Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 695
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 481 poděkování
Dostal poděkování: 653 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Antonino » 05 dub 2019, 10:01

Praha utratila za měsíc 700 tisíc za zahraniční cesty
Vedení Prahy i s úředníky za letošní březen podle informací Novinek utratilo 700 tisíc korun za zahraniční cesty. Jen cesta radního pro školství Víta Šimrala (Piráti) do San Franciska stála 300 tisíc korun. Náměstek pro finance Pavel Vyhnánek (Praha sobě) chce výdaje osekat a zrušit cestování byznys třídou a salonek na letišti. Je to podle něj zhýralost.
"Na cestě Hřiba doprovázela jeho manželka, předsedkyně pirátských zastupitelů Michaela Krausová a zároveň její přítel a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek."
https://www.novinky.cz/domaci/501651-pr ... cesty.html

"Výborně" napsaný. Podobně jako ten výkop na Novinkách s elektroměry. Ono se to v tom dlouhém textu vlastně všechno vysvětlí (i ta business class, která byla ekonomickou), ale titulky zůstávají...
Inu volby. A bude hůř.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Jiri.Ulip, Zbynek.Janoska

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2019, 11:16

Pohled týdeníku Echo na jednání Pirátů v souvislosti s plánovaným vystoupením Tommyho Robinsona v poslanecké sněmovně.

https://echo24.cz/a/SeY9t/pirati-se-pek ... -internetu

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 695
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 481 poděkování
Dostal poděkování: 653 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Antonino » 06 dub 2019, 13:14

Krizi v Praze vyvolal sám Pospíšil, aby ji pak „vyřešil”, reagují Piráti ze Sněmovny
Pirátští poslanci již týden hájí svého „pirátora” Zdeňka Hřiba. Ten chtěl, aby Praha připravila analýzu k prázdným bytům, nevyloučil případně jejich zdanění, a dostal tak Piráty v Praze do koaličního sporu s TOP 09. Od analýzy nakonec po pátečním koaličním jednání ustoupil. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka celý spor vyvolal právě předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, aby se připomněl před Evropskými volbami.
Mikulas Ferjencik:
Jo a neodpustím si jednu poznámku k Jiřímu Pospíšilovi. Když už mu o tu funkci europoslance jde tolik, že kvůli ní vyvolá koaliční krizi, aby ji následně "vyřešil", nemohl by v tom europarlamentu pracovat naplno? Má 19. nejhorší docházku z 21 českých europoslanců...
https://www.novinky.cz/domaci/501819-kr ... movny.html

(plně souhlasím, že je to uměla vytvořená bublinka topkou. Mimochodem je to "dobře" odvedená práce jejich mediálního týmu či přímo přímo Pospíšilem multiplikovaná médii. Taková blbost a bude to ještě dlouho poškozovat obraz Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Zbynek.Janoska

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 299
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 803 poděkování
Dostal poděkování: 783 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Ivor.Kollar » 06 dub 2019, 13:40

Návštěvník píše:
06 dub 2019, 11:16
Pohled týdeníku Echo na jednání Pirátů v souvislosti s plánovaným vystoupením Tommyho Robinsona v poslanecké sněmovně.

https://echo24.cz/a/SeY9t/pirati-se-pek ... -internetu
Ked linkujes clanok za paywallom, pridaj prosim rovno aspon nejaky vycuc do tela prispevku.

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2019, 14:19

Ivor.Kollar píše:
06 dub 2019, 13:40
Návštěvník píše:
06 dub 2019, 11:16
Pohled týdeníku Echo na jednání Pirátů v souvislosti s plánovaným vystoupením Tommyho Robinsona v poslanecké sněmovně.

https://echo24.cz/a/SeY9t/pirati-se-pek ... -internetu
Ked linkujes clanok za paywallom, pridaj prosim rovno aspon nejaky vycuc do tela prispevku.
Já jej za "paywallom" nemám. Možná je chyba na něčím přijimači nebo jej tam na chvíli dali.
Pořád ještě alespoň zčásti platí, že Piráti jsou nepopsaný list. Strana sama sebe označuje za liberální střed a v různých polohách liberální jistě je. Boj za digitalizaci státní správy, který vede spolu s ODS a dalšími, povede k umenšení byrokracie, a tím pádem většímu množství volného času a svobody. Totéž je boj proti EET a kontrolním hlášením. Někdo dokonce může za rozšíření svobody považovat legalizaci marihuany. Souběžně s tím ale přibývá okamžiků, kdy se různí představitelé Pirátské strany projevují jako reflexivní příznivci zákazů a zužování myšlenkového koridoru.

