Jednací řád MSP3

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jednací řád MSP3

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Vážení,

dovoluji si Vám předložit návrh jednacího řádu MSP3 po zohlednění první sady připomínek.
(naposledy jsem byl zmocněn dne 18.2.2019 - viewtopic.php?f=982&t=42149&start=10#p608278 )
Jsou záměrně vynechány deklaratorní pasáže a JŘ je myšlen jako organizační/upřesňující dokument, protože víceméně se jím už řídíme, teď to (snad) budeme mít černé na bílém.
A stále mi nefunguje kontrola pravopisu, takže poznámky ke gramatice jen uvítám :)
Jednací řád MS Piráti Praha 3 - FD.odt
(25.12 KiB) Staženo 49 x

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

S ohledem na
-masivní neúčast členů na (nejen) včerejší (6.3.2019) středeční veřejné schůzi,
- harmonogram schůzí komisí a výborů (které často probíhají ve středu)
- a časových možností členů MS Praha 3
navrhuji: přesun pravidelných veřejných schůzí na první pondělí v měsící od 18:00 hod.
Zároveň navrhuji přesun řádných schůzí (3. pondělí v měsíci) z 19:00 hod na 18:00 hod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Nikol.Marhounova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1067 poděkování
Dostal poděkování: 438 poděkování

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Navrhuju druhé pondělí v měsíci 18h, protože můžeme probrat obsah krajske schůze (první čtvrtek). Interní schůze ob 14 dní ve stejnou dobu.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Simona.Bartova píše: 07 bře 2019, 11:51 Navrhuju druhé pondělí v měsíci 18h, protože můžeme probrat obsah krajske schůze (první čtvrtek). Interní schůze ob 14 dní ve stejnou dobu.
Takže druhé pondělí řádná a čtvrté pondělí veřejná schůze? Chápu to dobře?
B.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 205
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Za me 18 hodina super! Budu moct chodit aspon na pulku. V pondeli od 16:30 mivame zasedani komise soc. pol. Snad se to nebude kryt. Nemame jasne dany tyden v mesici. Kdyztak to zkusim nejak osefovat.
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Jana.Belecova »

čl. II, bod 8 " Každý člen MSP3 má právo navrhovat k projednání vlastní body. O zařazení těchto bodů rozhoduje předsednictvo MSP3. Na místě je možné navrhovat body jen v části “ostatní/různé”.

Věta " O zařazení těchto bodů rozhoduje předsednictvo MSP3" mi přijde poněkud neštasná. Podle mého názoru, předsednictvo nemá omezovat jakéhokoli člena, reg. příznivce v návrhu jakéhokoli bodu programu. Navrhuji tuto větu vypustit a sběr bodů do programu omezit časově viz. návrh a úpravy bodu 5 níže. V ideálním případě bych bod 8 spojila s bodem 5, ve smyslu návrhu.

Návrh rozšíření v čl. II, bodu 5 takto (návrh rozšíření kurzívou) 5. Program schůze MSP3 zveřejní předseda MSP3 nebo jiný předsednictvem MSP3 pověřený člen MSP3 na Pirátském fóru, v sekci Místní fórum Praha 3 3 dny před konáním schůze. Členové a reg. příznivci mají do té doby možnost navrhovat body do programu schůze.
Naposledy upravil(a) Jana.Belecova dne 18 bře 2019, 10:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jana.Belecova píše: 18 bře 2019, 08:32 čl. II, pism. 8 " Každý člen MSP3 má právo navrhovat k projednání vlastní body. O zařazení těchto bodů rozhoduje předsednictvo MSP3. Na místě je možné navrhovat body jen v části “ostatní/různé”.

