.
  2. U některých dalších členů si jsem si jasný názor nevytvořil.
    Krom toho, nemám dostatek času na to, abych mohl v rámci MS řešit věci, které bych chtěl. Vůči ostatním, kteří toho dělají mnohem víc, mám potom takový nedobrý pocit, že jsem toho měl udělat víc sám.
Závěrem bych chtěl podotknout, že v MS Praha 8 je spousta skvělých lidí, jejichž práce, přístupu a názorů si vážím, a jsem vděčný, že jsem je mohl poznat.

Díky.

podání v cloudu

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení z Místního sdružení Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek » 24 kvě 2019, 10:45

Beru na vědomí. Nicméně asi můžeš dát podání k AO na redmine? Pochybuju že by k vystoupení z MS bylo nutné cokoliv víc než žádost toho, kdo chce vystoupit. Pokud se mýlím a je potřeba zásah předsedy MS nebo PMS, ujmu se toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Franc, Martin.Sterba, Ondrej.Profant

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Profese: manažer on-line komunikace
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 28 kvě 2019, 18:59

Dovolil bych si podotknout, že Ondřej Moravčík neuměl uznat jinou pravdu než tu jeho, úkoloval členy MS a byl silný pouze na sociálních sítích nebo v on-line diskuzích. Na osobní diskuzi nikdy nepřistoupil, nebo se jí odmítal účastnit. Více se k tomu asi netřeba vyjadřovat. :-)
Mgr. Martin Štěrba | 1. místopředseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Michaela.Krupickova
Člen KS Praha
Profese: Asistentka poslaneckého klubu Piráti
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 143 poděkování

Příspěvek od Michaela.Krupickova » 03 čer 2019, 21:56

Martin.Stanek píše:
24 kvě 2019, 10:45
Beru na vědomí. Nicméně asi můžeš dát podání k AO na redmine? Pochybuju že by k vystoupení z MS bylo nutné cokoliv víc než žádost toho, kdo chce vystoupit. Pokud se mýlím a je potřeba zásah předsedy MS nebo PMS, ujmu se toho.
Dnes jsem si telefonicky ověřovala u Martina Kučery (vedoucí AO) jaký je správný postup při vystoupení z MS a je to tak, že člen tuto informaci vloží na Forum a dál už vše řeší předsednictvo MS. Ta informace tu musí být právě proto, aby se PMS mělo při žádosti na AO na co odkazovat.

Zjišťovala jsem si to z toho důvodu, že i já žádám předsednictvo MS Piráti Praha 8, aby zajistilo zprocesování mého vystoupení.

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 05 čer 2019, 00:10

Michaela.Krupickova píše:
03 čer 2019, 21:56
Zjišťovala jsem si to z toho důvodu, že i já žádám předsednictvo MS Piráti Praha 8, aby zajistilo zprocesování mého vystoupení.
Beru na vědomí.
@Martin.Kucera prosím můžeš zprocesovat administrativní náležitosti tohoto balíku změn? Sešlo se nám toho víc, dávám sem, pač v tomto vlákně jsou podklady 2 ze 4 změn, aby to AO mělo ideálně vše při jednom. Tuto situaci řeším poprvé, budu rád, když mi Martine dáš odezvu, že jsi vzal na vědomí, případně zda je ze strany mojí nebo PMS P8 potřeba ještě něco:

1) vystoupení Ondry Moravčíka z MS Praha 8 (viz jeho příspěvek výše). Předpokládám, že Ondra má v úmyslu nadále být členem KS Praha: @Ondrej.Moravcik případně uveď na pravou míru.

2) vystoupení Míši Krupičkové z MS Praha 8 (viz její příspěvek výše). Předpokládám, že Míša má v úmyslu nadále být členkou KS Praha: @Michaela.Krupickova případně uveď na pravou míru.
3) rezignace Míši Krupičkové na funkci místopředsedkyně MS Praha 8 (viz její příspěvek). Nejspíš je už implicitně jasné vzhledem k vystoupení z MS, ale pro úplnost to zde uvádím.

4) přestup Terezy Vovesové z MS Praha 8 do MS Praha 2. Úmysl Terezy přestoupit do MS P2 od března je formálně znám z konce zápisu schůzky MS P8 ze 4/2/2019. OFFTOPICVidím také její formálně zapsaný požadavek o vstup do MS P2 z 21/3/2019. Dále vidím nedokončené hlasování o jejím přijetí z 5/4/2019 a bod k jejímu přestupu na programu schůze MS P2 18/4/2019. Víc k tomu nevidím ani na fóru, ani na redmine, ale vzhledem k tomu, co jsem slyšel v kuloárech, by mě moc nepřekvapilo, kdyby už někde podklad pro přijetí Terezy do MS P2 byl vidět, nebo ho bylo možné brzo někde uvidět. @Tereza.Vovesova pokud je k dispozici podklad pro završení přestupu a AO ho ještě nedostalo na vědomí, prosím dej sem na něj link pro účely AO.

Ondrej.Moravcik
Člen KS Praha

Příspěvek od Ondrej.Moravcik » 18 čer 2019, 00:19

Martin.Sterba píše:
28 kvě 2019, 18:59
Dovolil bych si podotknout, že Ondřej Moravčík neuměl uznat jinou pravdu než tu jeho, úkoloval členy MS a byl silný pouze na sociálních sítích nebo v on-line diskuzích. Na osobní diskuzi nikdy nepřistoupil, nebo se jí odmítal účastnit. Více se k tomu asi netřeba vyjadřovat. :-)
To je dost silné tvrzení s tím uznáváním pravdy. Máte to podloženo nějakými fakty nebo vycházíte pouze z toho, že jste často nebyl schopen přesvědčit vy mne? S "pravdou", resp. s názory většiny členů jsem neměl žádný problém.

