Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Zdravím členy MS Praha 3,
na základě pověření PMS
viewtopic.php?f=983&t=47008&fbclid=IwAR ... 0RGi6dp5go
žádám členy MS o schválení mimořádného rozpočtového opatření na úhradu vedlejších nákladů na kampaň do EP na Praze 3 v celkové výši5000 Kč (pět tisíc korun českých) z prostředků alokovaných pro činnost MS Praha 3
v následujícím složení:
- Kč 2500 - tisk 100 ks bločků (A6, 20 listů) do kapsy na dotazy občanů
- Kč 1000 - 100 ks propisky - pirátský e-shop
- Kč 1000 - 2x propagace příspěvků na FB stránce Piráti Praza 3
- Kč 500 - pronájem skladovacího prostoru o rozloze 1m2 na 30 dní za 10 Kč/den a 2x 100 Kč pronájem grilu (5.5. a 19.5) na Parukářce od V. Gregůrka


Rozprava bude probíhat do 3.5.2019 23:59.

Zdůvodnění:

- v souvislosti s volební kampaní do Evropského parlamentu 29.4.-23.5. (s významným přesahem do běžné činnosti a agendy MS P3)
- v souvislosti s obecnou neusnášeníschopností několika posledních schůzí MS
- a v souvislosti s tím, že ještě nebyl schválen rozpočet MS P3
- a ze své pozice koordinátorky volební kampaně do EP pro Prahu 3
viewtopic.php?f=982&t=46615

žádám o:

uvolnění celkem Kč 5000 na výdaje v souvislosti s kampaní do EP a na propagaci činnosti MS Praha 3 a to ve složení:
- Kč 2500 - tisk 100 ks bločků (A6, 20 listů) do kapsy na dotazy občanů
- Kč 1000 - 100 ks propisky - pirátský e-shop
- Kč 1000 - 2x propagace příspěvků na FB stránce Piráti Praza 3
- Kč 500 - pronájem skladovacího prostoru o rozloze 1m2 na 30 dní za 10 Kč/den a 2x 100 Kč pronájem grilu (5.5. a 19.5) na Parukářce od V. Gregůrka

Pozn.:
Náklady na kampaň na Praze 3 se netýkají výhradně voleb do EP, ale mají velký přesah do běžné činnosti MS P3 (komunikace s veřejností, propagace a zviditelnění činnosti České Pirátské strany na Praze 3)
Všechny ostatní náklady v souvislosti s kampaní do EP jsou hrazeny z centrálního rozpočtu nebo z rozpočtu KS Praha na Volby do EP.
Jedná se především o:

- tisk letáků na volby do EP
- tisk Pirátských listu
- výrobu merge (trička, tašky, balonky, zapalovače, náramky, jo-jo, placky...)
- výrobu bannerů a vlajek
- obecné akce většího významu

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Bobo, jsem rád, že jsme tě do této role nominovali, protože se tomu fakt svědomitě věnuješ. O to víc mě mrzí, když se k tobě kraj chová takto macešsky a neposkytne ti prostředky k tomu, abys MSko mohla úspěšně zapojit do kampaně. Myslím, že jsi teď až moc hodná na pražskou centrálu. Kraj přesně na tento účel měl alokovat prostředky (a pokud vím, tak je i alokoval), ale zjevně jsou jiné priority než dobrovolnická kampaň. Z našeho minirozpočtu v každém případě nemůžeme řešit eurokampaň.

1) Čistě po stránce dopadu: na eurokampaň s rozpočtem v milionech našich 5 tisíc nebude mít žádný vliv. Ale pro nás je to přes 6% ročního rozpočtu!
2) Pokud kraj, potažmo centrála toto po nás chtějí a nezajistili podmínky k tomu, abychom mohli bez dalšího vykonávat dobrovolnickou činnost, mají rozpočet hodně špatně naplánován.

Jsem ochotný jít rozdávat noviny a investovat vlastní čas (a i ten pronájem na té Parukářce klidně zatáhnu, to vím, že jde hlavně na moji hlavu). Ale s principem "zaplaťte si vlastní dobrovolnickou práci ze svého" nesouhlasím, třebaže mě moc mrzí, že teď trochu házím vidle do tvojí skvělé práce. Pokud bude cetrála na takové demotivující dobrovolnické kampani trvat, myslím, že bychom se jí zkrátka jako MS neměli účastnit. Děláme to z dobré vůle a částečně na úkor prezentace naší vlastní činnosti.

