Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 15 dub 2019, 22:56

Piráti apelují na zveřejnění výsledků šetření EK v souvislosti s Andrejem Babišem.
https://echo24.cz/a/SUitA/zverejnete-vy ... -internetu

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9062
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22158 poděkování
Dostal poděkování: 10389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 dub 2019, 07:03

16 Apr 2019 MF DNES Petr Kolář

Pusťte je na nás!

Piráti se dostávají pod tlak. Kvůli pražské magistrátní „hře o trůny“získávají nálepku komunistů s papalášským chováním. Svým soupeřům v tom vydatně pomáhají.

Jiří Pospíšil šel do pražské koalice s tím, že počká pár měsíců, než se Piráti sami znemožní.

Před volbami do Sněmovny Piráti zabodovali s klipem, v němž hrál předseda Ivan Bartoš na tahací harmoniku a zpíval song se sloganem Pusťte nás na ně! Voliči tak skutečně učinili, stejně jako o rok později při volbách na pražský magistrát. Od té doby se však image Pirátů trochu proměnila. Namísto energických napravovatelů hříchů tradičních stran se dnes do povědomí vkrádá obrázek pomatených arogantních komunistů s papalášskými manýry.

Souvisí to samozřejmě s pozičními boji na magistrátu v Praze. Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil se nikdy netajil primátorskými ambicemi a zjevně se jich nevzdal. Potřebuje k tomu Piráty v čele se Zdeňkem Hřibem vylíčit v nejhorších barvách, aby měl později „nabito“k vypovězení koaliční smlouvy a k dohodě s jinými stranami. A Piráti dělají vše pro to, aby Pospíšilovi jeho „misi“ulehčili.

Nejprve si pojďme připomenout volební fakta. Loni v říjnu v komunálních volbách v hlavním městě zvítězila ODS, která získala čtrnáct křesel v městské radě. Následovali Piráti, hnutí Praha sobě a Spojené síly pro Prahu tvořené TOP 09 a STAN, všichni získali shodně po třinácti zastupitelích. Na čtvrtém místě figurovalo hnutí ANO, jež získalo dvanáct mandátů. Nikdo další se na magistrát nedostal.

Piráti a Praha sobě lidoveckého poslance Jana Čižinského deklarovali, že s vítěznými občanskými demokraty vládnout nechtějí. ODS připouštěla spojení s ANO, přestože jsou na centrální úrovni největší rivalové. Jenže k tomu potřebovala třetího do party. Aby to pro Jiřího Pospíšila bylo lákavé, nabídli mu občanští demokraté křeslo primátora. Záležet jen na něm, Pospíšil by kývl. Především kvůli vidině primátorského řetězu, ale i proto, že programově má TOP 09 přece jen pořád blíž k ODS než k Pirátům a Praze sobě.

Pospíšil na čekané

V tom však bylo hned několik zádrhelů. Pospíšil má uvnitř strany stále v zádech Miroslava Kalouska, kterému pod nosem vyfoukl předsednictví TOP 09. Kalousek touží po vendetě, a tudíž čeká na jakoukoli Pospíšilovu chybu. Za tu by bezpochyby označil, kdyby se topka v Praze spojila s nenáviděným hnutím ANO, přestože měla jiné možnosti. Zadruhé měl předseda TOP 09 trable i ve své pražské formaci. Především zástupci hnutí STAN v čele s Hanou Marvanovou mu dávali dostatečně najevo, že o spojení s hnutím Andreje Babiše rovněž nestojí.

Za této situace Pospíšilovi nezbylo než koalici utvořit s Piráty a Prahou sobě. Post primátora si zprvu nárokovali všichni. Jiří Pospíšil, lídr Pirátů Zdeněk Hřib i šéf Prahy sobě Jan Čižinský. Zejména Piráti byli neústupní. Věc položili tak, že buď bude primátorem Hřib, nebo žádná koalice nevznikne. Pospíšil s Čižinským tedy byli nakonec nuceni couvnout. Věc vyřešili tak, že v městské radě ani jeden z nich není, aby se kvůli požadavkům Pirátů nemuseli vzdát svých dalších funkcí. Šéf TOP 09 je tak nadále europoslancem, předseda Prahy sobě zůstal starostou obvodu Praha 7.

