Transparentní zpětná vazba pro skupinu Pirátů v Blansku.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Blanensko

Tomas.Gottwald
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Nabídkový inženýr (Large Drives Siemens)
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 101 poděkování

Transparentní zpětná vazba pro skupinu Pirátů v Blansku.

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 27 dub 2019, 12:46

:!: Co mi vadí, a k jaké změně hledám podporu je, že na internetu, v našem moři, není možné dohledat čím se v Blansku s Piráty zabýváme.
Je to netransparence, není možné kotrolovat naplňování bodů otevřené radnice, kvůli kterým jsem v Blansku kandidoval.
Jde mi o navrhování bodů na zastupitelstvu města Blanska:
jmenné hlasování v zápisu ze zastupitelstva, ideálně ve strojově čitelné podobě,
online přenos z jednání zastupitelstva a veřejně přístupný online prostor pro archivaci těchto záznamů,
veřejné zápisy z komisí města,
veřejné komise města Blanska.

:arrow: Postrádám jakoukoliv komunikaci s občany.

:arrow: Postrádám pořádání diskůzí k rezonujícím tématům města Blanska, ve kterých můžeme primárně hájit zájmy blanenských občanů.
:arrow: Postrádám veřejné kontakty na členy jednotlivých komisí a výborů. Tito lidé byli nominováni za Piráty a musí je jít zkontaktovat napřímo.
:arrow: Postrádám pirátský online přenos ze zastupitelstva ve chvíli, jestliže selže úsilí o schválení tohoto usnesení na zastupitelstvu města.

Technologie k tomu máme, volilo nás 6,68 % lidí, co je nám málo? :oops:
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Tomas.Gottwald

Re: Transparentní zpětná vazba pro skupinu Pirátů v Blansku.

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 20 kvě 2019, 10:06

Čl. 4
Jednání komisí
4.1. Jednání komise je neveřejné. Komise může rozhodnout, že na jednání bude mít přístup
veřejnost. Rozhoduje též o tom, kdo se má jednání zúčastnit. Členové RM a vedoucí odborů
MěÚ se mohou jednání komisí zúčastnit kdykoliv (i bez pozvání) s hlasem poradním.

:arrow: Požaduji v každé komisi obsazené lidmi za Piráty neprodleně navrhnout, že na jednání bude mít přístup
veřejnost.
Přílohy
směrnice č. 8_2018.pdf
(160.12 KiB) Staženo 2 x
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 20 kvě 2019, 10:19

Potvrzení o seznámení se směrnicí Komise rady města Blansko a s právní úpravou ochrany osobních údajů.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s obsahem směrnice č. 8/2018 Komise Rady města Blansko, a s právy a povinnostmi člena komise rady, uvedenými v jejím čl. 4, odst. 4.6, na jehož základě je člen
komise zejména:
− povinen na základě pověření předsedy komise spolupracovat na plnění konkrétních úkolů,
vázán mlčenlivostí o skutečnostech, se kterými se seznámil v rámci práce v komisi, současně je
povinen chránit práva a zájmy kontrolovaných subjektů a současně dbát na ochranu osobních
údajů.

:arrow: Každý člověk nominovaný za Piráty včetně členů podepsal mlčenlivost se kterou nesouhlasím. Je to v rozporu s otevřenou radnicí za kterou bojujeme. To ani jeden nnenašel odvahu se ozvat, když je něco špatně. Třepali jste se na komise jak drazí psi i za cenu strachu byť jen se zeptat, proč Rada města Blanska nejmenovala Tomáše Gottwalda do Komise sportovní po tom, co byl řádně nominován za Pirátskou stranu a starosta Crha pirátům tuto komisi nabídl prostřednictvím zastupitele Pokorného. Předvádí se fraška a ne porveme se za vás.
Přílohy
směrnice č. 8_2018.pdf
(160.12 KiB) Staženo 2 x
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 23 kvě 2019, 12:53

Deklaruji můj záměr navrhnout, jako občan, na zasedání zastupitelstva města Blanska 11.06.2019 zřízení online přenosů z jednání zastupitelstva. V případě nepřijetí tohoto návrhu, přítomnými zastupiteli města, bude další zastupitelstvo 10.09.2019 přenášeno online na facebookové stránce Tomáš Gottwald
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Ondrej.Kotas
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Petr.Jelinek
Místní předsednictvo
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Příspěvek od Petr.Jelinek » 23 kvě 2019, 13:34

Jo, měli bychom to napravit. Mluvili jsme o tom. Já z Blanska sice nejsem, ale v komisi školské ano, takže je to i ke mně. Kontakt zrovna na mne tam je a krátký zápis jsem posílal předsedovi Pirátů Blansko i našemu zastupiteli, ale jo, měli bychom jít dál. První setkání Školské komise bylo seznamovací a dost formální, čeká nás druhá v červnu, pokud máte kdokoli něco, tak pište.

