KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1181
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 09 dub 2019, 21:48

Super! I'm in. Ve 13:30 končím v práci v centru (+ nějaká ta minuta než se člověk rozloučí a sbalí) a pak se můžu přemístit kamkoli, tak mi napiš v kolik a kde.
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Lubomir.Vlcek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 222
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 166 poděkování

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Lubomir.Vlcek » 10 dub 2019, 10:15

Čau. Byť se tam někde budu motat okolo, nevím, jestli se budu moci "kampaňování" zúčastnit. Kdyžtak se ozvu ... Každopádně v šest v Gemeru budu.
4.místopředseda KS Olomoucký kraj
Předseda MS Šumpersko
Krajský koordinátor Olomouckého kraje Společně pro Česko
Tel.: 606540920

Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 803
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Profese: Koordinátor
Bydliště: Olomouc (Moravská Třebová)
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 10 dub 2019, 12:17

Máme ještě několik volných míst v autech, pokud ještě někdo chcete jet, není problém. Jedou ještě 3 auta mezí 15:00 a 16:30
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 803
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: programátor, konzultant
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1515 poděkování

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Jan.Bednarik » 11 dub 2019, 00:18

Děkuji všem kdo se zúčastnili, a zvláště těm, kteří si udělali čas, vyrazili s předstihem a zapojili se do kontaktní kampaně.

Zápis ze schůze:
Krajská schůze 10.4.2019 Gamer, Jeseník

Přítomní: Vojtěch Pikal(MS OL, RV), Antonín Štěpán(MS OL, MO OLK), Jan Bednařík(MS OL, KP), Miloš Zmeškal(MS OL, KOKS), Lubomír Vlček(MS SU, KP), Robert Šrejma, Daniel Halamíček(MS OL, RV), Jakub Nepejchal(MS OL, KP), Petr Kapounek(MS Pro), Jaromír Horký(MS Pře), Viktor Tichák(MS OL), Martin Švadlenka(MS Pře), David Hošek, Martin Morong (MS OL)
Hosté: Hana Šoukalová, Patrik Jurenka, Daniel Roth, Radek Eliáš, rodina Martina Moronga
Online: Lucie Spáčilová

Svolání: viewtopic.php?f=413&t=46673

Předsedá: Jan Bednařík
Zapsal: Vojtěch Pikal, Patrik Jurenka, Antonín Štěpán

Schůze zahájena v 18:45
Program:

1) Reporty volených zástupců a orgánů
2) Reporty MS
3) Eurovolby
4) Picolo
5) Zájemci o členství
6) Přijímání členů
7) Diskuse
7.1) KET, ET a fórum
7.2) Slack, Zulip, Rocket Chat
Program kons. schválen

Bod 1) Reporty volených zástupců a orgánů

VP: (poslanec, RV) Představuje co má na starost.
-Přisli senátoři ohledně změny Ústavy, ale myslím si že by měli schopni si to navrhnout sami, když už jsou ta ústavní pojistka.
-Řeší se taktéž zákon o referendu.
-Projednávala se změna volebních systémů a zahájila se také diskuze ohledně změny systému v komunálních voleb - proběhlal debata, odpovídá se na podněty účastníků schůze.
- Diskutuje se také o jednom volebním dni, mluví se o neděli - probíhá debata a odpovídá se na podněty účastníků schůze
- Zprovozňuji pracovní skupinu přímá demokracie, takže jste zváni k diskuzi na fóru
- V RV řešim novelizaci pravidel pro hospodaření a rozpočtových pravidel, ohledně zjednodušení záměrů, kdy nebude potřeba schválení RV atp.
- Výsledky hospodaření budou brzy hotové, čeká se na Prahu
DH (RV): Představuje co se stalo a co se stane
- stav volebních kampaní do voleb EP (měla by být jednotná volební kampaň)
-
LS (AO/FT): - AO OVK - odpovídá se na podněty účastníků schůze
OVK - v tuhle chvíli je zpracovaná většina požadavků
- uzávěrka delegací je 12.4. včetně
- poděkování Lucii Spáčilové, Jaromíru Horkému a Patrikovi Jurenkovi za veškerou práci ohledně OVK OlK
- a poděkování všem čelnům, co v Okrskových volebních komisích zasednou
Členské příspěvky - prosím o projednání na schůzích MS a napsání do zápisu ze schůze, aby si členové zkontrolovali srpávnost platby příspěvku, kontrola VS a SS (v případě trvalého příkazu se chyba po opětovné platbě opakuje)

JB (KP): -
VP: chystám novelu vnitřního předpisu PRAH u záměrů bude muset být při schvalování i popis