Především od Pospíšila to byla taktika. Do koalice šel de facto s tím, že počká pár měsíců, než se Piráti v čele s Hřibem sami znemožní do takové míry, že se koalice rozpadne. Předseda topky pak bude moci případné vnitrostranické kritiky umlčet slovy, že se tolik snažili, ale s těmi nezodpovědnými „komunisty“to prostě dál nejde. Následně se dohodnout s ODS a hnutím ANO na nějaké formě spolupráce a získat křeslo primátora.

Faktem je, že pokud Pospíšil v popsané „hře o trůny“potřeboval kvalitní „spoluhráče“, v pirátech je našel dokonale. O Zdeňku Hřibovi už při jeho nástupu do funkce dokonce i někteří piráti mimo záznam říkali, že je to samolibý a poměrně arogantní chlapík, který při prosazování svého nekouká nalevo ani napravo.

A skutečnost možná ještě předčila očekávání. Nejprve tu je výčet „komunistických“či „aktivistických“opatření vedení magistrátu. Asi není nutné se zabývat takovými „prkotinami“, jako je zákaz vjezdu aut do centra o víkendových nocích či návrh, že by obchodní centra měla umožnit lidem parkování přes noc zdarma. Symbolem se stal návrh na hledání prázdných bytů pomocí elektroměrů a jejich následné zdanění. Předseda Pirátů Ivan Bartoš může stokrát říkat, že jde o „uměle vyvolanou pseudokauzu“. Taková možnost zkrátka figurovala v programu Pirátů pro volby do Sněmovny a sám Hřib o možnosti zdanění mluvil opakovaně.

Přidaly se i věci, které lze řadit do kategorie „papalášské chování“. Cestování Pirátů Hřiba s Michálkem s partnerkami na Tchaj-wan bez vědomí rady. Devítidenní cesta dalších pirátů v čele s radním Šimralem na pětidenní konferenci do San Franciska. Piráti se můžou hájit, jak chtějí, že náklady nakonec budou nižší než původních 300 tisíc, když sám Šimral o této částce řekl, že ji pokládá za adekvátní. Snaha odvolat zástupce zaměstnanců z dozorčí rady Pražské plynárenské. Ne kvůli úsporám, ale kvůli snaze prosadit vlastního politického nominanta, a tím tam získat většinu. Zkrátka Pospíšil má vcelku nabito.

Když se k tomu přidají výkřiky poslance Mikuláše Ferjenčíka o zbytečných výdajích na obranu, přičemž by se peníze měly využít na důchody a platy učitelů, či skuhrání předsedy Bartoše o „pseudokauzách“, což zní jako od Andreje Babiše, mohou mít Piráti brzy problémy nejen v Praze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Zbynek.Janoska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

vparchansky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 101
Registrován: 13 led 2019, 21:41
Profese: IT
Bydliště: Moravská Ostrava
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od vparchansky » 17 dub 2019, 17:20

Souhrn debaty na Internet Advertising Foru mj. s Mikulášem Peksou

https://www.lupa.cz/clanky/poplatek-za- ... opyrightu/
Tito uživatelé poděkovali autorovi vparchansky za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2019, 10:54

Pozor na advokátní mlčenlivost! Dávejte si pozor, co děláte! Jednak to Pirátům nedělá dobré jméno, jednak boj za práva a svobody je důvod, proč vás mnozí voliči, včetně mě, volili.
https://www.info.cz/pravo/v-cesku-se-ch ... -internetu

A ještě drobný apel. Pokud přemýšlíte nad zákony, berte prosím v úvahu, že jsme v postkomunistickém státě, kde soudy a státní zástupci nemusejí fungovat nutně vždy tak, jak by se v demokratické zemi očekávalo. O problémech státních zástupců občas velice dobře mluví pan Koudelka (problémy s místní příslušností a využívání spřízněných soudců) a pro ilustraci problémů se soudci se stačí podívat na případ soudkyně Králové. Její rozhodování ve věci Jany Nečasové spolu se způsobem, jakým komunikovala s novináři po svém kárném řízení mluvil za vše. A ne vždy jsou podobné případy dostatečně exponované, aby se dostaly před kárný senát...

