Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Davida Františka Wagnera na post vedoucího ZO?

ANO
76
84%
NE
9
10%
ZDRŽUJI SE
5
6%
 
Celkem hlasujících: 90 - Celkem hlasů: 90

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

po dlouhém zvažování jsem si řekl, že mi dává smysl kandidatura na vedoucího ZO. Mám celkem jasnou představu co dělá a jak, mám myslím všechny potřebné znalosti a dovednosti a mám jasnou vizi, co by mělo být dál.

Proč si myslím, že bych to uměl?
Do kontaktu s jinými Piráty jsem se dostal už mnohokrát a myslím, že chápu jejich potřeby (každá strana to má výrazně jiné kromě core témat), dokážu efektivně hledat kompromisy a společné průniky a mám dlouhou a myslím dobrou zkušenost s řízením týmů dobrovolníků, včetně týmů z celé Evropy. Jako výrazný bonus vidím to, že tématiku Unie a zahraničních vztahů řeším na denní bázi: a to jsou přirozeně témata, která jsou v mezinárodní kooperaci stran zásadní.
Zároveň je myslím vhodné oddělit vedení odboru od volených představitelů mezinárodních pirátských organizací: počítám se spoluprací s našimi lidmi v PPI i PPEU, ale ta kombinace rolí myslím není ideální.
Zároveň poslední půlrok intenzivně pracuji na kampani a pomáhám čelu a myslím, že nám to se všemi pěti celkem lidsky funguje a zvládáme i konflikty.

Co bych chtěl dělat?
Pokud má mít ZO smysl, bude dle mého potřeba udělat jednu výraznou změnu a to přidat mu v podstatě novou agendu (byť technicky by dříve spadala pod Mirror asi). Obrovský a stále se opakující problém české politiky v Bruselu je odtržení europoslanců od strany a hlavně ztráta informací, která vede k tomu, že se česká a evropská úroveň politiky dostávají do kolize. Já bych si přál, aby ZO fungovalo jako spojka, která zajišťuje pravidelné setkávání, pumpování informací z Bruselu do strany a stejně tak druhým směrem. Ať už proto, že je technicky velmi praktické vědět o čem se hlasuje v Bruselu a můžeme z toho dělat téma v Česku, tak proto, že europoslanci by měli dostávat pravidelnou zpětnou vazbu k jejich práci v Bruselu. A to podle mě nezajistí něco jako “jednou za čas napíšou report” nebo nějaký vyhrocený výkaznictví, ale je třeba se věnovat vysvětlování, setkávání a tenhle proces vyžaduje i mediátora. A tam vidím jednu důležitou funkci ZO.
Kromě toho se dá očekávat, že po volbách významně naroste celkový objem agendy například díky zájemcům o stáže v Bruselu, koordinaci, cizím Pirátům kteří si budou přát podpořit od europoslance a tak dále. Tuto práci bych rád spolu s většinou překladů nejraději dělil mezi dobrovolníky - jen u překladu bych rád dal všechny naše překlady nakonec alespoň na kontrolu zkušenému profesionálovi/ rodnému mluvčí. S větším významem strany tady myslím i vzrůstá vyšší potřeba formální kvality výstupů.

Co bych za to chtěl?
Nic. Myslím, že vedoucí ZO nepotřebuje být placená funkce ve chvíli, kdy se rozumně rozdělí práce a bude tam spíš nižší objem administrativy. Osobně to vidím jako uskutečnitelné: přede mnou jsou teď nějaké kariérní rozcestí (hlásit se do Bruselu/ vzít nabídku ze soukromého/ nějak to lepit náhodně v Praze a mít nekonečno času), ale ve všech vidím prostor na rozumné fungování jako vedoucího. Kde vedoucí neznamená člověk, který udělá všechnu práci, ale člověk, který dokáže práci koordinovat a prioritizovat.

Dík, že jste dočetli až sem. Fotku a životopis mám vystavenou zde - https://wiki.pirati.cz/lide/david_frantisek_wagner.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau, tvoje kandidatura mi dává venkoncem smysl. Mám ovšem jeden dotaz - kde a jak by mělo ZO operovat? Vidíš to zejména jako internetové diskuzní fórum, nebo chceš například dělat pravidelné schůzky v PiCe/Sněmovně? Chceš nějak zapojit veřejnost? Lákat do ZO více straníků?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Roman.Moravek
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner »

Daniel.Galuszka píše: 09 kvě 2019, 17:54 Čau, tvoje kandidatura mi dává venkoncem smysl. Mám ovšem jeden dotaz - kde a jak by mělo ZO operovat? Vidíš to zejména jako internetové diskuzní fórum, nebo chceš například dělat pravidelné schůzky v PiCe/Sněmovně? Chceš nějak zapojit veřejnost? Lákat do ZO více straníků?
Čau,

díky moc za otázky, to je vždycky lepší než ticho:)
tohle má víc částí.
Předně bych chtěl, aby ZO ve spolupráci s europoslanci a jejich personálem pomáhalo produkovat výstupy který budou pravidelně osvětlovat lidem mimo stranu co se už stalo, zdůvodnění hlasování a tak dále. Za relativně dobrý příklad (byť je výrazně kam přidat) bych tady dal Juliin blog (https://juliareda.eu/en/), akorát v našem případě s výrazně širším zaměřením a více panáčkama, k tomu přidat nějaký živý události, prezentace a tak dále. To je zásah do veřejnosti - a nedá se čekat, že to bude bourat statistiky čtenosti, ale potřebujeme budovat nějakou bázi odkazů a zároveň u médií postupně prokopávat cestu a práci v EP prodat.
Do strany vidím jako prioritu zajistit, že čeští Piráti budou dostávat relevantní informace o plánech a tom co se blíží předem v Bruselu, PPEU a PPI a budou moci to připomínkovat - a naopak. Nesmí se nám třeba stát, že v Česku budeme hájit Maďarsko a v Bruselu ho podupávat. To si myslím, že s nějakým základním zázemím a vstřícností s obou stran se dá zajistit sice náročně, ale dá se. Že proběhne někdy schůzka ve Sněmovně/ Pice si myslím, že je nutnost. Líbil by se mi třeba osmi týdenní cyklus, to si myslím, že je udržitelné.

Obecně bych si pak přál expanzi ZO o víc členů/ dobrovolníků, i tím způsobem, že bych rád zařídil aby čeští Piráti měli možnost se podívat na stáže do EP (což má spoustu výhod, byť to bude záležet finálně na libovůli zvolených poslanců) a obratem bych pak čekal, že se tito i zapojí do práce ZO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Petr.Rysler, Daniel.Galuszka, Tereza.Hubackova, Roman.Pasek

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jo, díky... takhle nějak jsem si v koutku duše představoval fungování ZO. Tudíž ti dávám hlas a byť zatím nevidím žádnou konkurenci, doufám, že své plány zrealizuješ. Zcela zásadní je pro mě asi to, že by se ZO mohl stát takýmsi jakýmsi think-tankem pro naše případné působení na ZAMINI, stane-li se to někdy.
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner »

Daniel.Galuszka píše: 10 kvě 2019, 10:10 Jo, díky... takhle nějak jsem si v koutku duše představoval fungování ZO. Tudíž ti dávám hlas a byť zatím nevidím žádnou konkurenci, doufám, že své plány zrealizuješ. Zcela zásadní je pro mě asi to, že by se ZO mohl stát takýmsi jakýmsi think-tankem pro naše případné působení na ZAMINI, stane-li se to někdy.
S tím bych úplně nesouhlasil vlastně:) ZO má být servisní organizace, ty myšlenky a obsahy by měly vyrůstat z příslušného rezortniho týmu EZO. Personálně tam stoprocentně budou průniky, ale ne neztotožňoval bych to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 8):
Janka.Michailidu, Jan.Hora, Marketa.Gregorova, Vaclav.Fortik, Jakub.Nepejchal, Vojtech.Pikal, Tereza.Hubackova, Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych se chtěl zeptat, jak vidíš budoucnost spolupráce pirátských stran a roli českého ZO?
A jaký smysl má podle tebe PPI?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Dalibor.Zahora, Marek.Necada

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner »

Vojtech.Pikal píše: 10 kvě 2019, 21:26 Já bych se chtěl zeptat, jak vidíš budoucnost spolupráce pirátských stran a roli českého ZO?
A jaký smysl má podle tebe PPI?
První otázku jsem se snažil zodpovědět už v úvodním příspěvku:) myslím, že se po eurovolbách o řádný kus zvednou možnosti a smysl spolupráce - a budou taky pravidelně vyplavávat problémy, kdy se budeme třeba dramaticky dovídat z českých novin že "němečtí Piráti odmítají jádro, zruší Bartoš Temelín?". Je to dvousečná věc, se kterou bude třeba trpělivě pracovat a být schopen předvídat problémy.
A vnímám to i tak, že jako v tuto chvíli největší a nejživotnější hnutí máme taky nějakou odpovědnost vůči ostatním. Ne nutně řešit jejich vnitřní problémy třeba, ale efektivně se dělit o vypracované studie, grafiku a kampaňové know how si myslím má velký potenciál. Už teď něco probíhá, ale můžeme a měli bychom tenhle aspekt dost roztáhnout.

