MF Olk-Ol 8/2019 Členská schůze 30. 5.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Profese: odborný asistent na FF UP
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

MF Olk-Ol 8/2019 Členská schůze 30. 5.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 18 kvě 2019, 16:08

Milí olomoučtí Piráti,

na základě jednomyslného rozhodnutí předsednictva přesouváme následující schůzi MS původně naplánovanou na 23. 5. o týden, tj. na 30. 5. Důvodem je vrcholící kampaň do evropských voleb. Bude tedy užitečnější potkat se až po volbách a zhodnotit kampaň i výsledky.

Vyhlašuji tedy schůzi místního sdružení Olomouc na 30. 5. 2019 od 18:00 v Picolu.

Návrh programu:

1. Kontrola úkolů z minula
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS
4. Kampaň – volby do EP (reflexe a hodnocení)
5. Představení zájemců o členství
6. Přijímání nových členů
7. Různé

Prosím o případné návrhy dalších bodů programu.

Díky za pochopení.

Za předsednictvo MS Olomouc

Hynek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 4):
Nela.Chudova, Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Lucie.Spacilova
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26691 poděkování
Dostal poděkování: 19678 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členská schůze 30. 5.

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 19 kvě 2019, 18:13

Mohli by jsme tam dát něco jako "lokální témata"?
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Profese: odborný asistent na FF UP
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Příspěvek od Hynek.Melichar » 19 kvě 2019, 20:42

Vojtech.Pikal píše:
19 kvě 2019, 18:13
Mohli by jsme tam dát něco jako "lokální témata"?
Většinou to řešíme v rámci reportu zastupitelského klubu, ale klidně přidám samostatné téma.
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 245 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova » 28 kvě 2019, 11:53

Já prosím o podbod u bodu 4. OVK - je to nedílnou součástí voleb, navíc mám první výsledky a je tam pár věcí, které bychom mohli do příště organizačně řešit a probrat. Navíc bychom si mohli předat zkušenosti, protože pro většinu z nás to bylo z pohledu praxe poučné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 2):
Hynek.Melichar, Jan.Bednarik
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26691 poděkování
Dostal poděkování: 19678 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 28 kvě 2019, 19:03

Co se OVK týče, mám pocit, že příště by jsme měli natočit vlastní instruktážní video. To zastaralé od MV je vskutku zastaralé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Lucie.Spacilova, Hynek.Melichar, Jan.Bednarik
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 1556 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 30 kvě 2019, 22:28

Zápis:
Schůze MS Olomouc, 30.5.2019, Picolo

Přitomní: Hynek Melichar, Jan Bednařík, VIktor Tichák, Jakub Nepejchal, David Novák, Vlastimil Bednařík, Jan Bednařík, Tomáš Svoboda, Jan Dvořák, Antonín Štěpán, Daniel Halamíček, Petr Bartoň, Jan Rakovský, Lucie Spáčilová (Mumble)
Hosté: Nela Chudová, Dominik Nguyen, Jakub Švéda

Zapsal: Jan Bednařík (bude vydáno knižně)
Předsedá: Hynek Melichar, později Jakub Nepejchal

Schůze začala: 18:00

Program:

2. Kampaň – volby do EP (reflexe a hodnocení) + OVK
3. Report zastupitelského klubu
4. Fungování, kompetence a organizace MS
7. Lokální témata
8. Různé

Program schválen konsenzuálně.

- nic krom voleb atp.