O problémech, které tyto státy obecně provázejí, napsali právničtí studenti dokonce nějakou práci.

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Antonino » 18 dub 2019, 13:40

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Stanley, Dalibor.Zahora
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 20 dub 2019, 10:06

Piráti pěkně stírají Andreje Babiše.
https://forum24.cz/chovate-se-jako-bura ... -babisovi/

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12936
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 20 dub 2019, 21:31

Rozhovor se mnou pro Info.cz k problematice daňových rájů: https://www.info.cz/cesko/ferjencik-nej ... 6WeOd3mNg8
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9062
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22158 poděkování
Dostal poděkování: 10389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 23 dub 2019, 07:12

23 Apr 2019 Lidové noviny ROBERT SATTLER

Pospíšil: S panem Hřibem neválčím

Spor s Piráty kvůli monitoringu prázdných bytů má lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil za vyřešený

PRAHA Stačil jeden nezkonzultovaný návrh, a pražská koalice dostala trhlinu, která se ani po téměř měsíci zcela nezacelila. Primátorovi metropole Zdeňku Hřibovi (Piráti) a lídrovi Spojených sil pro Prahu Jiřímu Pospíšilovi (TOP 09) naopak poskytla prostor pro mediální přestřelku. A to přesto, že obě strany shodně tvrdí, že mezi sebou žádný konflikt nemají.

FOTO ČTK
Řešit prázdné byty v Praze, to byl pro Jiřího Pospíšila ryze věcný spor

Situace vznikla tak, že Piráti v čele s primátorem Hřibem koncem března přišli s nápadem vypracovat analýzu počtu prázdných bytů v hlavním městě České republiky, jejímž výsledkem by mohla být například i vyšší daň z nemovitosti pro jejich vlastníky. Pomoci jim v tom měla i data z elektroměrů. Proti tomuto záměru se ale důrazně ohradil Jiří Pospíšil, který jej označil za „levicový experiment“a hrozil rozpadem koalice.

Situaci měla uklidnit pozdější dohoda, že ke zvýšení daně nedojde a provádět se nebude ani průzkum pomocí odběru elektřiny. Atmosféru však neuklidnila. Místo toho se členové koaliční rady a celostátní politici z obou politických táborů na sociálních sítích a v médiích předháněli, kdo pošle oponentovi silnější vzkaz.

Zatímco Pospíšil přirovnal Piráty ke komunistům, sám byl nálepkován jako podrazák, který se jen snaží zviditelnit před květnovými volbami do Evropského parlamentu, v nichž obhajuje mandát europoslance. A když už se zdálo, že by mohl nastat smír, poslal Hřib předsedovi TOP 09 kritický dopis.

„Pro mě to je vyřešené. Na dopis ani vulgarismy reagovat nebudu. Věcný spor pro mě již dávno skončil,“řekl Pospíšil k vyhrocené situaci v rozhovoru pro LN. Redakce několikrát žádala o rozhovor na stejné téma i Zdeňka Hřiba. Primátor jej ovšem nepřímo odmítl s odkazem na tiskovou zprávu.

LN Primátor Hřib vám zaslal otevřený dopis, v němž vám vytkl vaše mediální výstupy a uvedl, že se pouze chcete zviditelnit. Vaše reakce?

Já s panem Hřibem žádný konflikt nemám. Jestli on to tak vidí a píše nějaké dopisy, které mi posílá v sobotu v noci, a diví se, že je nemám v neděli ráno přečtené, má na to plné právo. Tomu neumím zabránit. Jeho osobní útoky a útoky Pirátů vůči mé osobě jsou spíš otázka na ně. Na dopis ani vulgarismy, které jeho kolegové používají, reagovat nebudu. Je to pouze přilévání oleje do ohně.

