Ivane, je tu ještě jeden důvod

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan.Muzik
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 127
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Ivane, je tu ještě jeden důvod

Příspěvek od Ivan.Muzik » 13 kvě 2019, 21:44

Sněmovní volby by se skoro 30 procenty vyhrálo ANO, druzí Piráti by získali téměř o polovinu méně – tolik výsledek dubnového průzkumu společnosti Kantar.
Ve včerejší tiskové zprávě připustil náš předseda Ivan, že na tříprocentní oslabení podpory Pirátů může mít vliv situace v Praze, spory okolo magistrátu, kauza Pražské plynárenské ...
Osobně si, Ivane, nemyslím, že by to byly spory na magistrátu; lid dobře cítí, kdo je tou křivou partií v pražském triumvirátu, parafrázoval bych zde Karla Havlíčka: „Nechoď, Piráte, s TOPisty na led, mnohý příklad známe, že TOPista sklouzne a Pirát si za něj nohu zláme!“. V tom to nebude. Vidím jiný, mnohem závažnější důvod.
Pirátský elektorát lze v zásadě dělit na dvě skupiny; analytiky a recesisty.
Recesisté, to jsou mladí, často prvovoliči, hledající alternativu ke stávajícímu k smrti nudnému, vzduch otravujícímu politickému establishmentu. Chtějí něco, co je cool a až tak moc neřeší detaily programu.
To analytici berou Piráty právě kvůli programu a jejich neúnavnému tahu na branku. Politika ale není jako třeba havarijko u Directu, kde si je můžeš nakombinovat to, co považuješ za důležité, potřebné. Politika, to jsou balíčky, take it or leave it. Balíček, ve kterém je něco shnilého, prostě analytici neberou. A co shnilého kdo přistrkuje do pirátského balíčku? Je to novela antidiskriminačního zákona, pod kterou se, žel, podepsali i pirátští poslanci.
Proč analytikům tak smrdí, to naznačuji v diskusi k příspěvku pana Kopřivy v OL Listech OFFTOPIChttps://www.piratskelisty.cz/clanek-234 ... nost-prava . Škoda hlasů analytiků :( .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, maca764

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host