Z mého pohledu je úkolování činnost, kdy se úkolující snaží realizovat nějakou vlastní agendu, kdy úkolovaní jsou v podřízeném postavení a vykonávají činnost, z níž má úkolující nějaký prospěch.
Jediný "úkol", který jsem vám uložil, bylo to, že jsem opakovaně žádal vysvětlení toho, proč nebyl vidět můj návrh na téma do Osmičky týkající se možné realizace auditu ve sdíleném dokumentu na rozdíl od návrhu ostatních návrhů. Vysvětlení jste i přes slib, že se mi ho dodáte následujícího dne, nedodal, když jsem se za několik dní ozval s tím, jestli nějaké vysvětlení dostanu, dozvěděl jsem se, že nejsem vaše matka ani šéf, aby jste skákal, jak pískám. Jestli má někdo pocit, mimo pana Štěrby, že jsem ho úkoloval, tak se, prosím ozvěte, protože by mě to fakt zajímalo. Ještě mi povězte, jestli vás třeba někdo "úkoluje" ohledně toho, co půjde na FB, nebo je to výhradně na vás, vaší mámě a šéfovi? Tedy bych si trochu zaparafrázoval: "A povedzte mi pán Štěrba, čo vy si predstavujete pod takým slovom 'úkolovanie'." :-)

Co je špatného na tom, že je člověk silný na sociálních sítích nebo v online diskuzích? Je pravda, že osobní diskuze, mi nevyhovuje, protože mi nedovoluje si v klidu promyslet argumenty. Neumím mluvit spatra a před skupinou lidí bývám poměrně nervózní. Na druhou stranu má psaná diskuze výhodu v možnosti účasti většího počtu lidí, kritiky a tedy nejspíše kvalitnějšího výsledku a při sdílení je i efektivnější. Jediná výzva, která kdy padla, pokud vím, byla od AF ohledně vyříkání si výše zmíněného "úkolu", byla určena mně i vám, přesto jste schůzku nijak neinicioval a podle vaší logiky bych asi tedy mohl prohlásit totéž o vás ("na osobní diskuzi nikdy nepřistoupil nebo se jí odmítal účastnit"). Nicméně i kdyby, proč by to měl být proboha problém? Když jsem měl na podzim čas, na schůzky jsem se snažil chodit (a myslím, že jsem chodil poměrně pravidelně) a diskutoval jsem, čili výrok o osobní diskuzi je opět nepravdou. Od února jsem čas neměl, což je taky jeden z důvodů, pro které jsem vystoupil.

Když si znovu čtu reakci pana Štěrby, jenom mne to utvrzuje v tom, že můj úsudek ohledně jeho osoby a následné rozhodnutí o vystoupení bylo správné, protože s takovým člověkem opravdu spolupracovat nechci - namísto nějaké sebereflexe útok na politickou mrtvolu, byť tedy spíše útok á la šlápnutí na hrábě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Moravcik za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Slavka, Martin.Stanek, Dalibor.Zahora

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 27 čer 2019, 15:06

Je milé, že si začínáme s panem Moravčíkem vykat! Nicméně jeho příspěvěk mi nestojí za to, abych na něj reagoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Marik, Michaela.Krupickova
Mgr. Martin Štěrba | 1. místopředseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
martin.sterba@pirati.cz

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Návštěvník » 27 čer 2019, 16:54

Martin.Sterba píše:
28 kvě 2019, 18:59
Však Piráti jsou přeci moderní onlajnovou politickou stranou. ;) Internet je jejich moře :mrgreen: V čem že je problém? :lol:

Ondrej.Moravcik
Člen KS Praha

Příspěvek od Ondrej.Moravcik » 05 črc 2019, 10:41

Martin.Sterba píše:
27 čer 2019, 15:06
Je milé, že si začínáme s panem Moravčíkem vykat! Nicméně jeho příspěvěk mi nestojí za to, abych na něj reagoval.
Tykání je výsada, nikoliv právo. Věcně tam nic asi nemáte, že. Tedy krom toho, že v příspěvku, kde reagujete na můj příspěvek, uvedete, že Vám nestojí za to na něj reagovat, a doložíte tak iracionalitu vlastního uvažování, a toho, že nejste ochoten (čtu schopen) nijak vyvrátit má tvrzení, čímž mi opět nepřímo potvrzujete, že co jsem napsal, platí.

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 08 črc 2019, 08:57

Ondrej.Moravcik píše:
05 črc 2019, 10:41
Martin.Sterba píše:
27 čer 2019, 15:06
Tykání je výsada, nikoliv právo. Věcně tam nic asi nemáte, že. Tedy krom toho, že v příspěvku, kde reagujete na můj příspěvek, uvedete, že Vám nestojí za to na něj reagovat, a doložíte tak iracionalitu vlastního uvažování, a toho, že nejste ochoten (čtu schopen) nijak vyvrátit má tvrzení, čímž mi opět nepřímo potvrzujete, že co jsem napsal, platí.
Pane kolego, s tykáním a vykáním máte pravdu. Budu se toho držet. Nicméně můj příspěvěk zněl tak, jak byl napsán. Nebudu Vám nic vyvracet, protože nemám důvod cokoliv dokazovat, nejsem ochoten cokoliv vyvracovat a dlouhé hodiny se takto dohadovat. Hezké léto.
martin.sterba@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Praha 8“