LN Ve zmíněném dopise Zdeněk Hřib napsal, že „pražská koalice nemá žádný konflikt“. Totéž tvrdíte i vy. Přesto se už zhruba měsíc přete.

Pro mě konflikt, který byl věcný a ideový, skončil tím, že jsme si vyříkali otázky kolem zdaňování bytů a možného šmírování soukromí Pražanů. To bylo před třemi týdny v pátek, kdy Piráti řekli, že nic takového nebudou požadovat. Tím je to pro mě vyřešené a já odmítám další mediální prezentace, že válčím s panem Hřibem.

LN Jak si pak vysvětlit fakt, že vám primátor Hřib nyní poslal veřejný vzkaz?

Pro mě to byl opravdu věcný spor: zdaňovat/nezdaňovat, řešit/neřešit prázdné byty. To je problém, na který je možné mít různý názor. Šmírovat a zdaňovat se nakonec nebude, takže v tomto ohledu jsem spokojen. To ale nebyl žádný útok na pana Hřiba. Že to Piráti překlopili do osobní pozice, že mi jejich vedení posílá přes internet vulgarismy, to je jiný příběh. Já na to nereaguji a reagovat nebudu, to je jejich vizitka. Nevím, co bych k tomu v tuto chvíli víc dodal.

LN Může tato neklidná situace ovlivnit budoucí fungování koalice?

Na to nyní neumím odpovědět. Nevím, co dalšího Piráti chystají, jaké další otevřené dopisy budou psát a jak budou útočit na mě a mé další kolegy. Vytváří dojem, že koalice v Praze funguje a pan Pospíšil vytváří kampaň – to přeci není pravda. My jsme se jako TOP 09 a STAN, tedy celý klub, ohradili proti problému, který zde nastal – proti mediální úvaze pana primátora řešit a sankcionovat vlastníky prázdných bytů. Proti tomu, co je v rozporu s tím, co bylo ujednáno v koaliční smlouvě. Což je ideový spor pravice, kterou reprezentujeme my, a myšlenek, které jsou levicové, reprezentovaných panem Hřibem.

Pokud nás Piráti do budoucna nebudou překvapovat tím, že do médií budou dávat nápady, které s námi jako koaličním partnerem nejsou konzultované, jsou zcela levicové a souzní s KSČM, tak ta koalice může fungovat. Kdyby nebyl článek, který celou mediální debatu otevřel, žádná krize by nebyla.

LN Co by tuto krizi, jak jste situaci sám nazval, mohlo urovnat?

Za mě je vyřešená. Krize pro mě byl věcný střet, jestli se mají, nebo nemají sankcionovat vlastníci prázdných bytů v Praze. Pro nás to bylo naprosto nepřijatelné. Ve chvíli, kdy by náš koaliční partner začal prosazovat návrhy z programu KSČM, bychom v takové koalici nemohli být.

Bod, k němuž se hlásí paní Semelová, těžko můžeme podporovat. Ten problém byl vyřešen, aspoň doufám, a tím pádem krize skončila. Nemáme s panem Hřibem žádný spor. Jsou-li drobné spory kolem dozorčích rad, například Pražské plynárenské, nenazval bych to krizí. To není zásadní ideový spor.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9062
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22158 poděkování
Dostal poděkování: 10389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 23 dub 2019, 08:43

Právo: Piráti do firem dosazují straníky
Screenshot 2019-04-23 at 07.20.07.png
Screenshot 2019-04-23 at 08.41.32.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Antonino
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Antonino » 23 dub 2019, 10:48

IDNES: Podívejte se, kdo kandiduje do Evropského parlamentu

V tom nešťastném spolku dostali prostor i Piráti.
OFFTOPICŘekl bych, že ti ostatní jsou tam jen do počtu či do správného bizarního kontextu. IMHO "chytřejší" verze předvolební propagandy než na Novinkách.
https://tv.idnes.cz/domaci/evropsky-par ... nestv_deni
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti