Eurovolby

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 139
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Student, Génius
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: Eurovolby

Příspěvek od Jan.Mares » 28 bře 2019, 01:50

Dan.Lestina píše:
28 bře 2019, 00:36
David.Wagner píše:
27 bře 2019, 21:09
Julia Reda jasně doporučila nevolit Piráty kvůli dvojce kandidátky (a jeho nepřijatelnému zneužívání pozice vůči ženám v době, kdy byl její vedoucí kanceláře). Vzhledem k tomu jaké má Julia v Německu pokrytí to může mít na německé pirátské šance rozhodující vliv.

https://twitter.com/Senficon/status/1110984773466578945
U německých Pirátů pokračuje nekonečná série odstrašujících příkladů pro nás: https://www.piratenpartei.de/2019/03/15 ... wahl-2019/
Doufám, že to všichni sledujeme a učíme se.
Tos ještě nepročítal jejich forum. Tam je to teprv nádhernej bordel. https://forum.piratenpartei.de/t/platz- ... gt/2925/67
Tam to osciluje mezi teoriema o spiknutí Zelených, Metoo mafie a Volební komise Spolkové republiky a hyperoptimistama, podle kterejch je to jen drobnej zádrhel.

Jinak já bych další diskuzi přesunul na subforum Flagship, tady by měl být prostor pro jiné věci a jsou tady oči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Jiri.Ulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9061
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22158 poděkování
Dostal poděkování: 10384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 28 bře 2019, 06:39

28 Mar 2019 Lidove noviny TOMÁŠ TOMÁNEK

Rébus. Volby v zemi euroskeptiků

Češi jsou ve vztahu k Evropské unii nebývale pesimističtí. Projevuje se to i v nízké volební účasti, mají-li vybírat europoslance. Strany proto dumají, jak lidi k urnám vůbec dostat. Mnoho Čechů vůbec neví, že se nějaké volby do Evropského parlamentu budou konat.

Jan Zahradil lídr kandidátky ODS

PRAHA Do evropských voleb zbývají dva měsíce. Chytré hlavy ve stranických centrálách tak mají zhruba šedesát dní, aby přišly na to, jak dostat co nejvíce voličů k hlasovacím urnám. Nemají to lehké.

Češi patří k největším euroskeptikům v celé Unii a třeba před pěti lety jich volit přišla jen necelá pětina. Přitom v západních zemích osmadvacítky chodí vybírat své zástupce do Evropského parlamentu běžně dvojnásobek lidí. Jak nelichotivý poměr změnit?

„Doufal jsem, že se nezeptáte,“odpověděl na dotaz LN nejmenovaný člen volebního štábu jedné z kandidujících stran. Jeho reakce vyjadřuje bezradnost, která kolem nízké účasti v eurovolbách mezi politiky panuje.

„Názor velkého množství našich obyvatel je asi takový: Evropská unie mě nezajímá, nic o ní nevím, ale nelíbí se mi. Lidé se mnohem více zajímají o to, co je ovlivňuje v každodenním životě,“popisuje vztah Čechů k Unii eurokomisařka Věra Jourová.

Po kořenech nízké volební účasti pátrají i v pražské Truhlářské ulici, kde sídlí pravicová ODS. „Existují na to různá vysvětlení. Možná jsou evropské instituce samy o sobě nesrozumitelné. Možná ještě v historické paměti národa jsou představy o Rakousku-Uhersku, kde Vídeň symbolicky vystřídal Brusel. Představa, že se všechno odehrává moc daleko a my to stejně neovlivníme,“zamýšlí se volební lídr občanských demokratů Jan Zahradil.

Popelka mezi volbami

V průběhu kampaně se proto hodlá zaměřit na úplně nejzákladnější věci. „Je třeba chodit mezi lidi, aktivně se je snažit k eurovolbám dostat. Vždyť z nejrůznějších průzkumů vyplynulo, že mnoho z nich vůbec neví, že se nějaké volby do Evropského parlamentu budou konat,“řekl LN Zahradil.

Intenzivní kontaktní kampaň plánuje také vládní hnutí ANO. Jednička kandidátky Dita Charanzová bude lidem vysvětlovat, v čem je členství v osmadvacítce přínosné. „Nízká volební účast mě rozhodně netěší. Evropské volby jsou jakousi popelkou, podle mého názoru neoprávněně. Musíme si uvědomit, že z Bruselu ročně ,spadnou‘ stovky norem a předpisů, které ovlivňují náš každodenní život. Takže pokud tam nebudeme mít schopné lidi, kteří umí legislativu ovlivnit, zůstaneme v začarovaném kruhu a budeme zase jenom nadávat,“argumentuje Charanzová.

Češi skutečně jsou největšími europesimisty ze všech členů sdružení států evropského kontinentu. Dokládá to i důkladný průzkum Eurobarometru z podzimu loňského roku, podle nějž považuje členství v Unii za pozitivní jen 39 procent z nich. To je nejméně z celého sdružení států. Na samotném chvostu jsou Češi, i co se týče zájmu o blížící se evropské volby – větší interes projevila jen zhruba pětina z dotázaných.

Politici musejí mluvit jinak

Stejný průzkum však v protikladu k řečenému ukázal, že v očích dvou třetin Čechů znamená členství v EU pro jejich stát přínos. Toto zjištění by nakonec mohlo být jakousi osou, kolem níž se i celkové smýšlení o Unii postupem času otočí do kladnějších hodnot.

„Potřebujeme kombinaci několika faktorů,“navrhuje lídr lidovecké kandidátky Pavel Svoboda. „Tuzemští vrcholní politici musejí o Unii mluvit objektivně. Nesmí se dostavit efekt (britského premiéra Davida) Camerona nebo (předsedy maďarské vlády Viktora) Orbána, kteří si z EU udělali fackovacího panáka. Dále je nutné zlepšit informovanost lidí. Vždyť Česko má dnes v Bruselu akreditovány jen asi tři novináře,“pokračuje zkušený poslanec Evropského parlamentu a předseda jeho právního výboru.

O nutnosti dostat k lidem co nejvíce relevantních informací o evropské osmadvacítce hovořil i Pavel Ranocha z agentury Kantar, která na podzim provedla českou část evropského průzkumu Eurobarometr. Specialista na veřejné mínění vidí prvopočátek českého nezájmu o evropské volby v nízkém povědomí o pravomocích parlamentu. „Kampaň by měla být vedena o tom, co parlament dělá, jaké má pravomoci, jakým způsobem může lidem konkrétně pomoci,“poradil stranám na dálku před volbami Ranocha.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Snizek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 732
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 4536 poděkování
Dostal poděkování: 1299 poděkování

Re: Eurovolby

Příspěvek od Vit.Jurasek » 28 bře 2019, 09:43

Lukas.Dolezal píše:
25 bře 2019, 20:54
Ahoj Pirátky a Piráti,
dovolil jsem si sepsat analýzu naší politické konkurence ve Volbách do Evropského parlamentu. Strany jsem seřadil podle toho, jak mají (podle mě) k Pirátům programově blízko. Přišlo mi to jako dobrý nápad, sesumírovat programové body konkurence, které se kryjí s naším programem a vzít je do úvahy při dalším postupu v kampani.
Co se mediálního přístupu k blízkým konkurentům týče, tak bych rád viděl čistě pozitivní kampaň. Přiznejme, že jsou tu silné programové průniky a (jestli to ty strany myslí opravdu vážně) tak s nimi budeme rádi spolupracovat na prosazení každé dobré věci.
Shitstormy jsou jedna z nejvíc únavných a otravných věcí, které se kolem každých voleb dějí a imho je to jedna z věcí, která silně snižuje ochotu jít k volbám. A už jsem víckrát ze svého okolí slyšel, že je Piráti zaujali tím, že na místě běžného shitstormu vyrukovali s klidem a věcností.

PS: moje úplně největší srdcovka byl u minulých voleb ten zpravodajský klip z budoucnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Jiri.Ulip

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 110
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 28 bře 2019, 11:27

Díky za reakci! Mluvíš mi z duše. Určitě bych vzal do úvahy negativní příklad z brněnských, komunálních voleb, kdy "Žít Brno" agresivní kampaní (útoky jak proti Zeleným, tak proti Pirátům), ve stylu "jenom my reprezentujeme ty správný, liberální hodnoty", totálně zazdilo volby a nakonec se na brněnský magistrát nedostalo - 4.09 %.

Viz. taky jejich chaotická výzva, která (asi jim zbyly peníze z rozpočtu na předvolební klipy :D ) vyústila v jedno velký nic. https://www.facebook.com/ZitBrno/videos ... 335121320/
Vit.Jurasek píše:
28 bře 2019, 09:43
Lukas.Dolezal píše:
25 bře 2019, 20:54
Ahoj Pirátky a Piráti,
dovolil jsem si sepsat analýzu naší politické konkurence ve Volbách do Evropského parlamentu. Strany jsem seřadil podle toho, jak mají (podle mě) k Pirátům programově blízko. Přišlo mi to jako dobrý nápad, sesumírovat programové body konkurence, které se kryjí s naším programem a vzít je do úvahy při dalším postupu v kampani.
Co se mediálního přístupu k blízkým konkurentům týče, tak bych rád viděl čistě pozitivní kampaň. Přiznejme, že jsou tu silné programové průniky a (jestli to ty strany myslí opravdu vážně) tak s nimi budeme rádi spolupracovat na prosazení každé dobré věci.
Shitstormy jsou jedna z nejvíc únavných a otravných věcí, které se kolem každých voleb dějí a imho je to jedna z věcí, která silně snižuje ochotu jít k volbám. A už jsem víckrát ze svého okolí slyšel, že je Piráti zaujali tím, že na místě běžného shitstormu vyrukovali s klidem a věcností.

