Programové prohlášení plzeňské koalice

Moderátoři: asistent strany, Vedouci organu, Odbor - personalni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Programové prohlášení plzeňské koalice

Příspěvek od Pavel.Bosak » 09 dub 2019, 11:21

Žádám expertní týmy o pomoc. Koalice na plzeňském magistrátu se zpožděním představila programové prohlášení. Chceme se k němu konstruktivně a informovaně postavit. Rád bych znal názory a případné poznámky členů KET - kde podpořit, kde odporovat a co vypadá nerealisticky. Zde je příslušná sekce z prohlášení:

Kultura
• Zajistíme úspěšný provoz kreativní zóny DEPO2015 a postupně provedeme její rekonstrukci.
• V rámci dotačního systému města v oblasti kultury budeme i nadále podporovat profesionální i amatérské umělecké a kulturní aktivity a budeme vytvářet podmínky pro vznik špičkových uměleckých projektů. Na období 2020—2023 vyhlásíme další cyklus čtyřletého dotačního programu jako podporu významných kulturních aktivit zejména neziskových organizací.
• Nastavíme systém podpory kulturních projektů mezinárodního formátu, koprodukce a prezentace plzeňské kultury v zahraničí a posílíme kulturní spolupráci s partnerskými městy. Otevřeme samostatný dotační okruh pro rozvoj mezinárodní spolupráce v oblasti kultury a prezentace města na mezinárodní kulturní scéně. Budeme pokračovat v podpoře rezidenčních pobytů umělců jako inspirace pro lokální kulturní scénu.
• Zřídíme pracovní skupinu napříč zastupitelskými kluby, která vyhodnotí všechny dostupné varianty budoucího nakládání s objektem KD Peklo a následně bude další postup nakládání s tímto objektem předložen ke schválení v Zastupitelstvu města Plzně.
• Budeme usilovat o rekonstrukci objektu Klatovská 19 a zajistíme vybudování moderní expozice připomínající osvobození Plzně americkou armádou (Patton Memorial). V objektu budeme rozvíjet odkaz Adolfa Loose.
• Vytipujeme lokalitu pro novostavbu Knihovny města Plzně.
• Posílíme prezentaci města jako významné kulturní destinace, budeme usilovat o rozvoj cestovního ruchu a kulturního turismu, zaměříme se na možnosti podpory industriálního turismu. Udržíme mezinárodní význam a popularitu Slavností svobody.
• Podpoříme Plzeňský kraj ve vybudování novostavby Západočeské galerie v lokalitě U Zvonu.
• Podpoříme obnovu památkového fondu ve městě. Zajistíme rozvoj Archivu města Plzně.
• Budeme řešit disproporci financování mezi jednotlivými městskými kulturními organizacemi a budeme i nadále podporovat jejich další rozvoj v souladu s aktuální městskou kulturní strategií.
• V rámci dostupnosti kultury pro občany (pro všechny sociální skupiny obyvatel) budeme podporovat a rozvíjet kulturně komunitní centra, spolkový život a kulturní aktivity a projekty v jednotlivých městských obvodech.
• Založíme pracovní skupinu složenou ze zástupců kulturní scény, Západočeské univerzity v Plzni, města Plzně a Plzeňského kraje pro přípravu přihlášky města do sítě kreativních měst UNESCO (síť UCCN), s ohledem na průmyslovou tradici města, umělecké školství a kreativní zázemí budeme usilovat o zisk titulu Plzeň – UNESCO město v oblasti designu.
• Budeme iniciovat, koordinovat a podporovat projekty spolupráce základních, základních uměleckých a středních škol se špičkovou uměleckou scénou. Dále budeme podporovat tvorbu kreativně vzdělávacích programů pro školy a rodiny s dětmi, zejména v městských kulturních organizacích, cílenými programy se budeme zaměřovat na výchovu mladého diváka.
• Budeme pokračovat v kultivaci veřejného prostranství revitalizací a umisťováním prvků výtvarného umění a designu do veřejného prostoru města s užitím odborného dohledu.
• Ve spolupráci s regionem a celostátními institucemi vytvoříme systém integrovaného sběru dat z oblasti kultury v Plzni, včetně systematického zpracování dat získaných v rámci dotačních systémů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvek:
Vladimir.Vapenik

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 996
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 615 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programové prohlášení plzeňské koalice

Příspěvek od Pavel.Sramek » 05 čer 2019, 18:35

Úkol na zpracování podkladů je tady: https://redmine.pirati.cz/issues/20043

A vyšlo z toho toto: viewtopic.php?f=518&t=47436

Kde pokračuje diskuze k celému Opozičnímu Programovému prohlášení Pirátů.
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů