Rozprava k záměru pronájmu kanceláře ve Svitavách

Moderátoři: PKS Pardubicky kraj, PMS Svitavsko

David.Marhold
Koordinátor krajského sdružení
Profese: student historie, práv a germanistiky
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Re: Rozprava k záměru pronájmu kanceláře ve Svitavách

Příspěvek od David.Marhold » 08 kvě 2019, 20:27

Karsten.Sachs píše:
08 kvě 2019, 14:12
Já mám vůči kanceláři určité výhrady. Stále nevím na co by jsme ji využívali, v tak malé kanceláři žádnou akci pro veřejnost neuděláš. Dokonce i schůzi místního sdružení v tak malé kanceláři nezrealizuješ. Není to ani na očích ve městě, což by tomu celému aspoň dalo určitou prestiž. Částka za pronájem představoval v minulých letech rozpočet celého kraje, teď to dáme za kancelář v které se bude dít přesně co? Svitaváci si tam mohou pozvat někoho na schůzku, a nebo se v maximálně 6 lidech sejít, toď vše. Byl bych buď pro větší kancelář, která může sloužit na setkání více lidí a tak trochu jako komunitní centrum, nebo žádná kancelář. Když jsem viděl jak se dělá kancelář v Pardubicích a Chrudimáci si jejich ex krajskou chtějí nechat, moje prvotní reakce byla, tak mi tedy taky chceme kancelář, ale když se nad tím zamyslím racionálně, nevidím v takové kanceláři moc velký smysl. Nebo mi vysvětlete, co přesně by se v této kanceláři, kterou navrhujete, mělo odehrávat?
Chápu určité obavy, ale... Piráti Svitavy jsou schopni se scházet 1x týdně (někdy v menším obsazení i 2x). Ten prostor je dostatečně velký na to, aby se tam sešlo i MS (1x za měsíc, nebo 1x za 2 měsíce). Budeme mít prostor, kde lze udělat školení/seminář pro východní část kraje. Budeme zde moct udělat část nějakého teambuildingu a pracovat na plánování aj. A ještě zbude místo na uskladnění materiálu (stánek, 2x za rok listy). Nachází se to blízko centru, na očích to bude (je třeba vyrobit banner).
Samozřejmě bych tu chtěl taky větší centrum, ale to rozpočet v tuto chvíli nedovoluje.
Smlouva bude pravděpodobně na 1 rok. Po tom roce si můžeme říct, zda má smysl pokračovat, nebo ne.

Libuse.Vevodova
Místní předsednictvo
Profese: učitelka matematiky
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libuse.Vevodova » 09 kvě 2019, 08:40

Ahoj, nemohu se přihlásit. Napiš, že souhlasím s Tyršem pouze v případě spoluúčasti zastupitelů (3x500) měsíčně, což je asi polovina nájmu. Pokud se nehodlají spolupodílet, jsem PROTI.

Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Vevodova za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

David.Marhold

Příspěvek od David.Marhold » 09 kvě 2019, 09:01

MS na to má 35 000. Pokud by se tedy platilo 12 000 za rok, na co by se mělo přesunout těch 23 000, které zbydou?

Vojtech.Fadrny
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Fadrny » 09 kvě 2019, 10:46

Ahoj, můj názor proč chceme kancelář ve Svitavách:
Zastupitelé a příznivci jsme si nastavili frekvenci setkávání na 1x týdně, když je něco aktuálního tak se scházíme i častěji v různém složení.
Jde mi o to, že chci abychom fungovali na bázi řízení projektů. Od počáteční analýzy problému až po mediální výstup s řešením.
Jsem přesvědčen, že právě kancelář, kde bude neutrální a pracovní prostředí nám v tomto může pomoci. Nechci tady mít debatní kroužek, ale chci aby za námi bylo taky něco vidět.
Nebaví mě setkávat se u někoho doma.

Je to dle mě i příležitost jak přivést nové zájemce a další příznivce.

V prosinci se povedlo vyhádat peníze na kancelář, tak hurá do toho! Diskuzi o příspěvcích zastupitelů na kancelář považuji za úplně mimo mísu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Fadrny za příspěvek:
David.Marhold

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1232 poděkování
Dostal poděkování: 1788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 09 kvě 2019, 11:41

David.Marhold píše:
09 kvě 2019, 09:01
MS na to má 35 000. Pokud by se tedy platilo 12 000 za rok, na co by se mělo přesunout těch 23 000, které zbydou?
to co zbyde vam nikdo nesebere, bude to presunute do pristiho roku a bude se hodit v krajske kampani.
two beers or not two beers?

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Profese: odborná referentka
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Příspěvek od Andrea.Linhartova » 09 kvě 2019, 11:48

Na žádost Jirky Krátkého vkládám jeho reakci, v současnosti nemá přístup na fórum.