AS (MO OlK): - MO aktuálně tak se řešíš volby do EP, v rámci toho se dotváři PirListy, OlK už má pdf i obsah, s Jaromírem Horkým jsme to řešili, co se týče OlK mužeme jit do tisku, čekáme na obsah z Prahy, jakože celostátu, budou se dělat úpravy. Je jich objednaných 60 tis tak doufám, že to budou všichni rozdávat, nebude to žádná sranda - probíhá diskuze a odpovědi na podněty účastníků schůze.
- debata ohledně rozdávání novin, odpovídání na podnět Daniela H. a Daniela R.
- Dále Tonda říká: lepší když něco zbyde, než aby jsme neměli co rozdávat.
- přestávám podporovat FB propagace na místní schůze, nemá to efekt, nedávno bylo pivo s poslancem a přišli 4 lidi, z otoho jeden z veřejnosti
- jsem rád že začínají fungovat reporty do MO, nevím jestli všichni pochopili zadání, ale potřebným lidem to rád dovysvětlím telefonicky ( jde mi hlavně o politickou činnost )

Bod uzavřen

Bod 2) Reporty MS
JN: V olo jsme meli uklidovou akci, zitra mame pravidelnou schuzi ms v picolu, takze jste vsichni zvani
VT: - ted se v Olo resi strasne moc pracovnich skupin na hrozne moc temat, koalice si usmyslela, ze na kazde tema bude pracovni skupina a to je blbost, nejsou lidi,
- řeší se šantovka tower, ještě to není prohrané
LV: za MS Šumpers ko , ustálili jsme počet členů na 4, měli jsme také ukoidme česko , otebřela se věc zveřejnovani zapisu jednani komisi, chceme se tomuto tematu venovat, budeme ty zapisy zverejnovat na foru a nechceme aby obcane meli jedinou moznost a zkrz tajemnika si ziskavali temata a informace - odpovida se na dotazy ucastniku sschuze
- chceme resit take zpusob vytapeni, nechceme aby to vsechno vedla Ceteza
- resi se Agel a konkurence schopnost mezi Agelem a krajskými nemocnicemi
- jsme urcite aktivni i v komisích, snazime se nalomit zvyk delat vsechn za zavrenymi dvermi a chceme se aktivne v tematech ucastnit a ztransparentnit aktivity komisí
JH: MS Přerov Předkládáme navrh na zakaz glyfosatu, stanoviska odborů jsou negativní a zavádějící, máme své statistiky z prae z Brna, takze víme, jak funguje svět bez glyfosátu z praxe. Zaroven predkladame navrh na vznik pracovni skupiny k participativnímu rozpoctu, coz by mohlo projit, 17. kvetna delame VyOseni spolu s Pirátskou Tvrzí, přijeďte! Na úklidu bylo přes 40 dobrovolníků, takže rekordPK: MS Prostejov. Ja jsem moc nefungoval, byl jsem nemocnej a pak na dovolene, ale medializuji se kauzy s tamti koalici a primatorem, takze tam zapasime a je to takove, chvilu lepsi a chvilu horsi. je tam spoustu prusvihu na stavebnim uradu a spousta dalsich dneska bya komise informatiky OlK, udelam kratky report, funguje na ty bazi ze tam v podstate si chodime povidat, povidaji nam tam o tom, co se deje ve snemovne, zadna agenda pro krajsky urad tam neni, to co by se melo resit, tak se neresi. na minule komisi jsem nebyl proto, ze je vyhlasuji hodne chaoticky. tim bych to uzavrel.