2. Kampaň – volby do EP (reflexe a hodnocení) + OVK
- Hynek: kampaň v Olomouci s autobusem a kandidáty byla vyhodnocena jako nejlepší kampaňová akce v ČR
- Viktor: Málo výjezdů do okolních vesnic a měst, pro příští volby třeba lépe zorganizovat, přiřadit jednotlivá města za úkol konkrétním lidem.
- diskuse: Zvážit billboardy. Noviny jsou drahé, nezájem o naše tiskovky.
- Jan B: Centrální kampaň rozpačitá. Lidi z KS OlK a Olomouce odvedli dobrou práci na ulici, kontaktní kampaň, roznášky novin, a výsledky tomu odpovídají.
- Viktor: Srovnání akce XOLK s akcí v Ostravě druhý den. My jsme si to odřídili sami, Ostrava byla o ničem.
- Hynek: Ryba smrdí o hlavy. Bylo to decentralizované, na nás. Zmatky v organizaci kampaně v Praze, ztráta času kandidátů, chybělo řízení kampaně.
- Jakub N: Výsledky nic moc, vypadalo to nadějně, ale nakonec jsme nedosáhli očekávaného výsledku.
- Viktor: Tajenka s ukulelistkou na kandidátce nám spíše ubrala než přidala.
- Nela: Spousta lidí se neztotožnila s čelem kandidátky, a proto nebjovali.
- Hynek: Máme spoustu vzdělaných voličů, kterým ukulelistky a poníci nepřijdou cool, ale zajímají je konkrétní kandidáti. Silné kandidáty jsme měli až v druhé půlce kandidátky.
- Viktor: Reprezentant v Parlamentu nic neřekne a je to zavádějící.
- Tonda: Úspěch v ČR zajistili studenti z Olomouce, kteří volili jinde.
- Nela: Ubralo nám hlasy, že není možné hlasovat v zahraničí, je třeba korespondenční volba. Byla by dobrá elektronizace voličů, aby nebyl třeba voličský průkaz.
- Viktor: Elektronizace voleb je problematická.
- Tomáš: Důležitá je informovanost. Ať už se jedná o voličské průkazy, tak i o digitalizaci.
- Jan B: Problém byl s uzavíráním seznamů 40 dnů před volbami, kdy lidé po změně bydliště potřebovali potvrzení o změně bydliště, o kterém nevěděli.
- Viktor: Zjednodušit získání volebního průkazu.
- Jakub Š: Nedůvěra lidí k digitálním systémům, např. registr vozidel, s-karta na sociální dávky. To je překážka v důvěře lidí.
- Jakub N: Piráti v Praze shodili OpenCard a znovu zavedli papírové kupony, tolik poznámka k digitalizaci. Nepovedlo se vyřizování voličských průkazů v Olomouci.
- Nela: Průkazy se měly dělat v mense UP, ale rektor to zatrh. Dělali jsme to v Café Library, které je soukromé v prostorách univerzity, později nám to tam taky zatrhli.
- Diskuse o OVK.
- Vlastimil: Je možné, aby byly do OVK doplněni kamarádi, rodinní příslušníci, apod.?
- Jan B: Není, předseda komise musí kontaktovat magistrát a ten pošle náhradníky. Pokyny dostali předsedové komise.
- Lucie: Delegujeme i náhradníky. Nemůžeme ovlivnit zda-li jsou členové komise dostatečně schopni.
- David: Líbila se koordinační mapa ke kampani?
- Viktor: Mapa super, na kontaktní kampaň to asi není třeba.
- Tonda: Mapa super, hlavní jsou schránky, abychom nerozdávali dvakrát.
- Jakub N: Mapa super, v kraji využijeme i více na výlep.
- Lucie: Info k OVK, v dotazníku byla otázka, zda-li mají lidi zájem informace o akcích a besedách, což většina lidí chce. Děkuji za účast v komisích.

Hynek: Odchází a předává předsedání Jakubovi Nepejchalovi.

3. Report zastupitelského klubu
- Viktor: Bude odcházet náměstek Hekela ze SpOLečně. Reagovali jsme tiskovou zprávou s nabídkou spolupráce náhradníkům ze SpOlečně, s velkým ohlasem. Jednali jsme s Hekelou, že by mohl ve funkci zastupitele pokračovat s námi. Nicméně odejde, zítra. SpOlečně chystá rošádu s náhradníky. Pan Bača je schopný a bude se s mím dobře spolupracovat. Očekáváme přesuny v kompetencích náměstků.
- Jakub N: Proč se děje ta rošáda?
- Viktor: Hekela byl tlačen k tomu, že s funkcí náměstka musí rezignovat i na zastupitele. Dostal nabídku od všech stran vládnoucí koalice.
- Jan R: Proč je Hekela důležitý?
- Viktor: Hekela pro nás není důležitý, jde o princip a demokraticky zvolené pořadí náhradníků. A taky jde o zpečetění osudu/rozkladu SpOlečně. Vnitřně nefunguje, a kdyby přišli o zastupitele, tak jsou úplně v pasti.
- Vlastimil: Hekela je tahák na voliče, známá osobnost. Je oblíbený u zaměstnankyň magistrátu.
- Viktor: Hekela by měl odejít "ze zdravotních důvodů", což odmítá, protože nechce lhát. A jestli nebude lhát, tak to může být hodně veselé.

- Viktor: Vedoucí odboru kultury Radku Pískačovou zveme na jednání KMČ. Budou schůze odborných komisí. Zastupitelský klub si rozdělil rezorty - tematické bloky. Probíhají jednání např. o rekonstrukci ulice 8. května. Byla výjezdní schůze, soustředění, zastupitelského klubu u mě na chatě, probrali jsme spoustu věcí a ujasnili si je. Bylo to užitečné.
- Jan R: S olomouckými listy se nějak pohlo?
- Viktor: Ne. Má to na starost Andrea Hanáčková, ale je těžké s tím hnout. Víme že máme ze zákona prostor pro zastupitele, každý článek zastupitele musí být zveřejněn, budeme na tom trvat.

- Tonda: Prosím o pravidelné reporty, ať nemusím volat.
- Viktor: Domluvili jsme se na mediální službě po 14 dnech, kdy to má na zodpovědnost jeden člověk.
- Tonda: 21.8. bude mediální školení pro zastupitele (nejen), v Ostravě.
- Viktor: OK.

4. Fungování, kompetence a organizace MS
- Antonín: Nelíbí se mi vystupování Tomáše Svobody na FB zastupitelského klubu, především když se to týká pana Runtáka.
- Jakub N: Přemýšlím jak se s tím vypořádat. Je to závažná věc, která možná patří na krajskou schůzi.
- Viktor: Mluvili jsme o tom s Tomášem a Hynkem. Tomáš si uvědomil že to nebylo ok, uvedl že neměl všechny informace. Platí to ale do budoucna pro všechny, protože když spolu budou lidi tři roky sedět v zastupitelstvu, tak se ty vztahy změní. A je potřeba se vždy poradit.
- Lucie: Doufám že Tomáš udělal nějakou sebereflexi.
- Honza: Bavili jsme se o tom taky s Viktorem a Tomášem. Tomáš si dá pauzu na FB pokud se to bude týkat Runtáka.
- Viktor: Je tam jedna pozitivní věc, že Tomáš ukázal že nejsme všichni stejní, a nemůže nás Runták hodit do jednoho pytle a odsoudit.

- Jakub Švéda: Představoval jsem se před rokem, před dvěma měsící, a na fóru.
grilování:
- Viktor: Jsi z Hněvotína. Jaké máš púolitické ambice?
- Jakub Š: Pokusil jsem se o kandidátku v Hněvotíně. Do této úrovně sahají moje politické ambice.
- Viktor: Co kandidatura v krajských volbách.
- Jakub Š: O tom jsem úplně nepřemýšlel, nebránil bych se do počtu. Narozdíl od komunálu splňuji podmínku a mám bydliště v OlK.
- Jakub N: Ucházel by ses o vyšší, pozici? Hejtmana?
- Jakub: Ne.
- Lucie: Proč jsi Pirát, nebo proč chceš být Pirát?
- Jakub Š: Zaujali mě Piráti už dávno, líbí se mi důraz na svobodu, apod. Ze schůzí a konfliktů mám dojem že strana funguje.
- Lucie: Filozofické důvody?
- Jakub Š: Asi hlavně svoboda.
- Jan R: Co děláš profesně? Čím by si chtěl přispět?
- Jakub Š: Jsem učitel středoškolský. Zajímám se o sport a kulturu. Zajímá mě udržitelný rozvoj. Jeden z impulzů pro zapojení se je nekontrolovaná výstavba v okolí rodné obce, průmyslové haly apod. Občansky jsem se v tom angažoval.
- Jakub N: Jak jsi se zapojil do kampaně do EP?
- Jakub Š: Přemluvil jsem manželku a kamarády.
- Jakub N: Dokážeš si představit osobní zapojení do kampaně?
- Jakub Š: Musel bych to zažít a pak bych se třeba osmělil.
- Lucie: Jsi připraven na to, že se tě lidé budou ptát, že jsi feťák, vítač, apod?
- Jakub Š: Jsem s tím smířen. Byl jsem na několika schůzích místního zastupitelstva a můžu to s klidem vyvrátit. Mohl bych to vyvrátit osobní zkušeností.
- Jakub N: Co okolí na tvůj zájem vstoupit do strany?
- Jakub Š: V zásadě ok.
- Viktor: Vnímáš Piráty jako pravisovou nebo levicovou stranu?
- Jakub Š: Záleží na tématu, asi uprostřed.
- Viktor: Jsme možná mírně levicoví.
- Viktor: Koho bys volil, kdyby nebyli Piráti?
- Jakub Š: Nevím. Asi ANO vytrolíme Europarlament.

- Dominik Nguyen: Zatím nemám zájem o členství, ale asi se ještě ukážu. Je mi 25let, bydlím na Bělidlech, pracuji v automobilém průmyslu, management jakkosti, pracuji s lidmi, kontakt se zákazníkem, reklamace, hasím požáry. Spravuji eshop.

- PMS přijmá Jakuba Švédu jako člena MS Olomouc: Jakub Nepejchal - PRO, Lucie Spáčilová - PRO

7. Lokální témata

Šantovka Tower:
- Tonda: Vadí mi že kvůli jednomu člověku úřady porušují pravidla, dělají se výjimky.
- David: Neudělala se výjimka, neopak se neschválila. A uměle se to protahuje. X let jsou zrušeny limity, a když se mají nastavit, tak se to uměle protahuje, aby k tomu nedošlo.
- Viktor: Je to ve fázi, kdy držíš odjištěný granát a nevíš kdy vybuchne. Proto do toho ProOlomouc tlačí. Náš zastupitelský klub podporuje snahy ProOlomouc. Souhlasím že jde o princip. Stále jsou procesní problémy. Pokud se 17.6. územní plán neschválí, bude následovat žaloba na nečinnost zastupitelstva z kraje. Černý nečinní a vymlouvá se na to, že čeká na vyjádření ministerstva kultury, které není potřeba. Lhůty běží a není důvod to nepředložit zastupitelstvu.
- Jan R: Znepokojuje mě, co k tomu předcházelo. Zvláštní prodej pozemků, kdy přislíbilo, že tam Šantovka bude. A podobné věci se budou opakovat.
- Tonda: Ani Šantovka 1 nesplnila záměr a původní návrhy realizace.
- Viktor: Z pohledu urbanismu byla špatně i vila na sile u tžnice. Architektonicky povedená stavba, ale na špatném místě.
- Jakub N: Přijde mi, že Šantovka Tower toho nemůže až tak moc vizuálně podělat. Ale nelíbí se mi ty principy jak to vzniká.
- Jan R: Problém se stavbou Šantovka Living. A nebude to udržitelné protože lidi nebudou přispívat na veřejný prostor.

Alexandrovci:
- Viktor: Matouš Pelikán (KDU-ČSL) vymyslel koncert, Martin Šinkovský (ProOlomouc) se přidal s tichou demonstrací. Piráti a Starostové hlasovali a přidali se. Alexandrovci jsou vojenské propagandistické hudební těleso zpívající o obsazení krymu apod. Udělali jsme tichou demonstraci, všichni návštěvníci nás viděli. Rozdávali jsme letáčky s fakty. KDU-ČSL se protestu nezúčastnilo.
- Jan B: Všichni návštěvníci šli proti nám, nemohli uhnout. Viděli transparent s tankem a cedulky se jmény zavražděných novinářů apod.

Koupě areálu bývalých kasáren:
- Lucie: Kupuje majitel MVŠO. Prý by tam měla být nějaká další VŠ.
- Viktor: Dostali jsme podnět z Olomoucké Drbny, ať se k tomu vyjádříme, co bychom rádi aby tam bylo. Vyjádřili jsme se, že do toho nemáme co mluvit. Není to Olomouce, bylo to soukromé a zase je to soukromé. Přijde nám to jako dobré místo, škoda že to město nekoupilo kdy to šlo.
- David: Mám obavu že tam nic nebude a bude to dál chátrat.
- Viktor: Bylo by to dobré místo pro nové tramvajové depo.
- David: Je to dobré místo, blízko centra. Projekt tramvajového depa už je, v Holici, ale není ideální.
- Jakub N: Depo se spekulovalo na Nových Sadech, ale řeší se blízkost vysokorychlostního koridoru pro vlaky.
- Viktor: Na depo se uvažovala spousta míst, včetně letiště v Neředíně.

Studánka:
- Lucie: Necháme na příště s projektorem.

Rekonstrukce ulice 8. května:
- Viktor: Rekonstrukce je zahájena už deset let, kdy se udělal jeden sloup. Je problém měnit zahájenou stavbu. Projekt je podobný třídě 1. máje - automobilové zálivy pro auta. Dojde ke zúžení chodníků.
- David: Ostrůvky jsou kvůli sloupům kolejového vedení. Nebudou sloužit k přecházení. Nebude možné přejít. Ulice bude pro prakování a ježdění.
- Jan R: Proč nemůže být pěší zóna jako jidnde?
- David: Zájmy investora a taky majitelů okolních domů. Na jedné straně ulice budou závěsy na trolejové vedení, na druhé straně sloupy. Jediné co by se dalo dělat je nestavět.
- Jakub N: Koleje jsou v havarijním stavu. Musí se zahájit rekonstrukce, nebo to drážní úřad zavře.
- Viktor: Nejsou dotace a peníze, jen na tramvajové koleje. Chtěli bychom, aby to byla pěší zóna i s auty a tramvajemi. Všechno v jedné rovině bez obrubníků.
- David: Naštěstí je Denisova ulice tak úzká, že tam nemůžou být ostrůvky a chodníky a je tam fajn pěší zóna.