Ahoj, nedostanu se na forum, bo heslo je někde doma, sorry jako, ale ke svit.kanclu: Jsem pro prostor na ul. Tyrše, ale s podmínkou spoluúčasti na nájmu od zastupitelů (cca 1/2), jednak to mohou využít jako svuj zastupitelský kancl a druhak, bez podpory Pirátů by bylo vse jinak.Pokud nepomohou, moje ruka při hlasování zůstává dole. Když to někdo překopíruje na fórum, má můj veliký vděk. Dik.
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí

David.Marhold

Příspěvek od David.Marhold » 09 kvě 2019, 12:28

Andrej.Ramaseuski píše:
09 kvě 2019, 11:41
David.Marhold píše:
09 kvě 2019, 09:01
to co zbyde vam nikdo nesebere, bude to presunute do pristiho roku a bude se hodit v krajske kampani.
Ano, tak jsem to nemyslel :) když jsem si dělal rozpočet, vyšlo mi z toho, že jsme schopni až do konce roku pořádat akce s finanční podporou a jsme schopni si schovat nějakou částku na krajské i komunální volby. Plus jsme schopni zaplatit kancelář i dokonce nějaké drobné vybavení (navíc i nezávislí jsou ochotni poskytnout drobné vybavení jako třeba flipboard).
Šlo mi o to, aby mi lidi, kteří chtějí šetřit dokázali říct, na co konkrétně.

David.Marhold

Příspěvek od David.Marhold » 09 kvě 2019, 13:31

Jinak jako nezastupitel podpořím zastupitele, aby nemuseli platit. Vykonávají práci velmi dobře a často nad rámec svých povinností. Často tu suplují činnost MS. Dostávají za to almužnu. O příspěvku ze strany zastupitelů bych byl schopen uvažovat ve chvíli, kdy budeme mít velké centrum, které MS nedokáže samo utáhnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvek:
Vojtech.Fadrny

Vojtech.Fadrny
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Fadrny » 09 kvě 2019, 14:10

Andrea.Linhartova píše:
09 kvě 2019, 11:48
Na žádost Jirky Krátkého vkládám jeho reakci, v současnosti nemá přístup na fórum.

Ahoj, nedostanu se na forum, bo heslo je někde doma, sorry jako, ale ke svit.kanclu: Jsem pro prostor na ul. Tyrše, ale s podmínkou spoluúčasti na nájmu od zastupitelů (cca 1/2), jednak to mohou využít jako svuj zastupitelský kancl a druhak, bez podpory Pirátů by bylo vse jinak.Pokud nepomohou, moje ruka při hlasování zůstává dole. Když to někdo překopíruje na fórum, má můj veliký vděk. Dik.
Co to je za argumentaci, že je podmínka spoluúčasti zastupitelů? A kterých(Svitavy, Moravská Třebová, Polička)?
A co příznivci, kteří se s námi scházejí? Ti také mají platit? To je naprosto mimo...

V prosinci se řeklo, chceme peníze na kancelář. Peníze jsou. Další měsíce se začala hledat kancelář. Kancelář se našla. A teď se do toho hážou vidle, že jako se to má financovat půlka od zastupitelů.
Ti zastupitelé jsou přeci zvolení za Piráty a makají co to jenom jde.

Piráti jsou dnes relevantní parlamentní strana s ambicí být v příští vládě. Ovšem k tomu je potřeba pracovat i na lokální úrovní, vytvářet zázemí a posouvat se dál.

Prosím všechny aby se nad tím zamysleli a podpořili vznik kanceláře ve Svitavách. Díky

Martin.Herman
Místní předsednictvo
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Příspěvek od Martin.Herman » 13 kvě 2019, 08:09

Karsten.Sachs píše:
08 kvě 2019, 14:12
Já mám vůči kanceláři určité výhrady. Stále nevím na co by jsme ji využívali, v tak malé kanceláři žádnou akci pro veřejnost neuděláš. Dokonce i schůzi místního sdružení v tak malé kanceláři nezrealizuješ. Není to ani na očích ve městě, což by tomu celému aspoň dalo určitou prestiž. Částka za pronájem představoval v minulých letech rozpočet celého kraje, teď to dáme za kancelář v které se bude dít přesně co? Svitaváci si tam mohou pozvat někoho na schůzku, a nebo se v maximálně 6 lidech sejít, toď vše. Byl bych buď pro větší kancelář, která může sloužit na setkání více lidí a tak trochu jako komunitní centrum, nebo žádná kancelář. Když jsem viděl jak se dělá kancelář v Pardubicích a Chrudimáci si jejich ex krajskou chtějí nechat, moje prvotní reakce byla, tak mi tedy taky chceme kancelář, ale když se nad tím zamyslím racionálně, nevidím v takové kanceláři moc velký smysl. Nebo mi vysvětlete, co přesně by se v této kanceláři, kterou navrhujete, mělo odehrávat?
Trosku vam do toho vstoupim , podle me je u nas jeste brzo na nejakou kancelar , za me to je zatim zbytecnost bez ktere se nase ms obejde , nicmene pokud bych mel tu moznost to udelat nekde ve vlastnim bez najmu tak bych to asi udelal , chrudim bude slozit spise jako skladek co jsem pochopil a centralni bude v pce .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Herman za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Svitavsko“