Bod uzavren

Bod 3 Volby do EP

JB: urcite vas dosel nejaky newsletter, 29. by mela zacit kontaktni kampan, driv nez bude dalsi KS, vsechno info si musime predat elektornicky, MS by si mela promyslet, jak to budou delat a kam budou jezdit
- mame sice zastupce vsude mozne, ale EP jsou taky dulezite, kdyz je clovek nevnima nejak osobne, tak o to vic je potreba to naplanovat a vedet, ze kampan zabere hodne casu
- ostatni strany porazime tak, ze opujdeme do ulic a udelame kontaktni kampan, budu rad kdyz XOLK udela nejlepsi kampan
MZ: pokjudp presvedcime pulku lidi, kteri nas volili v parlamentnich volbach, tak to vyhrajem...je potreba aby jsme vsichni meli tu kampan na osobni rovine....staci relativne malo, kdyz se budeme snazit tak to vyhrajem
VP: proceduralni poznamka
- hrozne by me pomohlo, kdybych vedel ze mam v kalendari, kdybych znal podrobny plan kampane a za treti milos mluvil o polovine volicu, myslim si ze rozdavani letaku atp. je potreba se zamerit na mista, kde jsme historicky meli nejlepsi podporu
AS: historicky, kde byli pirati uspesni, existuji statistiky, mam to za cil....kalendare vzniknou, je to ve fazi ze se dojednavaji podrobnosti ,data nejsou potvrzene...dej nam vojte jeste taden prosim
MZ: jo prosim, dej nam tyden
VP: ok nemam problem
AS: co se tyce stanku, v ramci MS, nemam problem vam je predat, jen je opotreba vedet kde to je, aby jsme se nenahaneli..
MZ: mame 3 peticni stanky
AS: zatim to mam naterminovane tam, kde je vyoseni a dalsi takove akce a posledni vec, to jak rikals z poruzkumama, ty pruzkumy vysli, tak budte strasne zdrzenlivi co pisete na FB, protoze nas zacinaji vsichni stasne trollit....nenechte se nachytat na svestkach, pujdou po nas opravdu vsichni
VP: to je o tom jestli pan Pospisil bude v parlamentu nebo rozbije koalici v praze...
AS: nenechat se vyporovokovat
VP: zustante informovani, sledujte tuiskovky, proste vsechno ... musime byt informovani.
AS: muzu vam ze svych informaci co mam udelat vytah, ale fakt se zajimat a informovat, zajimat se o to co se deje...
VT: chtel jsem jen rict neco ke kalendari, reakce na tondu, byl bych oroi, kdyby to bylo sdileny aby jsme to vsichni videli
AS: dej nam tyden....
MZ: minimalne budou 3 velke akce, ale zatim ani jednu vec nejsou nadatovane
VT: spis me jde i o ty maly akce
AS: zatim nejsme schopni vam dat to co chceme, potrebujeme aspon minimalne jeste tyden.
DH: chtel bych informovat jak se budou penize na kampan alokovat, milos navrhk ze udela protoyp lavecky z palet, ktera bude osazena vlajeckama piratskyma
MZ: mame navrh, nakres, porotoyp jeste hotovy neni
AS: v ramci tady tohoto, co se tyce vylepu, je to zaplacene.
- probiha debata na D.H. podnet, ohledbe alokaci penez na kampan
MZ: budu chtit po MS, budeme mit plochy na vesnicich, nebude potreba dusledna kotrola, budou to veset nasi priznictvi, druha vec k laveckam, idealni je to, aby ty lavecky byly ve vsech mestech kraje...budu po vas chtit, kdyz udelame takove mnozstvi lavecek, muze se nam stat to, ze nam budou pravidelne devastovat nebo prestouvat, neni mi jasne, jak zabezpecit ty lavecky, musime si v kazdem miste najit nekoho, kdo si tu lvavecku veme na startost tu konretni, nejaky patronat, problem bude litovel a mohelnice ....
JB: takze nakousli jsme akce v ramci voleb, vyoseni v zabrehu, pak v olomouci v parku a dalsi...
diskuze ohledně akcí v rámci voleb do EP a odpovedi na dotazy clenu (J.H., D.H.)


Bod uzavren

Bod 4) Picolo

MZ: resime navrhy pouziti picola, tzv. provozni rad
- mame nove klice ke skladu
- dnes mame vymalovanou fasadu na picolu, ve skladu je nova krasna zaviraci vytrina, kterou tam vitezoslavne povesime a budeme splnovat vse, co po nas pamatkovy ustav chtel ....

AS: provozni rad je ve fazi beta verze
- polepy jsou vyrobeny
- na vystrc nejsou prachy
VP: ty penize potrebujeme hlavne na pristi volby, takze v pohode
AS: co se tyce konretne picola, cast se plati z MO, cast z toho a cast dava VP ze sve kapsy
dale probihaji odpovedi na D.H.

Bod uzavren

BOd 5) zajemci o clenstvi

Zadni zajemci o clenstvi nejsou pritomni,

timto automaticky poreskakujeme na bod 7)

Bod 7) Diskuze

LS: Projekt www.estudanky.eu - doporučuji aby se na něj podívala všechna MS, jako Piráti máme v programu vodu a je tu možnost být vidět i mimo volby

JB: co se slack a zullip tyce, vyzkousel to nekdo? ok dame anketu ohledne pouzivani, hlasování... volba proběhne na foru. Necháme to až po volbách.

Schůze ukončena: 21:50
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Jaromir.Horky, Zdenek.Zak
lídr KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Místní předsednictvo
Příspěvky: 101
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Student práv, MU Brno
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Jaromir.Horky » 11 dub 2019, 00:58

Tak zase prosím o formální opravu v zapise, jsem z Přerova, ne z Prostějova :-). Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Viktor.Tichak
Předseda MS Přerov, krajská mediální spojka Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19743
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 4/2019 Krajská schůze 10.4.2019 v Jeseníku

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 11 dub 2019, 19:46

Já budu muset poprosit o obsahové opravy v zápise:

"- V RV řešim novelizaci pravidel pro hospodaření a rozpočtových pravidel, ohledně zjednodušení záměrů, kdy nebude potřeba schválení RV atp."
"- Výroční finanční zpráva je hotová, jen ji zveřejnit(čeká se na Prahu)" -> "- Výsledky hospodaření budou brzy hotová, čeká se na Prahu"
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host