U PPI a PPEU vnímám úlohu ZO v podpoře činnosti tam zvolených funkcionářů od nás a pomoci v naplňování jejich pirátských plánů - jak jsem psal výše, materiály, sdílení, třeba i ty možnosti stáží a v odůvodněných případech proplácení cestovného. ZO by v budoucnosti mělo dle mého hrát roli úřednického aparátu a mediace a třeba i kontaktního místa, kde si můžou další členové těch organizací na české zástupce stěžovat než budou eskalovat věci na naše předsednictvo.

Doufám, že jsem ti odpověděl dostatečně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Galuszka, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Simon.Barczi

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Ahoj Davide,

mám dotaz, jaký máš názor na kvalitu spolupráce se slovenskými Piráty, popřípadě jaké nové kroky bys jako vedoucí ZO tímto směrem vykonával?
Dále mě zajímá, jak se stavíš k možnému finančnímu ohodnocení, pokud naroste větší pracovní nálož (třeba po EU volbách)? Vím, že jsi psal, že placená funkce to být nemusí, ale přesto se ptám, pokud by taková situace nastala.

Díky za odpovědi!
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od David.Wagner »

Adam.Vyplel píše: 13 kvě 2019, 12:06 Ahoj Davide,

mám dotaz, jaký máš názor na kvalitu spolupráce se slovenskými Piráty, popřípadě jaké nové kroky bys jako vedoucí ZO tímto směrem vykonával?
Dále mě zajímá, jak se stavíš k možnému finančnímu ohodnocení, pokud naroste větší pracovní nálož (třeba po EU volbách)? Vím, že jsi psal, že placená funkce to být nemusí, ale přesto se ptám, pokud by taková situace nastala.

Díky za odpovědi!
Čau,

slovenští Piráti si prošli hned na začátek nějakou tou personální krizí a za ten rok od myšlenky vzniknout se bohužel nedostali ani ke vzniku: kde třeba ve volbách do EP by myslím mohli mít velmi pěkný prostor. Myslím si ale, že to je typický případ "řeší si interní věci" a my pro ně nemohli udělat nějak řádově víc.

Ohledně peněz - v tuhle chvíli to skutečně vnímám tak, že to pro všechny možné moje kariérní cesty v červnu je možné to dělat dobrovolnicky - byť to bude chtít, aby se do činnosti ZO zapojovalo postupně víc a víc lidí a spolupráci všech zúčastněných. Nevylučuju, že může nastat situace kdy přijdu a budu muset říct "eej, potřebuju něco na překlenutí": ale to by byl pro mě i hodně nepříjemný moment, protože upřímně je pro mě varianta "detailně vykazuju straně plat 200 na hodinu" hrozně nesmyslná. Co nevylučuju je to výše zmíněné placení lidí sem tam (překlady či jejich proofreading) a nějaké ty nutné cesty. Celkově ale vnímám, že šetřit straně peníze je docela vysoká priorita. Jsme první strana v Česku, která nemá za sebou velké peníze a zároveň prachy vráží i do analytiků a kvalitní práce lidí a máme tak poměrně vysoké průběžné náklady, tak to prostě je.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34679 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Františka Wagnera na vedoucího ZO

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zdar, nominační hlas samozřejmě máš, dál se uvidí, ale jsem každopádně rád, že se rýsuje nějaký souboj a ne že na ZO bude trapně jeden kandidát, jako se to stává u jiných pozic. :)

Nerad ti rozkopávám bábovičku, ale tvoje představa fungování ZO po zahákování Bruselu mi zatím moc nekonvenuje. Osobně tvoji vizi vnímám tak, že ZO v podstatě zanikne, protože ho pohltí agenda EU a to bych tedy nechtěl. Nemyslím, že zahraniční pirátské kontakty a aktivity lze a je vhodné redukovat jen na rovinu EU. Proto bych radši viděl budoucího vedoucího ZO jako někoho, kdo bude stát trochu bokem, bude mít širší záběr a na EU se zaměří třeba jeho zástupce (ale může to být i obraceně samozřejmě). Co ty na to?

Druhá věc, voláš po dobrovolnících - jak je chceš získat a kde je chceš brát? Myslíš, že po eurovolbách přijde nějaká vlna dobrovolníků?
Možná, ale aby to nebyla jen vlna oportunistů... :(

Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Vaclav.Zidek, Roman.Pasek, Marek.Necada, Veronika.Jirkova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“