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 23 kvě 2019, 15:07

:arrow: Postrádám jakékoliv úsilí pirátského zastupitele Pokorného o komunikaci s členy Pirátské strany v Blansku a s veřejností.
:arrow: Postrádám reporty zastupitele ze zastupitelstva.
:arrow: Postrádám web blanenských pirátů s těmito reporty a video záznamy ze zastupitelstva.
:arrow: Nesouhlasím, aby předseda MŠ Blanensko opakovaně odmítal vyzvat členy komisí a výborů nominovaných za piráty, aby alespoň tady na fóru na sebe zveřejnili způsob, jak je možné je kontaktovat.
:arrow: Nesouhlasím, aby předseda MS Blanensko Sedlák od 29.11.2018 dodnes nevyřídil žádost členova strany o zaslání nominační řeči Jana Čumy, který s ní v Blansku usiloval o nominaci do komise Komise pro investice a územní rozvoj za Piráty.

První pokus o zřízení webu byl inicializován 1.10.2018. Já jsem koupil pro Pirátskou stranu doménu www.piratiblansko.cz. Webhosting máme, doménu máme, technologii pro tvorbu webu máme a nabídnutou pomoc s realizací od Pirátů z Boskovic. Co je nám málo? :oops: Jediný kdo z členů komisí a výborů v Blansku nominovaných za Piráty na sebe zveřejnil kontakt byl Petr Jelínek, který je ve Školské komisi. Členové Pirátské strany ani veřejnost nemají informace co pirátský zastupitel a členové komisí a výborů v Blansku dělají.
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo
Profese: student zemědělství
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 23 kvě 2019, 16:31

Čau,

zaprvé jsem si vědom, že chybí reporty že zastupitelstva, ale to není jen v Blansku i v Boskovicích, i přesto, že mají web.

Zaregistrovat web a doménu ti nikdo neuložil a toto má na starost Petr Jelínek, aby přes Martina Rejmana zjistil jak to bude s převodem na stranu, a následně ti budou peníze proplaceny.

Co se týká komisí, nemají povinnost na sebe sdělovat kontakty, ale budu stát za tím, aby byl zápis zde na fóru a případně prostřednictvím fóra se jich můžeš na cokoli zeptat, nechci aby došlo k nějaké komunikaci mezi tebou a členem komise, o které nebudu vědět, ale pokud kdokoli bude chtít sdělit svůj mail, může. Budu je kontaktovat.

A nominační řeč jsem ti posílat ani nemusel, toto bylo věcí PMS Blanensko. Ale pokud budeš stále o ní stát, pošlu ti ji bez osobních údajů.

Nějaký další dotaz?
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko
773 917 508; lubos.sedlak@pirati.cz

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 23 kvě 2019, 16:32

Jinak o dalších věcech budeme mluvit na schůzi PMS, která bude následovat po návratu Kristýnu, a které se můžeš zúčastnit samozřejmě.
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko

Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 23 kvě 2019, 16:33

Jo a ještě jsem zapomněl - k tomu přenosu, na ZM nebudeme nakonec chtít online přenos, ale pouze záznam, kde bude samozřejmě vidět, kdo a jak hlasoval.
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 23 kvě 2019, 18:08

Jmenné hlasování ze zastupitelstva v zápisech by měl být samostatný bod. Ne to takto odbít video záznamem. Podívej se prosím na to optikou člověka, který sleduje dění ve 20 městech. To pro něj bude znamenat až 100 hodin watchtimu, aby si člověk měl informace kdo jak kde hlasoval. Nehledě na situaci, kdy si budeš potřebovat vyhledat konkrétní postoj zastupitelé ke konkrétnímu usnesení. Takto v zápise s jmenným hlasováním je člověk schopen se zorientovat i během hodiny. Myslím, že by jsem měli důrazně apelovat na našeho zastupitele, aby psal komentář ke každému zápisu ze zastupitelstva. U bodů, které shledá pro něj stěžejní nebo se může domnívat, že by nemuseli být bez vysvětlení dobře pochopeny může pirátský zastupitel napsat rozvitější komentář než jen jak hlasoval. Bez toho to bude jak si strčit hlavu do prd*le a navzájem si ji lízat jak to chutná když Piráti v Blansku dělají transparentně. Pro mne to u voleb nekončí. Jako vážně.
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Blanensko“