PS: moje úplně největší srdcovka byl u minulých voleb ten zpravodajský klip z budoucnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Dan.Lestina
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 110
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 05 dub 2019, 08:33

Čím dál víc pozoruju, že bude v souvislosti s Volbama do EP nutný reagovat na fake news a hoaxy (ještě víc než obvykle). Stačí se podívat na naši FB stránku nebo profil Ivana. Hemží se to tam nesmyslama, účelovým označováním za "extrémní levici", svazáky atd.

Viz. taky např. https://www.piratskelisty.cz/clanek-233 ... uywDgeHRfk a https://manipulatori.cz/hoax-neni-mozne ... ZUCsrgd6-o
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 1997
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Re: Eurovolby

Příspěvek od Ales.Sura » 05 dub 2019, 15:56

Nedařilo se mi najít odkaz na program do Evropských voleb. Čehož se týkal i tento můj původní příspěvek.
Pokud by někdo měl stejný problém, tak tady:
https://evropapotrebuje.cz/program/
a tady:
https://evropapotrebuje.cz/program/spolecny-eu-pirati/
;)

Mimochodem, zaujal mě bod:
"Internet bez cenzury: Potřebujeme zásadně reformovat autorské právo. Odpovědnost poskytovatelů za obsah je zpátečnický krok a zvýhodňuje největší internetové hráče."
Chápu to správně tak, že Piráti odmítají jakoukoliv cenzuru? To znamená, že odmítáme například i nedávné zavední pokut až 50 miliónů euro v Německu pokud nebudou sítě dostatečně samostatně mazat nevhodné příspěvky?
@Marcel.Kolaja
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 110
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 06 dub 2019, 01:57

YjM píše:
25 bře 2019, 21:55
Lukas.Dolezal píše:
25 bře 2019, 20:54
dovolil jsem si sepsat analýzu naší politické konkurence ve Volbách do Evropského parlamentu.
Analýza pěkná, ale spíš bych se zamyslel jestli nám může reálně nějak uškodit Moravská a Slezská Pirátská strana. Protože na ni se taky určitě někdo někdy zeptá. ;)
Tak jsou mimo hru.

"Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 39 uskupení. Ministerstvo vnitra z voleb vyřadilo jen Moravskou a Slezskou pirátskou stranu. Důvodem vyřazení Moravské a Slezské pirátské strany bylo mimo jiné to, že nedoložila doklad o státním občanství svých kandidátů na europoslance, kteří tak museli být vyškrtnuti. Strana také nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. Moravská a Slezská pirátská strana se sice proti svému vyškrtnutí bude moci obrátit na Nejvyšší správní soud, není ale s ohledem na nedodržení zákonných podmínek kandidatury pravděpodobné, že by uspěla."

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/27 ... azu-je-cas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Petr.Springinsfeld, Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek, YjM
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 110
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 08 dub 2019, 10:15

Prvním průzkum, kde jsme první a snad poprvé sdílím článek z Blesku :D !!!


Obrázek

https://twitter.com/EuropeElects/status ... 3674949632


Obrázek

https://www.blesk.cz/clanek/volby-evrop ... 0VvaOqZNxM

Nicméně je třeba ty čísla (jsou v obou průzkumech jiný, i když se odkazují na stejnej průzkum u Phoenixu) brát s rezervou a pokračovat v předvolební práci :). Jinak téma "dvojích potravin" je určitě cesta, jak získat voliče ze sloupečku "nevím" :) . "Češi už nechtějí být popelnicí Evropy. Dvojí kvalita potravin je téma, které je pro ně významné a bude silně rezonovat nadcházejícími volbami do europarlamentu. Dokonce je pro ně aktuálně důležitější než uprchlická krize."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Antonino, YjM, Michael.xChaos.Polak
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12936
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 08 dub 2019, 15:34

To nahoře je model, to dole preference. Odpovídá to tomu, jak můžeme dopadnout, když zvládneme dobře kampaň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jiri.Ulip, Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 110
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby

Příspěvek od Lukas.Dolezal » 14 dub 2019, 20:17

Politický startup tvl
https://www.facebook.com/hnutihlas/vide ... nt_mention

No a tohle je taky dílo
https://www.facebook.com/evropaspolecne ... 38/?type=1

Pokud jedno z těch uskupení bude mít nad 1%, budu to považovat za úspěch :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Dan.Lestina
"In this there is no teacher, no pupil; there is no leader; there is no guru; there is no Master, no Saviour. You yourself are the teacher and the pupil; you are the Master; you are the guru; you are the leader; you are everything. And to understand is to transform what is.” - Jiddu Krishnamurti

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host