Přístřešky na odpady:
- Jan R: Roztrh se pytel s tím, aby se opravili přístřešky na popelnice. Přístřešky mají v 99% případů svého pána, který o tom neví. Obvykle SVJ, které žádá rekonstrukci. Město to odmítá a dává možnost finančního příspěvku na vybudování přístřešku. Minulý týden k tomu byla porada, výsledek nevím. Nejedná se jen o kontejnery, ale taky klepače a různé další věci které dříve měly svého pána.
- Jakub N: Na Nové ulici jsou přístěnky na popelnice postavené na pozemku města, které patří lidu, rozpadají se, a neví se co s tím. Město po 12ti letech, co se to řeší, přišlo s názorem že to patří SVJ. SVJ si nechalo při koupi domu nalajnovat přesné okolí domu, aby jim nepatřilo nic navíc. Podle zákona o odpadovém hospodářství patří městu i popelnice.
- Jan R: SVJ neví, že jim patří i přístřešky. Je normální, že se na pozemku města se souhlasem staví příjezdové cesty, přístřešky na popelnice, apod. Stačí souhlas města. Odpady se dělí na adresný odpad (směsný a bio) a veřejný odpad (tříděný). Lidi neví, že mohou házet odpadky jen do své popelnice. Tříděný se může házet kdekoliv. Popelnice jsou na jednom místě. Člověk is financuje adresný odpad. Město nedostatečně přispívá na vybudování přístřešku na veřejný odpad. Město by mělo udělat nějaký spravedlivý systém, buď aby všechny místa byly ve správě města, nebo to dát do rukou lidem, ale dát jim k tomu prostředky.
- Viktor: Je v pořádku aby měl každá svou popelnici?
- Jan R: V případě rodinného domu je to jasné - každý má svoje. V případě SVJ se lidi domluvili, že si pořídí společně velkokapacitní popelnice.
- Vlastimil: Dnes jsou někde popelnice na silnici, a je to úplně špatně. Město s tím bude muset něco udělat.
- Viktor: V Praze ti směsný odpat patří do té doby, než ho hodíš do popelnice. Pak patří městu a je to starost technických služeb. Problém s bezdomovci, kteří vyhodí odpad ven, a pak je to zase odpad občanů.
- Jan R: Když položíš pytel vedle popelnice, tak můžeš zakládat černou skládku.

8. Různé
- Vlastimil: Na KMČ byl dotaz na odkup pozemku u domu, protože ho město nespravuje. Občané by to koupili a starali se o to. Může ho město prodat?
- Jan R: Město nemá žádnou koncepci hospodaření s majetkem. Problém s prodejem malých pozemků je, že je to precedens. Taky tam vedou inženýrské sítě. Lepší je pronájem. Některé pozemky, které jsou ladem, slouží pro směnu např. za cyklostezku.
- Viktor: Je to otázka koncepce a vize. Taky chceme změnit uvažování lidí, že je to jejich jako občanů města, tak to nepotřebují koupit. Lidi by mohli věnovat čas a peníze místo stěžování do údržby a oprav.
- Jan R: Problém s hurá akcemi a opravami může být nekvalita a odpovědnost za škodu.
- Viktor: Máme koncepci údržbáře pro KMČ, který může udržovat veřejný prostor.
- Vlastimil: Lidi začínají vymýšlet a tlačit, jak se k těm pozemkům dostat.
- Jan R: Bylo by dobré kdyby se pozemky pronajímaly za symbolickou cenu, aby se o to lidi starali.
- Viktor: Bavili jsme se o možnosti gureilla gardeningu, ale lepší je pronájem SVJ.
- Jan R: Je třeba dát si pozor na zábor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 7):
Jakub.Knapek, Hynek.Melichar, Martin.Morong, Jakub.Nepejchal, David.Novak, Lucie.Spacilova, Zdenek.Zak
abdikující předseda KS OlK • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Olomouc“