Věta " O zařazení těchto bodů rozhoduje předsednictvo MSP3" mi přijde poněkud neštasná. Podle mého názoru, předsednictvo nemá omezovat jakéhokoli člena, reg. příznivce v návrhu jakéhokoli bodu programu.
Nelze omezovat členy v jejich návrzích, ale jednací řád by měl rozhodně omezovat možnost, aby si někdo ze členů MS na schůzi MS dělal rukojmí, jako tomu bylo na podzim (především Rudovo kolečko a nebo hodinové tepání Jirky Svrčka před "nastoupenou jednotkou") . Tj. měla by být kodifikována možnost zařazení bodu zamítnout. Ať už hlasováním předsednictva nebo hlasováním členů (nejspíš těch přítomných na schůzi u bodů, které někdo nenahlásí předem a o jejich zařazení usiluje až na schůzi).
A když se jedná o něco rozsáhlejšího nebo se to týká konkrétních osob, mělo by to být nahlašováno předem, aby se a)sladil program schůze (většina lidí tam nemůže sedět do půlnoci např. kvůli bodu, který nahlásil den dopředu nebo dokonce až na schůzi a maximálně dvouhodinová délka pravidelných schůzí by mělo být něco, co budeme plus mínus držet jako standard), b)dané osoby se stačily s návrhem seznámit a c) stačily předem avizovat, jestli mají čas přijít (a tedy jestli má zařazení bodu smysl s ohledem na možnost všech dotčených dát k bodu své stanovisko, aby se nevycházelo jen z interpretace žadatele).
Vzhledem k tomu, kolik lidí (ne)diskutuje tady na foru mimo schůze, je administrace zařazovaných bodů přes předsednictvo (pokud by schůze předsednictva probíhaly jako příprava na schůzi 1-3 dny před schůzí) téměř jediné efektivní řešení, jak to zprocesovat (v tom smyslu, že např. může rozhodnout o svolání zařazení mimořádné schůze kvůli bodu, který se na normální program běžné schůze nevejde, nikoli že by mělo rozhodovat o tom, jestli se nějaký bod vůbec někdy zařadí, samozřejmě).

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 26 úno 2017, 22:12
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Ještě není moc jasné, jakým způsobem se mají navrhovat body na program? Sám to teď napíšu do vlákna s pozvánkami. Mám zato, že jinde se ke každé schůzi zakládá vlastní vlákno, ale nevím...
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Pavel.Kralicek píše: 30 bře 2019, 12:52 Ještě není moc jasné, jakým způsobem se mají navrhovat body na program? Sám to teď napíšu do vlákna s pozvánkami. Mám zato, že jinde se ke každé schůzi zakládá vlastní vlákno, ale nevím...
ZATÍM
Návrhy buď na místě v bodě ostatní, nebo dát vědět někomu z předsdnictva (reálně mně, páč to mám na starosti), navíc na foru je jedno vlákno, kde jsou pozvánky, programy a další info, takže asi zatím tam.

(za mě osobně bych rád, aby na mraku visel pracovní návrh programu a návrhy by se dávaly tam - ať už v komentáři, nebo jinak - je v plánu probrat na schůzi předsednictva 7.4.2019 - viewtopic.php?f=983&t=46389#p611805)

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3074
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4851 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednací řád MSP3

Příspěvek od Jan.Hora »

Vřele vám doporučuju stanovit si program předem (alespoň 24h předem uzavřít) a na poslední chvíli nedávat nic, pokud to není skutečně naprosto čerstvá a neodkladná událost, která se nedala předvídat. Zároveň ponechte všem členům MS možnost navrhnout body na program a jen pokud by jich bylo příliš (schůze by byla neúnosně dlouhá), tak se dohadujte co se odsune na příště nebo vypustí. Klidně to může schvalovat PMS, ale i tak je žádoucí maximálně vyhovět žádostem o zařazení bodů na program, předchází to sporům.

Předejdete tím problému, kdy se na schůzi MS něco navrhne na program, schválí, odhlasuje a nepřítomní členové to pak napadnou, protože jim výsledek hlasování nebude vyhovovat.

Není to teoretický scénář, už se to v minulosti stalo jinde a stížnosti na netransparentnost procesu byly uznány jako odůvodněné. Z poslední doby si matně vybavuju Jindřichův Hradec (nebijte mě, pokud se pletu).

PS: Pokud snad nějaké téma bude zavánět vyhrocenou diskusí nebo osobním sporem, který spotřebuje hodně jednacího času, udělejte si na to separátní schůzi nebo to zařaďte jako poslední bod (případně podbod bodu Různé).

Samozřejmě nic z toho co píšu není povinné a může to pojmout dle svého přání. Je to jen doporučení založené na informacích z fóra a pár osobních zkušenostech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Dosedel, Pavel.Kralicek, Bohdana.Hola, Michal.Zachar, Petr.Daubner

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“