V poslední řadě apeluji na to, abychom vzali v potaz i budoucnost našeho MSka. Přemýšlím teď dlouhodobě. Náš příspěvek se v eurokampani rozpustí, zatímco za necelé čtyři roky může těch 5 tisíc znamenat rozdíl mezi tím, jestli Bellu s Venhodou převezmou radnici, nebo ne (je to cena půlky slušného videa nebo vydatného online zásahu celé P3). Zvažme, kde ty prostředky budou mít největší užitek.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Bohdana.Hola »

tak v podání nějakýho hlavouna (myslim, že je to šéf PKS a pražskej zastupitel, ale jméno si nepamatuju) jsem si to na koordinační poradě koordinátorů vyslechla v tý verzi, že MS dostaly od KS přidělený prachy na běžnej provoz a že kampaň na jakýkoliv volby je u politický strany běžnej provoz..., pokud to neni akce, která svým významem zasahuje větší region než jen městskou část.
Na velký akce se z rozpočtu Prahy na kampaň urvávaly prachy cca na začátku března, ale nemyslim, si, že by kterýkoli MS něco usáplo.....

Dobrovolnická kampaň je prostě pod rozlišovací schopnost tý slečny. Narodila se pro větší cíle. Jako jsou hausbóty, reklamní spoty a velké akce...

Ona (skoro jediná široko daleko) je za tu kampaň placená. Dokonce má slíbený docela tučný prémie, když se do EP dostanou víc než 3 kandidáti. Což se pravděpodobně dostanou, i když ona ani nepřeloží stéblo a tak trochu navzdory její činnosti.
Tady je celé vlákno k tématu podpoření MSek rozpočtově z rozpočtu na kampaň. Bohužel to tehdy většina vyignorovala nebo se zdrželi, protože na začátku března to nezajímalo fakt ještě nikoho (stejně jako primárky). Ale vim, že se to objevilo před ofiko startem kampaně a slečna z toho tam byla trochu na prášky, že jí někdo chce vzít JEJÍ rozpočet na volby:
viewtopic.php?f=349&t=46355

Osobně bych si tipla, že je to tak trochu záměr podojit rozpočty MSek o tyhle "malý" náklady, aby jí zbylo vic peněz na její "velký" cíle!
Když k tomu připočtu ještě nedostatek ideového vedení z její strany (a aspoň nějakou motivaci a vizi pro posádky MS), tak tomu odpovídá i nadšení pro věc v celé Praze (a úspěch takových prima akcí, jako jsou voličské průkazy) a ochotu se účastnit třeba jen logistiky dopravy Pirátských listů a jejich naskladnění.

A to nám ještě kandidáty z první pětky při pokusu o nějakou spolupráci a účast na našich akcích bylo sděleno, že kalendáře kandidátů má na starosti Alice, aby nám posléze bylo na koordinační schůzce Alicí sděleno, že první pětka má víkendy plné, takže ať v Praze o víkendech s účastí nikoho z nich nepočítáme na našich akcích.
Takže tak trochu Cimrmanovský Hamlet bez Hamleta....
Nebýt Simony, toho, že z PS přispěchala Romana na pomoc a naprosto neuvěřitelné Evy Tiché, měli bychom akorát tak velký kulový a ne kampaň!

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hora »

Ahoj, situace je prostší než se zdá. Na kampaň v Praze má kraj vyčleněno cca 500 000 Kč a většina z toho jde na outdoor (a stejně to nestačí, co si budeme povídat, půlmega je na celou Prahu prostě málo). Více bohužel alokovat nelze, pokud chceme pomýšlet i na úspěšné sněmovní a příští komunální volby - máme mnoho nákladných závazků, které odčerpávají prostředky a nemůžeme všechno projíst už teď. Máme pro MS nachystané noviny a merch, ale bohužel ho jako vždy není dost a je tedy potřeba, aby si každé MS rozmyslelo, jak moc mu dává smysl přispět do společného úsilí z vlastního rozpočtu.

