Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, RT ZivotniProstredi - hlasovací

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Od doby, kdy jsme v Parlamentu jsem grátis dostal už asi tři trička. Kampaňová, tedy na jedno použití...
Když si vezmu, že někde musela vyrůst bavlna (RoundUp Ready?), někdo jí musel sklidit, upříst vlákno, utkat látku, nastříhat, ušít, o(d)barvit, potisknout, zabalit, převézt tou kontejnerovou lodí, co jedna má ekostopu jako šedesát milionů aut OFFTOPICdokument Skutečná cena lodní dopravy, tak je mi z takové jednorázovky kapku podivně.
Máme nějaký centrální sběr vyžilých triček alá Diakonie Broumov? Anebo jinak - jak nakládáme s tričky, abychom měli vůči životnímu prostředí čisté svědomí?
Osobně mám mnoho triček, z nich některá i přes deset let a jsem na ně tak trošku stále pyšný (15let Radia 1, Nobody perfect but Linux and me, Fuck the KSČM,...).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 4):
Zbynek.Janoska, Jitka.Novotna, Lukas.Dolezal, Jiri.Pek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2457
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Jan.Prokop »

Josef.Kadlecek píše: 21 kvě 2019, 08:23 Anebo jinak - jak nakládáme s tričky, abychom měli vůči životnímu prostředí čisté svědomí?
já je akorát přesunu na hromadu pracovní a dál je používám do dílny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3448
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2623 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

pracuji v nich na roundup free farme a v lese.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Josef.Kadlecek

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

No a co s nimi třeba dělají naši poslanci? Ti, oproti naší fyzicky dělné minoritě, moc času v dílně, na zahradě, v lese, na lešení, na poli, ..., netráví.
Natož pak ti, kdož žijí ve velkoměstech a podobnou příležitost zužitkování triček nemají? A kdyby na sebe vzali "prošlé" tričko někam na cyklostezku, setkání abiturientů, narozky přátel, ..., budou za pitomce?
Kam tím směřuju? Inu zda je či není to problém - pokud ano, zda neuspořádat sbírku a nabídnout je těm, kdo by je uměli využít. Prostě aby neskončily ve spalovně či ještě hůř - jako 45% odpadu - na skládce. I kdyby to měla být třeba putzwolle pro automechaniky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
B_Pat
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Já coby programátor jsem už jedno poslala do charitního kontejneru. Jestli skončí v second-handu, africe, nebo rozemleté na zvukovou izolaci netuším. Snažím se z nabítky Pirátských triček brát ty co jsou použité pro víc než jedny volby a i v téhle kampani jsem měla na sobě "Pusťte nás na ně!". Nicméně bych podpořila, aby celkově bylo víc toho univerzálního marche a méně specifického na konkrétní volby či dokonce jednorázové eventy (pride, MMM).

Stejně tak mi přijde lito když se nějteré pražské lampové desky vyhazovali do plastu - vždyť šli použít na banery na demonstare či přelepit tenkým papírovým plagátem a znovu použít na lampy např v menších městech, kde si to smí strany věšet sami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 5):
B_Pat, Josef.Kadlecek, Jan.Prokop, Dusan.Plch, Jiri.Pek
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Mě tedy spíš vadí, že máme krásnou plátěnou tašku "Evropa potřebuje méně plastu" (za ni palec nahoru - vtipné, souvisí s programem, pěkné graficky) a pak rozdáváme nafukovací balónky na plastových tyčkách, které nejpozději za týden skončí v odpadu, v lepším případě tříděném. WTF?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 5):
Josef.Kadlecek, B_Pat, Janka.Michailidu, Marek.Necada, Michaela.Sarochova
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jitka.Novotna píše: 22 kvě 2019, 12:21 ...
Stejně tak mi přijde lito když se nějteré pražské lampové desky vyhazovali do plastu - vždyť šli použít na banery na demonstare či přelepit tenkým papírovým plagátem a znovu použít na lampy např v menších městech, kde si to smí strany věšet sami.
To máš na mysli ty, co jsem pro ně jel tehdy do Berlína? To byly časy...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3448
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2623 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Zacal bych spis tim, ze musime prestat vyrabet jednorazova (kampanova) tricka. Jakmile MO dostane navrh tricka ktere se nedaji pouzit mimo kampan, nebo aspon minimalne ve 2-3 kampanich - do kose by mel letet ten navrh, misto tisicovky tricek. Nemluvim o tom, ze na tuhle kampan byli vyrobene takova tricka, ktera jsem na sebe ani nevzal - radsi zustal u starych piratskych. Komentavat gerbalifi placky radsi nebudu. No, a co se tyce balonku - mam vcerejsi post na facebooku vyjmecne omezeny na skupinu "pirati". K tomu omezeni mam duvod.

p.s. kdyby nekdo nevedel co s jednorazovymi banery - v klidu je navalte mym smerem - budu z nich delat prikryvky na baliky sena a opravovat pristresky pro hospodarska zvirata. a manzelka by, pry, chtela zkusit sit plastenky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 5):
Jan.Prokop, Josef.Kadlecek, B_Pat, Veronika.Murzynova, Marek.Necada

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2457
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Jan.Prokop »

Zbynek.Janoska píše: 22 kvě 2019, 14:40 Mě tedy spíš vadí, že máme krásnou plátěnou tašku "Evropa potřebuje méně plastu" (za ni palec nahoru - vtipné, souvisí s programem, pěkné graficky) a pak rozdáváme nafukovací balónky na plastových tyčkách, které nejpozději za týden skončí v odpadu, v lepším případě tříděném. WTF?
To je pěkný, ale ty balónky jsou takový nejvděčnější merch v poměru cena-výkon, přitáhnou každýho s dětmi cca 1-7, zatímco to nafukuješ, máš možnost si promluvit s rodiči a pak ti těma balónkama dělají reklamu dál po městě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Zdenka.Liskova
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Jak nakládáme s kampaňovými tričky?

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jak koukám, je to přeci jen téma. Jak jsem psal, 45% odpadu stále končí na skládkách. K tomu bychom vskutku neměli přispívat, protože je to IMHO v rozporu s když ne programem, tak s názory části členské základny, což mě těší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Jiri.Pek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“