V pátek se na půdě sněmovny měla konat konference s rutinně konzervativním názvem „Rodina a její práva v 21. století“. Ale nekonala se – jeden ze dvou svolavatelů, poslanec ANO Milan Pour, ve čtvrtek večer, tedy několik hodin před začátkem, konferenci zrušil. Jak sám přiznal, bylo to v reakci na „vlnu kritiky, která se dnes zvedla v souvislosti s plánovanou konferencí a především účastí Tommyho Robinsona“.

Angličan Tommy Robinson je sporná postava, aktivista proti islamizaci své země, loni jsme o něm v Echu psali kvůli jeho perzekuci ze strany britské policie a justice (asi nejlepší shrnutí případu napsal Martin Gust – tady)

Tady jen připomeňme, že Robinson byl před rokem ve zrychleném řízení odsouzen ke třinácti měsícům nepodmíněně za to, že ze svého mobilu streamoval na svůj facebookový účet z chodníku před budovou soudu, v němž právě probíhal soud s gangem pedofilů (z drtivé většiny muslimů). Robinson obžalované několikrát dostihl cestou k soudu a otravoval je s otázkami typu: Víte, že budete odsouzen? Nicméně po několika týdnech byl z vězení propuštěn, vyšší soud rozsudek zrušil a případ vrátil na začátek.
Ona vlna kritiky, jíž se nechal zastrašit Babišův poslanec Pour, byla spuštěna článkem v Deníku N. Tam Robinsona představili jako britského „extremistu“, který v české sněmovně vystoupí s půlhodinovou přednáškou „o údajně hromadném znásilňování nezletilých v Británii“. Údajně hromadné znásilňování trvající řadu let se stovkami obětí v desítkách britských měst je mezitím dokumentováno soudně, ale co by kolegové z Deníku N neudělali pro pozadí, na němž extremista řádně vynikne. Na vlnu kritiky naskočily další servery, vzhledem k veřejnoprávnímu charakteru je na pováženou iRozhlas.cz, kde jsme o Robinsonově loňském konfliktu s policií mohli číst, že aktivista byl odsouzen, když „zveřejnil videozáznam z jednání“ soudu, což je typická fake news, protože Robinson stál před svým zatčením na chodníku před budovou soudu, a dokonce si dával pozor, aby nevstoupil ani na schody vedoucí do budovy.
Dostáváme se ke slíbeným Pirátům. Na politickou úroveň převedl onu vlnu kritiky jejich poslanec František Kopřiva, jenž svým kolegům rozeslal upozornění, aby se vystříhali konference, na níž bude vystupovat „ultrapravicový aktivista a opakovaně trestaný kriminálník“. Obrat „ultrapravicový kriminálník“ použil na svém twitterovém účtu předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Kdo se podívá nejen na suchý seznam činů, za něž byl odsouzen, ale i na věcnou podstatu případů, čekal by, že zrovna Pirátům s jejich image antiautoritářských rebelů by tento „kriminálník“ měl být sympatický. První vězení je z roku 2005, byl to trest za incident s policistou mimo službu, který se ve tři hodiny ráno připletl k hádce vedené mezi opilým Robinsonem a jeho opilou přítelkyní. Policista je napomínal, rozjetý Robinson ho vulgárně odbyl, policista využil svého výcviku, Robinson průpravy fotbalového chuligána, ze rvačky vyšel vítězně a od soudu s dvanácti měsíci nepodmíněně. Později byl odsouzen za držení drog (ani kvůli tomu by snad ve vedení Pirátské strany nikoho neskandalizovali, navíc po letech). Kvůli drogovému deliktu měl zakázaný vstup do USA. Při vstupu do USA použil cizí pas, za což byl znovu odsouzen. Třetí významný střet se zákonem byla rvačka gangu fotbalových fanoušků, jakých, chce se mi napsat, se člověk v Anglii nebo Irsku stane svědkem, když se tam zdrží déle než několik dní a ideálně v pátek večer zajde do většího pubu. A konečně nejefektivnější Robinsonovi vyčítaný zločin – je hypoteční podvod. Ten vznikl tak, že si s příbuzným vystavovali navzájem větší faktury, aby měli papírově vyšší příjmy a dosáhli na hypotéku. Reálná škoda žádná nevznikla, hypotéky byly řádně splaceny, přesto musel Robinson, tou dobou už hlučný protiislámský aktivista, do vězení. Podle jeho vyprávění pro časopis The Spectator mu tehdy islamisté na cele vymlátili všechny přední zuby, takže dnes nosí umělé. Život si prý zachránil tak, že se systematicky dopouštěl přestupků proti vězeňskému řádu, aby ho převeleli na samotku. Konečně loni byl odsouzen v už zmíněném případu za pohrdání soudem, uvězněn, propuštěn, případ běží od začátku. Mezitím prohrál soud, k němuž pohnal policii za to, že ho před časem vyvedla z restaurace, kde obědval se svými dětmi, čímž údajně ohrozil veřejný pořádek. Teď mu hrozí, že bude muset uhradit likvidační soudní náklady.

Jestli tedy Robinson někdy byl kriminálníkem v klasickém slova smyslu, už dávno je z něj politicky pronásledovaná osoba. To, že má britský velvyslanec v Praze Nick Archer tu troufalost, aby veřejně kritizoval, koho si z jeho země pozve český parlament, tento dojem jenom potvrzuje. Nás teď ale epizoda ze života „nejstarší demokracie na světě“ zajímá proto, co nám říká na české Piráty: jsou součástí novodobé kulturní levice, která ve svatém boji s nebezpečím populismu podporuje státní aparát v jeho represivních instinktech. Po nápadu zdaňovat v Praze majitele prázdných bytů, po návrhu v programu strany, který by daňovým poplatníkům umožňoval odečíst z daní dar pro „nezávislá seriózní média“, kdy příslušný seznam přijatelných médií zřejmě bude určovat stát, po ochotě, s níž si Piráti osvojili antidemokratický požadavek stávkujících středoškoláků-oteplovačů, kteří požadují, aby se parlament, do něhož z dobrých důvodů ještě nemohou volit, řídil jejich vůlí, je to asi další chvilka pravdy. V této liberální středové straně je v překvapivé míře přítomen reflex proti svobodě.

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2019, 14:23

Tak už vím, kde asi bude chyba. Nejspíše jsi umazal proměnnou utm_source z odkazu. S ní článek funguje bez problému, bez ní je to placený obsah.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9419
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 23044 poděkování
Dostal poděkování: 10920 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 dub 2019, 09:35

Návštěvník píše:
06 dub 2019, 11:16
Pohled týdeníku Echo na jednání Pirátů v souvislosti s plánovaným vystoupením Tommyho Robinsona v poslanecké sněmovně.

https://echo24.cz/a/SeY9t/pirati-se-pek ... -internetu
Daniel Kaiser se úspěšně přibližuje úrovni Šafrova blogísku Forum24, když v textu zcela opomíjí politické aktivity TM (účast v BNP a EDL viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Tommy_Rob ... aktivista)) a snaží se ho líčit jako (sympatického) rebela. Česká žurnalistická kvalitka ročník 2019.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Tomas.Martinek, Jiri.Ulip, Ivor.Kollar
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Návštěvník » 07 dub 2019, 20:41

Prý, že když máte něco udělat, skutek utek...

Ale říkám si, že něco pravdy na tom bude. ;)

https://xtv.cz/archiv/alexandra-udzenij ... -internetu

dan.dy.k
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 36
Registrován: 10 kvě 2012, 19:09
Profese: OZZ
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od dan.dy.k » 07 dub 2019, 21:40

Financování politiků: bohatí jsou Piráti a SPD, na darech nejvíc dostala ODS

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fina ... omaci_cern
Tito uživatelé poděkovali autorovi dan.dy.k za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora

Stanley
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 69
Registrován: 19 kvě 2010, 13:19
Profese: ...
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Stanley » 09 dub 2019, 17:31

To míříte na voliče SPD?! Od Pirátů vyletěla velice provokativní slova týkající se nás a NATO. A bouře začala

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ala-576935
"Revenge is a dish best served cold"
Klingon proverb

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host