PS: Štěpáne, těší mě že jsi konečně začal považovat neplacené dobrovolníky za klíč k pirátskému úspěchu, není to tak dlouho, co jsem od tebe slýchal jiná vyjádření. Jsem rád že tě to přešlo ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Beranek, Magdalena.Valdmanova, Jana.Belecova

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Bohdana.Hola »

No nemyslim si, že by evropská témata zajímala Žižkováky a další obyvatele Prahy 3 víc než komunální témata.
Prostě je cílem, abychom byli vidět v ulicích i jindy než před komunálníma volbama.
Rozdávání obecných Pirátských listů k tématu volby do EP je dobrou příležitostí získat od lidí zpětnou vazbu na všechno od komunálu přes magoš, přes Poslaneckou sněmovnu nebo přes prostor v masmédiích a obecný obraz Pirátů u veřejnosti.
Když uviděj Piráty z masa a kostí v ulicích a budou s nimi moci pokecat o čemkoli, může to obrousit spoustu předsudků a hran.
Takže evropská kampaň může být dobrou příležitostí pokecat si i o lokálních kauzách a problémech.

A naprostou většinu nákladů na obecný materiál nese Praha a centrála.
My tam krom dotazovníčků (na záznam otázek, se kterými si Pirát v ulicích sám neporadí - o kterých jsme se na schůzi bavili a bylo to přivítáno s nadšením - volební manažerka to sice taky přivítala s nadšenim, ale odmítla na to uvolnit peníze nebo aspoň zařídit elektronickou obdobu na webech) a tužek (k těm dotazovníčkům) nemáme obecné náklady, jen marketingové propagace akcí a článků na Praze 3 a pronájem grilu a skladovacího místa na Parukářce.

Pokud projde návrh rozpočtu Pavla Králíčka, je tam na podzim plán na čistě trojkové vydání Pirátských listů. Když pominu to, že budeme mít docela velkej problém to sami naplnit nosnými a zajímavými tématy (když tak sleduju drive, který máme, když se jedná o MS), mám za to, že model: jednou za rok obecné téma (tematicky k volbám) placený převážně z centrály a proti tomu taky jednou za rok lokální vydání a kontakt s lidmi primárně na lokálních tématech placený výhradně z rozpočtu MS a plus k tomu komerční propagace zajímavých příspěvků na FB (cca 1x měsíčně), zdá se mi to jako rozumné nastavení cvrkotu.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádné rozpočtové opatření - kampaň na volby do EP (rozprava)

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Ano, centrála a Praha se k nám tyhle volby zachovala trochu macešsky, to si přiznejme. I kdyby jenom odtamtud prýštila aspoň nějaká motivace, inspirace a náboj, tak by to bylo furt víc než zvládnou osamoceně zastat Ivan Bartoš s Romanou Klimešovou, Simonou Bártovou nebo třeba Evou Tichou nebo Ondřejem Kolkem nebo třeba Lucií Vadkerti a dalšími, kteří se snaží.
A kdo chce zapalovat, sám musí hořet...

Ale já si stejně myslim, že i když volby do EP nejsou moc "sexy" a na kampaň máme jako MS s 8 zastupiteli jen náš velmi malý rozpočet, že stojí za to do toho těch 5 litrů ze svýho a trochu té vlastní energie a času nasypat.

Protože sami jako MS nejsme nic a koalice na Praze 3 tak trochu (stejně jako všude) stojí a padá na tom, jak je silná Pirátská strana na Praze 3, v Praze obecně, ale i v PS a taky v EP, když se vám to zdá strašně daleko.
A že je straštně důležitej vzkaz pasivnějším voličum, kteří jen následují silného vůdce, že v České kotlině existuje rozumná alternativa k populismu pod vládou marketinku a že Babiše jde porazit i v jiných volbách než v senátních, kde je to o osobnostech, které on neumí.
A tak Vás, členy MS Praha 3, prosím, až se bude hlasovat o mimořádném rozpočtovém opatření na volby do EP (Nikol slíbila, že to snad pustí do světa přes Helios v nejbližších dnech), nebo až budete přemýšlet o tom, jestli se vůbec stavíte na našich přebíracích místech pro Pirátské listy, abyste (jako já) hodili za hlavu pocit toho, že se volební management na Prahu tak trochu vykvajzl, a prostě do toho se mnou šli na plnej knedlík podle svých možností, abychom tu nebezpečnou parazitickou formu na 5 postupně zvládli udolat ve všech následujících volbách, včetně těch nejbližších - do EP!
Já bych to Pirátum i týhle zemi moc přála. Co Vy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Jana.Belecova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“